Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRK VASFI, ORTAYA ÇIKIŞI, VE YANLIŞLAR

shankara

Önerilen İletiler

türk milliyetçiliğinden veya kafatasçı türkçülükten uzak bir milliyetçilikle.

orta asyada binlerce yıl boyu onlarca yüzlerce halk yaşamıştır. bunlar arasında birbirine yakın olan 4 ırk saptanmıştır. bunlardan biri türklerin, moğolların, gürcülerin, bulgarların, macarların, peceneklerin, uzların vs... nin dahil olduğu ırktır.

hunlar doğuda bir halkı istila ettiğinde yada feth diyebiliriz onlara artık hun oldular derler. yani fethedilen halklar feth edenlerin maiyetine girmişlerdir. bunun gibi türk adını taşıyan boyların yada bir boyun güçlenmesi ve diğer halkları kendne bağlaması ile türklük vasfı ortaya çıkmıştır. yönetim altına alınan küçük toplulukların başına türk boyundan birer bey atanmıştır. anadoluya gelen bu boyların dillerinde kültürlerinde olan ayrılıklar bunu göstermektedir. anadoluda ayrı yerlere yerleşen bu boylar anadoludaki ağız ayrılığını ve çeşitliliğinide açıklar. türkler bilinenin aksine tüm orta asyada yayılmış geniş bir toplum değillerdir başlangıçta.

anadoluda yaşayan bizler kökenlerimizi hangi boya hangi topluma dayandıracağımızı bilemeyiz o yüzden tüm orta asya kültürünü kendi kültür kökenimiz olarak kabul ederiz. ve bunu yaparken hata etmiş olmayız. ancak bu topraklara geldiğimiz andan itibaren anadolu kültürünüde benimsemiş onun varisi olmuşuzdur. orta asyada aradığımız kadar kendi topraklarımızda arayacağımız kültür yokmudur.

sözü daha fazla uzatmadan yorumlarınızı bekliyorum. sonra devamı var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

türk milliyetçiliğinden veya kafatasçı türkçülükten uzak bir milliyetçilikle.

.

.

.

sözü daha fazla uzatmadan yorumlarınızı bekliyorum. sonra devamı var.

ben ihtiyarım tam anlayamadım ne anlatmak istediğini biraz açar mısın ?

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

ben ihtiyarım tam anlayamadım ne anlatmak istediğini biraz açar mısın ?

bozan

Sanırım arkadaş İslam birikimi de dahil bir çok etkileşimi yok sayıp ÖzTürkçülük yapanları biraz iğnelemiş...

Ve doğru anladıysam haklı da...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.