Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

FORUMDA MÜSLÜMANLARA ÇİFTE STANDART MI UYGULANIYOR?

nizamulmulk

Önerilen İletiler

Arkadaşlar hepinizce malumdur ki Müslüman dünya görüşüne bağlı olanların yazıları değişik nedenlere sansürlenmekte iken Ateist Ya da Kemalist arkadaşların yazıları ise hoş görü ile karşılanmaktadır. Malumunuz kralx Arkadaşımız forumdan uzaklaştırıldı. Benimse 6 uyarım var. üstelik uyarılarıma baktığınızda Hakaret içerdiği iddia edilen kelimeler ile ilgili olarak daha önce açıklama yapmıştım. Ama tüm bunlara rağmen Dipnot isimli şahsın Yobaz Gerici Mürteci gibi sözcükleri ile Yamyam nickli arkadaşımızın eşşek vs gibi tabirleri ve küçük düşürücü insanları suçlayıcı ifadeleri ise silinmemektedir. Acaba Forumda Kemalistler için daha fazla mı düşünce özgürlüğü var yoksa Müslümanlara karşı bir tahammulsüzlük mü?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 71
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Arkadaşlar hepinizce malumdur ki Müslüman dünya görüşüne bağlı olanların yazıları değişik nedenlere sansürlenmekte iken Ateist Ya da Kemalist arkadaşların yazıları ise hoş görü ile karşılanmaktadır. Malumunuz kralx Arkadaşımız forumdan uzaklaştırıldı. Benimse 6 uyarım var. üstelik uyarılarıma baktığınızda Hakaret içerdiği iddia edilen kelimeler ile ilgili olarak daha önce açıklama yapmıştım. Ama tüm bunlara rağmen Dipnot isimli şahsın Yobaz Gerici Mürteci gibi sözcükleri ile Yamyam nickli arkadaşımızın eşşek vs gibi tabirleri ve küçük düşürücü insanları suçlayıcı ifadeleri ise silinmemektedir. Acaba Forumda Kemalistler için daha fazla mı düşünce özgürlüğü var yoksa Müslümanlara karşı bir tahammulsüzlük mü?

Elhamdürüllah Müslümanım ama aynı zamandada Kemalistim.Burda uyarı almayan diye nitelendirdiğiniiz Kemalist'lerde müslümandır sayın nizamulmulk bence bakış açınız çok yanlış burdaki uyarıları admin arkadaşlar usluba ve hitaba istinaden veriyorlar sizde yazılarınızdaki uslubu daya yapıcı bir şekilde işlerseniz ozaman uyarı almazsınız diye düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Acaba Forumda Kemalistler için daha fazla mı düşünce özgürlüğü var yoksa Müslümanlara karşı bir tahammulsüzlük mü?

Çok açık ve net cevap vermek istiyorum dini kendilerinin tekelinde görenler ve onu en iyi kendilerinin yorum yapabileğeceğini düşünenler ve kendilerini kemalistlerden müslüman olamayacağın öngörüsü ile yaklaşan ve sürekli bunlarla ilgili eyezan gören arkadaşlarımızın yaşamlarında bir kitaptan başka yorum yapamacak kadar yaşama, hayata ve evrene dar bakanlar tahammülsüz bence...

O zaman buyrun tartışalım ve mızıkmak yakışmıyor sizlere...

Burası çocuk tiyatrosi değilki...

Üstelik Kemalistler...

Belirli bir şıha,

Belirli bir hacıya,

Belirli bir hocaya,

Belirli bir tahrikata,

Amerikalarda büyütülen cemahate,

Bağlı olmayan ve inançlarını aklın ve bilimin doğrultusunda analiz eden, günümüz koşulları ile değerlendiren, akılcı, çağdaş ve modern bir inanç anlayışına sahiptir...

İste sizler için zor olan bu...

Yoksa bende kolayına kaçardım değilmi...

Tartışma herzaman heryerde ve her koşulda olmalıdır...

Bizim için bundan dönüş yok...

MADEMKİ SÖYLEYECEKLERİM DOĞRU, NE DİYE SUSAYIM Kİ...

