Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

• Cevaplar 92
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

:angry: çok mu güzel bişey........... sanki dünya yı keşfetmişler..

bu nedir........bu ayrımcılıktır.........bir kişinin kendi düşündüğü. bize yansıtması kabul ettirmesidir............ :( ne kadar yazık.......

insanlık= sevgi diyor arkadaşımız ne güzel........sevgiyle insanca yaşayalım..........

çınar ağacı gibi büyük sevgiyle kollarımızı uzatalım çevremize......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu nedir........bu ayrımcılıktır.........bir kişinin kendi düşündüğü. bize yansıtması kabul ettirmesidir............. :( ne kadar yazık.......

niye boyle diyosunki bişey yazılmış saygı duymak lazım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili erdal burada bir kişi kendi düşüncsini bizlerle paylaşmış yorumunu bize bırakmış..

Sana bunu kabul et demiyorki..

Lütfen paylaşımcılara karşı biraz daha esnek davranın..

Birileri forumun canlı tutulması ve bilgilendirme adına birşeyler paylaşıyor..

Diğeri kalkıyor neredeyse dövecek..

Öyle yapacağına sende birşeyleri paylaş yada kendi fikirlerini aktar..

Paylaşılan bilginin eleştirisini yapacağız elbet ama bu ne böyle..

"Dünyayımı keşfettiniz", "saçma sapan bir uğraş" gibi ibarelerde neyin nesi..?..

Önce emeğe saygı sonrada fikirlere saygı lütfen..

Bizler top yekün ne zaman bir arpa boyu yol alacağız acaba..???

Saygılar-sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu nedir........bu ayrımcılıktır.........bir kişinin kendi düşündüğü. bize yansıtması kabul ettirmesidir.............. :( ne kadar yazık.......

insanlık= sevgi diyor arkadaşımız ne güzel........sevgiyle insanca yaşayalım..........

erdalaktaş bu yollanan topik ne ayrımcalıktır,nede .......... bişeydir. bu alınan her cola nın parsının nerelere gittiğinin ve kimlerin cebine girdiğinin bir yansımasıdır. sen bunu saçma ve ayrımcılık olarak görmen biraz entresan bir durum. kralx in dediği gibi sende bizimle bişeyler paylaş ama paylaşılan şeylerede saygı göster, ve yazılan yazının gerçekte olup olamayacağını araştır ve fikir yürüt saçma sapan şeylerde deyipte kesip atma. kabul edersin etmezsin bu fir paylaşımdır sardunyam arkadaşımız bunu bizlerle paylaşmış saygı duymak gerekir, ve ......... aslında bu olay .......... bir olay değil butür yazıyla hem bize hakaret ediyorlar hemde bizim her aldığımız içecekten para kazanıyorlar,burda yapılacak tek şey bu tür ürünleri almamaktır bukadar basit.

teşekkürler sardunyam +1 :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu nedir........bu ayrımcılıktır.........bir kişinin kendi düşündüğü. bize yansıtması kabul ettirmesidir.............. :( ne kadar yazık.......

Sevgili Erdal öncelikle bu bir paylaşım, katılıp katılmamakta özgürsün. İkincisi keşke dünya senin dediğin gibi sevgi dolu ve insanca yasanılası biryer olsaydı, ancak malesef kazın ayağı öyle değil.

Burada dikkat edilecek mevzu bence şudur, Yahudi firması olan Colanın, bizlerin değerlerine hakaret ederek yine bizlerden para kazanmasıdır. Ve üstelik inancımızın temelinde bulunan Resulü yok sayarak. Aslında böyle birşey var ise bu O Resulün getirdiği dinden ne kadar korktuklarını gösterir bence, çünkü ancak olmasını arzu etmediğiniz şeyi yok sayarsınız.

Ayrımcılık demişsin, ayrımcılığı ben mi yapmış oldum şimdi burada, o firmaya o ismi ben yazdırmadım dikkatini çekerim. :excl: Ben dünyanın ekonomisini yönlendirenlerin (yahudiler) gerçek niyetlerinin kendilerinden başkasını nasıl yok saydıklarını ve üstelik bunu yaparken güçlerine nasıl güç kattıklarına dikkat çekmek istedim.

