Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İslamda Yolsuzluk ve Rüşvet

evrensel-insan

Önerilen İletiler

İslam başta iddia ettiği gibi "sizin dininiz size, benimki bana" "dinde zorlama yoktur" "ben sizin başınıza bekçi gönderilmedim" "ben sizden ücret talep etmiyorum" söylemlerinde samimi kalsa, gücü elde edince bu söylemleri tam tersine çevirmese, faizi kaldırdığı gibi "şu an köleliği kaldırdım, kölelik ayaklarımın altındadır, bundan sonra köle yoktur" demiş olsa, tamam derdim, adamlar devrim yapmış.

Devrim süreçlerinde yapılanlar devrimin ölçütü değildir.  Her devrimde, eski ideoloji mensupları ve dayandığı sınıflar yok edilmiştir. İslam devriminde de, devrim sürecinden sonra, devrim süreci esnasında yapılanlar tekrarlanmamıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslama devrim demek, insanlık erdemini devirmek, yok etmek ve yerlere sermek demektir. Yobazlara yakışır, aydın insanlara hiç yakışmaz. 

Naif Ateistlerin, Vahabiliği İslam sandıkları müddetçe böyle düşünmeleri normaldir. Bugün Ortadoğu coğrafyasında, Vahabilik ve El Kaide üzerinden yapılan ayrımcılıklar, çatıştırmalar ve yeniden dizayn bile, bu arkadaşları uyandırmaya yetmemiş, emperyalizmin çıkardığı yangına körükle gitmelerine mani olmamıştır maalesef.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fikirde gelişme ha!? laughing.gif Ne bu taktiksel manevra mı? Hiç bir "gelişme" yok bilader! İslam yine devrim mevrim değil, geriliğin tek adresi... Bende değil ama bazı fikirsel gerilemeler görmüyorum değil! 

Her ideoloji benden olmayanı öldürün demez. Bu safsataları artık bıraksanız diyorum! Bir islam dogmasını savunacağız derken atmadığınız takla kalmadı! 

Kabileleri birleştirip yağmaya çıkmak toplu yağmacılıktır ve daha beterdir. Bölgesel çatışmaları küresel katliamlara dönüştürmüştür. Ümmet fikri insanlık adına hiç bir gelişme sağlamamıştır, tersine sömürü ve yağma savaşlarını geniş coğrafyalara yaymıştır. İnsanları hiç bir ideolojinin yapamadığı bir biçimde, ebediyen düşman ilan etmiştir. Öldürmekle de düşmanlık bitmiyor, bir de kebap olmaya gönderiyor bu kindar nefretçiler. İnsanlardan nefret ediyorlar. İşkenceye doymuyorlar. 

Yaaa... Demek fikirde hiç "gelişme"!!! yokmuş! Halisünasyon ve avuntuymuş değil mi... 

Ha, bu arada islamda sadece yolsuzluk ve rüşvet değil, her türlü kötülüğün müslümana yapılması yasaktır. Kafirin kanı, canı, malı, kızı oğlu karısı helal sayılır. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Naif müslümanların, sonradan icat edilmiş omurgasız mezhepleri İslam sandıkları müddetçe böyle düşünmeleri normaldir. Bugün Ortadoğu coğrafyasında, İslam üzerinden yapılan ayrımcılıklar, çatıştırmalar ve yeniden dizayn bile, bu arkadaşları uyandırmaya yetmemiş, emperyalizmin çıkardığı yangına körükle gitmelerine mani olmamıştır maalesef.

original.gif 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kabileleri birleştirip yağmaya çıkmak toplu yağmacılıktır ve daha beterdir. Bölgesel çatışmaları küresel katliamlara dönüştürmüştür. Ümmet fikri insanlık adına hiç bir gelişme sağlamamıştır, tersine sömürü ve yağma savaşlarını geniş coğrafyalara yaymıştır.

