Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

Şu an elimde Buket Uzuner'in "Uzun beyaz bulut Gelibolu" romanı var..

"Aynı insan iki düşman ülkede de kahraman olabilir mi " sorusuyla başlayan bu kitabı bitirdiğim zaman tam olarak bir yorum yaparım artık..

Peki siz bu aralar ne okuyorsunuz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

kimse bana gulmesin ama tatildeyim diye okudugum kitaplari sayicagim ve hepsini bir anda okuyorum annem bana guluyor

1)tibet genclik pinari

2)veronika olmek istiyor

3)en uzun gece

4)aldatmak

5)sizofren aska mektuplar

6)bu iste bir yanlizlik var

7)tanrica inana

8)bir cift yurek(yarim biraktim sarmadi)

yanliz ilk 6 kitap icin bitti diyebiliriz cunku sade anlatimdi cogu bir yada iki gunumu aldi

ama dikkatini ceken arkadaslar varsa 1,2,3 ve 4 numarali kitaplari okuyanlarla yazismak isterim isterim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

Can Dündar'ın Uzaklar isimli kitabını okuyorum. Kısa hikayeler var Can Dündar'ın tarzını ve duygusunu seviyorum. Bazen çok duygulandırıyor, bazen tebessüm ettiriyor. Hoş bir kitap... Kitabın arka sayfasında yazanlar:

Ah..! yollara çıkmak lazım şimdi...

Geride tükenmez krizler, nafile rutinler, virane ilişkiler bırakarak yelkenleri şişirmek lazım...

Doldurup bavula ertelenmiş coşkuları, rüzgârları sırtlamak, martıların peşine düşüp asfalt bilmez topraklara koşmak lazım...

Serseri bir şişede imzasız bir mektup olup meçhul kıyılara vurmak lazım...

Kış bastırdıkça baharın izini sürmek lazım...

Unutulmuş paslı bir hançer gibi çekilmek kınından ve yollara sürtündükçe yeniden bilenip ışımak lazım...

Ah..! gökten yıldız yağıyordur oralarda;

dallar hazdan kırılıyordur.

şimdi uzaklarda olmak lazım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
kimse bana gulmesin ama tatildeyim diye okudugum kitaplari sayicagim ve hepsini bir anda okuyorum annem bana guluyor

1)tibet genclik pinari

2)veronika olmek istiyor

3)en uzun gece

4)aldatmak

7)tanrica inana

yanliz ilk 6 kitap icin bitti diyebiliriz cunku sade anlatimdi cogu bir yada iki gunumu aldi

ama dikkatini ceken arkadaslar varsa 1,2,3 ve 4 numarali kitaplari okuyanlarla yazismak isterim isterim

aldatmak ve şizofren aşka mektuplar'ı okudum.en uzun geceyi de alıp almamakta kararsız kaldımm tavsiye ediyomusunn??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

1)tibet genclik pinari

2)veronika olmek istiyor

3)en uzun gece

4)aldatmak

7)tanrica inana

veronika ölmek istiyor ve bir çift yürek vaz geçemediklerim arasındadır her ikiside muhteşem tavsiye ederim bence sende devam et :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Veronika'yi cok beyendim ama bir cift yuregi yarim birakmistim...Nedense benim hosuma gitmemisti....Ama annem bayilmisti..o yil sanirim o kitaplardan iki tanesini yarim birakmistim..

Bu arada hayal-et bendim ;)

ooooo iki üyeliğimiz var demek :) bu ne bolluk innocent :) ben çok sevdim ve arşivimde her ikiside birinci sırada ;) beğenmemene üzüldüm :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran ve İncil ve Tevrat ve Zebur... gün içerisinde hepsinden biraz

Wilhelm Reich... Dinle Küçük Adam(okumaktan bıkmadığım nadir kitaplardandır)

Atilla İlhan ...Dönek Bereketi... (Hulki Cevizoğlu'dak,i eşşiz programdan sonra almıştım... yıllar geçti daha yeni okuma fırsatı yakaladım... ne diyeyim Allah rahmet eylesin,neyse... bu vesileyle onun kitaplarını tavsiye ederim)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Jean Christophe Grange'ın son kitabı Şeytan Yemini'ni okuyorum :)

Sabahları serviste giderken de Emma Goldman'ın Dans Edemeyeceksem Devrim Benim Devrimim Değildir isimli kitabını okuyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Öyle kitap var ki okurken bitirmeden elinizden bırakamazsınız.Gelin görün ki, bir zaman sonra bu kitaptan hemen hiç bir şey hatırlamaduığınızın farkına varırsınız.Yine öyle kitap vardır ki, bir sayfa üzerinde bir saat harcamanız gerekebilir algılayabilmek için.Ama sabredip o kitabı bitirebilirseniz, onlarca sene geçse bile sanki dün okumuş gibi yazılan herşeyi hatırladığınızı farkedersiniz.Bir insanın ömrü boyunca okuyabileceği kitap sayısının ortalama 1500 civarında olacağı düşünülürse kitap seçiminin önemi ortaya çıkıyor.Buraya gençliğimde okuyup da halen konusunu unutmadığım kitaplardan bazılarını yazacağım.

1-Bertrand Russell-Sorgulayan Denemeler

2-Voltaire-Candide

3-Bernard Shaw-Kara Kız

4-Umberto Eco-Avrupa Kültürü

5-Tarık Dursun-Kullateyn

6-Cam'i-Baharistan

7-Kozinsky-Boşluk

8-SAUL Bellow-Endişe

9-Caldwille-Din Ticareti

10-Kazakeviç-Meydandaki Ev

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...
Şu an elimde Buket Uzuner'in "Uzun beyaz bulut Gelibolu" romanı var..

"Aynı insan iki düşman ülkede de kahraman olabilir mi " sorusuyla başlayan bu kitabı bitirdiğim zaman tam olarak bir yorum yaparım artık..

Peki siz bu aralar ne okuyorsunuz..

Selam ben kyoto.Dan brown kıtaplarının hepsını okudum ve buyuk keyıf aldım.Okumak ısteyenlere sıddetle tavsıye ederım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Suan okudum kitap : A Chicken Soup for the Soul Christmas-- Jack Canfield ve mark Victor Hansen

Kisa hikayeler le dolu bir kitap bazen en kucuk onemsiz gordugumuz zamanlar bizi en mutlu yapa bilir bana onu hatirlatiyor ve christmas zamani oldugu icin okuyup zamani gecirmenin en guzel kitablardan biri benim icin :)

Ve arada halen Nutuk'u okuyorum .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.