Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

FORUMDA MÜSLÜMANLARA ÇİFTE STANDART MI UYGULANIYOR?

nizamulmulk

Önerilen İletiler

Sevgili cyrano dikkatini çekerim burada M. Kemal isminin arkasına sığınıpda Peygamberimize ve Kitabı Kurana hakaretler eden yüzlerce kelime bulup önüne serebilirim.. İnançlara edilen hakaretler hakaret sayılmıyorda kişisel hakaretleri mi ahkaretten sayıyorsunuz ? Henüz hiç bir müslüman burada forum ortasında kimsenin anasına babasına sülalesine küfretmedi ama admin ve yönetim kadrsonun rehavetinden istifade edip genelde herkesin gözü önünde ana avrat küfürler eden topicler açan atesitler olmuştur adminde çok iyi hatırlar o topicleri.

Forumda demokrasinin olmadığına ve admin tarafından umursanmadığınıza bir örnek vereyim mesela .. Aslında ayrıntıya insem çok çok fazla örnek verebilirim ya şimdi bahsedeceğim bile yeterli.. Her fırsatta özgür ve eşitlikçi bir forum ortamından dem vuran adminimiz her nedense korku başlığı bölümüne gelen onlarca tepkiye rağmen başlığı kapatmamakta kararlı .. Sizce neden ? Çünkü zaten kapatmak gibi bir düşüncesi asla olmadı .. Yönetimin tek ilgilendiği mesaj sayıları ve iletilerin okunurluğu millet rahatsız olmuş olmamış önemli değil onlar için ama özellikle sol görüşlü elemanları korudukları da bir gerçek .. Forum yönetmekten pek haberleri olmayan bu kadronun ve bu forumun eski dönemlerinide bilirim.. Burası bir hayalet kasabayı andırıyordu. Onlar tarafından forumu büyütmek ve canlandırmak adına hiç bir şey yapılmadı.. Bu işi hep bu forumun gerçek emekçileri yürüttü ta ki artık onlara ihtiyacı kalmadığını anlayan admin tarafından keyfi kararlarla uzaklaştırılanlara dek..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 71
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

nizamulmul, iki üç hafta önce üye olduğun forumu bana anlatma.

tekrar söylüyorum foruma silah zoruyla katılmadın. Önce tartıştığın konu ne olursa olsun. Hakaret etmeden, küfür etmeden tartışacaksın. Yok bunu beceremiyorsan, hakaretlerin ve küfürlerin için cezalandırıldığında. " ben müslümanım diye böyle yapıyorlar" diye ortaya çıkamyacaksın.

Yani kendi cirkinliğin için İslamın arkasına saklanmayacaksın.

Usluba dikkat kendi çirkinliğinin bu sanırsam daha önceki bir tartışmamızdada bana buna benzer bir şekilde hakaret eden arkadaş hani şu kırmızı davetiye ile foruma çağrılan.

Önce burda ki şikayet konusu ne önce onu öğren sonra öyle tepeleme dalıp yorum yapma.

Bellki anlamamışsın istersen birde ben anlatayım biz diyoruz ki"ateist biri kutsal değerlerimize hakaret ettiği zaman kendilerine cevap veren arkadaşar neden banlanıyorda asıl hakareti yapan kişi korunup hakarete içeren yazısı silinmezken diğerinin verdiği cevaplar hemen siliniyor hepsinden önemlisi ateist arkadaşlar tüm bu hakaretlerini yaparken Atatürk maskesi altına saklanması yukardada dedim ya dokunulmazlık olayı ben bunların hiç birinin gerçek Atatürkçü olduğuna dahi inanmıyorum yazılan yazıları objektif bir görüşle okumuş olsaydınız sizde ne demek istediğimi anlardınız fakat yanlı tavırlar bizden olmayana bu forumda yer yok mantığı gördüğüm kadarı ile sizdede mevcut.

Hakaret sizce nedir?sadece kişiselmidir?kişinin tüm değer yargılarına(din,vatan,millet,bayrak) yapılan çirkin sözlü saldırılar hakaret değilmi?hakaret direkt şahsın sülalesine küfretmekmidir?

Burda kimse kimsenin kişisel sahşına hakaret etmez fikirler tartışılır yorumlar yapılır sadece istediğimiz biraz saygı inanmak zorunda değil kimse ama benim inancıma saygılı olmak zorunda.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Usluba dikkat kendi çirkinliğinin bu sanırsam daha önceki bir tartışmamızdada bana buna benzer bir şekilde hakaret eden arkadaş hani şu kırmızı davetiye ile foruma çağrılan.

Önce burda ki şikayet konusu ne önce onu öğren sonra öyle tepeleme dalıp yorum yapma.

Bellki anlamamışsın istersen birde ben anlatayım biz diyoruz ki"ateist biri kutsal değerlerimize hakaret ettiği zaman kendilerine cevap veren arkadaşar neden banlanıyorda asıl hakareti yapan kişi korunup hakarete içeren yazısı silinmezken diğerinin verdiği cevaplar hemen siliniyor hepsinden önemlisi ateist arkadaşlar tüm bu hakaretlerini yaparken Atatürk maskesi altına saklanması yukardada dedim ya dokunulmazlık olayı ben bunların hiç birinin gerçek Atatürkçü olduğuna dahi inanmıyorum yazılan yazıları objektif bir görüşle okumuş olsaydınız sizde ne demek istediğimi anlardınız fakat yanlı tavırlar bizden olmayana bu forumda yer yok mantığı gördüğüm kadarı ile sizdede mevcut.

Hakaret sizce nedir?sadece kişiselmidir?kişinin tüm değer yargılarına(din,vatan,millet,bayrak) yapılan çirkin sözlü saldırılar hakaret değilmi?hakaret direkt şahsın sülalesine küfretmekmidir?

Burda kimse kimsenin kişisel sahşına hakaret etmez fikirler tartışılır yorumlar yapılır sadece istediğimiz biraz saygı inanmak zorunda değil kimse ama benim inancıma saygılı olmak zorunda.

Nedir kardeşim senin kültür değerin..

Sadece din mi?

Diğer taraftan ateis arkadaşların kültür değerleri yokmu sizce...

Evet gericiliğin ve şeriat yanlısı tüm karanlık güçleri ve bölücüler kadar tehlikeli olan bu uyutulmuş kişilere karşı demokratik tepkimizi sonuna kadar koyacağız..

Üstelik her zaman ve her ortamda Atatürkçülüğe inanmış, onun ilke inkilaplarının sonuna kadar arkasında olmuş ve kurduğu çağdaş, modern ve aydınlık Türkiye'nin her ortamda ve her koşulda savunucusu olmuş bizleri maskesi altında saklananlar olarak değerlendirmene ise sadece la..t ve esefle kınıyorum...

