Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kötü Filmler Listesi

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Basic Instinct 2 - Temel İçgüdü

Seyretmeye değmez...

NOT: BU LİSTELEDİĞİMİZ FİLMLER, BURADA FİLM HAKKINDA, SEVMEDİĞİNİ BELİRTEN KİŞİ İÇİN SEYRETMEYE DEĞMEYEN FİLMLERDİR. ARANIZDA BU FİLMLERİ SEVENLER ÇIKABİLİR VE BU ÇOK NORMALDİR. HERKESİN SANAT ANLAYIŞI VE DÜNYAYA BAKIŞ AÇISI DEĞİŞİK OLDUĞU GİBİ, HERKESİN GÖRDÜĞÜ ŞEYLERDE FARKLIDIR VE BU ÇOK DOĞALDIR... BU NEDENLE BURADA VERİLEN BÜTÜN FİLMLER KİŞİNİN KENDİSİNİ BAĞLAYAN BİREYSELLİKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR VE FARKLI DÜŞÜNCELERİN ORTAYA KONULMASI ÇOK DOĞAL VE KAÇINILMAZDIR.

SAYGILAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
  • Admin

Rocky Balboa,

Saçma sapan, hiç bir kurgusu olmayan bir film... Sadece bizim gibilerin parasını almak için yapılmış...

Sakın seyretmeyin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Kusura bakmayın iki tanesine katılamayacağım. Biri Jet Li'nin korkusuz filmi. Türün hastaları var ve türün en güzel örneklerinden biri. Bu türe meraklıların seyretmesini tavsiye ederim. Sonunda ki mesajlar ise gerçekten muhteşem bana kalırsa

İçerideki adam. Denzel Washington'un oyunculuğu tamamen öldürülmüş. Ne için onu kullanmışlar bilmiyorum ama, harika bir soygun gibi geldi. Jodi Foster de berbat kullanılmış. Bu malzeme öldürülmüş...

Lakin soyguncunun sözlerine ve ne dediğine tek tek bakmak gerekiyor çünkü buna sizi zorluyor. Sonunda kurbanı ödüllendirmek de cabası. İlk başta ettiği cümle ile sanki adamın hapise atılmış olduğunu sanıyorsunuz ama sonunda sır aydınlanıyor. Evet, biraz yavaş işliyor ama güzel bir film...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
The Terminal - Terminal

Seyretmeye değmez... Eh işte bence diyorum...

Terminal'e bende katılmıyorum. Senaryosunu , yapımını berbat bile gördüğünü varsaysak bile bir insanın. Tom Hanks'in muhteşem performansı hatrına izlenir.

Amerikan'ın yabancılar konusundaki paranoyasını, kozmopolit yapısını, herkesin nasıl kendi dünyasında yaşadığını ( Viktor ülkesinde savaş çıktığını ingilizce haberdeki görüntüleden izleyip kahrolmuş bir halde tercüme için etrafındakilerden el kol işaretiyle yardım isterken herkesin kendi telaşında olması ve Viktor'un o anki mimikleri) kasmadan bir terminal üzerinden anlatabilen bir film.

Bence Forrest Gump'tan sonra Hanks'in en iyi performans gösterdiği film.

yani

Spielberg + Hanks 'ten izlenmemesi gereken bir film zaten çıkamazki.

not : La Boheme, Clint Eastwood nereden çıktı ya. Ayrıca Eastwood dünyalara sığmayan bir yönetmenmi :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Loreena McKennit'ı ararken, onun seslendirdiği bi film müziğiyle talihimin en kötü film seçimini yaptım. Kostümler ve mekanlar öyle kaliteli ve sağlam bi film izlenimi veriyordu ki... Neyse fazla hatırlamamak en iyisi :)

Avalon Sisleri

Üç cd'lik işkence formatında durağan, mantıksız ve küçük emrah modunda bi film. Her filmden bi anlam çıkarabileceğime inanırdım; yanılmışım :)

Terminal filminin kötü olduğuna katılmıyorum. Kendi hayatınız ve mücadelelerinizden izler bulabileceğiniz film. Tavsiye bile edebilirim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İzlerken uyuduğum filmlerden en kötüsü Cast Away'di...

Nasıl oskarlık bir film oldu anlamadım doğrusu...

Yıllarca beynimize kazınmış "Robinson Crouse" tiplemesinin sıradan bir versiyonuydu.

Ve film sadece ve sadece "FedX" reklamından başka bir şey değildi.

Adam tüm kargoları açıyor,

Nedense bir tanesini açmayıp, yıllar sonra ulaştırıyor...

Güya bu adamın "umudunu" simgeliyor.

Yani oradan kurtulacak ve o postayı yerine ulaştıracak.

Ama çok basit te bir reklamdan başka bir şey değil.

Buram buram reklam kokan bir reklam filmi idi...

Tek hoşuma giden şey

Yıllarca bir adada tek başına yaşamış bir adamın psikolojik sürüncemeleriydi.

Ama o da filmin Robinson Crouse tipilojisi içersinde ve reklam havasında kayboluyordu.

Bence çok güçlü bir film değildi.

Sonunun nasıl olacağı baştan belli, basit bir filmdi...

Ve o kadar abarttılar ki bu filmi,

İnanamadım.

Bence aslında içine sindiremeyen bir çok insan

Sırf isim yapmak için bu filmi beğenilenler listesinde sunarak kendi adlarını duyurmak istediler.

Yüzüklerin Efendisi filminden sonra da böyle komik bir şey olmuştu.

Belki de bu filme konu olan kitabı daha önce hiç okumamış adamlar,

Çıkıp çıkıp "işte bilmem kimin filmde yer almaması eksiklikti. Ama o da olsaydı film beş bölüm olurdu. Benim çok sevdiğim karakterdi aslında, carttı da curttu da..." gibi ahkamlar kesip filmi eksiklikle itham ettiler.

Ama eminim ki o filmden önce, o kitabı hiç okumamışlardı bile.

Adamın yüz ifadesinden belli yani...

Neyse...

Her sinema eleştirmenine

Ve her övülen ya da yerilen filme bakmayın derim ben.

Gidin izleyin ve kendi kararınızı kendiniz verin.

Benim izlenmeye değer ve hatta kaçırılmaması gereken diye düşündüğüm

İçinde güzel psikolojik çıkarımlar olan filmler şunlar;

"Nell"

"ShawShank Redemption - Esaretin Bedeli"

"ButterFly Effect - Kelebek Etkisi"

"Memento - Akıl Defteri"

"Telefon Kulubesi"

"Rastlantının Böylesi"

"Jacket - Çıldırış/Ceket"

"The Shining - Cinnet"

"Das Experiment - Deney"

"Amores Perros - Paramparça Aşklar, Köpekler"

"25 hour - 25 Saat"

"Tesis - Tez"

"12 Monkey - 12 Maymun"

"Shindler's List - Shinlerin Listesi"

...

..

.

Bunlar benim şimdilik arşivimde olan filmler...

Ve izlemeye değer bulduğum filmler.

Bunları izlemeden "Kötü Film şudur" ayrımı yapmayın bence...

Çok mu ukalaca oldu söylediğim, özür dilerim... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 7 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Şu an vizyonda olan,Doğmamış -The Unborn (2009) fragmanını izleyip çok beğendiğim ama gerçekten büyük bir hayal kırıklığı yaşadığım film..

Tamamen The Exorcism Of Emily Rose ve Ring (Halka) dan taklid edilmiş ucuz bir kopya gibi..

sizi etkilemek istemem ama vaktinize yazık..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.