Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AKP’den yeni Bir İlk Daha “Atama Milletvekili“

evrensel-insan

Önerilen İletiler

T.C. tarihinde ve belki de Anadolu'nun tarihinde, tum partilere yolsuzlukta, hirsizlikta, yalanda, iftirada, din istismarinda ve her turlu etik deger istismarinda, gozaltilarda, tutuklamalarda, sivil katliamlarda, baskinlarda, hukuksuzlukta, yargisiz infazda, herhangi bir olayi carpitmada ve farkli yansitmada, basina konulan yasakta, gizli tanikta, yayin yasaginda, hipokritiklikte, ve her turlu anayasa ihlalinde ve bu ihlali devlete, hukumete ve kurum ve kuruluslara ettirmede, piskinlikte, sorum ve yukumlulugu uzerinden atmakta, baskalarini suclamakta ve magduru oynayip kendini acindirmakta kisa akla hayale gelmeyen politik doneklikte "ACIK ARA FARK ATAN" ve bu insanlikdisi, vicdan disi ve etik disi soylem ve eylemlerde "ACIK ARA ONDE GIDEN" AKP, yine hukakta, anayasada "akillara durgunluk verecek sekilde" bir ilke imza atti.

Soylenene gore, 3 ILE MILLETVEKILI ATANACAK.

Yani, meclisteki milletvekillerinden ucune, kendi illeri disinda bu uc ili verecek ve 3 milletvekili "iki il temsil eden" milletvekili unvani kazanacak!

Herhalde, bu uc ilde halkin sectigi milletvekillerini de "terror orgutu uyesi ve terror orgutune yardim etmek" sucundan tutuklayacak.

Gerci AKP daha once secilmis devlet gorevlilerini tutuklatarak, bir ilke imza atmisti.

Ayrica zaten milletvekillerinin dokunulmazliklari da fiili durumda pek islemiyor. Polis, asker pekala basta guneydogu bolgeleri olmak uzere milletvekiline dokunuyor ve hatta milletvekili oldugu ortama pervasizca, tazyikli su s1k1yor, biber gazi s1k1yor ve gaz bombasi atiyor.

Yani birakin dokunulmazligi, milletvekillerinin can guvenligi bile yok.

Bakin bu atamayi, kukla basbakan nasil "dusunceli" acikliyor?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Afyonkarahisar’da AK Parti’nin 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada 1 Kasım seçimlerinde milletvekili çıkaramadıkları Dersim, Hakkarı ve Şırnak’a milletvekili atayacaklarını açıkladı.

3 ildeki vatandaşları sahipsiz bırakmayacağını iddia eden Davutoğlu şöyle konuştu:  

“81 ilin 78’inden milletvekili çıkarırken, sadece 3 ilimizden milletvekili çıkaramadık ama geçen MYK’da arkadaşlarla karar aldık; bu illerimizdeki vatandaşlarımız da müsterih olsunlar hiçbir şekilde sahipsiz oldukları kanaatine düşmesinler. AK Parti olarak onları da sahipsiz bırakmıyoruz. Aldığımız kararla, Tunceli, Şırnak ve Hakkari illerimize Meclis grubumuzundan ikişer milletvekili atayarak, onları o şehirlerimizin milletvekili kabul ederek onları görevlendiriyoruz.”

Ne guzel degil mi, karar al ve uygula. Neymis efendim, o illerdeki vatandaslar sahipsizmis"

Dogru ya, o illerde halkin sectigi partinin milletvekilleri "bostan korkulugu"

Aslinda ben de merak ettim, "nasil olmus ta bu uc ilden AKP'ye milletvekili cikmamis!"

Aslinda merak ettigim, "nasil olupta digger 78 ilden AKP'ye milletvekili ciktigi!"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

AKP devletin cilkini cikardi,en son yeniligi ise sivil ORGENERAL!

Yani hicbir askeri bilgisi olmayan,birisini orgeneral yapmak hangi zihniyetin ürünüdür bunun adini yazmak istemiyorum.

Kendi kendini Baskomutan olarak atayan ancak askerinin basinda bir dakika bile durmayi akil etmeyen bir zihniyet ülkeyi yönetiyor.Asker-Polis sehit oluyor ama baskomutan dünya seyahatleriyle gününü gün ediyor.27 sehit verdigimiz iki gün önce de baskomutan Putin'le yaptigi hatayi affettirme cabalari icine girmis Merkel'den yardim dilenmis,iki ay sonra baskanliktan ayrilacak olan Obama'dan tesekkür almistir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.