Dost sevgilerimle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende Müslümanım ve aynı zamanda bir Kemalistim bu ikisi farklı bir din değil zaten; birine mensup olduğunuzda diğerinden dışlanmazsınız. Siz burada zaten bir ayrımcılık yapmışsınız, Kemalistler ve Müslümanlar. Bu nasıl bir ifadedir ki. Çok vahim. Sizin zihninizde olanı burada açıklamışsınız, Kemalistleri dinsiz olarak mı görüyorsunuz?

Benim iki uyarım var bu ikisini de Yahudiler yüzünden aldım. Hatalı davrandığımı uyarı aldıktan sonra fark ettim, maksatımı aşmıştım. Sizde maksatınızı aşıyorsunuz.

Allah'a çok şükür dinimi gönül rahatlığıyla yaşıyorum, günahımla sevabımla bir Müslümanım, inancım kimsenin tekelinde değil ve yine Allah'a şükürler olsun ki, Mustafa Kemal gibi bir önderi bize yol göstermesi için yolladı ve biz de onun yolundayız.

Selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha öncede belirttiğim gibi dipnot gibiler ağızlarından kelimeleri sadece savururlar. Benim gibiler ise doğururlar. Sancısını çekerler ondan sonra sizlerle paylaşırlar. şimdi Kemalistlerin Dinsiz olmadıklarını, Mü'min olabileceklerini, islam dini mensubu olabileceklerini ve fakat Müslüman olamayacaklarını bu kelimenin Türkçe karşılığını yazarak izah etmeye çalışayım.

Müslüman: Teslim olmuş

mü'min : iman eden

şimdi Sayın sardunya söyler misiniz DİNOT ve onun gibi düşünenler gerçekten Allah'a ve onun indirdiklerine teslimiyet derecesinde inanıyorlar mı? Teslim olmak Öncelikle Allah'ın yaratıcılığını kabul etmekten ve onun indirdiklerini tartışmaktan hele Dipnotun yaptığı gibi saldırmaktan vazgeçmek anlamına gelir. Sevgili sardunya: Dİpnot ve yamyam Kemalist değil mi? ikisinin de yazılarından İslam dini ile ilgili Bir gayrı müslümden farklı düşünmediklerini çıkardım. hatta tam bir kötü niyet ifadesi gördüm. Resmen dine savaş açan bu şahısları Müslüman( Allah'a Teslim olmuş) kişiler olarak nitelendirmek ne kadar doğru? Bununla birlikte Açıklamalar bölümünde bir kaç kez biz Müslüman Dünya görüşüne bağlı olanlar ifadesini kullandım. Aslında alıntı yapılan cümlemde de Müslüman Dünya görüşüne bağlı olanlar ve klemalistler diye bir ifade kullanacaktım. En azından sayın sardunya seni ve senin gibileri kullandığım ifadenin dışında tutmak için( tenzih etmek için)

NOT: Yazımın ilk pasajında Müslüman Dünya görüşüne bağlı olanlar ve kemalistler ifadesini kullanmama rağmen son pasajındaki ifadeyi kuyruklarına dolayanlara söyleyecek sözümde yok.......... Müslüman tabirinin genel kullanım şeklini de düşünerek Yani toplumun genelinde anlaşılan şeklini de düşünerek Müslüman Dünya görüşüne bağlı olanlar ifadesine yer vermiştim....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Müslümanım Elhamdulillah milliyetci muhafazakar bir dünya görüşüne sahibim Atatürk'ü severim ama kemalist değilim..

Ben tıpkı buna benzer bir başlık açmıştım evet hala aynı görüşteyim bu forumda çifte standart var yani inançlı insanların kendi değerlerini savunurken kullandığı uslubu çirkin bulup karşıt görüşteki insanların yazdıkları aşağılayıcı yazılar nedense görmezden geliniyor,birde inançlı olduğunu söyleyipte burdaki ateistlere sürekli alkış tutanlar korunuyor 6 uyarıda benim var geneli dini bölümde yaptığımız tartışmalar yüzünden aldığım uyarılar kimseye hakaret etmem bazen çok üstüme gelindiğinde dojazı yükseltiyorum o kadar yinede onların yazdıklarının yanında benim uyarı almama neden olan yazılarım çok masumane duruyor.