Çünkü dikkat ediyorum bu forumda Atatürkçülüğün bu onurunu ve gururunu bizler benliğimizde ve yüreklerimizde yaşadığımızı her otamda bunu da üzerini basa basa ne zaman söylesek her nedense hemen karşı tepkiler hazır. Bunları yaapanlarda genellikle Amerikan emperyalizmin kucağında büyütülen fethullahçılar ve onun yandaşları tarafından ismini duyar duymaz tepki gösterilmesi ise tahammülsüzlüğün acı ve vahim bi durumundan başkası değildir...

Size birde nizamülmülk arkadaşın savunduğu birkaç düşünceyi hatırlatayım..

1- Kürt federe devletini savunuyor ve dahima kürtlerin ezildiğini belirtiyor... (Kaldi ki sahid-i Nursi düşüncesinen temel mayası)

2- Kurtuluş savaşında Mustafa Kemal ATATÜRK'ün hiçbir katkısı olmadığını söylüyor...

3- Kemalist düşünceye olan tepkisi herzaman aşağılayıcı ve hakarete varan düzeyde ki bu nedenle kendisi en az 7 defa uyarı aldığını kendisi bir yazısında belitmiş...

Bu foruma dün gelmiş biri için bunlar çok ağır ve yaralayıcı düşüncelere ki hele Ülkemizini içinde bulunduğu süreci de göz önünde bulundurursak bu gibi zihniyete de destek veriliyor olması bizleri daha da üzmeye devam etmektedir ne yazıkkı...

Fakat şu unutulmamalı...

Bu ülkede bu gibi zihniyete meydanı bırakmamak konunuda Bu ülkeye inanan ve bul ülkeyi bizlere emanet eden MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ümüze sözümüz var...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nedir kardeşim senin kültür değerin..

Sadece din mi?

Diğer taraftan ateis arkadaşların kültür değerleri yokmu sizce...

Fakat şu unutulmamalı...

Bu ülkede bu gibi zihniyete meydanı bırakmamak konunuda Bu ülkeye inanan ve bul ülkeyi bizlere emanet eden MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ümüze sözümüz var...

Benimle konuşurken kullandığınız kelimelere dikkat edin dipnot artık sizi saygıya davet etmekten yoruldum herşeyden önce karşınızdaki bir bayan mahalle kabadayısı ulsubuyla benimle konuşamazsınız zorunuzamı gitti yazdıklarım işte sizin yazdıklarınızda benim böyle zoruma gidiyor,her yazdığım her söylediğim şeyin kelime kelime arkasındayım kim olduğum ne olduğum sizi ilgilendirmez çünkü sizinle olan diyaloğum şu forum sitesinden öteye geçmeyeceği için gerisini bilmenize gerek yok.

Nerde ateistlerin kültür değerleri yok demişim buyurun ispat edin,bana nizamulmulku örnek göstermeyin o kendisini savunabilecek bir yaştadır herhalde onunla olan sorununuzu ona söyleyin bana değil.

Benim kültür değerimi sormuşsun asıl bu soruyu ben size farklı bir şekilde sorayım sizin tek derdiniz dinmi?gerçi ben bunu size yüzkere söylemişimdir herhalde........

Birde gene Atatürkümüz demiş bakarmısınız yahu Atatürkte sizin tekelinizde öylemi?siz bu sözlerle ancak 7 yaşında bir çocuğu kandırabilirsiniz siz bu ülkeye hizmet etmeyin kalsın gölge etmeyin yeter.Ülkeye hizmet etmeyi sadece dine savaş açmaktan geçtiğini sanan insanların devri çoktan kapandı.

Şimdi burda ülkeye hangimiz daha çok sahibiz tartışmasına girme niyetinde değilim ki bunu sizinle tartışmam bile.

Lanet kelime anlamı bknz TDK:Tanrı'nın sevgi ve ilgisinden yoksun olma, beddua:

Ateist birinin bu kelimeyi kullanması ne tuhaf bir çelişkidir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne yazıkki kişi toplumsal depolitizasyon gibi olumsuzlukların dışında kalamıyorsa, bir alternatif tavrı yoksa niye ne yazar ki...?''

Şair Berfe ne güzel söylemiş...

''Günümüz bir allak bullak olma, tersyüz olma, ayağın başa, başın ayağa geçmesi dönemi.''

Gerisimi?... Sadece tarlaların kıyısındaki gelincikler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1- Kültür değerlerimiz sadece din değildir, milletimiz, toprağımız, bayrağımız vs..vs..

2- Bunlardan herhangi birine küfreden yada hakaret eden aynı şekilde karşılığını alır..

3- Müslümanlara takılan gerici, yobaz, bağnaz ve kara fikirli gibi yaftaları şiddetle reddediyorum..

4- Atatürk bir müslümandı ve Atatürk'ü bir ateistten daha iyi anladığımı ve daha iyi tanıdığımı düşünüyorum ve Atatürk'ü seviyorum..

5- Atatürkü sanki islam dinine karşıymış gibi lanse edip, bunun altından politika yapanları samimi bulmuyorum..

6- Kralx nickini serbest bırakmamasına rağmen şimdilik xlark tades nickiyle devam etmemi uygun bulan sevgi CLOUD kardeşime teşekkür ediyorum..

7- İnşallah bir daha ne ateist nede teist hiç bir kimseye uzun süreli ceza verilmez..

Saygılar-sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Korku başlığının açılması için tüm üyelerden mi talep aldınız ki açtınız ? İsterseniz bir anket düzenleyin bakalım kaç kişi yararlı buluyor o bölümü ve kaç kişi istemiyor ? Bir de bir cümlenizde demişsiniz ki tartışalım ama insanlara iftira atmadan yapalım ... Benim birilerine iftira attığım mı vurgulanmaya çalışılıyor tarafınız ca ? Düdük sizin elinizde iletilerle oynayabilir teknolojinin avantajlarını sonuna dek kullanabilirsiniz ama size asla iftira atmadım ve siz bu kalıplaşmış biz objektiviz laflarınızla kendini kandırmaktasınız.. Bu kadar çok üyesi olan bir forumda objektif olabilmeniz mümkün değildir bir kere. Ne dersek deyelim siz kendinizi adil olduğunuza inandırmışsınız ama değilsiniz ve çok kötü bir yönetiminiz var.. İşte sizin diğer forumlardan farkınız herkesi saf yerine koyduğunuzu sanmanız ama kendi dediklerinize yine kendiniz inanırsınız. Ben gördüklerimi yaşadıklarımı bilirim. Bal gibi taraf tutuyorsunuz ve üyeler umrunuzda değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Size birde nizamülmülk arkadaşın savunduğu birkaç düşünceyi hatırlatayım..

