Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"Kurt sorunu" ve Turki mantik

Bozo Avdan

Önerilen İletiler

"Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur.

Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir.

İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır.

Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetln imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin!

Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir.

İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dagıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.

Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler.

Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!"

Bu hitabe 80-85 yıl önce dile getirilmiş ve sanki bu günleri görüp de söylenmiş. Bugün yazılmış olsa yadırganmazdı. İçinde bulunduğumuz durumu ne de güzel dile getiriyor değil mi? Hatta, kıyamete kadarki dönemi kapsayacak bir hitabe. İşte bunun için büyük bir lider.

Ayrıca, bu hitabe bu ülkenin sigortası. Bunu bozmak isteyenlerin nafile bir uğraş içinde olduklarını görebilmeleri açısından da iyi bir belge.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 221
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

su konuyu disaridan takip edenler soyle bir fikre kapilacak

bu topraklarda turklerden once super bir medeniyet vardi oyle ki bu medeniyetin medereslerinde felsefe matematik fizik astronomi organik kimya ve uzay fizigi derleri okutulmaktaydi hata bu medeniyet oyle bir medeniyettiki misirlilar bile herseyi bu medeniyetten calmisti ama nasil olduysa aptal ve kultursuz bilimden anlamayan turkler geldi bu topraklari isgal etti ve diger yarisinida aptal araplar isgal etti ve bu uzay fizigi ve edebiyat konusunda dunyanin en onemli eserlerini vermis ve gelmis gecmis en onemli bilimadamlarini yetistirmis ulusu esir ettiler......

isterseniz 100 milyon olun her milletin devleti olacaktir diye bir sart yok gucunuz yetiyorsada kurun gorelim

isterseniz bizden 1000 sene once bu topraklara gelmis olun bu topraklari sahiplenmeye yuzunuz yok ******** birtane kurt eseri gosterin yasadiginiz yerlerde 1 tanedemi insan cesme yol bilmemne yapmaz bu medeniyet

aramizdaki bazi yumusak kisiler kardeslikten halklardan falan dem vursada sizin laftan anlayacaginiz bir durum yok....

yani biz cirkiniz siz guzelsiniz sizin harika bir diliniz var bizimki muhendislik urunu siz medreslerde matematik felsefe ogretiyordunuz biz ise o sirada sizleri katlediyorduk oylemi

ataturk ****** cunku size toprak sozu vermisti ama tutmadi medereslerinizi kapatti ama ABD hain degil sizi irana ve iraga satmadi bab barzani surgunde kahrindan olmedi

PKK nin bizimle ilgisi yok zirvalarinida birakin olmadi PKK yi da biz yarattik.....

kurtlerden ******* olmaz.....neden

kurt diye bir seyin varligi tartismalidir acin internet ansiklopedilerini kurtlerle ilgili konular hep kurt enstutulerince yazilmistir

kurtler ****** gorunce hep ******* cunku millet degildirlerdir agalari vardir nederlerse onu yaparlar parayi veren agaya sahip olur ABD parayi Barzani ve talabani asiret reislerine veriyor degilmi

kurtler devlet kursada bu devlet turkiye izin vermezse yasayamaz

turkiye izin vermezse kuzey irak olmaz

tum ilac gida herturlu malzeme turkiye uzerinden gidiyor efendi biziz biz nedersek o olur o kadar anlayana

turkiye bolgedeki en guclu devlettir diger guclu devlette irandir ve herikiside kurtlere ******* ABD bolgeden elbet cekilecektir o zaman nereye kacacaksiniz ......

nederseniz deyin bir ******* degilsiniz acayip acayip kiyafetler giyip cocuklari asker polisin onune suren garip garip sesler cikararak agit yakan bir insan********* filistinlilerden bile cukursunuz

aramizdaki bazi akillilar size sahip cikiyor kurt arkadalarim var soyle boyle diyor ama bir sure sonra bu suna donecek

YATARAF OLURSUN YA BERTERAF

***** gibi ***** gibi avdan gibi karakterlerin kime hizmet ettiginden cok kime zarar verdigi onemlidir

ve bu ulkeye kimin once geldigi kimin ne medresesi vardi gibi konulardan ziyade kac askeriniz kac ucaginiz ve haberlesme sistemlerini gibi sorular onem kazaniyor

