Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

insan neden yaşar,sonunu bile bile?

frozen

Önerilen İletiler

e peki şimdi n'olacak?

şimdi ölmek istemiyosun ama yarın ne olacağı belli değil dimi :)

ölmek se Sid Vicius gibi ölmek var

Cobain gibi ölmek var....

onlar sonunu biliyolardı ve beklemediler bence...(şimdi buna da cevap bekliyorum)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

şu telsiz konuşması da güzel oluyoo "tamam anlaşıldı" ardındanda bi zorro yapıyosun ya... :lol::shuriken:

onlar katlanamayanlar bu hayatın gelgitlerine...

zaten hayat bir rus ruleti...tetiği çekmek yada çekmemek bu yaşam denen dönemeçli yollarda herkesin oynadığı bir oyun bence...

çekenler cesurmuydu bilmiyorum ama yaşamayı seçmek çok daha cesaret istiyor bence...

bu kanlı denizin ortasında yüreği camdan bir gemi onlar çünkü.... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 97
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

çok samimiyim... -_-

ben aranıza daha dün katıldım......çaylaklığıma verin gitsin :D

soru nasıl ağır vede kasvetli....

cevabı arayansa pek neşeli....neşen daim olsun... :D:D

sevgiler frozen...

("frozen margarita"yı deneyin bi ara...ama sıkılmış limon suyuyla...belkide cevap orda...)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

onlar katlanamayanlar bu hayatın gelgitlerine...

zaten hayat bir rus ruleti...tetiği çekmek yada çekmemek bu yaşam denen dönemeçli yollarda herkesin oynadığı bir oyun bence...

çekenler cesurmuydu bilmiyorum ama yaşamayı seçmek çok daha cesaret istiyor bence...

bu kanlı denizin ortasında yüreği camdan bir gemi onlar çünkü.... -_-

evet yaşamayı seçmek çok daha cesaret istiyo doğru diyosun ama "sonunu bile bile" diyosun ya, onu demek istedim.

yarın devam eederiz umarım.My Name's Earl başladı .gerçi tekrar bölümü ama olsun sonunu bile bile izleyeceğim :D

iyi geceler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet yaşamayı seçmek çok daha cesaret istiyo doğru diyosun ama "sonunu bile bile" diyosun ya, onu demek istedim

anlatamadım galiba ............

sonunu bile bile yaşamak tan kastım ölüm değil!

son ölüm değil ki,ben ölümden sonraki hayatı anlamaya çalışıyorum...öldük tamam yarimizde belli oldu tamam peki ya sonrası......sonsuzlukmu?

peki ama bunca acı bunca ihanet bunca çaresizlik ....vs....

neden..... sadece ne kadar insan oluğumuzun sınanması içinmi?

büyük bir haksızlık gibi geliyor bana . inançlı olmaklada çıkamıyorsunuz işin içinden......

ölümün son olmadığını bildiğim yerde başlıyor anlamsızlıklar..............

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

insan hem neşeli olup hemde düşünen bir beyne sahip olamazmı sevgili adrenalin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

soru tahrik dolu...

ben düşünen bir beyne sahip olmazsın demedim ki frozen...

bişileri karıştırmış olmayasın.. :unsure:

bir daha yazmam buraya...özür...

yanlış anladıysam ben özür dilerim..... :(

seninde fikirlerini okumak isterim....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

soru neydi....

insan neden yaşar,sonunu bile bile????

frozen'in son iletisi ne...???

seninde fikirlerini okumak isterim....

---------------------------------------------------------------------------------

demiştim aradaki diye.... :D

[/quot

hangi aradaki ben kaçırmışım bir bakayım.....................baktım cevaplamışım zaten...............hatırlatma için sağol

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

evet hiç alakasız değil..çok güzel bir yazı amaben zaten bunların bilincindeyim.

mesele bu kısır döngü neden? sanki korkunç bir oyun oynanıyor bizimle,seviyorsun kaybediyorsun yapıyorsun,yıkılıyor

kazanıyorsun ama hep bir bedel ödüyorsun.

düşüyorsun ama kalkmak zorundasın hayat devam ediyor diye mecburen,vs...vs..

hep anlamaya çalışmak yoruyor zaten.kısacası nefes aldığımız her anın karşılığı var ve biz ödüyoruz her nedense............................... :zorro:

ölümden sonrası ödemeye devam diyorlar........................peki ya sonrası???