Dikkat edin bakın bu yazı mutlaka yetkili kişilerce her zaman olduğu gibi görmezden gelinecek.

Birde ateistleri Kemalist diye tanımlamayalım yaptıkları tek şey her zaman söylediğim gibi kendi fikirlerini dikta edebilmek için Atatürk'ü kullanmak ben bir çoğunun gerçekten Atatürk'çü olduğuna bile inanmıyorum işlerine öyle geliyor öyle davranıyor yani içlerinde ki bir kesime olan nefretlerini kusmak için dokunulmazlık maskesi altına saklanıyorlar anlatabiliyormuyum.

Birde banlanan arkadaşların banlamasına sebeb olan karşıt görüşün yazmış olduğu tahrik yazılarını silmeyip banlanan arkadaşların yazılarını silip asıl tahrik unusuru olan yazıları hala saklamak bu çifte standartın en iyi örneğidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok açık ve net cevap vermek istiyorum dini kendilerinin tekelinde görenler ve onu en iyi kendilerinin yorum yapabileğeceğini düşünenler ve kendilerini kemalistlerden müslüman olamayacağın öngörüsü ile yaklaşan ve sürekli bunlarla ilgili eyezan gören arkadaşlarımızın yaşamlarında bir kitaptan başka yorum yapamacak kadar yaşama, hayata ve evrene dar bakanlar tahammülsüz bence...

O zaman buyrun tartışalım ve mızıkmak yakışmıyor sizlere...

Burası çocuk tiyatrosi değilki...

Üstelik Kemalistler...

Belirli bir şıha,

Belirli bir hacıya,

Belirli bir hocaya,

Belirli bir tahrikata,

Bağlı olmayan ve inançlarını aklın ve bilimin doğrultusunda analiz eden, günümüz koşulları ile değerlendiren, akılcı, çağdaş ve modern bir inanç anlayışına sahiptir...

MADEMKİ SÖYLEYECEKLERİM DOĞRU, NE DİYE SUSAYIM Kİ...

Dost sevgilerimle...

Daha öncede belirttiğim gibi dipnot gibiler ağızlarından kelimeleri sadece savururlar. Benim gibiler ise doğururlar. Sancısını çekerler ondan sonra sizlerle paylaşırlar. şimdi Kemalistlerin Dinsiz olmadıklarını, Mü'min olabileceklerini, islam dini mensubu olabileceklerini ve fakat Müslüman olamayacaklarını bu kelimenin Türkçe karşılığını yazarak izah etmeye çalışayım.

Müslüman: Teslim olmuş

mü'min : iman eden

şimdi Sayın sardunya söyler misiniz DİNOT ve onun gibi düşünenler gerçekten Allah'a ve onun indirdiklerine teslimiyet derecesinde inanıyorlar mı? Teslim olmak Öncelikle Allah'ın yaratıcılığını kabul etmekten ve onun indirdiklerini tartışmaktan hele Dipnotun yaptığı gibi saldırmaktan vazgeçmek anlamına gelir. Sevgili sardunya: Dİpnot ve yamyam Kemalist değil mi? ikisinin de yazılarından İslam dini ile ilgili Bir gayrı müslümden farklı düşünmediklerini çıkardım. hatta tam bir kötü niyet ifadesi gördüm. Resmen dine savaş açan bu şahısları Müslüman( Allah'a Teslim olmuş) kişiler olarak nitelendirmek ne kadar doğru? Bununla birlikte Açıklamalar bölümünde bir kaç kez biz Müslüman Dünya görüşüne bağlı olanlar ifadesini kullandım. Aslında alıntı yapılan cümlemde de Müslüman Dünya görüşüne bağlı olanlar ve klemalistler diye bir ifade kullanacaktım. En azından sayın sardunya seni ve senin gibileri kullandığım ifadenin dışında tutmak için( tenzih etmek için)

NOT: Yazımın ilk pasajında Müslüman Dünya görüşüne bağlı olanlar ve kemalistler ifadesini kullanmama rağmen son pasajındaki ifadeyi kuyruklarına dolayanlara söyleyecek sözümde yok.......... Müslüman tabirinin genel kullanım şeklini de düşünerek Yani toplumun genelinde anlaşılan şeklini de düşünerek Müslüman Dünya görüşüne bağlı olanlar ifadesine yer vermiştim....

