Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

-ÜLKÜCÜLERLE TÜRKÇÜLERİN FARKI-

Bilgekagan

Önerilen İletiler

"Milliyetçi", en basit tabirle, "Biz ve Onlar" kavramının bilincinde olan kişidir. Millî aidiyet şuurundan kaynaklanan millet sevgisinin etkisiyle zihinde gelişen bu kavramın yarattığı doğal refleks, kişinin kendi milletinin maddî-manevî çıkarlarını elinden geldiğince savunmasına ve hayatın her alanında milletinin menfaatleri doğrultusunda hareket etmesine sebep olur.

"Biz ve Onlar" kavramının bir diğer adı da "ayrımcılık" olduğuna göre, "milliyetçilik" tüm insanlara karşı sevgi beslemek esasına dayanan bir düşünce şekli değildir. Fark gözetmeksizin herkesi seven kişiye "hümanist", bu sevgiyi dinî inanç birliği ile sınırlandıran kişiye "ümmetçi" denir. "Milliyetçi" ise etnik köken ortaklığını en önemli kıstas olarak gördüğü için, değerlendirmelerini soya ve benliğe göre yapar.

"Milliyetçi" kişi başka bir milleti veya etnik topluluğu savunmak adına, kendi milletinin mensuplarına düşmanlık etmez. Böyle bir hareketin milliyetçilik mefkuresinde yeri olmadığı gibi, fikrin özüne de tamamen ters düşer.

Türkeş'in "Türk ile kürt kardeştir" şeklindeki sözü ve M.S. 652 senesinde Yenisey ırmağının kıyısına, yani Gök Türkler'in yaşadığı bölgeye dikilen Elegeş Yazıtı'ndaki "Ben kuvvetli han Alp Urungu" anlamına gelen "Men körtül kan Alp Urungu" ifadesinin "Ben Kürt İlhanı Alp Urungu" şeklinde çarpıtılması suretiyle kürtlerin de aslında bir Oğuz boyu olduklarının iddia edilmesi gibi olaylar; 1990'lı yıllarda PKK terörüne karşı uygulanan psikolojik savaşın birer parçasıdır. PKK propagandasının etkisinde kalarak "bağımsız kürdistan" isteğine kapılmalarını önlemek maksadıyla, Türkiye'de yaşayan kürtlerin beynine "Türkler ile kardeş oldukları, aynı soydan geldikleri" fikri sokulmaya çalışıldı. Fakat dönemin siyasî konjonktürü gereği yapılan bu tür faaliyetler ters teperek kürtler yerine ülkücüleri etkiledi. Hedef kitle olan kürtlerin düşünce şeklinde herhangi bir değişiklik meydana gelmezken, ülkücüler kürtleri kardeş bellediler ve o günden beri de canla başla savunuyorlar.

Aslında bu durum son derece normaldir. "Türk ile kürt kardeştir" türünden sloganlar yanlış kişiye söyletildi, kürtlerin Türk soyundan geldiğini kanıtlayan(!) kitaplar da yanlış akademisyenlere yazdırıldı. Bu işlerin Türk milliyetçilerine değil, kürt milliyetçisi olarak bilinen kişilere yaptırılması gerekirdi ki, kürtler üzerinde etkisi olsun. Türkeş'in sözlerini ve ülkücü akademisyenlerin kitaplarını kürtlerin ciddiye alması beklenemezdi çünkü her insan sadece kendi mensup olduğu etnik/ideolojik topluluğu düşünsel açıdan yönlendirebilme imkanına sahiptir. Dolayısıyla ülkücülerin sözlü ve yazılı propaganda faaliyetlerinden kürtler yerine ülkücü taban etkilendi; kürdofil (kürt aşığı) oldular.

Şimdi elimizi vicdanımıza koyup düşünelim. İşe yaramadığı apaçık ortada olan "Türk ile kürt kardeştir" propagandasını sürdürmekte ısrar etmek, ülkücülere ne kazandırır, ne kaybettirir?

Kapatıldıkça adını değiştirip tekrar açılan ve şu anda DEHAP adıyla faaliyet gösteren kürtçü parti, katıldığı tüm genel ve yerel seçimlerde, kürt nüfusun ağırlıkta olduğu bölgelerden %60-70 oranında oy alıyor. Evet, bu parti aynı zamanda PKK'nın siyasî kanadı durumundadır fakat partiye oy veren seçmenlerin hepsi PKK militanı değil ya... Terör örgütü PKK ile ilişkisi olmayan milyonlarca kürt de kürt milliyetçiliği yapan bu partiye oy veriyor çünkü kendilerini "Türk" veya "Türkler ile kardeş" olarak görmüyorlar. Kürt olduklarının bilincindeler ve kürtlüğün gereğini yerine getiriyorlar.

Aynı bölgelerden MHP'nin aldığı oy oranı ise %1.6 (binde onaltı)'yı asla geçmedi. Oy verenler ise bölgede asker veya memur olarak görev yapan Türklerdir.

Hülasa, "Türk ile kürt kardeştir" mantığı ülkücülere hiçbir şey kazandırmadı, kazandırmayacak da...

Peki ne kaybettirir?