Staline sormuslar Vatikan boyle boyle diyor ne yapalim demisler Stalin Vatikanin kac askeri var diye sormus

ya bu ulkenin carklari icinde doneceksiniz isinize bakacaksiniz yada mozaik pasta olacaksiniz

ben daha aptalim daha sonra geldim 80 yilligim ama topunuzu...........................ANLAYANA

NE INSANLIK NE KARDESLIK O KADAR Bizim kardesimiz lazlar o kadar

GUCUNUZ YETIYORSA GOZUNUZ Y......... BU ULKEDEN BIR TOPRAK TALEBINDE BULUNUN

INSALLAHTA YAPARSINIZ O ZAMAN ELIMIZE SIZI ******** ICIN DE FIRSAT GECMIS OLUR OZAMAN KADIN COCUK FARKETMEYECEK........YA GIDECEKSINIZ YA DA ******

anlayana

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

anlayana

eğer sende yürek varsa cesaret varsa önce sen söylersin kim olduğunu

bukelamun gibi 30 tane nick altında dolaşarakmı kendini cesur hissediyorsun

bunları yazabiliyorsun

sen muhatabım olamazsın

ama sana çok görmemek lazım insanlıktan malesef herkes nasibini alamıyor

senin adına yazık olmuş çünkü sende bunlardan birisin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

anlayana

Koydun yine farkını ortaya.

ama şunu hiçbir zaman unutma ve unutturmaki;

dünyayı güzellik kurtaracak ve bir insanı sevmekle başlayacak herşey

birlikte çalışma teklifim hala gecerli :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şovenizm, şovenizmi doğuru demiştim daha önce. bir arkadşaımızın yaptığı gibi. bir şovenistin isnanlıktna nasibini almadığını söylerken. aynı şovenizmin diğer türünü daha süslü kelimelerle yapan birine " sevgili" diye hitap etmesi de ilginç bir durum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaa

bu kadar elestiriyorsunuz ama anlamadigim sey suyu deyin ki goruslerin su yuzden yanlis bu yuzden yanlis

hic pkk yi

insan haklari dernegini

dehapli belediyeleri

kurt milliyetcilerini kinadiginizi gormuyorum

BIZE CIRKIN DIYEN ISGALCI DIYENIDE KINAMIYORSUNUZ

ASLAN PARCALARI

dediklerimin arkasindayim

HANGI LAFIM SIZI COK KIZDIRDI ANLAMIYORUM

DAGBASINDAN ISTANBULA GELEN INSAN KILIKLI YARATIKLARIN YAPTIKLARI SEYLERDEMI YALAN NEDEN BU SUCLULARIN %90 I DOGU VE GUNDEYDOGUDAN GELMEKTE VE COGU DIYARBAKIRLI SOSYOLOG ARKADASLAR.....

KIMLIGINI ACIKLA DIYEN IQ MOZAGINE DE SUNU SOYLEMEK ISTERIM BEN KIMLIGIMI ACIKLASAM NE OLUR INSAN HAKLARI DERNEGI BANA TEPKIMI GOSTERIR...SEN ACIKLASAN NE OLUR.....YARIN TOPRAK ALTINDA OLURSUN........RESMEN KURT SEMPATIZANISINIZ RESMEN

INSAN HAKLARI OZGURLUK DEMEKRASI DIYEREK BU ADAMLARI SIMARTTINIZ HALA DA AYNI SEKILDE DEVAM EDIYORSUNUZ ******

beni muhatap almayan o izleyicide sunu soylemek isterim biz teroristleri ve onlarin sempatizanlarini muhATAP ALMIYORUZ KIMSE ALMIYOR SIZI ANCAK ****** DINLER KENDISI INSAN HASTASIDIR SEVGI HASTASIDIR

SAVAS CIKARSA GORURUM ONUN INSAN SEVGISINI...........