Yukarıdaki yazıyı saldırı olan ne sevgili arkadaşım ...

Siz bence bize tahammül edemiyorsunuz ve tahammülsüzlüğu ve karşınızdaki çelikten duvarı gördükçe bunu saldırı olarak algılıyorsunuz...

Evet tekrar belirtiyorum...

Kemalistler...

Belirli bir şıha,

Belirli bir hacıya,

Belirli bir hocaya,

Belirli bir tahrikata,

Sanıyorum özümüzü oluşturan ve biz biz yapan düşünceye sahip olmakla yaşadığnız çağı analiz edebilen, yorumlayabilen, çözün üretebilen ve değişime açık olan, akılcı, aydın yürekli ve bilimin ve çağdaşlaşmanın ışığında olan bizlere tahammül edemiyorsunuz...

Biz bunun farkındayız...

Ya siz şunun farkındamısınız..

Bir toplum düşünün ki din pazarlamacılarının, şeyhlerin, şıhların, CIA görünümündeki ''din baronları'' nın peşine takılmış gidiyor...

Bir toplum düşünün ki dağları, ovaları, ormanları ''altın avcıları" na verilirken, Eşme' de siyanürden zehirlenirken, Bergama Ovacık'ta soluk alıp veremezken suskun...

Devlet okulları ''imam okulu" mezunlarına teslim edilmiş...

Tarikat şeyhleri, şıhları okul müdürü yapılmış...

El Kadı , tüm dünyada ''terörist" olarak bilinirken Türkiye'de ''güvenilir, dost, kardeş'' olarak tanımlanmış.

ABD Savunma Bakanlığı'nın dergisinde ''Türkiye'nin parçalanmış haritası'' yayımlanmış, Cumhuriyet bunu birinci sayfadan manşetten vermiş...

Halkımız işsiz ve yoksul!..

20 milyon insanımız günde 3 dolarla geçiniyor, lise mezunu gençler kahveleri dolduruyor...

Binlerce yıllık evrensel kültür ve tarihimiz sular altında kalıyor, Munzur Vadisi yağmalanıyor, Zeugma ve Allianoi can çekişiyor, müzelerimiz soyuluyor...

O güzelim Ayvalık' ın ''Şeytan Sofrası" cayır cayır yandı, çam ağaçları kömüre dönüştü...

Birde bu ülkeyi ortaçağ karanlıklarına sürüklemeye çelışanları gördükçe,

Ve bu problemler din ve imanla da çözmeye çalışanların ciddiyetini görünce...

Biz sessiz kalamayız..

Lütfen artık siz de bunun farkına varın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu ayrım nasıl bir ayrımdır böyle arkadaşım ??? Kemalistler ve Müslümanlar diye bir ayrım yaparsan dışlanmayı, uzaklaştırılmayı, küçük düşürülmeyi (eğer böyle birşey yapıldıysa) bir değil bin kez hakedersin!!! ama dersen ki ateistler ve inananlar arasında bir ayrım yapılıyor ve bunları adam gibi kanıtlarla ortaya koyarsan ozaman eyvallah!!! ama bunu yapamazsın neden biliyormusun??? çünkü; "KEMALİST" ve "İNANAN" olmama karşın uyarılarım var, burda kimsenin kimseyi kayırdığını düşünmüyorum, cümlelerini başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanırsan 6 uyarın 6 da kalır artmaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kemalist'im diyenlere Atatürk'ü kullanıyorlar, saklanıyorlar, asıl maksatları birilerini aşağılamak diyen arkadaşlara soruyorum. Dini kullananlara ne diyeceksiniz? İnsanların kendi mezheplerini diğer mezheplerden üstün görerek aşağılamalarına ne diyeceksiniz? İnançlı insanları maddi manevi sömüren şıhlara, şeyhlere, liderlere ne diyeceksiniz.

Kafalar nasıl da karışık, nasıl da insanları kutuplaştırmak için uğraşıyorsunuz. İllaki Atatürk'ün adını kullanarak, çıkar peşinde olanlarda vardır. Ama dindar gözüküp devlet malı deniz yemeyen keriz diyenlerde mevcut.