Bu sorunun cevabı çok basit: Türkleri kaybettirir.

Ve kaybettirdi de...

Bugün ülkücü camia ile yollarını tamamen ayırmış olan bizler, öz be öz Türkleriz. Yüreğimiz Türklük için çarpar. Gökten zembille inmedik veya birtakım etnik özürlü yobazların uydurduğu gibi ermeniler, yahudiler tarafından örgütlenmedik. İçimizden birçoğu geçmişte Ülkü Ocakları'nda bulunmuştur fakat kürtler konusundaki fikir ayrılıkları yüzünden ülkücülerle ters düştükleri için ocaklardan uzaklaşıp farklı bir yolda yürümeye başlamışlardır.

Siz hiç Türkler yüzünden kavga eden, fikir ayrılığına düşerek birbirine düşman kesilen kürt gördünüz mü?.. Görmemişsinizdir, göremezsiniz çünkü kendi aralarında sağcı-solcu, dinli-dinsiz gibi ayrımlar yapmadan her alanda ve ortamda birbirlerine sınırsızca destek oluyorlar.

Neden?

Çünkü birlikten kuvvet doğacağını biliyorlar.

Türkleri kardeş görmüyor, sadece birbirlerini destekliyorlar ve bu sayede giderek güçleniyorlar. Türk'ün kardeşlik afyonuyla uyuması, kürdün meydanı boş bulup dilediği gibi at koşturmasını sağlıyor.

Elin kürdü böyle bilinçli şekilde hareket ederken, ülkücüler saf çocuklar misali "Türk ile kürt kardeştir" diyerek kendilerini avutmayı sürdürür ve ciğeri beş para etmeyen kürtleri savunmak uğruna Türkçülere düşmanlık yaparlarsa, sonunda kendileri pişman olurlar. Çünkü Türkçülük giderek güçleniyor, Türk-İslam Sentezi ise sürekli kan kaybederek zayıflıyor. Çok değil, birkaç yıl içerisinde dengeler tamamen değişecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Biz ve Onlar" kavramının bir diğer adı da "ayrımcılık" olduğuna göre, "milliyetçilik" tüm insanlara karşı sevgi beslemek esasına dayanan bir düşünce şekli değildir. Fark gözetmeksizin herkesi seven kişiye "hümanist", bu sevgiyi dinî inanç birliği ile sınırlandıran kişiye "ümmetçi" denir. "Milliyetçi" ise etnik köken ortaklığını en önemli kıstas olarak gördüğü için, değerlendirmelerini soya ve benliğe göre yapar.

"Milliyetçi" kişi başka bir milleti veya etnik topluluğu savunmak adına, kendi milletinin mensuplarına düşmanlık etmez. Böyle bir hareketin milliyetçilik mefkuresinde yeri olmadığı gibi, fikrin özüne de tamamen ters düşer.

Türkeş'in "Türk ile kürt kardeştir" şeklindeki sözü ve M.S. 652 senesinde Yenisey ırmağının kıyısına, yani Gök Türkler'in yaşadığı bölgeye dikilen Elegeş Yazıtı'ndaki "Ben kuvvetli han Alp Urungu" anlamına gelen "Men körtül kan Alp Urungu" ifadesinin "Ben Kürt İlhanı Alp Urungu" şeklinde çarpıtılması suretiyle kürtlerin de aslında bir Oğuz boyu olduklarının iddia edilmesi gibi olaylar; 1990'lı yıllarda PKK terörüne karşı uygulanan psikolojik savaşın birer parçasıdır. PKK propagandasının etkisinde kalarak "bağımsız kürdistan" isteğine kapılmalarını önlemek maksadıyla, Türkiye'de yaşayan kürtlerin beynine "Türkler ile kardeş oldukları, aynı soydan geldikleri" fikri sokulmaya çalışıldı. Fakat dönemin siyasî konjonktürü gereği yapılan bu tür faaliyetler ters teperek kürtler yerine ülkücüleri etkiledi. Hedef kitle olan kürtlerin düşünce şeklinde herhangi bir değişiklik meydana gelmezken, ülkücüler kürtleri kardeş bellediler ve o günden beri de canla başla savunuyorlar.

Aslında bu durum son derece normaldir. "Türk ile kürt kardeştir" türünden sloganlar yanlış kişiye söyletildi, kürtlerin Türk soyundan geldiğini kanıtlayan(!) kitaplar da yanlış akademisyenlere yazdırıldı. Bu işlerin Türk milliyetçilerine değil, kürt milliyetçisi olarak bilinen kişilere yaptırılması gerekirdi ki, kürtler üzerinde etkisi olsun. Türkeş'in sözlerini ve ülkücü akademisyenlerin kitaplarını kürtlerin ciddiye alması beklenemezdi çünkü her insan sadece kendi mensup olduğu etnik/ideolojik topluluğu düşünsel açıdan yönlendirebilme imkanına sahiptir. Dolayısıyla ülkücülerin sözlü ve yazılı propaganda faaliyetlerinden kürtler yerine ülkücü taban etkilendi; kürdofil (kürt aşığı) oldular.

