Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bu Vatana Nasıl Kıydınız?

Misafir TheLastofMohicaN

Önerilen İletiler

12 eylul tezgahının arkasında bence yunanistanın NATO ya kabul ettirilmesi var ...çünkü halka yada hükümete bunu kabul ettirmeleri yani demokratik yolla imkansızdı.......o yüzden önce içeri silah soktular sonra da insanları kamplaştırdılar sonrada darbe yaptırdılar...bu catısmalar o kadar yuzeyeldıkı darbeden sonra bıcakla kesılır gıbı kesildi..... bu ülkenin gümrüklerinde sınırlarında kimler nöbet tutuyor çalışıyor ki bu kadar silah içeri girebildi.....O tarihe geri dönün ve araştırın bizim paşalar yunanistanı ne karşılığı natoya kabul etmişler.......hepsi vatan haini sıfır koca bir sıfır bu cia nın bizim orduyla beraber yaptığı bir operasyondu bu kadar faşist olan ordu hernedense bundan sonra ataturkçü ve demokrat kesildi olan gencecik üniversite ögrencilerine oldu........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 88
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Şimdi Burda KARAKURT 'un düşüncesi mi YANlIş oldu SAnmıyorum..KARAKURT'a hak weriyorum we destekliyorum Düşünce we fikirsel açıdan..

12 EYLÜL ihtilali Ülkede artan siyasi terör eylemlerinden we ülkeyi kan gölüne çewirenler dolayı yapılmıştır..Buna dur denmek we asayişi tekrar sağlamak amacı ile ASkeriyenin OLAylara el koymasıdır..

Buna nedende Ülkede sol örgüt militanlarının filistinde geriLla eğitrimi alıp Ülkeye tekrar dönerek kanlı eylem yaptıkları içindir...

Kominizmin son turfanlarıydılar we Bunlara Dur diyende ÜLkücüler oldu..

Bi Newi watan bekçileri benim gözümde tabi Ki..

We ÇAtışmalar başlamiştir kanlı eylemler ölümler cinayetler...

Sonuç olarak askeriye duruma EL koydu we HER iki cenahtanda Sol We SAĞ gruptan yakaladıkları yargıladıo we astı..Bir Çoğuda Yurt dışına kaçtı..

Sonuçta ne oldu DIŞ Güçlerin oyununa geldik birbirimizi öldürdük we Nice Günümüüzn aydınlarını Öldürdük kendi ellerimizle...

Oyuna geLdik...BİZİ bölmek isteyenlerin oyununa geldik..

BUna Alet olan we kominist rejime hizmet edenlere dur diyenler üLkücüler oldu...

Şİmdilerde ise Bu İnsanların çoğu YA bakan ya milletwekili olmuştur ölmeyipte sağ kalanlar...

Bir GÜn YOlunuz TBBM ye düşerse gidinde görün BUnlar Mı dersiniz KAvga edip birebirlerini ölldürenler şaşarsınız...El Ele Koridorlarda TİCARi faaliyetlerde bulunuyorlar...OrtAk Şirketler kuruyorlar..

BAZı istisnaları tenzih ederim tabi Kİ..

Unutmamak gerekir Ki HEr İhtilalde 20 yıl geri gittik...

KENAN EVREN bile yıLlar sonra 4 kişiyi asmadım pişmanım dedi kişileri tahmin edersiniz isim zikretmiyim...WE Bu İnsanlar Günümüze kadar ÜLKEYi yönettiler...Bu Gün OLsa gene yaparmıydınız diye sordular EWET dedi..DEmek Kİ Ülkeyi tehdit eden unsurlar wardı we yapıldı kurunun yanında yaşta yandı..

BEnce suçun çoğu SOL faaliyetlerde bulunan gruplardaydı...

Nİce Ölen Ülkücülere allah rahmet eylesin...