BEN FIKIRLERIMI CIKSAM TELEVIZYONDA ACIKLASAM HANGI KISMINA TEPKI ALIRIM

SIZI GIDI MOZAIK PASTALAR SIZI

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merak ettiğim bir konu daha

düşüncelerinizin doğruluğundan bu kadar eminseniz eğer,

onları desteklemek ya da doğruluğunu insanlara göstermek için

neden hakaretler içeren bir üslup seçmek ihtiyacındasınız.

düşüncelerden güç alarak mı hakaret ediyorsunuz yoksa,

hakaret ederek düşüncelerinizi mi destekliyorsunuz.

İkisi de aslında bir aczin göstergesi,

bu çok da yabancı olmadığımız bir üslup.

Bence insanların IQ su kadar, kendi üslubunuzla da ilgilenmelisiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

muhATAP ALMIYORUZ KIMSE ALMIYOR SIZI ANCAK ****** AGBI DINLER KENDISI INSAN HASTASIDIR SEVGI HASTASIDIR

SAVAS CIKARSA GORURUM ONUN INSAN SEVGISINI...........

BEN FIKIRLERIMI CIKSAM TELEVIZYONDA ACIKLASAM HANGI KISMINA TEPKI ALIRIM

SIZI GIDI MOZAIK PASTALAR SIZI

savaş alanları insan sevgisini barındırma yerleri değildir.

hala insanları zorla bir yerlere itmekte ısrar ediyorsun

bak doğuda kirli bir oyun oynanıyor ve sen buna kendini alet ediyorsun. birileri bunlar üzerinden rant ekmek yiyor olanda fakir fukaranın bedelini ödeyemediği için 18 ay çatır çatır askerlik yapan bu vatanın çocuklarına evlatlarına oluyor. gördünmü bir kodaman çocuğunun doğuda şehit düştüğünü? bu rantın kaymağını kendileri yerken bir tanesinin çocuğu askerlik yapıyormu yapıyorsa nerede yapıyor git bunları bir araştır ondan sonra gel burada bize ahkam kes eğer farklı bir amacın yoksa..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

doguda kirli oyun oynaniyor ..evet haklisin

savas iyi bir sey degil..evet haklisin

devlet provakasyon yapmaya calisti eline yuzune bulastirdi haklisin....

ama bunlar burada boluculuk yapamak yada yapani savunmak icin mazeret olamaz

bende orada aske polis burakratin rant icin neler yaptigini biliyorum ama bunlar mazeret olamaz yani birileri bunlari yapiyor diye ulke bolunsun mu...

kimseye hizmet etmiyorum

ama sizler bu isn nereye gittigini gormuyorsunuz bu halk bu hukemetide yikar bu ordunun basindakileride....eger bu is halka inerse hersey biter.......

turklerde kaybeder ama asil kaybeden kurtler olur

bu ulkede 2 egemen millet yok

1 egemen ulus var

kendisine azinlik demek isteyen diyebilir

azinliksada cekip gider nereye isterse

asil siz kim tarafindan kullanildiginiza bakmaksizin herseye insan haklari demokrasi ozgurlukler cercevesinden yaklasiyorsunuz

terorizm olan bir ulkede bunlar olmaz

yeterinze ezemememiz bizim hatamiz

bir daha baslarlarsa tepki cok farkli olacak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

devlet provakasyon yapmaya calisti eline yuzune bulastirdi haklisin....

devletin yaptığını nereden biliyorsun? provasyon olduğu ortada ama kim deiyelimde kimler tarafından desek daha doğru olur.

kimseye hizmet etmiyorum

öyle sanıyorsun ama bizi birbirimize düşürüpte bundan ekmek yiyen insanların yaratmaya çalıştığı insan tipinin bir tarafı rolünü çok güzel oynuyorsun yapmanı bekledikleri herşeyi savunuyorsun hoş bunlar sadece parmaklarının ucunda

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz devletin kendi düzenlediği provakasyona katılan subaylar için