Şimdi elimizi vicdanımıza koyup düşünelim. İşe yaramadığı apaçık ortada olan "Türk ile kürt kardeştir" propagandasını sürdürmekte ısrar etmek, ülkücülere ne kazandırır, ne kaybettirir?

Kapatıldıkça adını değiştirip tekrar açılan ve şu anda DEHAP adıyla faaliyet gösteren kürtçü parti, katıldığı tüm genel ve yerel seçimlerde, kürt nüfusun ağırlıkta olduğu bölgelerden %60-70 oranında oy alıyor. Evet, bu parti aynı zamanda PKK'nın siyasî kanadı durumundadır fakat partiye oy veren seçmenlerin hepsi PKK militanı değil ya... Terör örgütü PKK ile ilişkisi olmayan milyonlarca kürt de kürt milliyetçiliği yapan bu partiye oy veriyor çünkü kendilerini "Türk" veya "Türkler ile kardeş" olarak görmüyorlar. Kürt olduklarının bilincindeler ve kürtlüğün gereğini yerine getiriyorlar.

Aynı bölgelerden MHP'nin aldığı oy oranı ise %1.6 (binde onaltı)'yı asla geçmedi. Oy verenler ise bölgede asker veya memur olarak görev yapan Türklerdir.

Hülasa, "Türk ile kürt kardeştir" mantığı ülkücülere hiçbir şey kazandırmadı, kazandırmayacak da...

Peki ne kaybettirir?

Bu sorunun cevabı çok basit: Türkleri kaybettirir.

Ve kaybettirdi de...

Bugün ülkücü camia ile yollarını tamamen ayırmış olan bizler, öz be öz Türkleriz. Yüreğimiz Türklük için çarpar. Gökten zembille inmedik veya birtakım etnik özürlü yobazların uydurduğu gibi ermeniler, yahudiler tarafından örgütlenmedik. İçimizden birçoğu geçmişte Ülkü Ocakları'nda bulunmuştur fakat kürtler konusundaki fikir ayrılıkları yüzünden ülkücülerle ters düştükleri için ocaklardan uzaklaşıp farklı bir yolda yürümeye başlamışlardır.

Siz hiç Türkler yüzünden kavga eden, fikir ayrılığına düşerek birbirine düşman kesilen kürt gördünüz mü?.. Görmemişsinizdir, göremezsiniz çünkü kendi aralarında sağcı-solcu, dinli-dinsiz gibi ayrımlar yapmadan her alanda ve ortamda birbirlerine sınırsızca destek oluyorlar.

Neden?

Çünkü birlikten kuvvet doğacağını biliyorlar.

Türkleri kardeş görmüyor, sadece birbirlerini destekliyorlar ve bu sayede giderek güçleniyorlar. Türk'ün kardeşlik afyonuyla uyuması, kürdün meydanı boş bulup dilediği gibi at koşturmasını sağlıyor.

Elin kürdü böyle bilinçli şekilde hareket ederken, ülkücüler saf çocuklar misali "Türk ile kürt kardeştir" diyerek kendilerini avutmayı sürdürür ve ciğeri beş para etmeyen kürtleri savunmak uğruna Türkçülere düşmanlık yaparlarsa, sonunda kendileri pişman olurlar. Çünkü Türkçülük giderek güçleniyor, Türk-İslam Sentezi ise sürekli kan kaybederek zayıflıyor. Çok değil, birkaç yıl içerisinde dengeler tamamen değişecek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BİLGE KAĞAN bazı yerlerde haklısın.bende aydınlıyım ,özbeöz yörüğüm ve ülkücüyüm ,fakat şuda bir gerçek ırkçı değilim.çünkü kurtuluş savaşında kürtler bize yardımcı oldu.neden din kardeşimiz oldukları için.belki -ki büyük ihtimal- ırksal bağlılığımızda var.ama kürtlerin dehap gibi partilere kaçmasının nedeni kürtlere diğer partilerin siz türklerin kardeşisiniz gelin birlik olalım çağrısı yapmaması(ki mhp yıllardır bu ülkenin bölünmesini engellemek için bunu yapıyor)...aktüel dergisi 11-17 mayıs 2006 tarihli derginin bozkürtler adlı başlığını okursan kürtlerin nasıl türk bayrakları ile ellerinde dolaştığını görürsün bayrağı nasıl öptüklerini .atatürkün resimlerini ofislerine astıklarını...ama sen hala bölücülük yapıyorsun.peki diyelim ki senin dediğin gibi olsun...bugün millet silahlansın birbirini öldürsün kürt-türk diye bunun ülkemize ne katkısı olur ..iç karışıklık çıkarmak, toplumu kaosa sürüklemek VATAN HAİNLİĞİ DEĞİLMİDİR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Irkdaşım, kürtlerin Kurtuluş Savaşında Türklerle birlikte savaştığı tamamen yalandır. kürtler Kurtuluş Savaşında zorla askere alınmışlar, tek kelime Türkçe bilmedikleri için ve kanlarının gereği olarak Türklere ayak bağı olmaktan başka hiçbir işe yaramamışlar, destek değil köstek olmuşlardır.