Fiziksel kadındaki eril zihniyet, Ataerkil toplumda gözlemlenendir. Anaerkil toplumun fiziksel kadınında eril zihniyet yoktur. Fiziksel kadındaki zihniyet dönüşümü Ataerkilliğe geçişle yaşanmıştır. Kölecilik eril zihniyetin pik yaptığı dönemdir.

Tarih boyunca gözlenen İnsanlaşma süreci de hem kadında hem de erkekte dişil zihniyetin ürünüdür ve yine bu zihniyetin ağır basması ile tamamlanacaktır. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değildir. İnsanların toplumsallaşmasında bir aşamadır. Yapılan devrim Kabilecilikten Ümmetçiliğe geçişi sağlamıştır.

Onu saglayan tanri degil; dindir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biggrin.png Hayır şimdi ortada bir devrim olsa da devrim şöyledir, devrim böyledir diye konuşsak! İslam devrim mevrim kesinlikle değil! Yağmacı kabilelerin bir araya gelip daha büyük çaplı yağma yapması. Sadece ve sadece bu! Bu da ümmet oluyormuş! Yesinler! 

Haçlıların birleşip yağmaya çıkması devrimse, islam da devrimdir. Bu dinlerin icat ediliş amacı, ötekileştirme, düşmanlaştırma, savaş, köleleştirme, yağma ve talandır. Dinden devrim olmaz. Dinden kurtuluş, özgürleşme olur. Bu devrimdir. Burda safsata anlatmanın hiç gereği yok. Din anlatan, hele hele dini devrim diye yutturmaya kalkışan, safsata anlatır. Hiç kusura bakılmasın. Böyle adi ve bayağı yutturmacalara karnım tok...

"Allahı yutturamadık, dini devrim diye yuttursak bari!" aptal yemini yutacak ateist yoktur. Ateizm insana böyle bir bilinç sağlar. Yutturmaca saptama sanatında ateistlerin üstüne yoktur. Dünyada yutturmaca saptamasını en iyi yapanlar ateistlerdir. Hatta bu sanatı başka bir becerebilen de yoktur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başlığın açılma amacından hiç çıkılmadı. Hatta başlık konusundan hiç ayrılınmayan bir başlık oldu bu. Konu son derece açık ve net. Evrensel forumdaş diyor ki, Kuranda yolsuzluk ve rüşvet yasak. Bunlar müslümanım deyip bu işi nasıl yapabiliyor? Bunu müslüman halkın görmesi lazım! Herhalde iyi özetlemişimdir. 

Ben de diyorum ki, Kuran böyle kötü işleri sadece müslümanın müslümana yapmasını yasaklar. Ehli kitap olup cizye verenler hariç, müslümanın dışında hiç kimseye hiç bir hak tanımaz. Yaşam hakkı bile vermez. Malını ganimet, kızını cariye, oğlunu köle kabul eder. Perspektifi genişletmek denir buna... Başlığın açılış amacı dışına çıkmaz... original.gif

Başlık zaten diyeceğini demiş. Bu halk bu çelişkiyi görmeli. Evet yani, görmeli deyip konuyu kapatalım mı? Niye görmüyor? Nasıl efsunlanmışlar, basiretleri neyle bağlanmış? Neyle narkozlamışlar? Bunu hiç konuşmayalım mı? Bence asıl bunu konuşmak gerek. Bir halk nasıl böyle beyin felci olur? Bu kadar gözünün içine giren gerçeklere kayıtsız kalır? Bu işin sırrı ne? 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başlığın açılma amacından hiç çıkılmadı. Hatta başlık konusundan hiç ayrılınmayan bir başlık oldu bu. Konu son derece açık ve net. Evrensel forumdaş diyor ki, Kuranda yolsuzluk ve rüşvet yasak. Bunlar müslümanım deyip bu işi nasıl yapabiliyor? Bunu müslüman halkın görmesi lazım! Herhalde iyi özetlemişimdir. 