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Paylaşımın için teşekkürler Sardunyam :clover:

Yaklaşık 6 ay önce bu yazı mail olarak gelmişti bana..Önce pek inandırıcı gelmdi fakat biraz daha ayrıntılı düşününce ve araştırınca gerçektende çok doğru..Ve o zamandan bu yana coca cola tüketicisi değilim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben size kola turka ile coca cola arasındaki farkı söyleyeyim. Coca colada Gazlı alkolsüz içecek tebliğine göre üretilmiştir yazıyor. Cola turkada ise ürünlerimizde alkol ve çözeltisi yoktur yazıyor. Peki siz hiç TSE nin alkolsüz içecek tebliğini araştırdınız mı? Ben araştırdım. Türk Standartları Enstitüsü'nün Ekim 1992'de yürürlüğe giren TS4080 No.'lu standardına göre üretilir. Daha açık ve anlaşılır olarak söylemek icap ederse, binde 5 gr. etil alkol ihtiva edebilen herhangi bir gazoz çeşidinin (sade, meyveli, kola, tonik, aromalı) 330 ml'lik bir kutusunda 10 ml. şaraptaki kadar etil alkol vardır (şarapta %15 etil alkol bulunduğu göz önüne alınırsa). Bu durumda, kendisine küçük bir kadehte sunulan 10 ml. şarabı, ihtiva ettiği 1.5 gr. etil alkol sebebiyle içmeyi reddeden birinin aynı miktar etil alkolü 330 ml'sinde ihtiva eden kutu gazozları hiç tereddütsüz içiyor. Arkadaşlar artık uyanın yahudi hıristiyan bizi kelime oyunlarıyla uyutuyor. Bize coca cola gibi ürünlerle haram olan alkolü bile yutturuyor. içinde alkol olmasa cola turka gibi erkekçe içerisinde alkol bulunmadığını açık açık yazar. TSE nin bu kelime oyununu lütfen herkese bildirelim ve bu oyunlara gelmeyelim arkadaşlar bu yazıyı sevdiğiniz herkese gönderinki herkes ne içtiğini bilsin.

ALINTIDIR

Tartışmalara falan katılmak gibi bir niyetim yok ama Coca Cola'dan ve Pespi gibi müslümanlara etmediğini bırakmayan ama müslümanların paralarından nemalanan emperyalist şarlatanlardan nefret ediyorum...

Bu arada Coca Cola firmasının yanlış hatırlamıyorsam kazancının %15 lik kısmını israil'il siyonist politakasını gerçekleştirmesi için harcadığını bilenler var mıdır? Bu politika neydi... Ne pahasına olursa olsun, vadedilmiş topraklarda (!) devlet kurmak...Ödediğiniz kola paralarıyla filistinli çocuklara sıkılacak israil kurşunlarını satın aldığınızı biliyor musunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada Coca Cola firmasının yanlış hatırlamıyorsam kazancının %15 lik kısmını israil'il siyonist politakasını gerçekleştirmesi için harcadığını bilenler var mıdır? Bu politika neydi... Ne pahasına olursa olsun, vadedilmiş topraklarda (!) devlet kurmak...Ödediğiniz kola paralarıyla filistinli çocuklara sıkılacak israil kurşunlarını satın aldığınızı biliyor musunuz?

İddianıza dayanak gösterebilir misiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet arkadaşım bu konuyla ilgili bana bir mail gelmişti hatta bu olay bu temmuz ayında cola nın karının %15 lik dilimini israil askeriyesine bağışlanacağı yazıyordu. ni tekim bizim aldığımız bı içecekler doğrudan israil askerinin güçlenmesine yol açıyor ve o verdiğimiz paralarla filistin ve lübnanı işgal etmeye çalışıyorlar.

cola firması zaten yahudi firmasıdır ama bizler bunları algılayıp ona göre haraket etmeliyiz ve o içecekten almamalıyız her aldığımız içecek onların silahlanmasında daha etkili rol oynuyor..

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ABD'yi krizden ve aldığı borçlardan dunyanın çeşitli yerlerindeki israilli zenginlerin ve mason adı verilen bir kesimin kurtardığı zaten biliniyor. ve bu masonlrın da dinsiz olduğu ve dine karşı olduğu , dünyayı tek bir ülke egemenliği altında birleştireceklerinin onlara vadedilmişliği ve bu ülkenin ABD olduğu da onların bazı kaynaklarında yazıyor. yani söylendiği gibi ABD mallarına verdiğiniz paraların bir kısmının bizim ve diğer müslüman devletlerin aleyhine kullanıldığı doğrudur. fakat resimlerdeki gibi Coca Cola nin değiştirilip son şeklini alması tamamen yaratıcı zekadır... 388@0 gibi bisey yani :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet arkadaş doğru söylüyor, bana da mail gelmişti, coca cola artık aylık gelirlerinin bir kısmını israil donanmasına devrettiğini açıklamıştı...

konuyla ilgili bir haber:

Coca Cola'nın Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde reklam standı açmak istemesi üniversiteliler tarafından protesto edildi.

OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi önünde toplanan üniversiteliler, Coca Cola standının kurulduğu alana sloganlar eşliğinde yürüdüler. Stand önünde oturma eylemi gerçekleştiren öğrenciler Coca Cola'nın sahibinin CNN'de yaptığı açıklamayla 2005 Temmuz ayının tüm gelirini ve bundan sonraki ayların kar paylarını İsrail Donanması'na devrettiğini açıkladığını hatırlatarak, "Coca Cola defol, üniversite bizim" dedi.

Coca Cola'nın kapitalizmin ve ABD emperyalizminin simgesi olduğunu, ABD'yi giriştiği olaylarda desteklediğini, Irak'ta, Afganistan'da, Filistin'de ve dünyanın değişik yerlerinde masumlara yönelik saldırıların destekçisi olduğunu kaydedilen açıklamada, ABD emperyalizminin şimdi de İran'a saldırmaya hazırlandığına dikkat çekildi.

İran'a müdahale sürecinde Coca Cola'nın yine devrede olduğunu belirten öğrenciler, Rektör Vekili Prof. Ertuğrul Bayraktarkatal, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Şenel'in dağılmalarını istemelerine rağmen eylemlerini sürdürdü.

Üniversite yönetimi ve güvenliğin etkinlik alanından ayrılmasının ardından öğrenciler eylemlerini etkinliğin sona ereceği saate kadar sürdürdü.

Coca Cola'nın reklam etkinliği de sönük geçmiş oldu.

ne yazıkki aldığımız her coca colayla bir filistinli kardeşimizi de kendi ellerimizle biz vuruyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım pek çok insan artık biliyor ki, dünyanın ekonomi yönetimi Yahudilerin elinde, böyle oluncada doğal olarak biliyoruz ki, Yahudilere kazandırdığımız her kuruş kardeşlerimizin daha zor durumlara düşmesine sebeb oluyor, iyiniyet güzel bir şey ama fazlası insana zarar veriyor, iyiniyetten kastım, biz "bütün dünya kardeş olsa" diyoruz ya, dünyanın kardeş olacağı yok, akılcı, sağduyulu, bilinçli olmak zorundayız... İyiniyet bir yere kadar...

Katkılarınız için teşekkürler....

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakmayın arkadaşlar Coca-cola yazısını tersini çevirip, sonra bazı harflerin şeklini değiştirip bakın arapçada ne yazıyor demek klomik olmuyor mu? Bence de Coca-Cola içmeyin. Bunun mantıklı bir çok sebebi var ama böyle mantık dışı oyunlar yapmayın.

O zaman cola turka yazısınıd a aynı şekle sokun, muhammed yok anlamı çıkar. Arkadaşlar harflerle bu kadar oynarsınız, her türlü oyunu yaparsınız. Bunu tahmin etmek bu kadar mı zor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakmayın arkadaşlar Coca-cola yazısını tersini çevirip, sonra bazı harflerin şeklini değiştirip bakın arapçada ne yazıyor demek klomik olmuyor mu? Bence de Coca-Cola içmeyin. Bunun mantıklı bir çok sebebi var ama böyle mantık dışı oyunlar yapmayın.

O zaman cola turka yazısınıd a aynı şekle sokun, muhammed yok anlamı çıkar. Arkadaşlar harflerle bu kadar oynarsınız, her türlü oyunu yaparsınız. Bunu tahmin etmek bu kadar mı zor?

harflerle oynamak mı?

"bakmak ile görmek arasında çok fark vardır"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

harflerle oynamak mı?

"bakmak ile görmek arasında çok fark vardır"

Merhaba Sardunyam

Önce yazıyı ters çevirdin, niye o zaman yazıyı arapçası ile karşılaştırmadın? Sonra dikkatle bakın deyip, harflerin şekillerinde oynamalar yaptın. Sonra da Arapçası ile karşılaştırdın. On da bile farklılıklar var.