Karşılığını ödemeliyiz.Aksi durumda hayatın bir anlamı kalmaz.Karşılıksız bir dünyada hiçbirşeyin değeri olmaz.İnsanlar ne iyinin nede kötünün farkında olmazlar.İnsanlar açısından düşünürsek dünya adına amaç diye birşeyden söz edemeyiz..İnsanlar miskinleşir.Birşeyleri elde etme,kazanma amacı olmayan insan huzursuzluk içinde yaşamaya mahkumdur..Kazanmak ve kaybetmek sayesinde birşeylerin değeri ortaya çıkar...

İnsanların herşeye sahip olduğunu ve hiçbirşey için bir bedel ödemediğini varsayalım.Yani suanki dünya düzenini bir an için yok sayalım.Bu durumda herkes çıkarcı olur.Hiçkimsenin bir değeri olmaz.Sürekli tüketim olur.Üretim olmayacağı için hem insanlığın hem de dünyanın ömrü kısalır.Beyinler örümceklenir..Hiçbirşey üretemez hale gelir.Tam bir kargaşa ortamı oluşur...

Oysaki şu anki düzende insanlar birşeyler üretmeye,kazanmaya çalışırlar.Bir hedef belirlerler.O hedefe ulaşmaya çalışırlar.Düzen insanları buna mecbur kılar.Bu sayede iyi-kötü değerli-değersiz kavramları anlam kazanır.Hem üretim hem tüketim eşit tutulmaya çalışılır.Bu sayede insanlar hayatlarını devam ettirir ve nesilleri için iyi bir temel sağlamış olurlar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

sonsuz döngü..bir düşünürün de dediği gibi..yaşam ,doğumdan önceki sonsuzlukla ölümden sonraki sonsuzluk arasındaki küçük bir kıvılcımdır..der..yani sen,yaşadıkların,yaşayacak oldukların,sonran ve ilkin..sonsuz döngü içerisinde sonrasızca olacak olandır..bu günkü yaptıkların yada varoluşunla yaşama kattığın anlamın..senden öncesinde yada senden sonrasında yeniden olmayacağını kim taahhüt edebilir..sonsuz döngü içersindeki olasılıklar zinciri..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

evet yaşamayı seçmek çok daha cesaret istiyo doğru diyosun ama "sonunu bile bile" diyosun ya, onu demek istedim.

yarın devam eederiz umarım.My Name's Earl başladı .gerçi tekrar bölümü ama olsun sonunu bile bile izleyeceğim :D

iyi geceler

benim yapacağım felsefede bu kadar olur zaten :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sonunu bildiğimiz nedir?

Sen belki sadece olaya ölüm olarak bakıyorsun ve "sonunu bile bile" diyorsun.

Hiç şöyle düşündün mü; Ya hiç ölmezsen? Ya bundan önce bütün insanlar öldüler ama sen hiç ölmeyeceksen. Ya da bilim insanları sen çok çok yaşlandığın sıralarda ölümsüzlüğe çare bulurlarsa? Ya öyle olsa? Ya böyle olsa?

Demekki aslında hiçbirşeyin sonunu bilmiyoruz. Sadece deneyimlerimiz sonucunda fikir üretebiliyoruz.

Neden yaşadığımız konusuna gelince de işte bu deneyimleri kazanmak için yaşamayı tercih ediyoruz. Yeni deneyimlerin bize neler kazandıracağını ya da kaybettireceğini bilmiyoruz ama bunu öğrenmek için hayatta kalmayı seçiyoruz ve bunun için uğraşıyoruz.

Sorularına sondan başladım ama kusura bakmazsın artık :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsan ölüyor ve toprağa karışıp gidiyor. Deneyimlerimiz bize öbür dünyanın olmadığını söylüyor. Giden gören olmamıştır. Ölen bir insanın vücut fonksiyonları yavaşlıyor ve duruyor, tek gözlemlediğimiz bu.