1- Kürt federe devletini savunuyor ve dahima kürtlerin ezildiğini belirtiyor... (Kaldi ki sahid-i Nursi düşüncesinen temel mayası)

2- Kurtuluş savaşında Mustafa Kemal ATATÜRK'ün hiçbir katkısı olmadığını söylüyor...

3- Kemalist düşünceye olan tepkisi herzaman aşağılayıcı ve hakarete varan düzeyde ki bu nedenle kendisi en az 7 defa uyarı aldığını kendisi bir yazısında belitmiş...

ÇORAK TOPRAK SÜMBÜL BİTİRMEZ

Sevgili DipNot: Sen ve senin gibiler Yüzlerce yıl ülkemizde var olan huzur ve birliği bozmak ve İnsanları birleştiren din Kültür gibi bütün unsurları yok sayarak Kafalarındaki minicik dünyayı insanlara Dikta etmek için ellerinden geleni yaptılar Oysaki Yukarıda Hakaret ve Sövme içeren sözlerimden ziyade Görüşlerimin neler olduğundan bahsetmişsin, Evet ben kendimi ne senin anladığın anlamda modern ne de senin anladığın ve yaşadışın ilkellikte müslüman olarak nitelendiriyorum. Benim inandığım ve yaşadığım fikrim sende olduğu gibi babamdan miras kalmadı. Sancısını çekerek yıllarca düşünerek Aziz nesin, İlhan Arsel dahil Abdurrahman dilipaktan Tut HAmidullah'a, Fehmi Korudan Tut Aydoğan Vatandaşa Necip Fazıldan Tut Nazım Hikmet'e FEhmi şinasi den tut, Ziya gökalpe jean paul sartreden tut friedrich nietzche'ye, yüzlerce yazarla tanıştıktan sonra fikirlerim oturmaya başladı.

sevgili Dipnot: bir insanın şeriatçı olması yazdıklarının yanlış olduğu ve mutlaka karşı çıkılması gereken olgular olduğu anlamına gelmez. Bu kafa bağnaz bir kafadır. Ben daha önceki yazılarımda belirtmeme rağmen her nedense Şeriatçı olduğumu yazacak kadar cömert davranan bana karşı saygısızlık yaparak Kürtçü olduğumu kürt federe devleti istediğimi yazmışsın. Sevgili dipnot: Kürt kardeşlerimin zulüm gördüğünü yazdım dahası bizzat gözlerimle gördüm bunlar kitaplardan okunarak öğrenilecek şeyler değil. Bir iki sene doğu illerinde kalan herkes buna şehadet eder. Ben Federal Devlet tipinin Demokratik devlet şekillerinden biri olduğunu yazdım. ve Federal devletin aslında bölünmüşlük anlamına gelmeyeceğini ve yine Dünyanın bütün süper güçlerinin Federal bir devlet tipine sahip olduğunu yazdım. Ve üniter devlet demek bölünmemiş devlet demek değildir diye yazdım. Türkiye için ise Bölgesel devlet tipi uygundur dedim oysaki sen bölgesel devlet tipinin ne olduğunu dahi bilmeden Büyüklerinden öğrendiğin içi boş laflarla üzerime hücum ettin. Sevgili dipnot dikkat edersen hiç bir yazına cevap dahi vermiyorum. açık bir ifadeyle sen tartışılacak bir insan değilsin sen sadece Nereye saldıracağını bilmeyen fikirleri Dinsel hale bürünmüş ve düşünme kabiliyetini tatile çıkarmış bir kişisin. Yazılarına cevap vermek çok büyük bir lütuf olur dahası çorak toprak sümbül bitirmez. sana faydası da olmaz yani.....

Sevgili Dipnot Yukarıda Amerikan ve ingiliz Mandası tabirini kullandığım için Uyarı aldığımı yazmıştım.

şimdi sorarım sana MANDA kelimesi hayvan ismi olarak kullanılmamasına Bir tarihi terim olarak kullanılmasına rağmen silinmesi ve bana uyarı verilmesi hangi akla hizmettir. Ama sen kötülük ancak Kemalistlere yapııldığında karşı çıkıyorsun...

Hasılı sana Necip Fazılın Bedii Faik için yazdığı bir hiciv denemesini gönderiyorum. Senin gibiler bak o zamanda aynı kafadalarmış. Bakın geçmişte de Senin geleneğinden gelenler Müslüman Dünya görüşüne bağlı yazarların yazılarını Ordudaki abilerine nasıl şikayet ediyorlarmış.

Necip Fazıl, Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle 27 Mayıs sonrası tutuklanıyor.. Serbest kaldıktan sonra 1962 yılında Son Posta'da (DP yanlısı) yazmaya başlıyor.. Ve "Kırmızı" başlıklı bir yazı.. Yazı şu cümleyle bitiyor. "Kırmızı yakalı zindan bekçisi, adımı unuturum seni unutmam!"

Tabi Bedii Faik hemen sarılıyor kalemine ve Orduyu göreve çağırıyor şimdiki kemalistlerin her gün yaptıkları gibi:

"Bir yobaz bozuntusu Atatürk'e hakaret edip birbuçuk yıl hapis yatmış ve sonra çıkar çıkmaz, bir başka zavallının gazetesinde Atatürk'ün ordusuna kurmaylarına "zindan bekçisi izbandut" diyebilmekte. Yazıklar olsun kör olası gözlerine şerefli kurmayların kırmızı çuhası batan sapıktan, bu köpek ulumalarını demokrasi zanneden ve tabii gören uyuşuk iyimsere kadar hepimize yazıklar olsun!"

Necip Fazıl cevap verir.

"Babıâli'nin Bab-ı âdi cephesinde Dünya isimli, çöp tenekesi boyunda bir klübeye sığınmış bir k..pek vardır ve adı Bedii Faik'tir. Ben o yazıda yakalarının kırmızı olduğu herkesçe bilinen hapishane gardiyanlarını kastettim." Ve yazı devam eder gider.

Size Necip Fazıldan Kendi döneminde Ağzılarından irtica gerici bağnaz kelimeleri eksik olmayan yazarlar için yazdığı bir kaç hicivi paylaşmak istiyorum.......

Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla!!!!!

Bizzat sen

(İrtica çığırtkanlarına cevap)

Bize mürteci diyen!.. Sen, zaman kadar mücerret bir şeyi kokutmuş ve kainatı hareket noktasına kadar geriletmiş bir bedbahtsın...

Bizi, “kızıl ve kara irticacılar” tasnifi altında, artık bu memlekette hiçbir şeyi zıddından ayıklanamaz hale getirici bir karanlığa boğmak isteyen!..Sen...Allahsız, milliyetsiz, dönme mason ve komünistten biri, yahut bunlardan hepsi birdensin!...