Ayrıce ülkücülere yutturulan bir başka yalan ise kürtlerin Türk olduğu masalıdır. Bu a amaçlanan politikanın bir parçasıdır. Siz de inanıyorsunuz. kürtler, Arap- Fars-Ermeni kırması, hiçbir zaman bir millet olamamış adi bir ırktır. kürtleri Türklere yamama propagandalarına da inanan tek bir kürt yoktur, ama Bunlara inanan çok Türk vardır ne yazıkki. İnananlar da ülkücülerdir. Bu çok acı! Hem Türk milliyetçisi olduğunu söyleyen hem de Türk'ün en büyük düşmanlarından biri olan kürtleri kardeş sanan ülkücüler büyük bir yanılgı içindedirler. Bu talihsiz yanılgı, tarihin sayfalarına ihanet olarak geçecektir. Ülkücüler, ne yazıkki, bu gaflete devam ettikleri sürece tarih önünde Türklüğe karşı ihanetlerinin bedelini ödeyecekler ve ne yazıkki Türk milletine de ödeteceklerdir. Ülkücü kandaşlarımızdan ricam şudur: Ey Türk! Titre ve kendine dön!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BEN TÜRKMENİSTANDAN GELDİM VE TÜRKMENİM,ancak şu an türkiyede yaşıyorum ve bilge kaan gibi düşünenler yüzünden kendime TÜRKÜM diyemez oldum bir an...

bilge kaan sana kişisel bir soru sorayım;

diyelim sen şu an 26 yaşında evlenme çağında bir gençsin, bir kızla evlendin, çoluk çocuğa karıştın birkaç yıldan... çocuğunu milliyetçi biri yapmaya çalıştın,ve bunda da başarılı oldun....AMA SONRA BİR DE BAKTIN Kİ; evlendiğin kadın sana ilk defa kendisinin kürt olduğunu itiraf ediyor... yani senin çocuğuna da kürt kanı karışmış durumda oluyor ozaman... senin çocuğunda arkadaşarı arasında dışlanıyor KÜRT KÜRT!! diyerekten.... senin vicdanın buna dayanırmı???

bir de anımı anlatayım;

gaziantepe ilk taşındığımda, arkadaş grubum arasında 2 tane kıza ve 6 erkeğe kürt oldukları için fazla yakın durmamaya özen gösterdim...ama bu davranışım onların kulağına gitmiş bazıları yüzünden....

sokakta bir gün 10 kişi yolumu çevirdi, yanlarında türk bayrağı vardı... neymiş efendim vatana hizmet bilmem ne türk örgütüne cebimdeki paraları verecekmişim...o sırada o fazla sevmediğim 6 kürtten 4ü geldi ve beni çevirenlerle ölümüne kavga edip beni kurtardılar....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BEN TÜRKMENİSTANDAN GELDİM VE TÜRKMENİM,ancak şu an türkiyede yaşıyorum ve bilge kaan gibi düşünenler yüzünden kendime TÜRKÜM diyemez oldum bir an...

bilge kaan sana kişisel bir soru sorayım;

diyelim sen şu an 26 yaşında evlenme çağında bir gençsin, bir kızla evlendin, çoluk çocuğa karıştın birkaç yıldan... çocuğunu milliyetçi biri yapmaya çalıştın,ve bunda da başarılı oldun....AMA SONRA BİR DE BAKTIN Kİ; evlendiğin kadın sana ilk defa kendisinin kürt olduğunu itiraf ediyor... yani senin çocuğuna da kürt kanı karışmış durumda oluyor ozaman... senin çocuğunda arkadaşarı arasında dışlanıyor KÜRT KÜRT!! diyerekten.... senin vicdanın buna dayanırmı???

bir de anımı anlatayım;

gaziantepe ilk taşındığımda, arkadaş grubum arasında 2 tane kıza ve 6 erkeğe kürt oldukları için fazla yakın durmamaya özen gösterdim...ama bu davranışım onların kulağına gitmiş bazıları yüzünden....

sokakta bir gün 10 kişi yolumu çevirdi, yanlarında türk bayrağı vardı... neymiş efendim vatana hizmet bilmem ne türk örgütüne cebimdeki paraları verecekmişim...o sırada o fazla sevmediğim 6 kürtten 4ü geldi ve beni çevirenlerle ölümüne kavga edip beni kurtardılar....

Soru sorarken biraz mantık da çalıştırmak lazım tabi. Evlilik kolay birşey mi ki, soyunu sopunu bilmediğin biriyle evlenesin! Evleneceğin kişinin soyunu ve sopunu iyice inceledikten sonra evlenirsin. Türk olmayan, kanına *** ırk karışmış biriyle zaten evlenmezdim. Ben zaten evliyim ve eşi de safkan Türk!

Kürt sevgilin varsa, o senin sorunun, kimse senin gibi kürtten dost tutmak zorunda değil, bizim tertemiz Türk eşlerimiz var diye eminim bizi kıskanıyorsun, onun ******* ********yazıklar olsun mazıklar olsun falan gibi laflar ediyorsun. Sana ********. ***** sana!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Soru sorarken biraz mantık da çalıştırmak lazım tabi. Evlilik kolay birşey mi ki, soyunu sopunu bilmediğin biriyle evlenesin! Evleneceğin kişinin soyunu ve sopunu iyice inceledikten sonra evlenirsin. Türk olmayan, kanına *** ırk karışmış biriyle zaten evlenmezdim. Ben zaten evliyim ve eşi de safkan Türk!