İnsan öleceğini bile bile niçin yaşar. "Yaşamın anlamı, yaşamın anlamını kendimiz koymamızdır" Yaşamayı anlamsız bulan birisi intihar ederek kendine göre anlamlı bir iş yapar. Yaşamı yaşamaya değer bulan birisi de sonuna kadar yaşar, o da kendine göre anlamlı bir iş yapmıştır. İnsan ne yapıyorsa kendi için anlamlıdır. Yaşamın mutlak bir anlamı yoktur, insan anlamı kendisi koyar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsan ölüyor ve toprağa karışıp gidiyor. Deneyimlerimiz bize öbür dünyanın olmadığını söylüyor. Giden gören olmamıştır. Ölen bir insanın vücut fonksiyonları yavaşlıyor ve duruyor, tek gözlemlediğimiz bu.

Burada bir yanlış anlaşılma var sanırım. Deneyimlerimiz değil deneyimsizliğimiz bize bunu söylüyor.

Ya da sizin bildiğiniz deneyim kavramıyla benim bildiğim deneyim kavramı birebir örtüşmüyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

insan neden yaşar,sonunu bile bile?

Bi sabah uyandığımda, küçükken çok severek izlediğim "Transformers" diye bi çizgi film vardı. Orda o en büyük robotlardan olan "Tır" şekline giren robot, insana aynen bu soruyu sormuştu:

"İnsanlar hakkında hala anlayamadığım şey, öeleceklerini bildikleri halde, niçin yaşamaya çabaladıklarıdır". İnsan cevap vermişti:

"İnsan ruhu bir kıvılcımdır ve en azından ............. çabalar."

O noktalı yerlerde ne dediğini ne yazık ki hatırlamıyorum ama ben oraya bu hayattan ne anlıyorsam onu koyuyorum... Sanırım herkesde öyle yapmalı...

Bir arkadaşımızın "Deneyimlerimiz bize öbür dünyanın olmadığını söylüyor." tanımına gelince: Deneyimlerimizin bunu söylemesinden ziyade, Siz Hayatı Böyle Algılıyorsunuz, o kadar... Sanırım yaptığınız: Hayata anlama çabasında sadece "Materyalist Akıl Yürütme"yi kullanmak. Oysa dünya sadece bununla anlaşılmaz, insanların bir kısmı aynı zamanda "Sezgisel Akıl Yürütme"leri de kullanır... Bu iki akıl yürütmeden,sadece ilki kullanılırsa "Bilim"i elde edersiniz ve bilime ulaşmak istiyorsanız da yapmanız gereken de yalnızca budur... Ancak Allah'a ulaşmak için ikincisini de kullanmanız şarttır. Yoksa ne kadar yaşarsanız yaşayın Allah'ı anlayamazsınız...

Neyse, asıl konuya gelelim, İnsan ruhu bir kıvılcımdır ve bence en azından olabildiğince ışımaya çalışır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsan öleceğini bile bile niçin yaşar. "Yaşamın anlamı, yaşamın anlamını kendimiz koymamızdır" Yaşamayı anlamsız bulan birisi intihar ederek kendine göre anlamlı bir iş yapar. Yaşamı yaşamaya değer bulan birisi de sonuna kadar yaşar, o da kendine göre anlamlı bir iş yapmıştır. İnsan ne yapıyorsa kendi için anlamlıdır. Yaşamın mutlak bir anlamı yoktur, insan anlamı kendisi koyar.

yanılıyorsunuz.. gidende oldu gören de sadece geri gelebilen olmadı.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

sizler gibiyim bende… :) bazen düşünür,bazen konuşur, bazende yazarım…kimi zamanda susar sadece yaşarım…ama yaşamak istemem öylesine… -_- hiçbir iz bırakmadan geçip gidivermek sessizce…burdaysam ve varsam vardır bir anlamı…olmalıdır…yoksa bile bir anlam yaratmalıdır belkide…şairin dediği gibi;

Yaşamın anlamı yaşamak belki de

Eriği tadını ala ala yemek gibi yaşamak

Yani ilk kez yiyor gibi keşfetmek ekşiyi

Ve en güzel tadı sevdiğinle paylaşmak

Gökyüzüne her bakışta uçabilmek yıldızlara

Ve denizi her görüşte keşfetmek yeni baştan

Özlemin ağrısını tüm bedeninle duymak

Ta yürekten ağlamak ağladığın zaman...

Yaşamın anlamı katılarak bir şeyler katmak yaşama

Daha önce senin olan gözlerini değiştir

Her gün yepyeni bir insan olduğunu bilerek uyan

Taşı dünyanın tüm acılarını yüreğinde

Ama onlarla savaşarak

Taşı dünyanın tüm sevinçlerini

Ve umudu eksik etme döşünden hiç bir zaman

Yaşamı değiştirerek anlamlandır...