Bize gerici diyen, karanlık hokkası ve bataklık deliği ağız!..Bizzat sen, zamanı çürütmüş, kokutmuş ve dünyayı taş devrine kadar itmiş, atmış bir küfür gericisi değilsin de nesin?..Senin secde ettiğin putlar önünde, öküze tapanlar bile özür beyan edebilirler.

Hakikatte sen, soldaki sıfır gibi, bir yokluk işareti olduğun ve her sayının gerisinde bulunduğun halde, zamanın kemiyet cilveleri üzünden öne geçip on misli kuvvet iddiasına kalkışan bir hokkabazsın!...Ve bilfiil geri ve bizzat gericisin!..

Vatanı benzersiz bir zulmete boğup, çocuklarımızın babası diye ocağımıza yaklaştırdığın can düşmanımıza; ve can düşmanı diye gösterdiğiniz çocuklarımızın babasına karşılık, bu oyunu sezecek ve sizi fert fert ve topluluk topluluk teşhis edebilecek nur kıvılcımı pek yakında parlayacaktır. Telaşınız bundan kaynaklanıyor.

Korktuğunuz günlerin gelmesi yakındır!...

Zamanı kokutan, zift ruhlu küfür yobazı ve inkar mürtecii...siz...

Bir gün, Allah’ın gazabına uğrayacak ve küf yuvası yüreğinizi, ağzınıza getirecek bir tecelliye kavuşacaksınız!!!...

2

Hiç bir operatör, ameliyat masasında kendisini yumruklayan kanserliye, hiçbir gardiyan, parmaklığı içinden kendisine deli diye bağıran çılgına, hiç bir hâkim darağacı önünde küfürler savuran mahkûma kızamaz.

Artık sen benim gözümde hiçbir şeyi temsil etmiyorsun. Ne hokkabaz şiirini, ne işporta komünizmasını, ne hile ustalığını, ne 24 saatlık reklam açıkgözlülüğünü...Senin neyine karşılık vereyim. Sana benden daha yakın zümreler bile seni, fikir ve sanat âdiliğinin, dolandırıcılığının prototipi diye gösteriyorlar. Bana ne düşer...Ölü diriltmekten ve iflas edeni kurtarmaktan âcizim...

3

Düşmanlarımıza!..

Çatlıyorsun, patlıyorsun!.. Çünkü bizim şahsiyetimiz var senin yok! Onun içindir ki, bize ne yapacağınızı, hangi lekeyi ve çamuru atacağınızı bilemiyorsunuz!

Şahsiyet bir kubbe midir; şahsiyetsizlik bir örümcek olur, gelir, onu körletmeye çalışır. Şahsiyet bir tarla mıdır; şahsiyetsizliğe tarla faresi olmak düşer...Şahsiyet, en nadir ağaçtan bin bir emekle yontulmuş bir tahttır. Şahsiyetsizlik küçülür küçülür nokta kadar bir kurt olur ve en nadir ağacın en mahrem emeklerle yontulu nakışlarını yer.

Çatla, patla!.. Sen bugünü kazansan bile biz yarını mutlaka fethedeceğiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben uzun süredir forumda değilim.ama burada okuduğum kadarıyla yönetimin adaletsizliğinden çok şikayet var.admin den çok şikayet var.forumu 4 kişi yönetiyo galiba pek dikkat etmedim ama öyle olması lazım.takip etmeleri kolay olmuyor büyük olasılıkla(eskiden bir hayalet kasaba olduğundan bahsediliyor forum için ama her forum öyle başlar bunda anormallik yok).Admin in de her konuda bilgi sahibi olması zor,bu da adaletsizliği yaratan başlıca sebep bence.sonuçta birkişi her şeyi bilemez ama o da bu konuda tek olmamalı danıştığı yardım aldığı kişiler vardır.

Komünistleri kayırıyo gibi bir söz gördüm ama.öyle birşey de zannetmiyorum.sadece komünistler daha sakin yaklaşabiliyo konulara.sağcı,dinci,şeriatçı arkadaşlar kabullenmediği konulara genellikle "bak arkadaşım","bak kardeşim" gibi daha başlangıcında kızgınlığını belirterek başlıyor yazılarına.

Forumda kimse zorla tutulmuyor.(bu aralar gelen Öm lerde başka forumlara davet oluyor."daha düzeyli tartışmaların olduğu forumlaraymış" veya "daha fıkır fıkır forumlara" gibi isteyen gidebilir.)Tabiki yanlışların düzeltilmesini istemek doğru birşey ama hep kendi taradından değil.yani senin dediğin kabul edilmiyorsa "kötü",ediliyorsa "iyi".Yönetici olarak kimseye yaranamazsın,yaranmaya da çalışılmamalı.Bu forumun üyesi çok ve yönetmekde o derece zor.

Ama gördüğüm kadarıyla Admin bazı konulara tek yönlü bakmıştır.Maalesef elde değildir kişisel fikirleri onu etkilemiştir.Yöneticilik zor iştir.

Umarım herkes fikirlerini,düşüncelerini rahat rahat aktarabileceği ortamı bulur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alinti

mystra

Bugün, 04:45 PM

Korku başlığının açılması için tüm üyelerden mi talep aldınız ki açtınız ? İsterseniz bir anket düzenleyin bakalım kaç kişi yararlı buluyor o bölümü ve kaç kişi istemiyor ?

"anket düzenleyin bakalım kaç kişi yararlı buluyor o bölümü ve kaç kişi istemiyor ?" diye yazmissiniz...

zamaninda bu anket dediginiz olusturuldu mystra buyrun..

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=28503

fakat su varki bizler o vakit duyarsiz davrandik önemsemedik belkide..belkide göremedik.

Karar verildi son söz söylendi ve olusturuldu.

Ardindan bu baslik acildi..buyrun

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=32631

yine orada tartisilmakta, fakat son söz henüz söylenmedi...

hep karsi taraflarda degil sucu aramak birazda kendimizde arasak kimbilir neler bulacaz degilmi..

herzaman karsi tarafi sucluyoruz her konuda, neden kendi kendimizsi haksizlik etim diyemiyoruz..?

kolay yolu suclayarak gitmek var iken zora ne gerek var degilmi..?

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak forum yöneticisi yazmış " kemalist userları din düşmanı gibi göstermeye kalkmayın."

bu senin yaptığın, fikirlerinden hoşlanmadığın veya korktuğun kimseler için "bunlar din düşmanı saldırın" coştarlığı.

tekrar söylüyorum bu çok eski ve klasik bir taktiktir ancak bu coğrafya da artık tutmamaktadır. bende bu forumu okuyorum ve sizlerin yazdıklarınızı görüyorum. Bu forumda Atatürkçü olupta sizin "din düşmanı" ilan etmediğiniz hiç kimse yok. Kimse islama veya başka bir dine hakaret etmezken. Siz birisiyle tartışacak bilgi ve birikime sahip olmadığınız için hemen " din düşmanı, islam düşmanı" yakıştırmalarına başvurursunuz.

bende müslümanım, bu forumda birisi " tanrı yoktur" derse bu inanca bir hakaret değildir, O'nun inancıdır. Ve onu bağlar.

