Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TAURUSMUTİS...............

sedelina

Önerilen İletiler

taurus kardeş naber :)

seninlede görüşemiyoruz veya denk gelmiyoruz sanırım :)

bende gece kuşu gibi geceleri takılıyom işlerden dolayı umarım haftaya görüşürüz buralarda olursan

kendine iyi bak .......................! :D:P

dostluğun ve arkadaşlığın baki olması dileğimle görüşmek üzere

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 541
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Taurus,sevgili kardeşim,seni de çok sevdim,diğer arkadaşlarım gibi.Foruma girince gözüm diloşu,sardunyayı,leylamı,gloriayı,radyayı,kelebeği aradığı gibi hemen seni de arıyor...İyi insansın,duygulusun,akıllısın,zekisin,aile babasısın.Bütün yüksek meziyetler sende mevcut.Şöyle Kafkas'tan yarım kilo çikolatalı kestane şekeri sardırıp da göndersen Ayşegül ablana,çok tatlısadım,ham ham yerim,ne dersin??????? :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

taurus kardeş naber :)

seninlede görüşemiyoruz veya denk gelmiyoruz sanırım :)

bende gece kuşu gibi geceleri takılıyom işlerden dolayı umarım haftaya görüşürüz buralarda olursan

kendine iyi bak .......................! :D:P

dostluğun ve arkadaşlığın baki olması dileğimle görüşmek üzere

Ah o işler..:D Hem gece hem gündüz çalışıyorum,yine de geliyorum işte..;) Ben hep burdayım Murti'cim ve elbette baki olacak dostluğumuz.Senin gibi arkadaştan vazgeçer miyim..:clover:

Taurus,sevgili kardeşim,seni de çok sevdim,diğer arkadaşlarım gibi.Foruma girince gözüm diloşu,sardunyayı,leylamı,gloriayı,radyayı,kelebeği aradığı gibi hemen seni de arıyor...İyi insansın,duygulusun,akıllısın,zekisin,aile babasısın.Bütün yüksek meziyetler sende mevcut.Şöyle Kafkas'tan yarım kilo çikolatalı kestane şekeri sardırıp da göndersen Ayşegül ablana,çok tatlısadım,ham ham yerim,ne dersin??????? :clover:

Ablacım hoşgeldin.Güzel sözlerine teşekkür ederim..:clover:

Aç ağzını,yum gözünü.Birgün gerçeğini ikram etmekte nasip olur inşallah ablacım..:)

112940067a15fc21d44mam2.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ah o işler..:D Hem gece hem gündüz çalışıyorum,yine de geliyorum işte..;) Ben hep burdayım Murti'cim ve elbette baki olacak dostluğumuz.Senin gibi arkadaştan vazgeçer miyim..:clover:

Ablacım hoşgeldin.Güzel sözlerine teşekkür ederim..:clover:

Aç ağzını,yum gözünü.Birgün gerçeğini ikram etmekte nasip olur inşallah ablacım..:)

112940067a15fc21d44mam2.jpg

Taurus,güzel kardeşim,tam da istediğim gibi...Tatlı tatlı yerim ben onu şimdi...İnşallah birgün gerçeğini de yeriz hep beraber.Eskiden ben küçükken Hüsnügüzel'in bahçesi vardı Bursa'da,orada otururduk,kulaklarımıza kiraz takardık,bilmiyorum ki hala duruyor mu orası?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

banada kestane şekeri sözü vardı bir zamanlar bir arkadaşın, <_< Ayşegül sen resimle idare et, :P Taurusmutis gerçeğini getirene kadar yeni milenyuma gireriz... :whistling::w00t:

Dedikodu yapmaaaa..<_< Geldikte getirmedik mi..:)

Taurus,güzel kardeşim,tam da istediğim gibi...Tatlı tatlı yerim ben onu şimdi...İnşallah birgün gerçeğini de yeriz hep beraber.Eskiden ben küçükken Hüsnügüzel'in bahçesi vardı Bursa'da,orada otururduk,kulaklarımıza kiraz takardık,bilmiyorum ki hala duruyor mu orası?

Duruyor olacak ki ben az alt tarafında oturuyorum..;):D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz Ne Yapıyoruz?

Sürekli erteliyoruz.

Anne-babamıza onları ne kadar çok sevdiğimizi söylemiyoruz, sıkıca sarılmıyoruz. İş, para, kariyer diye gözümüz dönmüş, sevgilimizi haftada bir gün zor görüyoruz.

Eşimizle çıkacağımız tatili 28'nci kere planlıyoruz, 29'uncuda da gitmeyeceğimizi biliyoruz. Bebek istiyoruz ama "kendimize layık" eş bulamıyoruz. Bulduklarımızı kısa süre sonra diğerlerinin yanına "rafa kaldırıyoruz".

Reddedilmekten korkup, "seni seviyorum" diyemiyoruz. Arkadaşlarımızla randevularımızı "öncelikli ertelenebilecekler" listesine koyuyoruz. Aldatıyoruz, aldatılıyoruz ve "başkasını bulamam" diye yalanlarla yaşıyoruz.

