Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ünlü Rapçi Eminem Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Ünlü Rapçi Eminem Hakkında Bilmek İstedikleriniz

rag%20&%20bone%20X%20Eminem%203.jpg

2017’nin sonunda yayınladığı Revival ile 5 yıllık suskunluğunu bozan ve yeni albümü Kamikaze’den Venom filmi için yaptığı müziği klibiyle paylaşan Eminem bugün 46. yaşına girdi. 46. doğum gününde Eminem hakkında bilmeniz gereken bilgileri buraya sıraladık

04-eminem-2.w700.h700.jpg

Eminem, (Marshall Bruce Mathers), bugün (17 Ekim) doğum gününü kutluyor. 

Ailesi Daddy Warbucks adlı müzik grubunun en iyi üyeleriydi. Eminem’in müzik yeteneğinin aileden geldiği düşünülüyor.

36079964425_ce61ec4ca9_o.jpg 

Marshall Bruce Mathers kötü aile şartlarıyla büyüyen ve bu aile şartları onun pskolojisinin bozulmasına neden olan bir karaktere sahiptir. Babası, Marshall'ı ve ailesini henüz 18 aylıkken terkedip gitmiştir. Annesi ile birlikte Detroit'te küçük bir karavanda verdiği yaşam mücadelesi onun dünyanın en iyi rapçilerinden birisi olmasını engellemedi. 

Okulu hep astığı için hocasından dayak yedi ve 10 gün komada kaldı. 

venom-eminem-kamikaze-comicbookcom-11313

İlk rap şarkısını (’m Bad) yazdığında sadece 14’ündeydi. Eserini LL Coll J’s grubuna sattı. 

Sigara kullanmayan Eminem "Sigara içen insanları çaresiz buluyorum" diyor. 

Detroit'in 5 büyük rapçisini müzik dünyasına kazandıran Eminem kendisiyle birlikte 6 kişiden oluşan grubun adının D12 olmasını şöyle açıklıyor 'Çünkü hepimiz çift kişilikliyiz'. 

a5cc3b02-af0a-49a3-8fe2-79d73a08b77c.jpg

Eminem aslında hipermetrop olduğu için gözlük takar. 

Eminem Detroit Pistons takımını destekler ve büyük bir hayranıdır. 

Eminem banana (muz) kelimesini delirmek, çıldırmak" anlamında kullanır. Adeta kelimeye yeni bir anlam vermiştir.

Eminem dünyadaki ilk ve tek beyaz rapçidir. Ama kesinlikle ırkçı değildir. Hatta ırkçılarla alay eder. 

Şarkı sözü yazma konusunda inanılmaz yeteneklere sahip olduğu kabul edilir. Ayrıca şarkılarında yer alan mecazlar ve ince espriler dikkat çeker. 

images?q=tbn:ANd9GcR0L3lQ51i5TweYIFHooJY

Birçok insan, onun gelmiş geçmiş en iyi rapçi olduğunu düşünüyor; hatta bazı rapçiler bile bunu kabul ediyor. 

Örümcek adamı çok sever. 

Birçok uzmana göre Lose Yourself şarkısı, gelmiş geçmiş en zekice şarkıdır. Şarkıdaki kafiyeler gerçekten inanılmazdır.

Eminem Lose Your Self şarkısında annesine inanılmaz iğrenç hakaretlerde bulunmuştur. Bu şarkıyı yaymadan önce annesini arayıp kesinlikle üstüne alınmamasını rica etmiştir. 

Rap God şarkısını o kadar hızlı söylemiştir ki, lyrics şirketleri defalarca hata yapmıştır. 

Gelelim Eminem’in ikinci kişiliği Slim Shady’e...

Kitabında ve bazı kaynaklardaki bilgilere göre Slim Shady, Eminem’in en kötü yanıdır. İnce Psikopat adlı lakap altında bulunan bu isim Eminem’in ünlülere, annesine, çevresine, yaşanan & yaşanmış olaylara aşırı iğrenç küfürler etmesini sağlayan en kötü yanıdır. Bu nedenle bir çok mahkemelere ve hemen hemen 100'den fazla davaya çıkmıştır. Hatta Eminem, RECOVERY adlı albümünde Slim Shady'den kurtulduğunu, onun kötü birisi olduğunu söylemiştir. 

original.jpg

Slim Shady İsminin aklına gelmesi ise şu sözlerle özetler: "O sırada tuvaletteydim. Tanrının üstüne yemin ederim ki...Ve birdenbire isim aklıma geldi. Sonra ona uyan milyonlarca kafiye düşünmeye başladim".

Megan Fox'un, Eminem hakkındaki düşünceleri ise onu anlatmaya yetiyor: "Onunla telefonda konuştum. Ben asla ünlü birine karşı böyle heyecanlanmazdım ve hayatımda biriyle konuşurken asla terlemezdim. Onunla konuşurken çok gergindim. Çünkü ona en küçük bir yanlış yaparsan onun bir sonraki albümünde yer alırsın." 

DSF-Eminem-Take-Down-Trump-Age-Angry-Whi

1.73 boyunda olan ve 44 numara giyen Eminem
aslında karikatürist ve şair olmak istiyordu. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.