Kaldı ki sen önce onun inancına saygı duymayı bir öğren sonra saygı bekle. Nasıl ki o sana neden inanıyorsun diye saldırmıyorsa, sende ona neden inanmıyorsun diye saldıramazsın. İnanç bireyseldir,

Kaldı ki ben sizlerin, inanca hakaret saydığınız şeyleride biliyorum. çok rastladım. kerameti kendinden menkul din bezirganlarını eleştirmeyi, islama saldırı sayarsınız siz. Şeriat Propagandası sayanları dine saldırı sayarsınız. daha şu anda bile bunun örneği bir sürü ileti mevcut forumda. Birisi Fettullah Gülen'i mi eleştirdi anında sizin gibilerden "İslam Düşmanı" damgası yer. çünkü tartışamazsınız.

Onun için bu yaygaracılığı bırakın insanlar kör değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım Şahıslardan ziyade Dinimize yapılan saldırılar var. Benim kimsenin inancına karışma hakkım olmadığı gibi kimsenin de benim inancıma dil uzatma hakkı yoktur. Foruma girdiğim günden beri birileri İslam dinini kendi akıllarına göre yormaktadır. Oysaki din bilgi düzeyi ne olursa olsun her insanın "hakkında yorum yapabileceği bir alan" değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak arkadaşım bir şey söylüyorum bu forumda eksiksiz kemalist ne kadar user varsa, din düşmanı ilan edilmeye kalkılmıştır bazı userlar tarafından forum yöneticisi bu uyarısında çok haklıdır.

"yorum" hakaret değildir, düşmanlık değildir. dünyada yüzlerce islam anlayışı var. milyarlarca müslümanın hepsi aynı islam anlayışına sahip değil. öyle olsaydı bu kadar çok mezhep olmazdı.

herkes üzerinde konuşur , tartışır, yorum yapar. sen doğrusunu bildiğini iddia ediyorsan onu yazarsın. bundan rahatsız olmak korkmak niye.

ama bunun yerine hakaret yöntemini seçersen, unutma hakaret ya haksızın ya da söylecek şeyi olmayanın işidir.

ki bu forumda, yüzlerce örneği vardır daha önce yazdığım gibi, Din bezirganlarını, Kerameti kendinden menkul şeyhler, şeriatçıları, ve hatta türk hizbullahını dahi eleştirenlere hemen "islam düşmanı" yakıştırması yapılmaktadır.

basit bir örnek,

töre cinayetleri topiğinde diyorum ki :

Belediye Şeriat kanunlarından ibaret maddeleri, Aile klavuzu olarak dağıtıyor.

cevap : İslam Düşmanlığı yapma.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Cyrano Yorum derken şunu kastettim: Öncelikle islamda olmayan bir husus dinimizde varmış gibi gösteriliyor sonrasında da işte işte gericilik işte yobazlık deniliyor ve bunlarla mücadele etmek lazım. bunu sonuna kadar sürdüreceğiz gibi ifadeler kullanılıyor. Sence Hakaret doğrudan insanlara küfür etmek midir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu hakaret değil iddiadır, sende olmadığını böyle bir şeyin yazarsın. Tartışma uslubu diye bir şey vardır.

ayrıca bu tür iddiaları ya alıntı yaparak yada link vererek göstermen lazım. yoksa oda iddia olur. subjektif yaklaşım olur.

Yobazlık ve gericilik dine yönelik söylenmez söylendiğinide sanmıyorum. Yobazlık ve Gericilik şahıslara çevrelere yönelik söylenir.

İslam'da olmayan bir husus ne? Kuran da ya vardır ya yoktur. bu dediğin gibi bir ileti varsa bunu alıntıyla göstererek anlatırsın.

ve tekrar söylüyorum. Doğruyu savunmak kolaydır gerçekten doğruysa, hakaretle, saldırıyla sadece yanlış savunulmaya haklı gösterilmeye çalışılır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak forum yöneticisi yazmış " kemalist userları din düşmanı gibi göstermeye kalkmayın."

bu senin yaptığın, fikirlerinden hoşlanmadığın veya korktuğun kimseler için "bunlar din düşmanı saldırın" coştarlığı.

tekrar söylüyorum bu çok eski ve klasik bir taktiktir ancak bu coğrafya da artık tutmamaktadır. bende bu forumu okuyorum ve sizlerin yazdıklarınızı görüyorum. Bu forumda Atatürkçü olupta sizin "din düşmanı" ilan etmediğiniz hiç kimse yok. Kimse islama veya başka bir dine hakaret etmezken. Siz birisiyle tartışacak bilgi ve birikime sahip olmadığınız için hemen " din düşmanı, islam düşmanı" yakıştırmalarına başvurursunuz.

bende müslümanım, bu forumda birisi " tanrı yoktur" derse bu inanca bir hakaret değildir, O'nun inancıdır. Ve onu bağlar.

Kaldı ki sen önce onun inancına saygı duymayı bir öğren sonra saygı bekle. Nasıl ki o sana neden inanıyorsun diye saldırmıyorsa, sende ona neden inanmıyorsun diye saldıramazsın. İnanç bireyseldir,

Kaldı ki ben sizlerin, inanca hakaret saydığınız şeyleride biliyorum. çok rastladım. kerameti kendinden menkul din bezirganlarını eleştirmeyi, islama saldırı sayarsınız siz. Şeriat Propagandası sayanları dine saldırı sayarsınız. daha şu anda bile bunun örneği bir sürü ileti mevcut forumda. Birisi Fettullah Gülen'i mi eleştirdi anında sizin gibilerden "İslam Düşmanı" damgası yer. çünkü tartışamazsınız.

Onun için bu yaygaracılığı bırakın insanlar kör değil.

Bir insan yazdıkları ile ancak bu kadar negatif bir elektirik verebilir diye düşünüyorum.

Biz,genelleme yapıyoruz arkadaşımız ısrarla konuyu kişiselleştirmekten yana

Biz,saygı diyoruz arkadaş ısrarla bizi cahillikle ve yetersizlikle suçluyor

Biz,ateistlere kendi fikirlerinizi empoze etmek için Atatürkü kullanmayın diyoruz arkadaş her kemalisti din düşmanı ilan ediyorsunuz diyor

Biz ,tanrı yerine Allah,Muhammed yerine Peygamberiniz deyin diyoruz arkadaş bende müslümanım deyip ateistlerin avukatlığını yapıyor

Biz Atatürk maskesi altına saklanmayın diyoruz arkadaş ısrarla tartışacak biliginiz yok bu yola baş vuruyorsunuz diyor.