Demekki insanların doğru olmaları için dindarım demeleri yetmiyor, tıpkı aydınım diyenlerin gerçekten Atatürk'çü olmayabilecekleri gibi. Ama siz burada birini diğerine karşıymış gibi gösterirseniz, büyük bir vebal altında kalırsınız.

Sahtekarın ne dini olur, ne de bir ilkesi. Onlar sadece aldatmak için çaba gösterirler. Biz burada sen şu'sun, diğeri de bu diyerek kime ne kazandırabiliriz? Kimin gerçekten samimi olduğunu önce Allah bilir, sonra hal ve hareketlerinden halkta bilir.

Selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ateistliği ve kemalizmi de bir kefeye koymuşsunuz bu arada hayırlı olsun. çok zor oldu mu? ha bir de siz daha iyi :excl: bilirsiniz ama kimse kimsenin inanç boyutunu bilemez, allahla kul arasına girilmez derler. güzel de bir atasözümüz var "parayla imanın kimde olduğu belli olmaz" diye".

şimdi Sayın sardunya söyler misiniz DİNOT ve onun gibi düşünenler gerçekten Allah'a ve onun indirdiklerine teslimiyet derecesinde inanıyorlar mı?

bunun kararını ve yetkisini kim verdi size?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi Sayın sardunya söyler misiniz DİNOT ve onun gibi düşünenler gerçekten Allah'a ve onun indirdiklerine teslimiyet derecesinde inanıyorlar mı?

Kendi payıma cevap vermek isterim..

Kesinlikle ve kesinlikle hayır sevgili grejuva...

Dost sevgilerimle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demekki insanların doğru olmaları için dindarım demeleri yetmiyor, tıpkı aydınım diyenlerin gerçekten Atatürk'çü olmayabilecekleri gibi. Ama siz burada birini diğerine karşıymış gibi gösterirseniz, büyük bir vebal altında kalırsınız.

Sahtekarın ne dini olur, ne de bir ilkesi. Onlar sadece aldatmak için çaba gösterirler. Biz burada sen şu'sun, diğeri de bu diyerek kime ne kazandırabiliriz? Kimin gerçekten samimi olduğunu önce Allah bilir, sonra hal ve hareketlerinden halkta bilir.

Selamlar

Evet sevgili sardunya,

Her değerin bir ölçü birimi olduğu gibi;

İnsanların doğru olmalarının ölçü birimi de bilimsel düşüncedir.

İnananda, inanmayanda, ancak bilimsel hareket ettiği müddetçe doğru sonuç alabilir.

Aksi düşünce ve pratik, günlük yaşamdada, tarihtede hep yanılgıyla kendini göstermiştir.

Günlük hayatta bunun sağlamasını yapmak (doğruluğunu görmek) çok kolay.

Her hangi bir konuda, bir bilimsel düşünce ile veya alternatif düşünce ile sonuca gitmeye çalışın.

Sonucunu siz görün. Ben her defasında görebiliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birşey dikkatimi çekti Erdoğan foruma yazmaz yazmaz sonra bir Fethullah Gülen yazısı eklenince birden ortaya çıkıverir içinemi doğar nedir anlamadım bir sürü başlık açar ortadan kaybolur sonra bu öneri ve eleştirilerinizde sadece müslüman kesimin şikayeti olunca ortaya çıkar tuhaf birde by xmen miydi öyle biri vardı oda tıpki erdoğan gibi sanki biryerde pusuya yatmış bekliyorlar tuhaf,kötü bir niyet yok sadece dikkatimi çekti..

Birde kralx arkadaşımızın söylediği doğrumu Admin yamyammı???Bu sitede ilginç etrikalarmı dönüyor ne???

İçimde bir kuşku oluşuverdi nerdeyim acaba kimlerin sitesindeyim :shuriken::wacko:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam,

gelip gidiyorumda buraya,paylasamadiginiz acaba nedir diye düsünüyor duruyorum, ve herzamanki gibi sadece kavgalari görüyor cevap bulamiyorum.

Herkes kendisinden sorunlu degilmidir, ister inanir ister inanmaz, sonucta hepimiz insan degilmiyiz, bir degilmiyiz.