SAYgILAr..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tutturmuşsunuz bir sol sağ gidiyor ne yani ülkücüler çok mu vatansever.....eğitimleri ne kadroları ne vatanseverlık sadece adam oldurmekle olmuyor ulku ocaklarında sagdan soldan topladıklarınıza adam oldurme bombalama yaralama taktıklerı ogretılıyordu.....hic bir ulkucu önce turkum demıyor once muslumanım sonra turkum dıyor bu kabul edılemez......3 sene yurtta yasadım.....hepsi istisnasız enver pasanın ataturkten daha buyuk oldugunu soyluyor ve hepsi ismet inönuden nefret edıyor....ulkuculerın cogu mafyanın asker denılen sadece oldurme ve yaralama ısıyle ugrasan takımıdır....hasıl bir ınsan aynı unıversıtedekı bır ınsana satırla saldırır bu nasıl bır kındır........once uyutup sonra ınsanları telle bogmak nasıl bır cesarettır.....haluk kırcımı.....abdullah catlımı kahraman...solculara nedemelı tum dunyada cokmus olan komınızmı hala savunan halkların esıtlıgını kardeslıgını savunan ve buna ınanan kesım......bunlara ancak salak denır....savyetler yıkıldıktan sonra bıle hala komınızmı savunanlar var......bugun sol sag dıye bır sey yok...nekadar lıberal oldugunuz var.....bu darbede en buyuk suclu verılen gazla bırbırını olduren sag ve solculardır ve ordudur.....madem duzenı saglayabilirdin neden 2 sene ınsanların olmesını bekledın.....

bu ulkede kım ınsan hakları -ozgurluk--demokrasi diyorsa.....o saros vakıflarının yada amerıkanın usagıdır....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

solculara nedemelı tum dunyada cokmus olan komınızmı hala savunan halkların esıtlıgını kardeslıgını savunan ve buna ınanan kesım......bunlara ancak salak denır....savyetler yıkıldıktan sonra bıle hala komınızmı savunanlar var......bugun sol sag dıye bır sey yok...nekadar lıberal oldugunuz var.....bu darbede en buyuk suclu verılen gazla bırbırını olduren sag ve solculardır ve ordudur.....madem duzenı saglayabilirdin neden 2 sene ınsanların olmesını bekledın.....

bu ulkede kım ınsan hakları -ozgurluk--demokrasi diyorsa.....o saros vakıflarının yada amerıkanın usagıdır....

biraz yavaş gel sakin ol.

liberalizm mi insanlığın bir tek kurtuluşu o yüzdenmidir dünyada kominizm çöktüğünden demiyelim de sscb nin dağılmasından sonra diyelim insana dair bir tek politika üretilmedi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biraz yavaş gel sakin ol.

liberalizm mi insanlığın bir tek kurtuluşu o yüzdenmidir dünyada kominizm çöktüğünden demiyelim de sscb nin dağılmasından sonra diyelim insana dair bir tek politika üretilmedi.

ben olanı soyluyorum.....savunmuyorum.....

demokrasi türkiye için fazla siz universite lise mezunusunuz dıger taraftan adam ilk okul mezunu senın verdıgın oyla onun verdıgı oy bır sen zamanını okuyarak gecırıyorsun o adam hayvan guderek tarlada calısarak yada kahvede oyun oynayarak çobanlık cıftcılık te sereflı ıslerdır ama ulkenın gelecegını belırlemede bu adamlara bel baglarsanız 7 kez demırelde gelır mendereste gelır akp de gelır.....eger halk en ıyısınını bılır halk nederse o olsun dıyorsanız bu gıdısle halk ne laiklık ıster ne demokrası ıster.....turkıyede egıtımsızlerın sayısı egıtımlılerden fazla dıye onların bızı yonetmesıne mıllet vekılı olmasına ızın mı verelım yani

liberalızm en ıyısı degıl ama su anda popüler olan bıze empoze edılen o ...kendileri ulus bız medenıyet corbasıyız....mozayıkmısız bunu dıyen gelsın gosterırım nasıl mozayık olurmusuz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben olanı soyluyorum.....savunmuyorum.....

demokrasi türkiye için fazla siz universite lise mezunusunuz dıger taraftan adam ilk okul mezunu senın verdıgın oyla onun verdıgı oy bır sen zamanını okuyarak gecırıyorsun o adam hayvan guderek tarlada calısarak yada kahvede oyun oynayarak çobanlık cıftcılık te sereflı ıslerdır ama ulkenın gelecegını belırlemede bu adamlara bel baglarsanız 7 kez demırelde gelır mendereste gelır akp de gelır.....eger halk en ıyısınını bılır halk nederse o olsun dıyorsanız bu gıdısle halk ne laiklık ıster ne demokrası ıster.....turkıyede egıtımsızlerın sayısı egıtımlılerden fazla dıye onların bızı yonetmesıne mıllet vekılı olmasına ızın mı verelım yani

sen bunları yazdınya insanları eğitim seviyelerine göre değerlendirdinya yetti bana

ben ne çobanlar gördüm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne ıle degerlendireyim...kazandıkları para ile mı...baskan bush u kimin sectiğine baktın mı sadece koyluler kucuk kasba ve kentlerde yasyanlar....türkiyede mhp yi dyp yi akp yi besleyenler hep bunlar......bunların meclise tasıdıkları ilkokul mezunu cumhurbaskanına yemezler diyen adamlar......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne ıle degerlendireyim...kazandıkları para ile mı...baskan bush u kimin sectiğine baktın mı sadece koyluler kucuk kasba ve kentlerde yasyanlar....türkiyede mhp yi dyp yi akp yi besleyenler hep bunlar......bunların meclise tasıdıkları ilkokul mezunu cumhurbaskanına yemezler diyen adamlar......

