Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
Admin

En Psikopat Sinema Karakteri İhtiyarlara Yer Yok - No Country For Old Men

Önerilen İletiler

En Psikopat Sinema Karakteri İhtiyarlara Yer Yok - No Country For Old Men - Psikiyatristler en psikopat film karakterini belirledi 

Belçika'da yaşayan ekip, yaklaşık yüz yıllık bir döneme bakarak 400 film toplamış ve izlemiş. Bunun sonucu olarak en psikopat karakteri seçmiş bulunuyorlar.

nocountry3.jpg

Yüz yıl boyunca sinema dünyası birbirinden ilginç karakterleri bizlerle tanıştırdı. Bu çekilen yüzlerce filmde en psikopat film karakteri hangisiydi? Bu soruya yanıt arayan psikiyatristler ilginç bir araştırmaya imza attı.

Belçika'da yaşayan psikiyatri profesörü Samuel Leistedt ve arkadaşları bu soruya yanıt bulmak için tam 3 yıl boyunca 400 filmi izledi ve inceledi.

Yaklaşık yüz yıl gibi bir süreyi kapsayan (1915-2010) periyodda çekilen filmleri mercek altına alan ekip, çalışmanın ardından 126 psikopat karaktere ulaştı.

3 yıllık araştırmanın sonunda tüm filmler arasında en psikopat karaktere sahip olan filmin, İhtiyarlara Yer Yok - No Country For Old Men olduğu açıklandı.

539f2518188011.562c556d4b15e.jpg

Ekip, İhtiyarlara Yer Yok - No Country For Old Men'de Javier Bardem'in canlandırdığı Anton Chigurh'i bu dönemde beyazperdede yer bulan en psikopat karakter olduğuna karar kıldı.

11326786-8444411205193918.jpg

Belçika'da gerçekleştirilen aynı çalışmaya göre, Elm Sokağı Kabusu filmindeki Freddy Krueger karakteri ise bilimsel olarak psikopat olarak sınıflandırılabilecek özelliklere sahip değil.

f7eb23f5c6bb4ad36cb41eab083154ba--horror

Bilim insanları tarafından bulunan 126 örneklemden 21'i kadın olarak öne çıkıyor.

21 kadın karakter içinde birincilik koltuğuna oturan isim ise Temel İçgüdü’nün (Basic Instinct) Catherine Tramell (Sharon Stone) karakteri oldu.

Basic-Instinct-Sharon-Stone-Statue-5-600

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.