" devlete isyan etmek, anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmek" suçlarından dava açtığını gördünüz mü

ya da aldığı emir üzerine bu icraatları yapan adamlar ağırlaştırılmış müebbetle yargılanırken çıkıp kimden emir aldıklarını söylemezler mi? Bir provakasyon vardır, ama bu devlet tarafından mı yapılmıştır bak orası çok ama çok şüphelidir işte.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

siz devletin kendi düzenlediği provakasyona katılan subaylar için

" devlete isyan etmek, anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmek" suçlarından dava açtığını gördünüz mü

ya da aldığı emir üzerine bu icraatları yapan adamlar ağırlaştırılmış müebbetle yargılanırken çıkıp kimden emir aldıklarını söylemezler mi? Bir provakasyon vardır, ama bu devlet tarafından mı yapılmıştır bak orası çok ama çok şüphelidir işte.

eline sağlık CYRANO

yüklem doğru yerde

özne( hatta özneler) biraz muallak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Osmanli imporotorlugu dusmus. Churchill

Soyle bir harita bakmis bunlar nasilsa gene

Bizim usaklarimiz deyip bir sinirlar cizivermis. Ataturk olmaz demis ordusunu

Kurmus . Ordusu bu yurt icin sehit vermis.

Derken bu mucadeleye nerede

Ermenistanin bir parcasi olacak olan

Kurtler katilmis. BIR VATAN BIR BAYRAK

BIR ULUS DENMIS. ATATURK buna

Inanmis. Musul hadisesinde Ingiliz

Tesvikiyle isyan eden kurtlere cok

Sasirmis. Demeki biz koynumuzda yilan

Besliyormusuz demis ve Kurtler icin

Kurmaya calisacagi vatandan vaz gecmemis

Kurtlere hot demis. Kardesin tarihi oku

Hangi devlet buyu yapmaz.

Bir muddet seszilik olmus Kurtler vatan

Millet dedikleri seyleri hic sevmemisler

Pusuda yatmislar. Integre olmamislar,

Vatanlarinin dilini ogrenmemisler. Turk

Anayasasi onlarin sulh icinde kendi

Haklarini aramasina musaade ettigi halde

Haklariniaramak icin cikardiklari milletvekillerinin, Basbakanlarinin ardina

Dusmemisler PKK'n ardina dusup toprak

Istemisler. Hem kendilerini hen de

Turkiyeyi dusmana kullandirtmislardir.

Bu lafim Turk Devletini Taniyan Turk

Vatandasina degildir, Cocuklugum Agrida

Gecti cok sevdigim insan vardir, cok

Durust sadik insan vardir. Hainler!

Baslari Mitrantin karisiyla fransada,

Haremiyle Sam'da yasarken Ali Asker

Diye cocuklarini ve cocuklarina birakacaklari

Tek miras olan Vatanlarini Devlete karsi

Silahlanarak harap etmislerdir.

Hangi vatan, hangi millet buna musaade

Eder.

O hainler Allahlarina sukretsinki Turkiyede

Yasiyorlar.

Ne zoronuz be kardesim , daha ogrenmedinizmi icimizdeki hainlerden sinir

Demek vatan demek degildir.

Ben Berzaninin babasinin daglardan gelipTurk iyede ayrinti yapmadan

Ne vahsiyetlikler yaptiginida bilirim.

Turk Ordusunun Ayrinti gozetmeden

Halki nasil korudugunuda bilirim.

Hangi devlet hangi millet vatanini boldurur.

Ancak Hainler, komploya gelenler,

Bir iki maceracinin pesinde kosarlar. Bu

Tarihin " Truism'i dir. Hakkinizi

Turk Anayasasi icinde koruyun, yeterli

Degilse yeterli olmasi icin calisin. Bu

Icinde bulundugunuz Ulusa katkidir.

Aerika size Kurdistan vermedi! Iraktaki

Petrolu ve suyu kontrol edebilmek icin

Biraz oksadi.

Soyluyorum ben tezek vurarak. Buyudum

Sakir sakir kurtce konusur idim. Cok

Sevdigim insanlardan PKK yuzunden cok

Sogudum.

VAY,VAY,VAY. ULAAA! BIZ SIZE NE ETTIK

KURDISTANDAN (neresi ise) ESIR ALIP

SATTiKMI? OKULA GIDECEZ DEDINIZDE GONDERMEDIKMI?