Kürt sevgilin varsa, o senin sorunun, kimse senin gibi kürtten dost tutmak zorunda değil, bizim tertemiz Türk eşlerimiz var diye eminim bizi kıskanıyorsun, onun ******* ********yazıklar olsun mazıklar olsun falan gibi laflar ediyorsun. Sana ********. ***** sana!

1- ben bir varsayımdan yola çıkıp soru sormak istedim ve böyle bir cevap geleceğini biliodum zaten ama esas anlatmak istediğimi cevaplayamayınca konuyu değiştirmeye kalkışıyosun..

2-benim evlendiğim kişi müslüman olsun ve İNSAN OLSUN YETER... sana mutluluklar dilerim ama SAF KAN TÜRK diye birşey olamıyacağını herkes bilir...

3-bizde yaradılanı severiz Yaradandan ötürü fesefesi var... sen de yoksa o senin sorunun..

4-ben eşin hakkında yorum yapamam,sen tertemiz diyosan öyledir, ama benimki de tertemiz...

ben senin eşine nasıl laf atamazsan sen de benimkine atamazsın..

biraz düşün..

saf kan diye bir şey yoktur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

bilgekagan gibi ırkçı faşist kendii bilmez arkadaşlar yüzünden insnalar bırakın türklüklerinden utanmayı türkiye de yaşamaktan utanır oldu... bu kadar mı duyarsız bilgisiz olundu anlamıyorum.... daha kavramları zihninde oturtturamamış insanlardan aslında pek fazla bir şey beklenemez... Sizin gibi insnalar önce ırkdaşım ırkdaşım derler sonrqa öölümlere göz yumarlar. ben kürtüm diyenleri sebepsizce döwerler... doğru yalışı ayırt edemeden saldırganlaşırlar. işte bu yüzden size 'kurt' sözcüğünü yaklaştırıyoruz... Onlar bir eti görünce sizse türk harici bir insanı görünce kendini kaybediyor ipinizi koparıyorsunuz....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilgekagan gibi ırkçı faşist kendii bilmez arkadaşlar yüzünden insnalar bırakın türklüklerinden utanmayı türkiye de yaşamaktan utanır oldu... bu kadar mı duyarsız bilgisiz olundu anlamıyorum.... daha kavramları zihninde oturtturamamış insanlardan aslında pek fazla bir şey beklenemez... Sizin gibi insnalar önce ırkdaşım ırkdaşım derler sonrqa öölümlere göz yumarlar. ben kürtüm diyenleri sebepsizce döwerler... doğru yalışı ayırt edemeden saldırganlaşırlar. işte bu yüzden size 'kurt' sözcüğünü yaklaştırıyoruz... Onlar bir eti görünce sizse türk harici bir insanı görünce kendini kaybediyor ipinizi koparıyorsunuz....

ya bırak kürdü bunlar canları sıkıldımı türkleri de dövüyolar üniversitelerde

yok saçın uzun

yok top sakalın var

mini etek giyen kızları bile dövüyorlar

ne için yapıyorsun amacın ne diye sorduğunda kilişeleşmiş ve kesinlikle kendi fikirleri olmayan şeyleri soleyip kendilerini haklı çıkartmaya çalışıyolar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürtler Türk kardesligine önem vermezken Türkler Kürt kardesligine önem veriyorlar*diyor bir arkadas,Bugün Kürtlerin Türk soyundan olduklarini iddia eden yabanci arastirmacilarda var heralde onlarida biz satin almadik.Ülkede Türk Kürt ayirimi yapmak Kürtlerin degilde PKK nin dümen suyunda gitmek demektir.Krtulus savasinda hic kimse Kürtlerde dahil zorla skerealinmadilar bu koskocaman bir yalandir.Tabiiki Kürtler ve Türklerin ayni topraklari vatan olarak bilmesi ayni bayral altinda yasamasi bu savasta omuz omuza düsmana karsi olmaya bir neden olmustur.Kurulus savasi yillarindada Kürtcülük yani ayrimcilik vardi bu yeni birse degildir.

Benim en üzüldügüm sey bugün Avrupada Türk düsmanligi en had safhadadir.Türklere yazili ve sözlü onlarca hakaretler yapilir,diskrimine edilir Türkler,birakin ikinci sinif olmayi 4-5 sinifa dahi koyulmaz Türkler,biz yurttaslarimizin Avrupa ülkelerinde yasadiklari bu siyasi irkciliga isyan ederken ayni irkciligi icimizde yasiyoruz.Biz ülkemizi milletimizi -ki buna Kürtlerde dahildir-bölücü PKK dan kurtarmaya calisirken birileri cikiyor Plkk ya karsi savasan ve sehit düsen Kürt kökenli birevladimizi diskrimine ediyor.Bu ülkenin birlik ve beraberlige ihtiyaci vardir.Insanlari irklara ayirarak bu bütünlügü saglayamazsiniz.Kimse kendi kendini aldatmasin bugün öyle Kürtler varki Türk'üm diyenden daha fazla Ay yildizli bayraga asiktir.Karadenizli birisi olarak böyle olur olmaz iddialarda bulunmaktan insanlari asagilamaktan kesinlikle kacinirim,Pkk ile mücadele kürtlerle mücadele degildir,onlar bizi kardes olarak görmeselerde bizim onlara karsi bir husumetimiz olamaz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Milliyetçi", en basit tabirle, "Biz ve Onlar" kavramının bilincinde olan kişidir. Millî aidiyet şuurundan kaynaklanan millet sevgisinin etkisiyle zihinde gelişen bu kavramın yarattığı doğal refleks, kişinin kendi milletinin maddî-manevî çıkarlarını elinden geldiğince savunmasına ve hayatın her alanında milletinin menfaatleri doğrultusunda hareket etmesine sebep olur.