İşsiz kalan arkadaşlarımızı arayıp, sormuyoruz. Karanlık kış günlerinin ardından parıldayan güneşi, plaza camlarının arkasından izliyoruz. Yağlı, kızarmış, kanserojen demeden, bilerek ve isteyerek "habire" yiyoruz. Her pazartesi rejime başlayıp, salı sabahı bırakıyoruz.

Sigara dumanını oksijenden daha büyük bir zevk duyarak ama "bırakmalıyım" diyerek içimize çekiyoruz. Kahve, çay, çikolata tüketiminden vazgeçmeyip selülit kremlerine ve mide haplarına servetimizi yatırıyoruz. Spor salonlarının broşürlerini arşivleyip, "işten güçten, bir türlü" gidemiyoruz.

Evimizi kitap doldurup hiçbirini okumuyoruz. Diş ağrısından ölüyoruz, gözlerimiz doğru dürüst görmüyor, doktora gitmiyoruz. Bizden sonrakiler için yalnızca "tıklayıp" bir agaç dikmiyoruz. İhtiyaç duyan bir çocuğu okutmuyoruz. Nefret ettiğimiz işimize "para" için devam edip, seveceğimiz bir iş arayışına girmiyoruz.

Sözylesenize bana; biz ne yapıyoruz?

Can Dündar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gözünü seveyim,ayakkabını sileyım.hatta evinin camlarını sileyım,toz alayım

bana kek felan yapma,zaten kafam yerınde değil.yüzyılın keki felan yazmışsın korkuyorum ya :crying:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sardunyam;Gelcem gelcem de bakalım bu kadar çağırdığınıza kadar ağırlayabileceğniz mi..:w00t:

Sedoş;Ertelemekle ilgili yazıyı neden bana yazdın..:huh: Bişi mi ima ediyon bakem sen..:D Gelcez dedik,sen taşınmayaydın geliyordum o gün işte..Sen topla milleti,nevaleyide hazırla geliyorum,eli kulağında ha..;)

Kek konusuna gelince,şu 2-3 gün takip edip iyi haline bakıcam.Bakarsın affederim..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o yazı güzeldi ondan yazdım be ima etmedim ne iması :unsure:

iyi ya yap kekini bakalım yedirebilecek mısın <_<

unutma ki şaka ustadları ne demiş:dünyanın en güzel kekini de yapsanız muhım olan yiyecek birilerini bulmaktır :w00t: ne söz oldu be gözlerim yaşardı :crying::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla burdaki muhabbete hiç yakışmayacak bi şiirim var..içimde kalmasın ben bırakayım da siz yine görmezden gelin.. ;)

Kurtulamazsın

-35 yaşıma-

Önce sesini,

sonra yankısını çaldırdın şu beton ormanında;

bu kent de tükürdü aşklarına…

Kal orada,

artık hiçbir şeyden kurtulamazsın!

Islanmışsın bir kere oğlum,

yaş gününde

kuruyamazsın...

Yılmaz Odabaşı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fistik20ezmezijq5.jpg

Ben geldimmm, ama elleri boş gelmedim ;) taurus görüşürüz...

Yaw ölürüm ben bu tatlıya..:wub: Çok teşekkür ederim sevgili İlyada,yine beklerim..:)

vay vay vay, dimek ağırlama konusunda endişelerin var, e malum ağır adamsın tabi... :whistling:

sen merak etme ağırlarız, misafir umduğunu değil bulduğunu yermiş... kısmette ne varsa artık... ama ben kestane şekerimi isterim ona göre...

Valla kuşkuya düşmeye başladım ha..İstersen ben gelmeyeyim,kargoyla kestane şekeri göndereyim he..:w00t::D

valla burdaki muhabbete hiç yakışmayacak bi şiirim var..içimde kalmasın ben bırakayım da siz yine görmezden gelin..

Kurtulamazsın

-35 yaşıma-

Önce sesini,

sonra yankısını çaldırdın şu beton ormanında;

bu kent de tükürdü aşklarına…

Kal orada,

artık hiçbir şeyden kurtulamazsın!

Islanmışsın bir kere oğlum,

yaş gününde

kuruyamazsın...

Yılmaz Odabaşı

Ayy çok teşekkür ederim Diloş'cuumm..(Deli midir nedir,ikidebir yaşın 35 diyo duruyo ya..<_< )

:D:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fırtına kopuyor içimde bilsen

Yağmurum sen olsan

Gözümden insen

Ey benim yoldaşım, gönül yüreğim

Uykusuz gecemin ihlamı bir sen

Ya sen gel yanıma, ya da ben varayım

Derdine derman yaranı sarayım

Ey benim güneşim, dostum

Seninle olayım sende kalayım...

Çaresiz kalmışım bağlı bileğim

Kahretsin sen yoksun, nasıl güleyim

Ey benim gönlümün yoldaşı

Yaşamak seninle, öl de öleyim.. :clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fırtına kopuyor içimde bilsen

Yağmurum sen olsan

Gözümden insen

Ey benim yoldaşım, gönül yüreğim

Uykusuz gecemin ihlamı bir sen

Ya sen gel yanıma, ya da ben varayım

Derdine derman yaranı sarayım

Ey benim güneşim, dostum

Seninle olayım sende kalayım...

