Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Aslan - Lion - Saroo 2016

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Aslan - Lion - Saroo 2016

Aslan: Genç çocuğun (Sunny Pawar) kayıp hikayesi umut yolculuğuna dönüşüyor. Böyle başlamak istedim. 

“Aslan”, kayıp ve umutla ilgili, bir yer ve kimlik duygusu arayan bir aile hikayesidir. Şaşırtıcı, dokunaklı masal, Saroo Brierley’nin otobiyografik kitabı “A Long Way Home” dan yazar Luke Davies tarafından uyarlandı ve iki bölüm halinde filme aktarılmış.

Bunlardan ilki, Hindistan'ın kırsalında yaşayan ve ailesinden ayrılan ve evinden yüzlerce kilometre uzaklıktaki Kalküta'da uyanan bir çocuk olan beş yaşındaki Saroo'nun sürükleyici ve trajik öyküsünü anlatıyor. İkincisi, doğum annesi ve erkek kardeşiyle bağlantıyı özleyen ve yeni Google Earth haritalama programını kullanarak arama yapmaya başlayan, evlat edinen ebeveynleriyle birlikte Tazmanya'da yaşayan olgun bir Saroo'dur.

Sunny Pawar, genç Saroo olarak filmin en iyi ve en yıkıcı performansını veriyor. Pawar'ın inanılmaz performansı ve doğallığı sizi ekrana sımsıkı bağlayacak ve duygusal olarak her hareketine ortak kılacak duruma getiriyor.

Ayrıca Abhishek Bharate, Saroo’nun sevimli, duygusal, koruyucu ve bir baba gibi Saroo'yu kucaklayan erkek kardeşi Guddu'dan bahsetmeden geçmek istemiyorum. Bharate, Pawar’ın çok güzel oyunu küçük Saroo'nun rolününün devleşmesine müthiş bir etki yapıyor.

Gelelim genç Saroo'ya yani Dev Patel'e güzel oynamış ama beni küçük Saroo (Sunny Pawar) kadar etkilemediğini burada belirtmek istiyorum.

Neyse daha fazla bilgi vermeden şunu ekleyerek bitireyim. Sakın kaçırmayın çok güzel bir film. 

Yönetmen Garth Davis
Oyuncular: Dev Patel, Rooney Mara, David Wenham, Nicole Kidman, Abhishek Bharate, Sunny Pawar

Ayrıca filmin neden Aslan - Lion adını aldığını öğrendiğinizde şaşıracaksınız... :)

Lion_NL_FO_161213_5617623.jpg lion-poster.jpg

Directed by Garth Davis
Starring: Dev Patel, Rooney Mara, David Wenham, Nicole Kidman, Abhishek Bharate, Sunny Pawar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten çok güzel bir filmdi, soluk soluğa izlemiş sonra da bir güzel ağlamıştım. Tekrar tekrar izleyebileceğim filmlerden birisi. Çok beğendim. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.