.

.

.

kısacası ülkücüleri yeterince ırkçı olmamakla suçluyorsun yani.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Irkdaşım, kürtlerin Kurtuluş Savaşında Türklerle birlikte savaştığı tamamen yalandır. kürtler Kurtuluş Savaşında zorla askere alınmışlar, tek kelime Türkçe bilmedikleri için ve kanlarının gereği olarak Türklere ayak bağı olmaktan başka hiçbir işe yaramamışlar, destek değil köstek olmuşlardır.

Ayrıce ülkücülere yutturulan bir başka yalan ise kürtlerin Türk olduğu masalıdır. Bu a amaçlanan politikanın bir parçasıdır. Siz de inanıyorsunuz. kürtler, Arap- Fars-Ermeni kırması, hiçbir zaman bir millet olamamış adi bir ırktır. kürtleri Türklere yamama propagandalarına da inanan tek bir kürt yoktur, ama Bunlara inanan çok Türk vardır ne yazıkki. İnananlar da ülkücülerdir. Bu çok acı! Hem Türk milliyetçisi olduğunu söyleyen hem de Türk'ün en büyük düşmanlarından biri olan kürtleri kardeş sanan ülkücüler büyük bir yanılgı içindedirler. Bu talihsiz yanılgı, tarihin sayfalarına ihanet olarak geçecektir. Ülkücüler, ne yazıkki, bu gaflete devam ettikleri sürece tarih önünde Türklüğe karşı ihanetlerinin bedelini ödeyecekler ve ne yazıkki Türk milletine de ödeteceklerdir. Ülkücü kandaşlarımızdan ricam şudur: Ey Türk! Titre ve kendine dön!

sevgili bilge kaan kardeşim türk olabilirsin ülkücü olabilirsin saf türkte olabilirsin ama bunlar senin kürtleri kötülemene bir sebep değil..

bende türküm ama benim için türklük değil kürtlük değil benim için müslim gayri müslim olması önemlidir peygamber efendimiz böyle buyurmuştur...

ALLAHın katında herkez birken sen kimsinki kürtleri ikinci sınıf insan olarak görüyorsun sen ve senin gibi düşünen insanlar sayesinde bu ülkede her zaman karışmalara oluyor sadece sizde değil kürtlerdede aynı karşılıklı ırkçılık yaparak nereye kadar..

bir insanın türk kürt laz çerkez ve hatta üstüne basa basa sölüyorum ingiliz fransız alman olması önemli değildir senin aslın nerden geliyorsa gelsin bir insan mümin ise o benim kardeşimdir..

şimdi amerikayı sevmiyoruz amerikada yaşayan fransız asıllı alman asıllı ingiliz asıllı müslüman kardeşlerimize sen fransızsın sen almansın diyerek ırkçılık yapsak ALLAH bizi nasıl cezalandırır ALLAH katında bu böleyken sen kimsinki kalkmış burda böle konuşarak türk insanı ile kürt insanının arasına fitne fesat sokuyorsun...

tekrar sölüyorum bende türküm ama müslüman olmayan dinini değiştirmiş bir türk benim kardeşim değildir..

seni tedavi edecek en iyi kitap kuran'ı kerimdir oku ALLAHın emirlerini oku müslüman müslümanın kardeşidir sen bunu inkar edersen eğer senin için çok üzülürüm bundan sonra konu açarkende dikkatli ol bu kadar eleştiri aldın eleştiri bir yana ALLAH katına ALLAHın emirlerine saygısızlıktır bu kürtlerde bizim kardeşimizdir müslüman olan herkez bizim kardeşimizdir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bılgekaana tek bı sorum olacak.kımse bu dunyaya nerde nasıl gelecegını bılmıyo deılmı kendı elınde degıl yanı.hıc dusundun mu acaba eger ben bı kurt kokenlı bı aılıden dunyaya gelsem acaba ne yapardım dıye.

turkıyedekı olsun dunyadakı olsun butun halklar kardestır.su 3 gunluk dunyada kımsenın kımseden bı ustunlugu yok.neden bızden olmayanı sevmıyoruz kabullenemıyoruz anlamıs degılım.bırakalım devletler ne yaparssa yapsın anlassın veya anlasmasın.ama bız ınsanlar oylemıyız.anlasmalrımızı oyle kalemle murekkeple kagıtlarla yapmayız gonulden yurekten anlasırız.bu dunyadakı en buyuk guzellık bırbırını anlayabılmek sevebılmektır kendınden olsun olmasın ayrım gayrım asla olmadan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili bilge kağan istersen sen tarihi iyice oku ...

ne demek savaş sırasında kürtler zorla savaşa sokuldu?ya daha yaşayan, canlı şahitleri bile var, bunu nasıl inkar edersin..

bu kaynağı nerden aldın bize'de söylede bizde aydınlanalım bari...

kürtler hakkında 3-5 kitap okudum kimi kürtleri karalamış,kimileri göklere çıkarmış..

ama dr.MAHMUT RİŞVANOĞLU SAKLANAN GERÇEKLER(KURMANCILAR VE ZAZALAR)ADLI KİTABINI SİZE TAVSİYE EDERİM.

