Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Basbakanin istedigi gerceklesti

politika

Önerilen İletiler

Ic Savas nasil olur,Türkiye'de olmaz denirdi hep. Belki farkindayiz belki degil Türkiye'de Ic Savas baslamistir.

Berkin ve Burak bu ic savasin kurbanlarindandir.Birisinin hükümet yandasi olmasi digerinin demokratik eylemler esnasinda polis tarafindan vurulmasi bu olaylarin Ic Savas felsefesine uygun oldugunu gösterir.

Ic Savas nedir:Ic Savas karsit görüslü insan veya gruplarin birbirleriyle catismalaridir.Bir yanda demokratik özgürlüklerini kaybetmemeye calisarak fasisme karsi mücadele verenler diger tarafta da fasizm yandaslari var.

Allahu Ekber diyen bir insanin kafasini kesen de Allahü Ekber diyor Suriyede!Kestigi adamin cigerini cig cig yiyenler de Allahü Ekber diyor.Peki Allah insanlari öldürüp cigerlerini yiyin diye bir emir vermismidir hayir.

Yukaridaki soruya hayir diyoruz ama ülkemizde özgürlük isteyen kalabaliklarin karsisina TOMA'larini,Akreplerini,alarak ellerinde kalkan ve tüfeklerle polisine vur kir öldür talimatini verenler varmi sorusuna evet diyoruz.Vur kir öldür talimati verenler ne ilginc ki Suriye'de insanlari öldürüp cigerini yiyenlerle ayni zihniyeti tasimaktadirlar.

Özgürlük icin eylem yapanlarin karsisina sadece polis ordusu degil,ic savas provakatörünün eli palali eli sopali,Samurai kilicli fedaileri cikiyor.

Metroda Berkin icin slogan atanlara,hakaret ederek saldiranlar bicak ve tabanca cekiyor.

Ben buna IC SAVAS diyorum siz ne dersiniz bilemem.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir seyi gerceklesmeden gerceklesmis gibi sunmak; asil olarak gerceklestiginde farkina varilmamasini getirir.

Evet, diktator kendi ile birlikte ulkeyi de ucuruma suruklemekte ve bunun icin de elinden geldigini ardina koymamaktadir. 

Hatta son zamanlarda diger muhalefetler bile, diktatorun bu uslubuna ayak uydurmus olarak; yanit vermektedirler.

Ustelik provakasyon tehlikesine isaret ederek.

Burada en onemli konu, her iki tarafin babasinin  ortak olarak topluma verdigi BIRLIKTELIK mesajidir.

Ister istemez toplumda siddete sapan da olacak, siddete siddet ile karsilik veren de olacaktir.

Ic savas ise baska bir seydir. Yani sokak savasi degildir.

Ic savas toplumun ana dinamiklerinin degersel olarak biribirine siddet uygulamasidir.

Bunun en buyuk tehlikesi, basta turk kurd milli kokensel farkidir.

Sunni alevi ise ikinci siradadir.

Burada olan ise her turlu ayrimciliga karsi verilen her bir eylemdeki FARKLARIN ORTAK BIRLIGIDIR.

Bu oldugu surece de ic savas cikmaz.

Cunku IC SAVASI CIKARACAK DIKTATOR CEKIRDEK KADROSU NE NICELIK NE DE NITELIK OLARAK IC SAVASA TARAF OLABILECEK BIR TARAF DEGILDIR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Suriye'de yasanan ic savastir,farkli gruplarin bu savasta rol almalari ic savas gercegini yok etmez.

Misir'da ic savas yasandi sonunda Ordu yönetime el koydu.

Libya'da ic savas vardi dis güclerinde destegi ile diktatör devrildi.

Irak'ta ic savas vardi ve hala var.Ancak Irak'taki olayla artik ic savas konumundan cikmis belirli kesimlerin intikam alma mücadelesine dönüsmüstür.

Ic savas denmesi icin farkli etnik kökenli gruplarin biribiriyle catismasi gerekir görüsü yanlis bir görüstür.Ic savas ayni kökenden veya ayri kökenden olupta karsit görüslere sahip olanlarin birbiriyle mücadelesidir.

Bugün Türkiye'de yasanan olaylar etnik özellik tasimiyor,Kürt'ü,Türk'ü,Cerkez'i,Gürcüsü vs.nin ülkede estirilen dikta baskisina karsi bir direnis veriyorlar..Bu direniste iktidar gücleri ve iktidar yandaslari ile özgürlük mücadelesi verenler vardir.Dolayisiyla bu bir ic savastir.Buna Laik -Anti-Laik savasida diyebiliriz.buna Dinci-Cumhuriyetci savasida diyebiliriz ,buna sag-sol savasida diyebiliriz.Ister öyle diyelim ister böyle diyelim bunun adi ic savastir.