eğitimsizlik başka şeydir cahalet bambaşka bunu hiçbir zaman unutma. elbette insanın cahaletini eğitimle bir nebze giderebilirsin fakat bu tamamen eğitimle olmuyor.

bak forumda da o kadar okumuş insan var bizim sitenin askerde okuma yazma öğrenmiş görevlisi de var. bence birçoğundan daha güzel bakıyor dünya ya..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

solculara nedemelı tum dunyada cokmus olan komınızmı hala savunan halkların esıtlıgını kardeslıgını savunan ve buna ınanan kesım......bunlara ancak salak denır....

turkish-media kadısı tarafından fetva verilmiştir,

Ey ahali,

Bundan böyle kim ki,

Halkların kardeşliğinden ve eşitliğinden dem vurursa

Bilin ki kendisi salaktır...

Eh madem öyle,

Kır kalemi, kes cezayı

yaşamayı neyleyim... :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

halklar neden kardeş olsun...kürtler bizden güçlü olsalardı böyle derlermiydi..tamamen zayıf tarafın propagandası.....kürtler bu ülke için ne yapmış ki kurtuluş savaşında çanakkalede kaç kürt ölmüş.....tarih boyunca isyana zemin hazırlayıp bizi istikrarsızlastırmışlar....ha birde ******** gibi doğurmuşlar ...sonrada neden işsizlik var neden okul az hastane az demişler.......kadınlarını öldürmüşler adına töre demişler......elektiriği çalmışlar.......kapkaç diye bir suçu gündemimize sokmuşlar.......

halkların kardeşliği sadece zayıfın propagandası...türkler söylemiyor sadece kürtler ve yandaşları söylüyor..

hiç biri ile kardeş değilim ve değiliz neden kardeş olalım....bize teror sopası gosterıp ulusal butunlugumuzu bozmaya calısan, ekonomik ve politik taviz koparmaya çalısan bır gurup ****** pkk lı ve yandaşları ile mi kardeşiz.....dehapın pkk nın partısı olmadıgını kım soyleye bılır......

hala bu halkların kardeslıgıne turkıyenın bır kultur mozayiği olduguna ınanan varsa aklına sasarım...

bugun semdinlide olaylar cıkmıs......ilk yakılıp yıkılan yer neresi biliyormusunuz......sağlık ocagı.....bunlar buraya doktor gonderın dıye bagıran bır avuc ******......ve yıktıkları yer saglık ocagı yazıklar olsun...kürt kökenli doktorlar bile oralardan kacarken türk doktorlar mı gelip yardım edecek......

sen önce ağana baş kaldır hayvan türkiyeye baş kaldıracağına fedaratif köpek

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

pretorian'a katılılıyorum. Kardeşlik masalıyla uyutuluyoruz gibi geliyor bana. Kardeşiz diyen insanlar neden Türkiye Cumhuriyeti'nin askerine, polisine, doktoruna, memuruna silah çeker. AKP hükümeti burda sessiz kalıyor. Amaç nedir? Kardeşseniz kardeşlik gösterin, değilseniz insan haklarını mazeret göstermeyin. Eğer bi taraf içersindeyseniz, başınız sıkıştığında insan haklarına sığınmayın. Çünkü insan haklarına değer verseydiniz devletin sizin için getirdiği hizmetleri, memurları, doktorları, öğretmenleri öldürmezdiniz. Şemdinli olaylarını askerin üzerine atıp (doğruluğu bile belli değil ) pkkyı haklı çıkarmaya çalışmanız bana hiç de kardeşlik gibi gelmiyor. Bu ülkede çerkezi, boşnağı, lazı var ve bu insanlar ülkesi için ölmeye hazır. Kardeş böyle olunur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yavuz sultan selim'in şah ismail'e karşı

çıktığı doğu seferi sırasında van şehrinde

yaptırdığı bir çeşme üzerine yazdırdığı kitabe:

kürde fırsat verme ya rab

dehre sultan olmasın

ayağını çarık sıksın

asla iflah olmasın

vur sopayı al haracı

karnı bile doymasın

şol çeşmeden gavur içsin, rum içsin

kürde nasip olmasın

Biraz önce TRT'den Pianist filmini seyrettim. Nazi Almanyasi'nin Yahudi kiyiminda bir muzisyenin bireysel mucadelesini anlatan bir film. Yönetmen Polanski'nin gözler önune (bence basarili bir sekilde) sermeye calistigi seylerden bir tanesi de fasizan mantigin o mantik sahibinin ic dunyasi ile ilgisi...

