Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
evrensel-insan

İŞTE YAKALANMAYAN 21 IŞİD'Lİ

Önerilen İletiler

Başbakan Davutoğlu'nun "canlı bombaların listesi elimizde ama hukuk devleti olduğumuz için eylemi gerçekleştirmeden tutuklayamıyoruz" dediği liste yayınlandı.

 

Diyarbakır, Suruç ve son olarak Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıların ardından gözlerin çevrildiği IŞİD terör örgütünün, yurt içinde canlı bomba eylemi yapabilecek 6'sı kadın 21 militanın kimlik bilgilerini belirlendi. İstihbarat birimlerinin elde ettiği bu kişilerden 18'inin Adıyamanlı, 3'ünün ise bu kişilerle evlilik yapan yabancı kadınlar olduğu ifade edilirken, 'canlı bomba' eylemi yapabilecek 21 kişi için tüm güvenlik birimleri alarma geçti.

Adıyaman'da 2013 yılında bir çayevinde toplanan ve ardından geçen yılın ikinci yarısından itibaren peş peşe sınırı geçerek Suriye'ye giden kişiler IŞİD saflarına katıldı. Ailelerinin şikayeti üzerine inceleme başlatan güvenlik güçleri sınırı geçen kişilerin IŞİD'e katıldığını saptayarak bunları 'Terör nitelikli kayıp şahıs' olarak aramaya başladı. Sınırı geçen bazı kişiler dönerken, polis yakınlarının kayıp başvurusu yapmadığı bazı kişilerin de Suriye'ye gittiğini saptadı.

 

9f48e0dd-a54a-4e6c-bec6-902b18fa6197.jpg

 

Geçen yılın Ekim ayında sınırı geçerek Suriye'ye giden ve IŞİD saflarına katılan Orhan Gönder, 7 Haziran seçimleri öncesi Diyarbakır'daki HDP mitinginde, Şeyh Abdurrahman Alagöz ise 20 Temmuz'da Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde bombalı eylem düzenledi. 'Canlı bomba' olan Alagöz patlamada ölürken, HDP mitinginde bombayı patladan Orhan Gönder ise olayın ardından tutuklandı.

HEPSİ 'DOKUMACILAR GRUBU' ÜYESİ

Bu gelişmelerin ardından polis, canlı bomba olarak kendini patlatan Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün ağabeyi Yunus Emre Alagöz'ün de aralarında bulunduğu 15 ismin IŞİD'e katıldığını ve kendilerine öncülük eden Mustafa Dokumacı'nın soyadından esinlenerek 'Dokumacılar Grubu' adını verdiğini ve IŞİD'in üssü konumundaki Rakka ve Telabyad'da bombalı eylem konusunda eğitildiğini saptadı. Bu saptamanın ardından istihbarat birimlerinin takip ettiği kişilerin zamanla Suriye'de evlilik yaptığı da belirlendi. Polisin yaptığı araştırmada 'Dokumacılar Grubu' üyelerinden bazılarının 3'ü Türk, 3'ü yabancı uyrukul 6 kadın ile dini nikahlı olarak evlendiği ve kadınların da bombalı eylem ve canlı bombalı saldırı konusunda eğitildiğini belirledi.

21 KİŞİLİK CANLI BOMBA LİSTESİ

İstihbarat birimlerinin araştırması ardından IŞİD içerisindeki Dokumacılar Grubu'nun 21 üyesinin ismi belirlendi ve 19'unun fotoğrafına ulaşıldı. Yabancı uyruklu olan ve isimleri belirlenen 2 kadının fotoğrafına ise ulaşılamadı. Bunun ardından istihbarat birimleri yurt içinde de olası canlı bomba eylemi yapabilecek 19'unun fotoğrafı bulunan 21 kişinin isimlerini tüm illerin Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlıklarına ileterek takibini istedi.

YURT İÇİNDE OLANLAR VAR

Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıları gerçekleştirenlerin kimlikleri henüz açıklanmazken, istihbarat birimleri bombalı eylem eğitimi alan 21 kişilik listede yer alan bazı isimlerin geçtiğimiz aylarda Türkiye'ye geçtiğini saptadı. Yurt içine geçen bu kişilerin 'uyuyan hücre' olarak adlandırılan evlerde kaldığı ve eylem için IŞİD emirlerinden gelen talimat doğrultusunda aktifleşebileceği bildirildi.