MILLETVEKILI OLACAZ DEDINIZDE OY

VERMEDIKMI? DOKTORUZ DEDINIZDE

MUAYENE OLMADIKMI? TAHSILLIYIZ

DEDINIZDE EN YUKSEK MEVKILERE

ATAMADIKMI? KURTCEYI HAINLIKTEN

DEGIL KULTURUM DIYE KONUSACAM

DEDINIZDE KONUSTURMADIKMI?

ISTANBUL' GECEKONDU SEHRINE

CEVIRECEZ DEDINIZDE CEVIRTMEDIKMI. HA ANLADIM!

KABAHATIMIZI VATAN HAINLERINE

VATAN BOLDURTMEDIK. NE ISTIYORSUNUZ DIYARBAKIRDAN MARMARAYA GECMEK ICIN PASAPORTMU?

BECERECEK ADAM TURK ULUSU ICINDE

KENDI BOLGESINI GELISTIRIRDI/

TURKIYEDE TURK ULUSUNU KABUL

ETMIS COK INSAN VAR, HEPIMIZ KOTU

IDARELERIN CILESINI CEKIYORUZ.

FAKAT HIC BIRIMIZ HUKUMETIMIZE

KARSI SILAHLANIP KAN DOKMEDIK.

HIC BIR DEVLET, HIC BIR ULUS VATANININ BOLUNMESINE MUSADE

ETMEZ. VATAN BOLMEK ISTEYEN

DUNYA GOZUNDE VATAN HAINIDIR.

AMERIKA AMERIKA DIYEDE FAZLA

SIMARMAYIN. AMERIKAN HALKI

SIZIN ICIN KONGRESINE AMERIKAN

KANI DOKTURUR, NE HAZINE SARFETTIRIR. IRAKTAN CEKIL KURTLER AUTONAMY ISTIYOR DIYE

ORADA KALMAYIZ DEMELERINI SATIR

ARASI OKUMUYORMUSUNUZ BE

MASALAR/

BU SATIRLARI AGRIDA BUYUYEN VE

DOGUBEYAZIT HALKININ EL BIRLIGI

ILE BAKTIKLARI ONLARA ANA BABA

DIYE YILLARCA SAYMIS OLAN BIR

OGRETMEN VE TABUR KUMUTANIN

COCUGU YAZIYOR. Anladinizmi

ALI ASKERiN pesinden nereye geldiginizi.

SECTIGINIZ INSANlAR TURKiYEYI

BOLMEK ICIN UGRASAN INSANLARA

MASA OLMAYIP TURK ANAYASASIICINDE

BOLGE EKONOMISINI KORUSAYDI

NE GEPEGENC INSANLAR OLUR?

NE KOYLER BOSALIRDI/ AMERIKA

FLORIDAYI KUBALILARA VERIRMI

VEYA BOYLE BIR OLAYA ZEMIN

HARCIYACAK MISALE YOl aCARMI/

MEVZU KURT'LERIN HAKKINI KORUMAK

DEGIL ORTADOGUDA PETROL SU KONULARINDA KURTLERI KULLANMAKTIR/ SOMURGE TARIHLERINI OKUYUN . HA SAHI SIZIN

NEYINIZ VARKI TURKLER SIZI SOMURUYORLAR? SAKIN SIZ TURK

CUMHURIYETININ BUTCESINI SOMURUYOR OLMAYIN.

SELAM, YAAZIK EDIYONUZ KENDINIZE

YAAZIK. AB VEYA ABD usakligi hic

Ovunulecek bir husus degil.

BU LAFLARIM ULUSUMUZUN BUTUNLUGUNU KABUL ERMIS? VE

EN BUYUK MENFAATIN EL BIRLIGI

ILE COVUKLARIMIZA HUR, REFAH VE

BARISCI BIR T.C. BIRAKMAK ICIN

GAYRET SARFETTMEKTE OLDUGUNUN

BILINCINE ERISMIS MENSUPLARINA

DOGRULTULMAMISTIR. BU TUR

DUSUNEN HERKEZE SONZUZ SEVGI

VE HURMETIM VARDIR. AMA DIGERLERINE : EGMEYIZ BASIMIZI

GAFLETE, TEK DE KALSAM BOLDURMEM HAINLERE COCUGUMUN

MIRASINI, BUNU BILESINIZ KARSIMDA

AMERIKA, BIZDEN ISRAEL BIZDEN

DIYE GEZINMEYIN KIM SIZDENSE

ACSIN SIZE KAPISINI GIDIN ORADA

YASAYIN/ SIZE TURKIYEDE OTURUN

DIYE YALVARAN MI VAR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ibi insan kendı devletını kötülemek istermi yaa yookk yokkk olamazz ben inanmıyorum ( ama yapan var demii ) oturup düşünmek lazımm neyin nesiymiş bi kinimi var acaba yada olaylar sakinleşti diye paramı yiyemiyorlarr