Yukardaki "siir" o anlamda önemli... Kurtler ustunde bir hak iddiasinda olanlar, Kurdun Kurtlugune tahammul edemiyorlar. Kurtlere olan bu irrasyonel korkunun kaynagi da, kendi varligini Kurtlerin (ve diger halk ve uluslarin) yoklugu uzerine kuran Turk dusunceler sisteminin Kurtlerin Kurt olarak kabullenilmesi durumunda cökecegi, yok olacagi ve kendi özune dönme zorunda olacagi. Turki mantik korkaktir cunku kendinden korkuyor.

Turk kimligi kaygan zeminler uzerinde kurulmus olan bir kimliktir ve hicbir temel dayanagi yoktur. 80+ yillik sure icerisinde, muhendisler tarafindan yaratilan bir kimliktir. Turk toplumunun hastaligi bundandir.

"Allah'tan" sifalar dilerim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biraz önce TRT'den Pianist filmini seyrettim. Nazi Almanyasi'nin Yahudi kiyiminda bir muzisyenin bireysel mucadelesini anlatan bir film. Yönetmen Polanski'nin gözler önune (bence basarili bir sekilde) sermeye calistigi seylerden bir tanesi de fasizan mantigin o mantik sahibinin ic dunyasi ile ilgisi...

Yukardaki "siir" o anlamda önemli... Kurtler ustunde bir hak iddiasinda olanlar, Kurdun Kurtlugune tahammul edemiyorlar. Kurtlere olan bu irrasyonel korkunun kaynagi da, kendi varligini Kurtlerin (ve diger halk ve uluslarin) yoklugu uzerine kuran Turk dusunceler sisteminin Kurtlerin Kurt olarak kabullenilmesi durumunda cökecegi, yok olacagi ve kendi özune dönme zorunda olacagi. Turki mantik korkaktir cunku kendinden korkuyor.

Turk kimligi kaygan zeminler uzerinde kurulmus olan bir kimliktir ve hicbir temel dayanagi yoktur. 80+ yillik sure icerisinde, muhendisler tarafindan yaratilan bir kimliktir. Turk toplumunun hastaligi bundandir.

sevgili bozo avdan

piyanisti izlemeyen yoktur sanırım..

bu sorunları çözümü tam bağımsız ayakları yere basan bir Türkiye emperyalizmin kuklası bir devlet değil. yani tek kurtuluş Türkiyenin kurtuluşu başka bir yolu yok bunun

anlayın ne varsa insalıkta var bunun için de biraz zaman var öğrenicez merak etmeyin.insan olmayıda öğrenicez.....

Tarih: Düzenleyen: DeLİ eMİn
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

elbette vardır, alman faşizmi de birden doğmadı. birinci dünya savaşı sonrası, mağlubiyetin getirdiği uygulamarla aşağılanan (verailess anlaşması) alman halkı hitlerin laflarına inandı. ulusların hassas olduğu noktalara kaba saldırılar yapıp sonrada. vaş nasıl olurda şovenizm ortaya çıkıyor diye şaşırmamak lazım, ulusa ait bayrağı kognrelerde yerlerde süründürmek, alanlarda yakmak gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dostum valla benim kongremde benim salonumda benim haberim olmadan kimse yirmi metrekarelik bir bayrağı indirip yerlerde sürüyemez değil mi.

kamuoyu türkiyede etken değil edilgendir. bir kimse bu tür şeylerle uğraşırken adı gibi emindir ki bunun etkisi olacak ve birilerinin ekmeğien yağ sürecektir. yapanda sonuçta bunları hesaba katarak ve bilerek yapmaktadır.