Herkesin hatasi vardir ve ben suan bir hata yaptigimin farkindayim bile bile hemde kasitli yapiyorum, ve bu konuya bir siir ekliyorum...

okumaya doyamadigim ve bircok seyleri görmesekte görmemizi saglayan.

kötü maksatla sizlerin bu konuda olan sohbetinizsi bölme amaci ile yazmiyorum, burasinida yalnis anlamayin lütfen..tabiki az sonra devam edeceksiniz.

KARDESIM

Kan kardesim, Can kardesim,

Dunyalari ayri, Dunyalari bir,

Insan kardesim.

Cocuklari, kuslari, insanlari,

Ve butun guzellikleri, Seven kardesim.

Ozlenerek dogan, Sevgiyle buyuyen,

Ve herkese kardesim diyen,

Cocuk kardesim.

Rengi sari, Rengi beyaz, Rengi kara,

Selam olsun

Yuregi sevgi dolu insanlara.

Hepsi benim kardesim.

Dili, irki, dini,

Ve herkese sevgisini

Yurekten sunan,

Ozunde insanoglu insan Kardesim.

Az yasayan, Cok yasayan,

Ama hepsi insanoglu insan Kardesim.

Zengin, yoksul, Evli, bekar, dul,

Hepinizin sevgisi yurekten kabul, Kardesim.

Kadin, erkek,

Ister topluca, Ister tek, tek,

Hepinizin sevgisi,

Yukselen insan sesi,

Sevilesi,

Sevil,

Sev,

Kardesim

Kenan Erzurum

]

[Hepinizsin Kandili Mubarek olsun Arkadaslar

:clover:

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birde kralx arkadaşımızın söylediği doğrumu Admin yamyammı???Bu sitede ilginç etrikalarmı dönüyor ne???

İçimde bir kuşku oluşuverdi nerdeyim acaba kimlerin sitesindeyim :shuriken::wacko:

Ben kesinlikle Admin değilim.... Hatırlıyorum da, daha önce de bazı arkadaşlara admin yakıştırması yapılmıştı... Gün gelip bana da admin yakıştırması yapılacağı hiç aklıma gelmemişti... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Erdoğan: Kral x ile yanyana olduğumuz doğru değil. Ondan yüzlerce konuda farklı düşünüyorum. Ama unutma ki : Bir yazımda Voltaire ve Rousseau arasında geçen bir olaydan bahsetmiştim. Voltaire Rousseau'nun yazılarını okurken çoğu kez onları saçma görürmüş Hatta Şu Rousseau'yu okurken dört ayak üzerinde yürüyesim geliyor diyormuş Ama Rousseau Toplum sözleşmesini yazdıktan sınra tutuklanınca Voltaire onu ziyarete gider ve der ki: Ben senin yazdıklarını kabul etmiyorum dahası onları saçma buluyoırum ama onları savunabilme özgürlüğünü sonuna dek savunacağım. Ben burada Dipnot ile yüzlerce kez tartıştım Bundan sonra da tartışacağım ama yarın dipnot forumdan uzaklaştırılırsa ilk tepkinin benden geleceğini de unutmayın.

Sayın Erdoğan ben Kürtçü değilim ama Kürt kardeşlerime de yüzlerce noktada hak veren biriyim. Benim Görüşüm evrenseldir. Dünyaya Sadece Doğu Anadoludan bakmak mantıklı olmadığı gibi Dünyadaki onca savaşlara rağmen gözleri sadece Doğu anadoludaki gelişmelere dikmek de doğru değildir. Evet Ben bir çok noktada kürt kardeşlerime hak veriyorum ; ama bu kürtçü olduğum anlamına gelmez. Kaldı ki şimdi Iraktaki zulme karşı yazılar yazsam Iraklımı olacam; ya da Baas rejimini savunan biri olarak mı değerlendirilecem? Benim Kürt sorununa değinmem terörü desteklemem anlamına gelmez. Ben sadece Beynini milliyetçilikle yiyen kişiler kadar kör ve sağır değilim. Dahası yazılarıma bakarsan Orada bu ülkede yaşayan herkesin bu ülkede benim kadar hakkı olduğunu yazdım. Bu nedenle Benimle aynı hakka sahip olan birine karşı amiyane bir tabirle "horozlanarak" Bu vatan benim sen hainsin deme hakkım da yok. Ama bu vatanın evladı olmayana pek ala bunu söylerim. Hasılı Erdoğan: Kralx ile buluştuğumuz nadir noktalar var yanyana değiliz ama ben Onun forumdan atılmasına karşıyım. Ben düşünce özgürlüğünde sınır olmamasına inanırım...........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben kesinlikle Admin değilim.... Hatırlıyorum da, daha önce de bazı arkadaşlara admin yakıştırması yapılmıştı... Gün gelip bana da admin yakıştırması yapılacağı hiç aklıma gelmemişti... :D