eyyyyyy eyyy bız burada birbirimizi yıyeylimm yukardan malı götürsünlerrrr

hadı ben uctum karnım acıktı byes

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D Kürtler büyük insanlar.. Onlar mükemmeldir.. Tarihte bir çok ilim adamı ve devlet adamları yetiştirmişler ve inanılmaz tarihi eserle meydana getirmişlerdir.. İnsanlık yararına nice buluşlar yapmışlar tarihin sayfalarına isimleri altın kelimelerle yazılacak büyük insanlar çıkarmışlardır.. Fakat niyeyse bir tane bile isim aklıma gelmiyor.. Selahaddin Eyyübi dışında.. :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bu foruma yazan Türk kardeşlerime:

Kürtlerin Türklüğe yönelik her türlü FARS sovenizmine varan hakaetleri karsısında metanetinizi koruyup kardeşliği savunmanız beni hem üzdü hem sevindirdi.Milletimin yüce gönüllüğüne sevindim ama saflığına da üzüldüm.Kürt ile kardeşliki politikası Atatürk döneminden sonra ne kadar başarılı bir lider olduğu tartışılan(ayrıca Bitlisli bir Kürt olup,mecliste ilk Kürt kadrolaşmasını attığı söylenen)İsmet İnönü zamanında ortaya çıktı.Atatürk hiç bir zaman Kürt kardeşliğini savunmadı ve hep Türk milletinin yüceliğini savundu.Kürtlerin gerçek yüzlerini görmek isteyip de 1917lerden kalma iflas etmiş bir ekonomik model veya panislamizmi savunmayan her Türkün şunu bilmesi gerekir.Kürt sorununun ilacı Türkçülüktür.Kürtler ölmek pahasına amaçlarını savunuyor ve kendi aralarında yayıyorlar.Bütün parti,STÖ ve devlet kurumlarında Kürt kadrolaşmasının çekirdeğini ta 1940lı yıllrdan beri atmış durumdalar.Türk düşmanı Nuri Dersimi Suriyede bir araba kazasında geberirken aşiretine veya görüşüne mensup Kürtler mecliste siyaset yapmaktaydılar.Bizse kardeşlik propagandalarıyla uyumakta,kızlarımızı Kürtlerle evlendirmekteydik.[bu biz genel anlamında-Hasa aile anlamında değil]Uyanmazsak ülkemiz elimizden gider.Ama uyanacağız uyanmalıyız çünkü biz çocuklarımızı düşman elinde esir ve zelil olsunlar diye yetiştirmedik.Kürtler 2040lı yıllarda böyle üremeye devam ederlerse demografik üstünlüğü ele geçirecekler.Bunu Amerikan ve İngiliz kaynakları ayrıca Kürtçülerin kendileri bas bas bağırıyorlar.Adamlar sizi Anadoludan sürüp Orta Asyaya göndermek istiyoruzu daha acik ne şekilde söyleyebilir.Duvara da sprey boyayla yazmazlar herhalde. :D

Selahattin Eyyübininse Kürt olduğu tartışmalıdır Araplar,Farslar ve Kerkük Türkmenleri sahipleniyor. :D Çoğu Kürt kahramanı gib düzmece çıkarsa sasmam.