trabzonda sırf kendisinden farklı bir siyasi duruşa sahip diye gençelri. bunlar pkk lı yalanıyla linç ettirmeye kalkanlar oldu. şüphesiz ki bu ortamda, bu tür konuları geride bırakmış olan bir ulusun, milli hislerini ayağa kaldıracak girişimlerinde, bu hisleri kullanarak siyasi rant peşinde koşan kafatasçılarında suçluluk payı aynıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aslında senin bunu roj tv den seyretmen gerekırdı ama hadi neyse.bizim tahammül edemediğimiz ne gerçekten biliyormusun..tarih boyunca devlet kuramamış sürekli başka devletlerin altında yaşamış bir grup insanın ancak diğer ülkelerin yardımıyla , terorist yöntemlerle sonuca gitmek istemesi..ve diyorum ki sizin bir devletiniz olsa sen kalkıp orada yaşarmısın yani bütün kürtlerin orada yaşayacağını bilsem diyorum alın diyarbakır hakkari sizin olsun ama biliyorum ki hiç kimse buraları bırakıp gitmeyecek, size verilen yetmeyecek belki sivas malatya kars hatta artvin ankara neden olmasın nasıl olsa arkanızda avrupa birliği amerika var anacak şunu unutuyorsun barzanin babasına da amerika kürt devleti için söz vermişti ama sonra iranla amerika anlaştı kürtlerde avucunu yaladı......tarih tekerrürden ibarettir..benim çekemediğim tarih boyunca ne yarattınız duyan kürtleri israilliler gibi sağlam bir millet zannedecek....ama hiç bir şeysiniz bizim çekemediğimiz bu piyon olmanız arkanızı başka devletlere dayayıp taleplerde bulunmanız bizim için neyaptınız ki talepte bulunuyorsunuz....o toprakta bizden önce bulunmanız size ne gibi bir avantaj sağlar yani amerikalılar kendi ülkelerine donup kıtayı kızılderilileremi bıraksın.....dunya kulturune sporuna bilimine ne kazandırdınız bu devlet kımseden korkmadıgını defalarca kanıtlamıstır abdye avrupaya ragmen kıbrısı ısgal ederek kanıtlamıstır bu bolgede kuruldugundan berı topraklarını buyuten sadece 2 devlet vardır turkler(hatay ve kıbrıs) ve yahudıler kendın yahudiler ve piyanist filmini yan yana koyup bir paralellik kurup sempati yaratıyorsun ama yazdıgın her satır kitap yada dergi alıntısı tamamen propaganda

turk kimliği kaygan zemin uzerien kurulmustur nedemek acıklarmısın bızım kımlıgımız orta asyada orhun yazıtlarında tasa yazılmıs senın kımlıgın bıle tartısmalı ve utanmadan yalan atıyorsun bıraz saygılı olbu devletın temel dayanagı ordudur mıllettır gucunu yasadan degıl turk mılletınden ve ordusundan alır...avrupa devletlerı gıbı amerıka tarafından kurtarılmadık marshall yardımlarıyla ayakta durmadık bu ulkeyı turk mılletı ve ordusu kurdu senın gıbı kurtlarda kemırıyor ama govde o kadar kalın kı ........temel dayanak ordu istersen alçaktan uçan 2 f16 nın 35 000 kişilik cenazede yarattığı korkuyu terorıst arkadaslarından dınle bu kadar kolay ......bız gucumuzu ordudan ve mılletımızden alıyoruz sız ıse terorızm ve yabancı guclerden 80 yıllık surede muhendıslerce yaratılmıs ha...ac bir kac ansiklopedi oku wikipedia da bile kurtlerin orjinini anlatılırken" taraflıdır "diye ibare varcunku kurt enstitusu tarafından yazılmıs ansıklopedının yazarları tarafından değıl sen benim milletimin orjinini nasıl kucumsersin sen once soyunu sopunu bir kanıtla literature geçir.....

toplum harbiden hasta ama senın gibiler yuzunden hasta...abuk sabuk konusup sag duyulu olmaya calısan ınsanları bıle ayartıyorsunuz bu tarz konusmalar sadece tahrik etmeye yarar ama tarihe bakarsan biz hep kazanmışız siz ise hep köle olmuşsunuz ne kadar acı......millet olamamışsız başkalarının elinde millet olmaya calışıyorsunuz 20 senede avrupalı muhendısler sızı yarattı

acil şifalar dilemişsin insallah onumuzdekı gunlerde bizde sana rahmet dilemek zorunda kalmayız

ama sen kitiplarını dergilerin oku ama bu fikirlerini sakın internet dışında birde pkk dehap toplantıları dışında insanlarla tartışama şifa dilediğin insanlardan şifayı kapabilirsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.