Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

SEN HİÇ ÇOCUK GÖZÜ ÖPTÜN MÜ?

deli gül

Önerilen İletiler

>Türkiyenin kaybolan

>nesli....

>SOKAK ÇOCUĞU

>Sayfa no YOK

.

.

.

>oyuncaklarını masal kahramanlarına çaldıran çocuk var ya

>işte o benim

>o benim abi

>o benim....

Guzel, siiriniz icin cani gonulden tesekurler.

'mavi olmayan gökyüzü'.

Ayakkabi boyayan cacugu, duslerini, ve hayallerini guzel bir bicimde anlatmissiniz.

Cocuklugumda, bende yasadim ayni duygulari, bende boyadim ayakkabilari,

Ama nede olsa, yinede, bir annem, bir babam vardi,

babam gurbette, yasiyor olsada.

Huzunlu ve buruk olsada,

bayramlarimiz vardi.

Simdi ne bayramlarin tadi var, nede yasamin,

sorumluluk bilinci,

agizda, tat, birakmiyor,

uykusuz gecelerin,

dostlugunda,

ve huznunde,

ve yalnizliklar icinde,

insanlar icinde ama yalniz bir adam.

Derdini, anlatamamanin,

icini dokememenin huznunu yasamakta.

iste o cocuk,

siirinde bahsettigin cocuk,

bana beni anlatmakta.

tesekurler.

'mavi olmayan gökyüzü'

, nikiniz bile anlamli.

gok yuzu, mavi olmadiginda,

bulutludur demektir.

bulutsa, yagmur,

yagmursa, su,

suysa, topraga, ekilen fidanlarin,

yetismesi demek.

Tekrar,

tesekurler.

'mavi olmayan gökyüzü'

Evren

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çocuk yanağı çok öptüm.Çocuk gözü de öpmüşlüğüm var. Ama taa gözünün içini öpmedim yani arkadaşlar kör mör olur çocuklar sonra göremezler burunlarının ucunu.Bence gözün taa içi öpülmemeli.Daha insancıl öpme şekilleri denenmeli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siyasi yaklasmissiniz demis birisi,ya acik acik siyasi bir siir yazilmis,nasil yaklasacaktik yoksa ha evet Diyarbakirda cocuklar katlediliyor haklisiniz diyerek PKK nin yolundanmi gidecektik.Mademki böyle duygusal siirleri seviyorsunuz o zaman PKK nin katlettigi bebeler icinde birer siir yazinda sizin gercekten cocuksever oldugunuza inanalim.Ama yazamazsiniz cünkü PKK Kürdistan icin katlediyor degilmi??

saygilarla

Sevgili Politika :clover:

Şarkın ajitasyon kültürü bu... Orada dram hayattır... Ahmet Kaya'da sözümona şarkılarında bu felsefeyi vurgulardı... Dağlara çıktık falan... -_- Kendine acımaktan yola çıkıp direnişçi olduklarını sanıyorlar ama neye karşı direndiklerini kendileride bilmiyorlar... Bir yazı ne kadar dramatikleşirse o kadar haklı mıdır? Dünyada çocuklar iç çatışmalardan ve savaşlardan ölüyor ya da sakat kalıyor peki Türkiye'de çocukları kim öldürüyor? Diyarbakır'ın çocuklarını kapkaççı, gaspçı, yan kesici ve terörist yapanlar kim? Onları neye ve kime karşı kışkırtıyorlar? Bunlara cevap aramazlar arabesk yaparlar... Tutarmı dersin, tutar... Arabesk tutar... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Politika :clover:

Şarkın ajitasyon kültürü bu... Orada dram hayattır... Ahmet Kaya'da sözümona şarkılarında bu felsefeyi vurgulardı... Dağlara çıktık falan... -_- Kendine acımaktan yola çıkıp direnişçi olduklarını sanıyorlar ama neye karşı direndiklerini kendileride bilmiyorlar... Bir yazı ne kadar dramatikleşirse o kadar haklı mıdır? Dünyada çocuklar iç çatışmalardan ve savaşlardan ölüyor ya da sakat kalıyor peki Türkiye'de çocukları kim öldürüyor? Diyarbakır'ın çocuklarını kapkaççı, gaspçı, yan kesici ve terörist yapanlar kim? Onları neye ve kime karşı kışkırtıyorlar? Bunlara cevap aramazlar arabesk yaparlar... Tutarmı dersin, tutar... Arabesk tutar... :)

Duygu sömürüsü fil gözyaslari bunlar bazi cevrelerin hep basvurdugu yöntemdir.Avrupa ülkelerindede ayni taktigi uygularlar.Cocuklardan bahsederken sadece Diyarbakirdaki cocugu cocuk olarak görürler.,Kibrista katledilen bebelerden hicmi hic bahsetmezler,onlarin bebe oldugunu ögrenmedilerki,onlara bebelere agit yaktiranlar sadece Güneydogu bebeleri icin agit yakmayi ögretti.Siire bilmem hic dikkat ettinizmi,Özellikle Diyarbakir vurgulanmis;bu siirin yazilma ve foruma tasinma amaci apacik ortada.Bunlar duygu sömürüsüdür.Kendiu suclarini kapatma telasidir.Mayinlarla pusu kuranlarin,masum insanlari ve askerleri katledenlerin,canli bombalarin,bayraga saldiranlarin telasidir.hakli cikma telasi,yoksa cocuklar dünyanin hertarafinda ölmektedir.Diyarbakirda ölen cocuklarin vebalini PKK ve DTP tasimaktadir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 9 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.