 

44f1c334-4405-4296-a3e6-c5a4d066d144.jpg

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İşte Türk IŞİD'liler
IŞİD içerisindeki Türkler dün bir video yayınlayarak "Ya bize katılın ya da bulunduğunuz ülkede kıyama kalkın" çağrısı yaptı.

 

Ankara'daki patlamanın ardından IŞİD içerisindeki Türkler toplu olarak video çekip internette yayımladı.

IŞİD'in medya organı Al Jazeera Media'da yayınlanan videoda, Türkçe konuşan iki kişi IŞİD'e katılma ve "cihat" çağrısı yapıyor. Yüksek kalitede çekilen videoda IŞİD’li Türklerin sahip olduğu silahlar dikkat çekiyor.

Ellerinde Amerikan yapımı M-16 piyade tüfeği taşıyan Türklerin neredeyse hepsinde telsiz bulunuyor.

Kendilerini “İslam Devleti’nin Cezire vilayeti Türk mücahitleri” olarak tanımlayan grup 14 kişiden oluşurken aralarında özellikle küçük yaştaki iki kişi ise videoda ön plana çıktı. Videoda, yapılan askeri talimler de gösterildi.

IŞİD’in kontrolü altındaki Cezire veya Rakka bölgesinde çekildiği tahmin edilen videoda militanlar Türkiye hükümetini "tağut" (Allahın hükmünü tanımayan) olarak ilan ediyor.

Bir IŞİD’li Türk, "Her neredeyseniz gelin bize katılın. Bunu yapamayacak durumdaysanız da bulunduğunuz ülkelerde kıyama (ayağa) kalkın" diyor.

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İki canlı bomba da MİT'in listesindeki IŞİD'liler çıktı.

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet Davutoğlu Ankara katliamının ardından, "Canlı bombaların listesi var ama eylem yapmadan tutukluyamıyoruz çünkü Türkiye bir demokratik hukuk devleti," demişti ve evet iki canlı bomba da MİT'in listesindeki IŞİD'lilerin arasından çıktı. 

 

NW4XJX.jpg

 

ve şimdi de nasıl bir kendini bilmezse (bilmiyorum belki de kendini çok iyi bildiğinden söylüyordur bu sözleri) diyor ki; DEAŞ'ın (IŞİD) kafasındaki İslam ile Türkiye’de yaşanan ve bizim savunduğumuz İslam arasında 180 derece değil 360 derece fark var”

 

yarin_14.10.2015_63c33143-8aa0-4279-bd9b

 

 

Ha bir de şu durum söz konusu

hdp-bomba-ankara-da-patlayacak-tweeti-at

 

Günlerce bu kişiden bahsedildi, Ankara'da patlayacak bombayı önceden yazdığı, bu kişinin HDP'li olduğu vs. Basına olay bu şekilde lanse edildi ancak HDP bu kişinin partiyle hiçbir bir ilgisinin olmadığını açıkladı ve başka bir yandan şu bilgi dolaşıyor twitterda ve her yerde: (Kimliği açık yazıyorum çünkü bu bilgi her yerde açık olarak yazılmış)

 

''@DrBereday'' MİT''e çalıştığı belirtilen @DrDineberedayi @Dineberedayi hesaplarının saihibi Erhan Özaydoğdu KN: 22453715492 TC kimlik numarasına kayıtlı olan Özaydoğdu 1. 2. 1979 Eğil/Diyarbakır doğumlu. gerçek ilişkileri incelendiğinde Özaydoğdu''nun MİT ile ile ilişkide olduğu ortaya çıkıyor. Hatta söz konusu kişi AKP''ye yakınlığı ile bilinen ve MİT ile ilişkili olan Balıkçı kod adlı İlhami Işık ile de irtibatlı bir kişi. Zaten İlhami Işık da bunu kabul ediyor.

 

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.