Bu forumdaki Kürtlere aslında cevap vermey değmez.Ama burda hav hav etmelerine izin vermek de Türklüğün sanına yakısmaz o yüzden işlerim ağır olsa da fırsat buldukça buraya yazı ekleyip cevap verecek ve soydaşlarıma Kürdün gerçek yüzünü ve Farsi İstilasına karşı neler yapılması gerektiği hakkında acizane görüşlerimi belirteceğim.Saygılarımla Karabudunlu Baysungar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

ben bir konuda kürt arkadaşlarımızın düşüncelerini çok merak ediyorum... bu gün kürdistan diye hayali bir devlet oluşturma ( ki türkiye istemedikçe bu çoğrafyada başka bir devletin varlığı mümkün değildir ) düşüncesinde olanlar, yarın bu düşnceleri gerçekleştğinde, sevr anlaşmasıyla ermenilere verilen o topraklarda bağımsızlıklarını ne kadar koruyabileceklerdirki burda avrupa ve amerika gerçeğini ciddi bir şekilde düşünmek gerekir... kesinlikle devlet kuracak kadar teşkilatlıda olmayan kürtlerin kendi başlarına devletlerini ayakta tutmalarını bir kenara bırakın, yaşam alanlarını bile kendi ellriyle tehlikeye atma uğraşı içerisindeler... kendilerini tamamen ayrı tutarak hareket eden bazı tarihten yoksun kürt faşistleri... iranlılar tarafından kurulduğu bütün dünya tarafındanda kabul gören med krallığını kendilerine nasıl mal edebilirler bunuda anlak mümkün değil... bu gün türklere sırtını çevirdikleri için yaşadıkları zulum dolayısıyla pişmanlıklarını her fırsatta açıkça dile getimeselerde hallerinden belli olan arabların kaderini paylaşmak isteyenler bu yolda ilerlemeye devam etsinler, conilerle birlik olup müslümanları katledenler unutmasınlarki bu coğrafya hiç bir zaman ihaneti affetmemiştir. özgürlüklerine kavuşacakalrını düşünerek gaflet içerisinde türkleri sırtından vuran araplar bu gün ne durumdadırlar hepimiz görmekteyiz... kürt halkı yıllarca iranlılarla, arablarla ve türklerle iç içe yaşamışlardır kaynaşmışlardır... kendini bilmez bir kaç sapık düşünceli insanın hayali saplantılarıyla hiç bir şey olmaz, bu vatan bölünmez böyle basit oyunlarla, benim o insanlara diyeceğim özünüze dönün ve gerçek dost ile gerçek düşmanı ayırın... bu mazlum halkın iyi niyetinide suistimal etmeyin... anadolu tektir tek bir yürektir...

bozo avdan sen ne kadar hoş konuşuyorsun... senin için bu olaylar bitmiş aslında ya, devleti kurmuşsun sen ya... hey! kendine gel, halkına yalan söyleme bari, senin söylediğin şeyler pratiği olmayan söylemelr, gerçekliğine sen bile inanmıyorsun.. bu gün sen eğer hala kürdüm diyebiliyorsan bunu türklere borçlusun.. hiç bir zaman nankörlük yapma... türk insanı bu coğrafyada ermenileri hazmetmiştir kürtleri mi hazmetmeyecek... ulus devlet mulus devlet yok artık, dünyada sınırlar kalkıyor, kalkmasa bile amerika zaten bi şekilde kaldırıyor, sen hangi ezdirmemekten bahsediyorsun be... burda çıkıpta iki akademik cümle kurmakla olmaz bu işler.. hem tarihteki ataların geri zekalımıydıda türkler anadoluya girdiklerinden itibaren birlikte yaşam mücadelesi verdiler.. beraber kan döktüler.. sen bilmezmisin kürd olan selahaddin eyyübinin bile ailesinde türk isimleri vardır.. bu gün kalkmış özgürlükten bahsediyorsun... sen kendini farklı olarak neyle ifade ediyor haklılığını nasıl ortaya koyuyorsun.. farkın nedir.. ismimiz mi farklı, dinimiz mi farklı yemeğimiz mi farklı... dil farklıymış bu gün dünyanın hangi ülkesi vardırki bütün toplumu tek bir dili kullanmaktadır... sana aslında söyleyecek çok şeyim var ama boş çünkü sen öyle inandırmışsın ki kendini boş hayallere gözlerin kör olmuş... allah seni hidayete erdirsin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