Biz,sizin inandığınız size bizim inandığımız bize neden ısrarla ateistler dini konular yazıyor diyoruz arkadaş onların inancına saldırmayın diyor.

Biz,bize inançlı olduğumuz için örümcek kafalılar diyen yazıyı silin diyoruz ona atasözü ile cevap vereni banlayan admine sitemimizi belirtiyoruz arkadaş bize ben sizin yazdıklarınızı görüyorum diyor.

Biz,bize hepiniz yahudisiniz diyeni admine şikayet ediyoruz arkadaş hala onları savunuyor.

Biz,Kabeye dişi put denildiği için tepki gösteren arkadaşımızı banlayan admine sitem ediyoruz arkadaş bizi"ben sizin hakaret dediğiniz şeyleri iyi biliyorum"diyor.

Biz,bize "beni kendi tanrınızla karıştırıyorsunuz"diyen ateiste tepki gösteriyoruz arkadaşımız nedense ısrarla onların yazdıklarını değil bizim yazdıklarımıza dikkat çekiyor.

Biz,Fethullah Gülen'e sayıp döken arkadaşlara bu adam Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince bütün suçlarından beraat etti siz neyin peşindesiniz diyoruz arkadaş bizi ısrarla Fethullah Gülen'ci yaptı ki kaldı ki hiç bir ilgim yoktur nur cemaatiyle sadece birçok insan tanırım o cemaate mensup o kadar.

Tüm bunlara rağmen biz yaygaracı,cahil,bilgisiz olduk bu çok kültürlü engin bilgili arkadaşımız sayesinde....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir insan yazdıkları ile ancak bu kadar negatif bir elektirik verebilir diye düşünüyorum.

Biz,genelleme yapıyoruz arkadaşımız ısrarla konuyu kişiselleştirmekten yana

Biz,saygı diyoruz arkadaş ısrarla bizi cahillikle ve yetersizlikle suçluyor

Biz,ateistlere kendi fikirlerinizi empoze etmek için Atatürkü kullanmayın diyoruz arkadaş her kemalisti din düşmanı ilan ediyorsunuz diyor

Biz ,tanrı yerine Allah,Muhammed yerine Peygamberiniz deyin diyoruz arkadaş bende müslümanım deyip ateistlerin avukatlığını yapıyor

Biz Atatürk maskesi altına saklanmayın diyoruz arkadaş ısrarla tartışacak biliginiz yok bu yola baş vuruyorsunuz diyor.

Biz,sizin inandığınız size bizim inandığımız bize neden ısrarla ateistler dini konular yazıyor diyoruz arkadaş onların inancına saldırmayın diyor.

Biz,bize inançlı olduğumuz için örümcek kafalılar diyen yazıyı silin diyoruz ona atasözü ile cevap vereni banlayan admine sitemimizi belirtiyoruz arkadaş bize ben sizin yazdıklarınızı görüyorum diyor.

Biz,bize hepiniz yahudisiniz diyeni admine şikayet ediyoruz arkadaş hala onları savunuyor.

Biz,Kabeye dişi put denildiği için tepki gösteren arkadaşımızı banlayan admine sitem ediyoruz arkadaş bizi"ben sizin hakaret dediğiniz şeyleri iyi biliyorum"diyor.

Biz,bize "beni kendi tanrınızla karıştırıyorsunuz"diyen ateiste tepki gösteriyoruz arkadaşımız nedense ısrarla onların yazdıklarını değil bizim yazdıklarımıza dikkat çekiyor.

Biz,Fethullah Gülen'e sayıp döken arkadaşlara bu adam Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince bütün suçlarından beraat etti siz neyin peşindesiniz diyoruz arkadaş bizi ısrarla Fethullah Gülen'ci yaptı ki kaldı ki hiç bir ilgim yoktur nur cemaatiyle sadece birçok insan tanırım o cemaate mensup o kadar.

Tüm bunlara rağmen biz yaygaracı,cahil,bilgisiz olduk bu çok kültürlü engin bilgili arkadaşımız sayesinde....

Suheda tek tek açıklayacam

Birincisi sen kendinde nerden buluyorsun insanlara bu tür şeyler söyleme yetkisini. Birisi tanrı der Muhammed der, Bu ona kalmış. Herkes inanmak zorunda değil ki. Kimisinin inancına göre Allah'tır kimisinin inancına göre Tanrı.

ayrıca yarattığın Ateist, Müslüman ayrımı ne. Sen bu foruma üye olurken. Din farkı gözeterek ayrımcılık yapmanın yasak olduğunu okumadın mı. Bunu kabul ederek üye olmadın mı.

İşte cahillik dediğimde haklı olduğumu gösteren bir örnek. Din sadece inanç, değil aynı zamanda Toplumsal bir olgudur, Dünya tarihinden beri, Yüzlerce savaşın, zaferin, ayrılığın, birliğin, ülkelerin kuruluş dağılma sebebi olan bir olgunun, Toplumsal dönüşümlerin hatta siyasal iktidarların, ihtilallerin sebebi olan bir olgu üzerinde ne demek, Ateistler konuşamaz. Yani Din başlığının altında böyle bir şeymi var, inanmayan yazmasın diye. Sonra ben inanamyan biriyle tartışmaktan gocunmam ki. Ben kendimi herkesle tartışabilecek kadar yeterli gördüğüm için rahatım. senin rahatsızlığın ne bu konuda.

Fettullah Gülen'i eleştiren herkese, İslam düşmanı, din düşmanı yaftası vurmaya çalıştıracaksınız ondan sonra, niye bize Fettullahçı damgası vuruyorsunuz diye soracaksın. var mı böyle bir şey.

yukarıda çok basit örneğini verdim.

ben töre başlığında belediyenin şeriat propagandası yapan kitapçık dağıtmasını eleştirdim, verdiğiniz tepkilere bir bakın, İlk iki tepkide Benim Din ve İslam düşmanı olduğum üzerine. Ondan sonra burada ajitasyon Saygıdan bahsetmek.

Bu benim gözümle gördüğüm şey

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=41056

sonra saygı beklemek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Korku başlığı bölümünün içeriğinin nasıl olduğu konusunda fikrimiz mi vardı ki ankete katılmamızı beklediniz !? Böylesine ********* ve zararlı görüntüler olabileceğini nerden bilecektik ? Daha sonra konuya olan tepkileri gördünüz ve madem tarafsızsınız siz neden kapansın mı kapanmasın mı diye bir anket düzenlemediniz peki ? İşinize mi gelmedi ?