Ben öylesin demedim arkadaşımız bu konu üzerinde çok durunca acaba dedim hem zaten bence admin erdoğan :shuriken: hislerimde pek yanılmamda,ama hala nerdeyim kimlerin sitesindeyim diye düşünüyorum yani allak bullak oldum hatta paronoyalar gelişmeye bile başladı bende....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli arkadaşlar sizlere çifte standartın belgeli halini sunuyorum.

Bir yazımda Amerikan ve ingiliz mandası tabiri kullanmıştım. Asgari müştereklerimiz başlığı altında yazmıştım bu kelimeleri fakat Adminimiz manda kelimesinin üstünü çizerek bana uyarıda bulunmuş. şimdi söyler misiniz. Manda kelimesi küçük düşürücü bir ifade mi?

Yoksa bir tarih terimi mi? :D:D:D:D:D:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu konu üzerinde tartışmanız bile gereksiz aslında. Forumda adaletten bahsetmek mümkün değil. Zaten adminin de bunu umursadığı yok. O sadece foruma alacağı reklamlarla ilgili. Sizleri burada horoz dövüşüne sokturup sonrada bunun adına özgür tartışma platformu diyen admin kendi kişisel keyfi için bu forumda ondan çok daha fazla emeğini sarfetmiş kişileri artık ihtiyacı kalmadığını düşünerek uzaklaştırdı. Dikkat ederseniz eğer özellikle ateistleri ve inanç düşmanlarını hemen her tartışmada ezen güçlü sesleri susturdu .. Geçenlerde bir yerde açıklama yapmış mesaj sayımız şu kadar fazlalaşmış diye komiğime gitti.. Mesajların fazlalaşmasının tek sebebi oyun bahçesindeki mesajlardı yani tek kelimelik mesajlar. Burada bir çifte standart olduğu şüphe götürmez admin kendisinin adil olmadığınında farkında ama bu onun için önemli değil önemli olan onun kendi keyfinin istediği gibi bir forum ortamı olması bunun yoluda onun atesitleri ve kendi fikrine yakın görüşleri kollaması bunun karşısındakileri ise susturmasından geçiyor.. Sonuçta düdük onun elinde olduğu için bize halt yemek düşer. Zaten büyük ihtimalle ben bu yazımdan sonra ya uyarı alacağım ya da uzaklaştırılacağım bakın seyredin.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aynı şeyin ağızları bu topiğin başlığı akit gazetesinin ağızları.

ya bir adam burada birilerine hakaretler etmiş, uyarı almış. adam buradan "Ben Müslümanım Diye Böyle Yapıyorlar" diye bağırıyor.

Ya sen ne olursan ol, önce karşındakine hakaret etmeden tartışmayı öğren.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili cyrano konuya balıklama bir giriş yapmışsın Hiç bir şeyden habersiz olmana rağmen söyleyecek bir şeyler bulmuşsun. Akit gazetesinin ağzını kullansaydım ben de Antiislamcı başlıklara karşı antikemalist başlıklar açardım. sen iyisi mi biraz daha gezin forumda ondan sonra konuşalım..........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nizamulmul, iki üç hafta önce üye olduğun forumu bana anlatma.

tekrar söylüyorum foruma silah zoruyla katılmadın. Önce tartıştığın konu ne olursa olsun. Hakaret etmeden, küfür etmeden tartışacaksın. Yok bunu beceremiyorsan, hakaretlerin ve küfürlerin için cezalandırıldığında. " ben müslümanım diye böyle yapıyorlar" diye ortaya çıkamyacaksın.

Yani kendi cirkinliğin için İslamın arkasına saklanmayacaksın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu başlık cevaplara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.