arkadaşlar başından sonuna kadar yazılanları okumaya gayret ettim.Ama gördüm ki iki lafın biri bizler sizler turki mantık bu nedir ya adamlara iyi söylesn kardeşlik desen kabahatli oluyorsun kötü desek bak gördünmü siz zaten faşistsiniz oluyor Bilirmisiniz ki hani sizi çok kollayan madamın ülkesinde çıkarılan bir meydan larouse ansiklopedisinde kürtün karşılığında ne yazar kürtler Türklüğün bir koludur.O zaman neyi tartışıyorsunuz kimler kürtlere düşman olarak yetiştirilmiş veya kürtlere düşman .bana hayatımın hiç bir döneminde kürtlere düşmanlık aşılanmadı.Ama şimdi görünen o ki tüm kürt çocukları bizlere karşı korkunç bir kin ve nefretle büyütülüyor.Terör örgütlerine küçücük yaşlarda veriliyor ve ister inanın ister inanmayın ben evli barklı çocuk çoluk sahibi kadınlardan apo beni bir geceliğine istese seve seve giderim diyenleri bile gördüm bu ne kin bu ne nefrettir.İdda edildiği gibi TÜRKLER bukadar nefretle büyütülmüş olsaydı sizler bizim aramızda bu kadar rahat yaşamaya devam edebilirmiydiniz.bu akan kana rağmen .Ayıptır ya elinizi vicdanınıza koyun.Adamlar o kadar küstahlaşmışlar ki zavallılar sırtlarını sıvazlayan emperyalitlerin aslında kendilerini kullandıklarının farkında bile değiller.aşağılık kompleksleri o kadar had safhadaki normal bir konuşmaya başlarken bile ben kürdüm ha diye başlıyorlar.Aman çok korktuk!!!!Şunun için sizinle birlikte seve seve mücadele ederim eğitim seviyesi artsın herkese insan olmanın gerektirdiği koşullar -ekonmik,sosyal-sağlansın bu sorunlar sadece sizin için değil bizler içinde var.Kürt devleti geçmişte kurulmuştur diyenler saymış işte şunların şunların egemenliğine son vererek kurulmuştur diye sonra da sormuşlar Türkler için sen kimin toprağını sömürüyorsun kimin toprağı üzerinde hak idda ediyorsun diye peki siz yıktığınız krallıkların toprağını işgal ettiğinizde kimin toprağı üzerinde hak idda etmiş oluyorsunuz merak ettim.Ilımlı görünen arkadaşlar bile aslında aba altından sopa gösteriyorlar hani yukarıda yazdım ya biz kürdüz ha bak sonra size selam bile vermeyiz.Aman ne kadar üzüldük ne kadar korktuk.12 SAYFADIR BAKIYORUM PAPAĞAN GİBİ-EFENDİLERİ İYİ EZBERLETMİŞ OLACAK Kİ-BİZLER SİZLER TURKİ MANTIK TU KAKA TÜRKLER kardeşim sizin zaten çözüm üretmeye bir orta yol bulmaya niyetiniz yok.N e yapılırsa yapılsın ne verilirse verilsin daima daha fazlasını isteyeceksiniz.Ha bu arada anti parantez OLAF PALME cinayetinde de pkk parmağı olduğu kesinleşmiş adam sadece pkk yı terör örgütü sınıfında kabul ettiği için bu da göklere çıkardığınız hatta dehap başkanlarının pkk ile tabanımız aynı dediği halkınızın ve örgütünüzün demokrasi anlayışı.Son olarak şunu söylemek istiyorum kimse görmek istemeyen kadar kör duymak istemeyen kadar sağır olamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D Kürtler büyük insanlar.. Onlar mükemmeldir.. Tarihte bir çok ilim adamı ve devlet adamları yetiştirmişler ve inanılmaz tarihi eserle meydana getirmişlerdir.. İnsanlık yararına nice buluşlar yapmışlar tarihin sayfalarına isimleri altın kelimelerle yazılacak büyük insanlar çıkarmışlardır.. Fakat niyeyse bir tane bile isim aklıma gelmiyor.. Selahaddin Eyyübi dışında.. :excl:

selahaddin eyyubi kürtmüymüş.... :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.