Çünkü bu yazar yanlış hatırlamıyorsam urfa aşiretlerinden'dir ve kürt tür.

Kitabında belgesiz hiçbir şey yok..

kürt lerin nasıl oluştuğunu çok açık bir şekilde yazmıştır...

ve bu güne nasıl geldiğini açıkca belgelemiştir,bunu sizin gibi faşist kürtler bile kabul etmiyorlar...

kürtçe dilinin nasıl oluştuğunu o kadar güzel bir şekilde anlatmışki ...

kürtçede olan kelimeklerin tükçe,arp,ve fars dilinden oluştuğunu sayfalarca göstermiştir...

yani türklerin orta asya göçünden sonra nasıl kürtleştikleri net bir şekilde görülmektedir...

Ayrıce kendini türk gören Türkiye cumhuriyrtine bağlı olan herkes türk'tür...

türk,kürt,laz,çerkes ayrımı yapılmaz yapılamaz....yapanların pkk ile farkı yoktur çünkü amaçları aynıdır kardeşı kardeşe düşürmek...

türk kürt kardeştir ayrım yapan ka...ştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende türküm ama benim için türklük değil kürtlük değil benim için müslim gayri müslim olması önemlidir peygamber efendimiz böyle buyurmuştur...

ALLAHın katında herkez birken

bir insanın türk kürt laz çerkez ve hatta üstüne basa basa sölüyorum ingiliz fransız alman olması önemli değildir senin aslın nerden geliyorsa gelsin bir insan mümin ise o benim kardeşimdir..

tekrar sölüyorum bende türküm ama müslüman olmayan dinini değiştirmiş bir türk benim kardeşim değildir..

müslüman olan herkez bizim kardeşimizdir

Bu da Din adına yapılan ırçılık herhalde. Ama o zaman Allah katında herkes birdir demeyin bari, komik oluyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

müslüman olan herkez bizim kardeşimizdir

Niye müslüman olmayanları allah yaratmadımı onlar ağaçtamı yetişti.

nedir bu ya.

Birisi için türk olmayan kardeş değildir.

Öbürü için müslüman olmayna kardeş değildir.

E ne yapalım. Ya bir tane daha dünya bulucaz o zaman. Yada dünyada türk ve müslüman olmayanların hepsini kaldırıcaz ortadan

bu mu?

Ya şu dünyada hepi topu 60 bilemedin 70 sene yaşayacaksınız. Onuda efendi efendi yaşayın bence. 60-70 sene için bu kadar düşmanlık fazla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:unsure: Bende kendimi milliyetci zannediyordum,bu yukarda yazılanları okuduktan sonra...........

Fanatizm doğru birşey değildir arkadaşlar fanatizm şiddet doğurur,şiddet doğması bulunulan yerin kaosa sürüklenmesine yol açar,kaos hiç kimseye bir şey kazandırmaz tam tersi kaybettirir..

Irkçılığı milliyetcilik gibi tanımlamayın,ikisi birbirinden farklı şeylerdir ve bana göre ırkçılık ciddi bir tahlikedir,bir an önce kendinizi bu düşüncelerden arındırmanızı diliyorum,aksi takdirde sizinde dağdaği eli silahlı pkk teröristinden bir farkınız kalmaz kendinizi onlarla aynı kefeye koymak istermisiniz?

Müslüman olmayanları düşman gören arkadaşım herkes Ebu Cehl değildir,Ebu Talip'te müslüman değildi unuttunmu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ergenekon yalanı

Asena yalanı

On altı türk devleti yalanı

Artık kandırmayalım kendimizi

Şimdiye kadar tek devlet kurduk,kürtlerle,çerkezlerle vs

Oda türkiye cumhuriyetidir

Uydurma tarihi bir kenara bırakıp,hep beraber nasıl yaşamalıyız

Onun yollarını aramalıyız

ırkçı safsatalaraysa,sadece şunu söylüyorum

Tanrı insanlığı korusun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ergenekon yalanı

Asena yalanı

On altı türk devleti yalanı

Artık kandırmayalım kendimizi

Şimdiye kadar tek devlet kurduk,kürtlerle,çerkezlerle vs

Oda türkiye cumhuriyetidir

Uydurma tarihi bir kenara bırakıp,hep beraber nasıl yaşamalıyız

Onun yollarını aramalıyız

ırkçı safsatalaraysa,sadece şunu söylüyorum

Tanrı insanlığı korusun.

türklerin kurduğu devlet sayısı 16 dan da fazladır.ama devlelti olmayanlar bunu çekemez, çamur atarlar.

ergenekon bir destandır.kültür ürünüdür.kimse bilimsel gerçekliktir demiyor.folklor bilimi açısından da kültür mirasıdır.

cumhuriyeti kurduğumuz kürtler toprak taleplerinden dolayı,türkleri pek de sevmezler.