Babalarin sagduyulu olmasi acaba bir baris ortamini getirip te ülkede ki gercek soruna böylece müsterek bir tavir konulabilir mi sanmiyorum.Evlatlarini yitirmis olan babalarin sagduyu sahibi olmalari,sagduyu önermeleri iy bir niyettir ancak diktatör ayni yolda devam etmektedir.Yani diktatör ic savasi körüklemektedir eger böyle devam ederse orta vadede Türkiye bir Misir veya bir Ukrayna olabilir bence.Iste o zaman cok vahim sonuclar ortaya cikacaktir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ic Savas nasil olur,Türkiye'de olmaz denirdi hep. Belki farkindayiz belki degil Türkiye'de Ic Savas baslamistir.

Ben buna IC SAVAS diyorum siz ne dersiniz bilemem.

saygilarla

Ben görüslerine katiliyorum, Sayin politika

Evrensel kardesimiz etnik savasdan bahsetmis o savasi bekliyor.. O savas verilmis bölünmeme savasi Türk halki sagduyuyla o savasi sonlandirmistir.

Türkiye genelinde kimse etnik savas beklemesin...Türk halki kendi kültürü icinde kimse böyle birseyi tanimaz,,

Gelisen Demokrasi kültürü icinde gelisen olaylara göre tavrini kor ötelestirmeden,, Hak ise yerini bulur gelisen olgunlasan demokrasi hukuk cercevesi icinde

Bugün Türkiye´´de var olan hükümetin bilincli olarak diktaci tutum sergilemesi halkina saldirma olayi vardir?

Kendi halkina saygi duymamaktadir... KENDI inancina da saygi yoktur! Türkiye cumhuriyetine saygisi yoktur,, Osmanliyada saygisi yoktur!

Bugün Türkiye cumhuriyetinde yasayan vatandaslar Dün Osmanli döneminde de gecmisleriyle var idiler.. Osmanlidan öncede,,

Neden gecmisleriyle daima bu topraklarda var olmus var etmis insanlara saldiriyor!!! Dünde bu insanlarin inanclari farkliydi.

Bunu tek manasi vardir bu suursuzca hareketlerin..

Dün osmanliya disardan saldiranlar..

Bugün Hükümet olmus icerden saldiriyor!

Bir yazimda demistim iki üc sene önce bu hükümet Türk halkini militanlastiriyor diye,, AMA eksik yazmisim sadece halki degil poliside,,

Evet bugün karsilikli catismak isteyen bir hükümet var ve catisiyor bu bir ic savastir..

Polisimiz Devletin polisi olmakdan cikmis hükümet polisidir o nun istekleri dogrultusunda catismakda dayak attirma ve dayak yedirilmektedir,,?..

Buna dikkat edelim... Bunda bir kasitlik vardir! Savaşa davet ve cesaret

Simdiye kadar hic bir dönem polisimiz bu kadar aciz duruma düsmemistir,,

Bu gibi durumlar sadece ic savasda olur.

Bu ic savasi bu Hükümet bilincli olarak sergilemekdedir

Senoryoyu vede senoryonun sonunu bilen yoktur,,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrensel kardesimiz etnik savasdan bahsetmis o savasi bekliyor.. O savas verilmis bölünmeme savasi Türk halki sagduyuyla o savasi sonlandirmistir.

Türkiye genelinde kimse etnik savas beklemesin...Türk halki kendi kültürü icinde kimse böyle birseyi tanimaz,,

Senoryoyu vede senoryonun sonunu bilen yoktur,,

Ben aksine, "T.C  tarihinde; Anayasanin devletin ve simdiye kadar gelen hukumet ve iktidarlarin hukuki ve adli olarak cozemedigi sosyo-etik farklar konusunu, gezi bilinci direnisinin cozdugunu ve diktatorun onca ayrimci, kutuplastirici, otekilestirici, catisma iceren soylem ve eylemlerine ragmen bu bolmeyi basaramadigini" soyledim.

Cunku turkiye halklari ve kesimleri Anadolu tarihinden ve etiginden almis oldugu bilinc ve tecrube ile; her zaman Anayasa devlet ve hukumetlerden cok daha sagduyulu olmus ve sosyo-etik farklari hic bir zaman politikanin cikar temelli oy ve duygu somurusu soylem ve uygulamalarina, boyun egmemistir. 

Bu temelde ic savas tehlikesi sosyo-etik farklardan degil, terorden ve terorun dini ve de milli iceriginden gelecektir.

Iste bu tehlike, ulke ve toplumunu bir O.Dogu ulkesi ve toplumu batakligina cekme ve cevirme cabasidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.