Flood olayına gelince.. Son yazdığım iletimin silindiğini gördüm ve neden silindiğini sormak için bir ileti daha yazmıştım ki tekrar bir önceki iletimi yerine koymuşsunuz .. Bunun üzerine son iletimi editledim yani flood yapmama sebeb sizsiniz . Ayrıca artık bir çok forumda istesenizde flood yapamazsınız çünkü ard arda iki iletiyi aynı konu içerisinde attığını zaman otomatik olarak ikinci iletiniz birincisine eklenir.. Ve kimse flood yaptığı içinde uyarı almaz.

Gelelim çifte standarta.. Hala kendi masallarınıza kendinizi inandırıyorsunuz .. Biraz mantığınız olsaydı eğer şunu anlardınız .. İki taraf var bir tarafın inançları var diğer tarafın yok.. İnaçları olmayan taraf inancı olan tarafın inançlarına süslü kelimelerle güya yargıda bulunuyor .. İnançlı tarafta önce tüm iyiniyetiyle bu yargılara cevap veriyor ama inançsız tarafın amacaı tartışmak ve anlamak değil tam aksine yaralamak ve dalga geçmek olduğu için yargılarının şiddetini daha da arttırarak inançlı tarafı tahrik ediyor değerleriyle alay ediyor.. Sakın bana böyle bir şey olmadı demeyin bütün forum güler size.

İnançlarla dalga geçmek serbest ama inançlarla dalga geçenleri dalgaya almak yasak öyle mi ? Bu ne perhiz bu lahana turşusu.. Ateistin biri gelip forumda bas bas küfredebiliyor banlanıyor ama aynı ateist başka bir nikle yine foruma üye olabiliyor. Üstelik bunu yapacağı konusunda uyarıldığınız halde kulak arkası yapıyorsunuz ve göz göre göre bu şahıs küfredebiliyor.. Bir başka ateistse pm den küfürlü mesajlar yağdırabiliyor bunu deşifre eden bir üyemizi sen niye küfreden bu atesiti deşifre ettin diye banlayabiliyorsunuz !! Bunların hiç biri iftira değil bizzat yaşanmıştır burada ve Activete sen bilmezsin ama Admin bilir buyursun bunlara cevap versin .. Tekrar ediyorum tek kelimeyle berbat bir yönetim anlayışınız var. Buna rağmen burayı ayakta tutan siz değil buradaki bazı üyelerin iyiniyetli yaklaşımlarıdır ama sayenizde bu iyiniyetide tüketiyorsunuz artık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili arkadaşım(bunu dudak ucu ile değil yüreğimden gelerek söylüyorum) Mystra;

Herşeyin farkındayız biz ne yapılıyor kimlere nasıl muamele yapılıyor bizzat gözlemleyerek şahit oluyoruz söylediklerinizin hepsi doğru bu forumda çifte standart var hemde açık ve net bir şekilde yapılıyor üstelik tahrik edici boyutta haaa çıkıp diycek ki birisi"rahatsız oluyorsan gelme kimse seni kırmızı davetiye ile çağırmadı"çünkü gerçekleri duymak bazılarını akıl almaz bir şekilde rahatsız eder ve bu sözü söyleyecek başka kelime bulamayan insanlar söyler hani varya beğenmezsen okuma taktiği sıkıştığı zaman kişinin ilk baş vuracağı yöntem.

Ama kim ne kadar rahatsız olursa olsun adil bir yönetim oluşmadığı müddetce biz söylemeye devam edeceğiz,yada admin hepimizi banlayıp kurtulacak.

Ve sen cyrano;

Ne güzel demiş şair "ne kadar anlatabilirsen anlat söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır"

sen beni anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun herneyse işte adını sen koy o yüzden bu konuda seninle tartışmanın bir anlamı yok çünkü aynı şeyleri tekrar etmekten ben yoruldum ama sen kendine biçtiğin avukatlık maskesini taşımaktan yorulmadın bak savunduğun kişiler tennezül edip yazmıyorlar bile nasılsa kendilerini kedilerinden daha ateşli bir şekilde savunanlar var. :D

"Kişi öteki dünyada bu dünyada ki sevdiği ile beraberdir"demiş Peygamber Efendimiz anlayana..........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

suheda.

haksız insan çirkefliğine de alışkınım ben bu forumda merak etme.

benim yaptığım birilerini savunma değil, birilerini eleştirmektir. daha bunun ayrımına varamadıysan. yani senin anlıyacağın şekilde söylersem, avukatlık değil savcılıktır.

ayrıca anlamıyorum. yazdığı iletlerin hemen hemen hepsi, birilerine çamur atmak. kaynağı belirsiz copy pastelerla birilerine saldırmak olan karakterlerin. mazlum edebiyatı yapmasını bu forumda anlıyamıyorum.

ki bu durumda , yaramaz çocuğun siteminden öte gitmiyor.

Forum mantığını kavrayamamak. yani tartışma, fikir alış verişi. bazılarının beklediği. her konuda kendi gibi düşünenlerle birbirine propaganda yapma.

ben gördüklerimi, okuduklarımı değerlendiririm.

zira bazılarına göre :

Şeriatçılığı mı eleştirdiniz, islam düşmanısınız.

Fettulah Gülen gibi karakterleri mi eleştirdiniz, islam düşmanısınız

Kemalist misiniz, ya sahte atatürkçü, yada islam düşmanısınız.

Ak parti yi mi eleştirdiniz, islam düşmanısınız

bu lsite uzar gider.

ha bunlar iddia mıdır. hayır forumun bu konularda ki topiclerine tıklanınca görülecek şeylerdir.

ya copy paste yaparak, ya da karşısındakine saldırarak. kısacası kendi dağarcığından hiç bir şey sunamayan karakterlerin. Kendilerinde bazı şeylerin koruyucusu hayalleri görmeleride tuhaf.

Oysa şu forumun arşivinde bir tarama yapsalar. bu forumda her konunun geçmişte o konuda birbirinden tamamen zıt görüşte olan kişiler tarafından, hakaret etmeden, saldırmadan, maksadını aşan şeyler söylendiğinde özür dilenen, birbirinin yazdığının okunduğu, bir formatta sürdüğünü görürlerdi.

foruam verdiğim aradan sonra. geldiğimde gördüğüm manzara ise, bir grup arkadaşın. önüne gelene saldırdığı bir tablo.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Forumlarda her zaman yeniliklere açık olduk. Bundan da vazgeçmeyi düşünmüyoruz. Korku başlığı konusunu bu kadar tartışmak yerine hala bir anket düzenlemiyorsunuz. Yönetim olarak o başlığı çok istediğimizden açmadık. Üyelerimizin belirli bir görüş etrafından toplandığı görülünce açıldı. Yönetimi topa tutmak yerine çözüme gitmeye çalışmak en doğrusu bence. Özgürsünüz tartışmakta, fikir belirtmekte, öneri ve eleştiride... Fakat bunu gerçekleri savunduğunuzu düşünerek birilerini topa tutarak değil uzlaşma taraftarı olarak belirtmek en doğrusu...