çerkesler de vatanlarından kovulma komplekslerinden dolayı bağımsız devlete sahip türkleri pek sevmez,türkleri kendilerinden aşşağı görürler.(çerkeslerdeki türk antipatisinin bir nedeni de kurtuluş savaşı sırasında başçavuş rütbesindeki çerkes ethemin koskoca paşalara ordu komutanlığı için başkaldırması ve ülkeden uzaklaştırılması yatar.)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ülkücüler türkçü değildir.ülkücüler osmanlıcıdır.laikliği de tanımazlar ve ümmetçidirler.zaten flamaları da osmanlı bayrağıdır.osmanlıcı olan bir adam türkçüyüm derse adama gülerler.

ülkücüler, üniversitelerde masalar açarak, racon keserek,,,takım elbise giyip kravat takmayarak, polise ******** yaparak,,kendi içelrindeki reislere ****** yaparak kendi aidiyet duygularını ******* tatmin eden adamlardır. canları sıkılınca 20 kişi toplanıp 1 kişiyi aralarına alıp zevk için adam döver hatta bıçaklarlar. bunları biz de gördük üniversitede.

ancak ülkücülerin apo posterleri açılan, apoyu öven sloganlar atılan ,polisin üzerine piknik tüpü atılan molotof atılan olaylarda göremezsiniz. kahvelerinde batak oynamayı tercih ederler. türkçüyüz, atatürkçüyüz, ülkücüleri pek de sevmeyiz.

yurdumuzun çocuklarıdır kardeşimzidir ama çoğu *******. kendilerini geliştirmeleri gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ülkücüler türkçü değildir.ülkücüler osmanlıcıdır.laikliği de tanımazlar ve ümmetçidirler.zaten flamaları da osmanlı bayrağıdır.osmanlıcı olan bir adam türkçüyüm derse adama gülerler.

ülkücüler, üniversitelerde masalar açarak, racon keserek,,,takım elbise giyip kravat takmayarak, polise ******** yaparak,,kendi içelrindeki reislere ****** yaparak kendi aidiyet duygularını ******* tatmin eden adamlardır. canları sıkılınca 20 kişi toplanıp 1 kişiyi aralarına alıp zevk için adam döver hatta bıçaklarlar. bunları biz de gördük üniversitede.

ancak ülkücülerin apo posterleri açılan, apoyu öven sloganlar atılan ,polisin üzerine piknik tüpü atılan molotof atılan olaylarda göremezsiniz. kahvelerinde batak oynamayı tercih ederler. türkçüyüz, atatürkçüyüz, ülkücüleri pek de sevmeyiz.

yurdumuzun çocuklarıdır kardeşimzidir ama çoğu *******. kendilerini geliştirmeleri gerekir.

sevgili taunus

Toplumların, bugünkü devlet, siyaset ve yönetim anlayışlarının, yapılanmalarının, geçmişin mirasından etkilenmediğini söylemek oldukça zordur ve bu anlamda toplumlar, önceki nesillerden miras olarak aldıkları kurumların, değerlerin ve davranış biçimlerinin yükünü taşırlar.

Diğer bir deyişle, ekonomik, sosyal, siyasal, idarî ve kültürel anlayış ve yapılanmalar, insanlık ve toplumların tarihi içinde, tarihi süreklilik seyrini izleyerek var olagelirler.

Devletler, milletler ya da başka parametreleri esas alarak yapılan toplum ayrımlarının hepsi için geçerli olan bu nitelikler, aynı zamanda belirli bir değişimi ve dönüşümü de içerir ya da içermesi gerekir.

eğer ülkücüler osamnalıyı kabul ediyor, türklüğü kabul etmiyor demeniz çok anlamsız bir hal alıyor ve komik bir durum meydana geliyor,ülkücüler türkçü değil diyorsunuz ,buna ancak gülebilir ...

İşte bu süreklilik, değişim, dönüşüm ya da tam tersi anlayış ve yapılanmaların belirli çizgiler itibariyle Göktürk'lerden,Osmanlı'dan Cumhuriyet'e kadar gelmiştir.

ayrıca 20 kişi bir olup birini dövme olayı ğlkğcülükle falan alakası yoktur,her yerde gençlerin kavgası vardır kimi bu guruba ülkücü der,kimi devrimci gurup der vs..

pkk ve lehine gösteri yapanlara nedenses çıkarmıyorlar diyorsunuz!!!!

sevgili taunus'zaten bu eylem ve gösterileri düzenleyenlerin amacı'da bu zaten belli bir kesimin buna karşı çıkması ve türkiyeyi kaosa sürüklemek...

yoksa o guruplara başka bir guruplarla karşı koymak sizce dahamı iyi olacak... sanıyorsunuz..

bilmem anlata bildimmi...

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.