Çaresiz kalmışım bağlı bileğim

Kahretsin sen yoksun, nasıl güleyim

Ey benim gönlümün yoldaşı

Yaşamak seninle, öl de öleyim.. :clover::clover:

Sana öl diyebilecek olan,seni sever mi sanırsın a güzel Gece'm..Çok yaşa sen ve hep mutlu yaşa..:hug:

ffp14thqb6.jpg

:clover::wub:

Dedesinin bitanesi gelmiş,hoşgelmiş..:clover: Özlemişim seni fıstığım..:hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir zamanlar Afrika'daki bir ülkede hüküm süren bir kral vardi. Kral, daha çocuklugundan itibaren arkadas oldugu, birlikte büyüdügü bir dostunu hiç yanindan ayirmazdi. Nereye gitse onu da beraberinde götürürdü.

Kralin bu arkadasinin ise degisik bir huyu vardi. Ister kendi basina gelsin ister baskasinin, ister iyi olsun ister kötü, her olay karsisinda hep ayni seyi söylerdi:

"Bunda da bir hayir var!"

Bir gün kralla arkadasi birlikte ava çiktilar. Kralin arkadasi tüfekleri dolduruyor, krala veriyor, kral da ates ediyordu. Arkadasi muhtemelen tüfeklerden birini doldururken bir yanlislik yapti ve kral ates ederken tüfegi geriye dogru patladi ve kralin basparmagi koptu. Durumu gören arkadasi her zamanki sözünü söyledi:

"Bunda da bir hayir var!"

Kral aci ve öfkeyle bagirdi:

"Bunda hayir filan yok! Görmüyor musun, parmagim koptu?"

Ve sonra da kizginligi geçmedigi için arkadasini zindana attirdi.

Bir yil kadar sonra, kral insan yiyen kabilelerin yasadigi ve aslinda uzak durmasi gereken bir bölgede birkaç adamiyla birlikte avlaniyordu. Yamyamlar onlari ele geçirdiler ve köylerine götürdüler. Ellerini, ayaklarini bagladilar ve köyün meydanina odun yigdilar. Sonra da odunlarin ortasina diktikleri direklere bagladilar. Tam odunlari tutusturmaya geliyorlardi ki, kralin basparmaginin olmadigini farkettiler. Bu kabile, batil inançlari nedeniyle uzuvlarindan biri eksik olan insanlari yemiyordu. Böyle bir insani yedikleri takdirde baslarina kötü olaylar gelecegine inaniyorlardi. Bu korkuyla, krali çözdüler ve saliverdiler. Diger adamlari ise pisirip yediler.

Sarayina döndügünde, kurtulusunun kopuk parmagi sayesinde gerçeklestigini anlayan kral, onca yillik arkadasina reva gördügü muameleden dolayi pisman oldu. Hemen zindana kostu ve zindandan çikardigi arkadasina basindan geçenleri bir bir anlatti.

"Hakliymissin!" dedi.

"Parmagimin kopmasinda gerçekten de bir hayir varmis. Iste bu yüzden, seni bu kadar uzun süre zindanda tuttugum için özür diliyorum.Yaptigim çok haksiz ve kötü bir seydi."

"Hayir" diye karsilik verdi arkadasi.

"Bunda da bir hayir var."

"Ne diyorsun Allah askina?" diye hayretle bagirdi kral.

"Bir arkadasimi bir yil boyunca zindanda tutmanin neresinde hayir olabilir."

"Düsünsene, ben zindanda olmasaydim, seninle birlikte avda olurdum, degil mi? Ve sonrasini düsünsene!!!..."

:clover: :clover: :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Günlerdir peşimde

cevahir Azrail’in gölgesi

ölü gömen gözleri

bir nefes gibi ensemde

cız eden yüreğimin

doğum müjdeleri

hep mi kaybolacak

mezarlık ürpertisinde

bahşişler yerlerde

namludan fırlayan mermi hızında getirir

hakikattir bu ölüm hayatın ta kendisidir

Habil ile Kabil’in insanlığa armağan ettiği

O ilk cinayetin korkusunu içinde taşıyan malum

faili miyim bilmiyorum

ama doğrusu bu bir itirafsa doğrudur

ben öldürdüm

sürekli soruyorum nasıl kurtulurum

üstüme sinen ölülerin

sabun çıkarmaz kokusundan yılmış bu tenin

satsam alana bedeli de olmaz

kirli sakallarımdan

kapanmış gamzelerimin

umuda açılan çiçeklerini

kim kurtaracak oradan

ah ellerim de uzanmaz

duaya duracağın

bir mezarım olacak mı

bilmem ya anlayacağın

tükettik artık zamanı

buralarda da durulmaz

bulutları yorgan yap üstüme

yağmurları düşür yüreğime

yıllarca yaptığın gibi yine

dualarınla ört üzerimi anne

sen de beni ele verme

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz ne kadar enerjıksınız bende alabılır mıyım?Didişmeleriniz bile neşe verici :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.