Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KADIN ERKEK ESITLIGI

politika

Önerilen İletiler

Cumhurbaskani "kadin erkek esitligine inanmiyorum "dedi,önceki günkü konusmasinda.Ve onu dinleyen cogunlugu kadin olan izleyiciler tarafindan coskuyla alkislandi.

Öyle ya eger cumhurbaskani inanmiyorum diyorsa dogrudur alkislanmalidir diye düsünen veya algilayan zihniyet.

Daha gecenlerde müslüman bir kadin gazeteci yazmadi mi:kadina siddet erkegin hakkidir diye.

Peki gercekten kadin ve erkek esit degilmidir?

hani sormadan gecemiyor insan:Tavuk mu yumurtadan cikmis yoksa yumurtami tavuktan?Bende diyorum ki acaba horoz olmadan bunlar olurmu?Evet diyenler olacaktir ama bir de ayri bir soru sorayim:Horoz olmadan yumurtlayan tavugun civcivi olur mu?Olmaz,cünkü neslin devami icin bir erkek gereklidir.

O zaman ortaya söyle bir gercek cikmis olmuyor mu:Kadin ve erkek birbirini tamamlar,bir elmanin iki yarisi gibidir kadin ve erkek.

Simdi bu gercekler ortada iken cumhurbaskaninin cikipta kadin erkek esitligine inanmiyorum demesine önce onun kendi hanimi karsi cikmaliydi.

Yahudi inancinda:Kadin erkegin kaburga kemiginden yaratilmistir diye gecer.Tamamen bir hurafe olan bu inanis müslüman adi altinda yasayan ve Islami insanlara anlatma görevi olan birtakim  din adamlari tarafindan aynen Islama monte edilmistir.Halbuki Islamda böyle bir sey söz konusu degildir.bu kadinin asagialanmasinin ikinci sinif yapilmasinin Allaha mal edilerek insanlarin aldatilmasidir.Halbuki Kuranin yaratilis ayetlerinde "önce erkek yaratildi" diye bir cümlede yoktur."Biz insani yarattik"diye anlatilir.Kuranda böyle bir anlatim olmadigi halde sözde din adami adi altinda islami ögretmeye kalkanlar önce erkek yaratildi sonra kadin yaratildi diye ahlak keserler.

Türk törelerinde kadin kutsaldir,kadin dövülmez,kadin horlanmaz kadin itiulip kakilmaz.Ve Türk Devletlerinin hemen hepsinde kadin erkeginin yaninda ayni sartlarda görev yapmistir kendisine görevler verilmistir,Türk ve Islam Tarihinde bircok kadin komutan bile vardir ordularin basinda savasan.

Eski Cinlilerde kadin insan sayilmazdi,kiz cocuklarina isim verilmez bir iki üc diye adlandirilirdilar.Mogollarda yine ayni kadin bir mal gibi alinip satilirdi.Farsi toplumlarda da aynen öyleydi Sasani Devletinde resmen insest yasam vardi.

Islamdan ve Türk geleneklerinden bihaber olanlarin kadina karsi siddet kullanmasi,kadini ikinci sinif olarak görmesi dogaldir da bir devletin cumhurbaskani olarak "BEN KADIN ERKEK ESITLIGINE INANMIYORUM"diyorsa o zaman o cumhurbaskaninin dininin ne olduguna hangi etnik kökenden gedigine bakmak gerekir cünkü benim yukarida anlattiklarim Türk toplumlarda gecerlidir, Türkler icin kadin kutsaldir kadin saygiya layiktir kadin erkegin tamamlayicisidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kadına yönelik şiddetin korkunç boyutlara ulaştığı bir dönemde cezasızlığa son verecek uygulamalar yerine bu tarz açıklamalarla şiddeti sürekli kaşıyorlar.

toplumsal yapının erkeğin üstün olduğu şekilde kurgulandığı bir ülkede kadın-erkek eşitliği bu beyinler için salt fiziksel ölçülerdir.

kaldı ki bilim, kadınlar ve erkekler arasındaki fiziksel farklılıkları açıklarken bunu bir üstünlük olarak koymuyor.

farklılıklarımız eşit olmamıza engel değil.

kadınlar tarlalarda sırtlarına bağladıkları çocuklarıyla çalışırken "güçlüler" "bizim kadınlarımız" oluyorlar, eşitlik tartışmalarına gelince erkek hep önde.

ayrıca eşitlik ilkesinde bahsedilen kadın ve erkeğin hak eşitliğidir.

kafaları bunu bir türlü almıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Şu lafa sinir oluyorum

Kadın erkek eşitliği

Hangi terazi ile tartıyorsunuz?

Domates ile erik eşit midir?

biçim olarak değildir ama ikisini de yersiniz.

demek ki yenme konusunda eşittirler.

Kavun ile zehirli mantar eşit midir?

ikisi de satılabileceğine göre  eşittir.

Yenilme ilkesinde değildir.

Aynı toprakta yetişiyorlar

Eşittirler.

Cumhurbaşkanı sarayının bahçesinde pazar pikniği yapabilir miyim?

Hayır

O halde orası kamu malı değildir.

Cumhurbaşkanı ile bende eşit değilim.

Kanunlar karşısında herkes eşit midir?

Evet

hadi gittt yaaa

Biz böyle bir şeyiz işte.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.