Güzelleştirerek anlamlan... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Frozenim hala aradığın soruların cevabını bulamadıysan sana şunu söylemek isterim... işte o sorudur asıl sebeb... :)

Son dediğimiz şey aslında başka bir başlangıştır. Annemizin karnına düştüğümüz o gece bilmiyorduk hiç birimiz başımıza ne geleceğini ya da nereye geleceğimizi... belki aynı soruyu soruyorduk orada da "sonunu bile bile neden geldim bu dünya ya) yani annemizin karnı o an için dünyamızdır. dünya da yaşayacaklarımızın küçük bir provasıdır. orada da acıkır, yemek yeriz, zaman zaman güler zaman zaman ağlarız... ama bir cenin ve 9 ay olgunlaşabilmiş bir bebeğin bileceği kadar biliriz...

sonra dünyasal yaşamımız başlar ve neden ağlayarak başlar? belkide en çok rahat ettiğimiz mekandan ayrıldığımız içindir. büyürüz her geçen gün biz büyüdükçe acılarımız, düşlerimiz, düşüncelerimiz de büyür. biz hep o soruyu sorar ve birgün bulacağımız ümidiyle, kitaplarda, insanlarda, doğada yani herhangi bir şeyde cevap ararız... sanma ki, en babayiğit bilim adamı, en delikanlı psikolog ya da en süper yazar sana aradığın sorunun yanıtını versin... hepimizin sorusu aynı ama cevaplarımız başka başkadır.

bazen bir söz duyarız bir kitap okuruz düşüncelere dalarız kendimizi bir yere varmış o son noktayı bulmuş gibi hissederiz... oysa sadece bir soğanın katmanları gibi soydukça yeni katmanlar gelir. hiç bitmeyecek sanarız... bir nar tanesi gibi yeni bilinmeyen taneler belirir önümüzde... binlerce...

hayat anlamlardan ibarettir. ve aslında hepimizin ihtiyacı olan şey aynıdır. bence dünya ve insan aşkla yaşar..... aşktan ötesi anlamsızdır. aşk mı sevgi mi? diye bir boş soru var... aşk sevgisiz olmaz ki ama sevgi aşksız olabilir. aşk duyguların en yoğunudur, anneler evlatlarına aşıktırlar, o yüzden o kadar bağlıdırlar, siz bir çiçeği de sevebilirsiniz, bir kediyi de, ama aşkla sevmek başkadır.

ihtiyacınız olan tek şey aşktır. ve aşkların en güzeli ise bana göre AŞK'ı Yaratan'a duyduğunuzdur. Ordan başlayarak yani en tepeye İlahi aşkı koyarak geri kalan bütün en önemlilerinize aşıksınızdır. Ne olmadan yaşayamıyorsanız o aşkınızdır... inanç, bilim, insan ...v.s. işte her neyse...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yazılarıyla katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler diyorum :clover:

insan neden yaşar sorusuna bulduğum cevap:mecbur olduğu için yaşar bence....sunulan bu hayatı reddetmek yada seçmek gibi bir hakkımız olmadığına göre....

İdris Özyol: Hayatımız bize ait değil

Ömrümüzün günleri değil yaşadığımız ; her gün yeni bir hayatı yaşıyoruz sanki .Herşey yeniden ve başka olasılıklarla başlıyor .Bizse , karşılaştığımız yeniyi , alışkın olduğumuz eskinin diline tecüme etmeye , onun kalıbına göre şekillendirmeye çalışıyoruz .Pek başarılı olduğumuz söylenemez bu çabada . O yüzden , her gün yeni bir yüzüyle tanışmaktayız bu çağa ait yenilgilerin .