Forumlardaki adaletsizlik meselesine gelince... Defalarca belirttik. Klişeleşmiş sözler ve görüşlerin tarafında hiç olmadık. Siz aynı şeyleri söyledikçe biz de aynı şeyleri tekrarlamak zorunda kalıyoruz. Sonuç ne oluyor diye soruyorsanız... Klişeleşmemiş sözlerimiz klişeleşiyor...

Üyelerimizle hiç tartışmaya girmedik ve bu da bize aykırı. Dünya'da 6 milyar insan var ve 6 milyar karakter... Herkese eşit olmaya çalışıyoruz diyoruz ve bunu da kısmen başardığımızı düşünüyoruz.

Buradaki herkes insan...

Görüşü, fikri, dünya görüşü ne olursa olsun herkes insan...

Biz tüm karakterlere karşı eşit olmaya çalışıyoruz belirli bir kesime değil...

Birileri çıkıyor...

Bu koşullarda bile herkese eşit olmaya çalışıyoruz kimseyi küçümsemeden herkesi insan olarak ele alıyoruz...

Biliyoruz ki burada bulunan seviyeli insanlardan kimi seçerseniz seçin mutlaka herhangi bir konuda bilgisi fazladır...

Her zaman herkese eşit miyiz sorusunu kendimize de soruyoruz...

Hiçbir cümlemizde veya kelimemizde herkese eşitiz demiyoruz çünkü...

PKK ya küfreden ve bizim onu yasaklamamız sonucunda bize PKK lı diyen bir kullanıcının bize herkese eşit davranıyorsunuz demesini bekleyemeyiz...

Biz herkese eşit olmaya çalışıyoruz...

Gücümüz yettiğince...

Fakat bu herkesin görüşüne göre değişiyor bunun da farkındayız...

Biz burada herkese eşit davranabilmek için kendi kişisel görüşlerimizi forumda kullanmıyoruz...

Biz aslında bir tarafız...

Tarafsızlığa tarafız...

Bunu üyelerden beklemiyoruz çünkü bir grup bir düşünceyi savunurken bir grup da karşı çıkabilir...

Belki biz yönetici olmasak biz de tartışmaların içinde yer alacağız...

Bunu da düşünmenizi istiyoruz...

Tarafsızlığın tarafında olmak, herkese eşit olmak için tüm çabamız...

Bunun da en kısa zamanda anlaşılmasını istiyoruz...

dünyanın en zor mesleğidir hakimlik... çünkü tarafsız olmak zorunda... kolay gelsin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım onuda kabul ederler Cyrano.. Baksana Activate güya ne kadar güzel ! açıkladığını sanmış. Sözde korku topici açılması için anket düzenlenmiş miş de o yüzden açılması kabul edilmiş miş.. E bizde diyoruz ki o ankette yoktuk ve ayrıca içeriğini bilmediğimiz bir topic hakkında ne gibi fikir belirtebiliriz ki..? Ama şimdi o ********* bölümü gördükten sonra onca kişi tepkisini göstermesine rağmen activate anket düzenleyin diyor.. Anketi yönetim olarak siz düzenleyeceksiniz .. Forumun en üst köşsesinde kaldırılsın mı kaldırılmasın mı diye başlığı siz açacaksınız.. Sorumlu yöneticilik bunu gerektirir her şeyi ben mi öğreticem size..

Gelelim diğer açıklamalarınıza.. Yani adil ve eşitlikçi olduğunuzu belirten komik açıklamalrınıza.. Bilmem farkındamısınız ama burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ. Ve siz pkklılarla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlırını aynı kefeye koyamazsınız iki tarafada eşit davranamazsınız eğer eşit davranırsanız buna adil olmak denmez adi olmak denir. Bu kadar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir kere , başlık amacının dışında yoğun olarak kullanıldığı için, ve forum yönetimi bu kullanımı engellemediği için kapatılmalıdır.

daha önce belirttiğim gibi başlıktaki paylaşılan materyeller korku mataryelleri değil, VAHŞET materyalleridir. madem öyle güncel konularda tarafımca bir anket açılmıştır.

ancak mystra öbür konuda activate ye katılıyorum. sanırım ne dediğini anlamamışsın.

bu forumda pkk yla ilgili en çok yazıları, tartışmaları olan kişilerden birisiyim. ve hiç birinde küfür kelimesi kullanmamışımdır. Zira küfür bir tartışma ortamında söyleyecek sözü olmayan adamın işidir. son çaredir.

haklı olanın küfüre ihtiyacı yoktur.

bir örnek vereyim, mesela bir kahvehaneye girip, gerçekten hakeden bir adama herkesin ortasında küfür edersen. o adam kadar tepki toplarsın. zira herkesin ortasında birine edilen küfürün yarısı o kişiye, yarısıda etraftakileredir. insan saygı duyduklarının yanında başkalarına küfür etmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Küfür eden kim Cyrano ! ?

Adam diyor ki biz her iki tarafada eşit davranırız .. Ben de diyorum ki davranamazsınız.. Çocuk katillerinin destekçileri gelip de burada pravakasyon yapamazlar avatarlarına kürt bayrakları koyamazlar Atatürke hakaret içerikli mesajlar atamazlar.. Bu forumu ayakta tutan Türkiyelilerdir bu unutulmasın asla.

Ya da ateistin biri çıkıp da saygısızca peygamberimizin cinsel hayatını deşemez ve ya Peygamberimizin taharetlenmesinden aşağılıkça bahsedemez.. Yanisi elemanlar eline çomak alıp arı kovanına sokacaklar admin mantığına göre o kovanda arılar rahat duracak.. Yok öyle bir şey .. Saygıysa önce inançlara saygıdan başlanacak. İnancıma ve değerlerime saygı göstermeyenin kişiliğine saygı göstermem düşünülemez bile.. Admin çomağı milletin eline veriyor ondan sonra saygıymış vs vs bekliyor.. Ben buna resmen dalga geçmek derim. Daha öncede söylediğim gibi sonuçta yönetim işine geleni duyar bizim söylediklerimizi kaale almazlar çünkü zaten adil değiller.. Bırakalım bakalım körler sağırlar birbirini ağırlasın ve kendi samimiyetsizliklerine kendilerini inandırsınlar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu başlık cevaplara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.