Coca yazısındaki ortadadki c harfi ile senin arapça harfin arasında bir benzerlik mi var. Arapçası yazılan kapalı bir eğri, c harfinin ise yarısı açık!!! Bunun gibi bir çok çarpıtma var.

Şimdi nasıl her şeyde mucize gördüğünüzü anlıyorum.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle bu yazıyı ben sadece paylaşmak adına buraya taşıdım, uzun zamandır duyduğum ancak görmediğim bir şeydi. yazan da ben değilim ve bunu hazırlayanı tanımıyorum...

arabça sağdan sola doğru yazılır o yüzden tersinden okunuyor, harflerin şekilleri ile oynama ise yok olduğu gibi yazılıyor... farklılık dediğiniz şey birbirinin aynı, yalnız tek fark onlar bunu yaparken öyle bir tarz kullanmışlar ki anlaşılmasın. ancak hiç bir şey gizli kalmıyor...

üstelik arab alfabesinde birden fazla yazılış şekli vardır...

selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sardunyam yazdığım kısımda sanki sen yapmışsın gibi anlatmışım kusura bakma, amacım bu değildi yalnız. Bunun maillerle size ulaştığını duymuştum. Olayı anlatmak için o tarzı kullandım. Burada sorun olan hiç eleştirisel bakmamanız. Şimdi tek tek harfleri karşılaştırmayı gereksiz buluyorum. Harflerle aşama aşama oynandığı açık, istersen bir kez daha bak. Zaten 2-3 aşamada oluşan küçük farklılıklar sonunda alakasız bir durum oluşturuyor. Ben yazıyı sadece altta verilen arapça karşılığı ile karşılaştırdım.

Arapçada harflerin farklı yazılışı olduğunu bilmiyordum. (Garip bir durum) Ama bunu hazırlayanlar elbetteki en fazla benzeyeni koymuşlardır. Ayrıca harflerin birden fazla benzeri varsa bu bir şeylere banzetme olasılığını artırır. Ayrıca, arapça harfler latin harfleri gibi süreksiz değil, bu nedenle her sözcük bir şeylere benzetilebilir.

Ayrıca yazı benzese bile cola, yanlış hatırlamıyorsam coca bitkisinden yapılıyordu. (veya bitkinin ismi benzer bir şeydi). Bu nedenle bu ismi seçmiş olmaları normal. Yani bunu isteyerek yapmış olma ihtimalleri pek yok gibi.

Sevgilerimle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahudiler yüzyıllar boyunca uğraştıkları Ticaretin semerelerini kapitalist sistemle almaya başladılar büyük ticari şirketler kurarak yönetimlere baskı uygulamayı ve dilediklerini kabul ettirmeyi başardılar. Günümüzde yaptırımların en etkilisinin ekonomik yaptırımlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir. Bu nedenle yahudi ve destekçileri olan Amerikalıların mallarını kullanmamak insan olduğu iddiasında olan herkese düşen bir görevdir. Sardunya arkadaşımız bu konuya dikkat çekmekle birlikte Coca Cola yazısını ters çevirip, Amuda kaldırıp :D bazı harfleriyle de birazcık oynayarak "Allah yok Mekke yok" şekline dönüştüren paranoyak arkadaşlarımızın alıntılarına da yer vererek maksadını aşmıştır..... Zaten bir kısım arkadaşlarımızın da belirttiği üzere Amerika ve israilin amacı zaten izledikleri emperyalist politikayla kendini açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Hepimize düşen görev(biz müslümanlara da düşen dini vecibe) Amerikan ve yahudi mallarını boykot etmeyi alışkanlık haline getirmek ve gerek kendimizi gerekse de aile efradımızı çevremizi arkadaşlarımızı Allah'ın ifadesiyle yakıtı insanlar olan cehennemden kurtarmaktır. Yine Allah inancı olmayanlarınsa en azından katledilen çocukları namusuna kastedilen insanları düşünerek bu boykota davet etmektir. selam ve dua ile

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba nizamulmulk,

Söylediklerine büyük oranda katılıyorum. Yalnız müslüman değil, insan olan herkesin bu tip boykotlara katılması gerekir. Ben zaten mümkün olduğunca bu tip uluslararası büyük kapitallerin mallarını almaktan kaçınıyorum. Ben sadece boykot nedenini açıklarken, mantıklı açıklamalar getirilmesini istiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.