Yeni olan aklımızı karıştırıyor ve ürkütüyor zihnimizi eski hayat . Yeniyle eski arasında çalkalanıp durmaktayız . Ne yeninin özgürüyüz ne de devamıyız eskinin . Bu hayatın içinde , İlk kez yakalı gömlek giyip kravat bağlayan vatandaşlar gibi yakamızı çekiştirmekteyiz . Çünkü asaletimizi sıfırladılar bizim , düşlerimizi , şehirlerimizi , arzularımızı , isyanlarımızı . Atalarımız rahatsız ediyor çouklarımızı ve biz dünün adamlarıyla aynı fotograf karesinde bukuşmaktan delice korkuyoruz . Babalarımızın , televizyon üstlerine yerleştirdiğimiz resimleri özetleyip duruyor büyük çelişkimizi ve çelişki , fasit bir daire olup döneniyor hayatımızda . Hayatımız bize ait değil . Onun üzerinde hiçbir yetkiye , hakka ve tasarrufa sahip değiliz . Özgürlük diye sunulan şey , kitlesel bir esaretin kabulü için uydurulmuş palavraların toplamı bugün . ‘’ Ben özgürüm ‘’ diye başlayan her konuşmanın dibinde yıllardır süren bir tutsaklığın zincirleri şakırdıyor . Kimse özgür değil ve her birimiz daha da tutsak kılmaktayız öbürümüzü .

Çünkü , ne yaşlı bir ağaç gibi soluk alıyor , ne de genç bir atletin rekore susayan kaslarına özeniyor zihnimiz .Dünle yarın arasında kalmanın o kahreden tembelliğiyle tembeliz ve yaşadıklarımıza uyuşuk uyuşuk bakmak acayip keyif veriyor bize .Üstünde yaşadığımı toprakların geleceğini kirletip durmaktayız . Korkak ve sırnaşık bir hal alan ruhlarımız , içimizdeki en küçük yürüme çabalarına dahi çelme atıyor . Birileri bizi koyunlardan koyunlardan aldığı ilhamla yontuyor . Fabrikasyon hayatlar , zevkler ve kabuller yaşıyoruz . arkasına bakmadan koşan , önünü görmeden yürüyen zavallılarız biz . Her gün yeni ve başkalarına ait bir hayat yaşıyoruz ; Naylon bir hayat .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dedim ya soru aynı cevaplarımız başka başkadır... sen mecbur olduğumuz için diyorsun ben aşkı yaşamak için diyorum...

ama hep aşktan söz ediyorum ya, işte o aşk yaşamsal kaynağınız olan aşktır... sizi yaşatan nedir... aşktır... hayata aşıksınızdır, hayatın getirdiği tüm en önemlilerinize de... kim aşkını kaybetmişse o ölüme yaklaşmıştır... ve intihar edenlerin hemen hepsi yaşam aşkını kaybetmiş olanlardır... eceliyle ölenlere sorabilseydik onlar daha fazla yaşamak isterlerdi... -_-

anneler evlatlarına aşıktır demiştim ya, aşık olmasalar katlanırlar mıydı onca sıkıntıya, fiziksel ve ruhsal olarak bütün yıpratmaya rağmen bunu severek yaparlarmıydı...? ve o aşk hiç bitmez... bazen evlatlarını terkedip giden annelere şaşırıyorum ve düşünüyorum o zaman demek ki o kadınlar kendilerine aşıklar... erkeklerin yani babaların evlatlarına aşkla bağlı oldukları ise nadir görünen bir şeydir. doğanın da kanunu gibidir... erkek daha çok fiziksel ihtiyaçları için yaşar.... fiziksel zevkleri... bir erkek düşünün yemek, içmek ya da cinsellik konusunda kadın kadar kanaatkar olsun... var mıdır? bilemiyorum... nefs denilen şey erkekte daha baskındır... o yüzden kendine dönük yaşar çoğunluğu...

(erkek arkadaşlarım kızmasınlar ama malesef yaratılış tarzınız bu) :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sardunyam şu an gülüyorum biliyormusun…benim vereceğim cevabı benden önce yazmışsın yine…teessüf ederim…tabi ya, aşktır tabi :wub: …bakın imzamda ne yazıyor?…her şey aşk için… :) her şey…yada bende böyle…

imza muhteşem... ve ben sana demiştim ne düşündüğünü biliyorum diye... :wub: benim imzam nasıl, bana ait bir söz... çok az kişi anlamıştır ne dediğimi de, ben zaten kolay anlaşılmayı sevmem... :D

Sezen Aksu ablamız ne demiş... aşktan başka her şey yalan... büyük bir düşünür bu kadın, bir filazof, bir aydın, bir deha... ben onun şarkılarını düz dinlemem manaları ararım... ve bulduklarım muhteşem gelir...

