Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
LaRsiE_

Çökmeyen İşletim sistemi

Önerilen İletiler

Solaris 10’u İnternet’ten indirenlerin sayısı yarım milyonu aştı

 

 

 

Sun Microsystems’ın, AR-GE çalışmalarına 500 milyon dolar harcamasına rağmen açık kaynak kodlarını açıkladığı Solaris 10’u bir ay içinde 550 bin kişi İnternet’ten indirdi.

 

 

 

9 Mart 2005, İstanbul- Sun Microsystems’ın ocak ayı sonunda açık kaynak kodlarını açıkladığı işletim sistemi Solaris 10, bugüne kadar 550 bin kişi tarafından İnternet’ten indirildi. Sun’ın Ar-Ge çalışmalarına 500 milyon dolar harcadığı işletim sistemi, 3.000 mühendislik yılı (bir mühendisin 3.000 yılda gerçekleştireceği çalışma) ile bir mühendislik başarısına da imza attı.

 

 

 

Dünyanın ‘çökmeyen tek işletim sistemi’ ünvanını koruyan Solaris, aynı zamanda 600’den fazla yenilikçi özelliğiyle en gelişmiş UNIXÒ işletim sistemi olarak gösteriliyor. Dell, Fujitsu Siemens Computers, IBM ve HP gibi çok çeşitli donanım firmasının sayıları 400’e yaklaşan donanım platformu tarafından desteklenen Solaris 10, donanım sağlayıcı-bağımsız bir işletim sistem olarak kabul ediliyor. Modern veri merkezlerinin iş yüklerine uygun olarak tasarlanan Solaris 10, Sun’ın bugüne kadar piyasaya sunduğu en hızlı (SPARC ve x86 üzerinde) Web sunucu performansına da sahip bulunuyor.

 

[alıntıdır]

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

Bence microsoftun karşısında hiçbir şansı yok. Hangi siteye gitsek karşımıza windows için programlar çıkıyor. Bir de linux programları ara bakalım kaç tane bulacaksın. Solaris 10 un kaderi de böyle olcak...

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.