evet aşktan başka herşey yalan, aşksız yaşayan insanlara bakın... hepsinde bir bezginlik, ruhsuzluk, dengesizlik, sapıklık, depresyon... ne ararsanız vardır... hayata bağlanacakları ve sevgi paylaşacakları bir aşkları yoktur... aşkı olmayanın hiç bir şeyi yoktur. tutunacak dalları, verecek duyguları, alacakları enerji yoktur o yüzden hep tüketirler asla üretemezler...

inançlılar ile inançsızların arasında geçen din tartışmalarında atladıkları noktada aşktır... bir insan Allah'a inanabilir çeşitli sebeblerden ötürü... ama eğer Allah'a aşkla bağlı değilse o inanmışlığın bir anlamı yoktur çünkü inanmasına sebeb olan şey ya korkudur, ya boşluk, ya da şekilsel birşey... Ama birde Allah'a aşkla bağlı olanlara bakın... (pek fazla bulamazsınız) azda olsalar, onlar kötülük yapmazlar, bütün dünyasal kirlilikten uzaktırlar, ahlaksızca birşey de yapmazlar... çünkü kaybedecekleri bir aşkları vardır. o aşk o kadar kuvvetlidir ki, o kadar hoştur ki, onu kaybetmek korkusundan kimseye kötülük yapamazlar...

burada inanç edebiyatı yapmak istemiyorum ancak benim inanç anlayışımı biraz aktarmak istedim.

aşksız kalmasın hiç kimse... ruhunuzu tatmin edecek tek gıda aşktır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

HAYAT DERSLERİ

* İyice tanımadan hiçbir insana bağlanma.. Unutma; gerçek sevgi tanıdıkça büyüyen sevgidir.

* Bitmemiş ilişkilerin üzerine ilişki kurma, acı çeken sen olursun.

* İyice soruşturup diğer insanların da haklı olabileceğini düşün.

* Güvenmediğin biriyle asla flört etme.

* Yanlışını yakaladığın kişinin düzelebileceğini düşünme.

* İnsanlara doğru değer ver, hak etmeyenleri sil.

* Sır tutmasını bil.

* Dostlarının yeri ayrı, sevgilinin yeri ayrı. Sevgilin için dostlarını, dostların için sevgilini satma.

* Hak ettiğin sevgiyi alamadın mı? Kendini üzme, sorun sen değilsin.

* Kimsenin lafıyla dolduruşa gelme, ama aklının bir köşesinde de tut.

* Bir ilişkiyi kafanda bitirdikten sonra iki çift tatlı söz iki damla göz yaşı için asla yumuşama.

* Seni sevenlerle kullananları iyi ayırt et. Aradaki çizgi çok incedir..

* Seni dinleyip anlamaya niyeti olmayanlarla tartışma.

* Emrivaki oluşturulan dostlukları kabul etme.

* Kendini öven insanlardan kaç. Seni öven insanların samimiyetini gözden geçir..

* Karşındakinin doğruyu söylediğini varsayma.

* Kendine saygını yitirmene neden olacak hiçbir şey yapma.

* Sorunun olduğunda insanlar zaman ayırıp seni dinliyorlarsa onların öğütlerini gözardı etme.

* Göz göre göre su birikintilerine taş atma, mutlaka üstüne sıçrar.

* Kendinin herkesten daha önemli olduğunu unutma.

* Sen istemediğin sürece tanrı dışında kimsenin seni üzemeyeceğini aklından çıkarma.

* Göz yaşlarının değerini bil. Onları hak etmeyenler için harcama.

* Senin zekana inanan insanları hayal kırıklığına uğratma.

* Kendini sev.

* Alkol alınca kontrolünü yitirenlerle asla tartışma.

* Dışarıdaki güneşe bakarak gülümse ve önünde koskocaman bir gelecek olduğunu unutma.

* Dostluğunla yetinmeyenler için hiçbir fedakarlık yapma.

* İnsanları kaybediyorsun diye ağlayıp sızlama, ama kazandığın insanların değerini bil.

* Kimseye taşıyabileceğinden fazla değer verip bununla övünmesine fırsat verme.

* Güvenmediğin kimseye aleyhine kullanabilecek hiçbir koz verme.

* İstediğini almak için hiçbir zaman duygu sömürüsü yapma.

* Sana duyulan sevgiyi ve güveni istismar etme..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.