Ben de diyorum ki, Kuran böyle kötü işleri sadece müslümanın müslümana yapmasını yasaklar. Ehli kitap olup cizye verenler hariç, müslümanın dışında hiç kimseye hiç bir hak tanımaz. Yaşam hakkı bile vermez. Malını ganimet, kızını cariye, oğlunu köle kabul eder. Perspektifi genişletmek denir buna... Başlığın açılış amacı dışına çıkmaz... original.gif

Başlık zaten diyeceğini demiş. Bu halk bu çelişkiyi görmeli. Evet yani, görmeli deyip konuyu kapatalım mı? Niye görmüyor? Nasıl efsunlanmışlar, basiretleri neyle bağlanmış? Neyle narkozlamışlar? Bunu hiç konuşmayalım mı? Bence asıl bunu konuşmak gerek. Bir halk nasıl böyle beyin felci olur? Bu kadar gözünün içine giren gerçeklere kayıtsız kalır? Bu işin sırrı ne? 

Iste konunun ozu yukarida koyulastirdigim kisim, yani bu diktatore iman etmisler diyorlkarki " o' na benim sonsuz guvenim var. Bildigim en iyi musluman, dolayisi ile ne yapiyorsa; muslumanlik adina yapiyordur ve eger yolsuzluk bile yapiyorsa, bunu kafirlerden yapiyordur; o yuzden de caizdir" seklinde dusunuyorlar. 

O yuzden diktator ne yaparsa yapsin, bu imanlilara DIKTATORUN ASLINDA DINI VE MUSLUMANLIGI SADECE KENDI CIKARI ICIN VE MUSLUMANLAR UZERINDEN SAGLADIGINI" aciklayamazsak, o gruptan kimse diktatoru sorgulamaz ve suphe etmez.

Yalniz asil sorun geliyor, ekonomik kriz. Bu konuda yeni baslik actim.

Iste bu kriz politik istikrarsizlikla da birlesince bu IMANLILARI DIKTATORLERININ MUSLUMANLIGI BILE KURTARAMAYACAK. Bakalim o zaman ne diyecekler/ne yapacaklar?

Ekonomik tikanikligin sorumlulugunu kime yukleyecekler?

Buyuk bir ihtimalle diktatorun gosterecegi adrese, yoo faiz lobisi degil; cemaat!

Cunku boylece DINI IKTIDARINI DA AYIRMIS OLACAK?

Zaten tum bu sinirsiz gorev degisiklikleri ile, CEMAATIN ADAMLARININ ISINE SON VERMIYOR MU?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Islam hakkinda ileri sürülen bu seyler bilgisizligin eseridir.

Yahudi olmayanin mali cani Yahudiye helaldir ama Müslüman olmayanin malinin caninin müslümana helal olmasi tamamen bir iftiradir.Ha eger siz savasta elde edilen ganimetlerden bahsetmeyip tamamen Islami hedef alarak bu helal olayini acikliyorsaniz buna da ben karsi cikarim.ABD Irak'i ele gecirdikten sonra petrol gelirlerini ABD'ye bagladi.E yani ABD müslüman degil nasil olacak bu is simdi?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Islam hakkinda ileri sürülen bu seyler bilgisizligin eseridir.

Yahudi olmayanin mali cani Yahudiye helaldir ama Müslüman olmayanin malinin caninin müslümana helal olmasi tamamen bir iftiradir.Ha eger siz savasta elde edilen ganimetlerden bahsetmeyip tamamen Islami hedef alarak bu helal olayini acikliyorsaniz buna da ben karsi cikarim.ABD Irak'i ele gecirdikten sonra petrol gelirlerini ABD'ye bagladi.E yani ABD müslüman degil nasil olacak bu is simdi?

saygilarla

Ozaman diktatorun yaptigi yolsuzluk, rusvet, kara para aklama, oglunu yargidan kacirma larina yanitin nedir? 

Muslumanlik olarak?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslam öyle mezheplerin dediği gibi değil. Onlar vernelle iyice durulanıp yuryumuşacık yapılmış ve size islam diye yutturulmuş yumuşakça dinler... Yani omurgasız. Yani omurgası imam operasyonuyla alınmış. İslamın omurgası ise yağma, ganimet, kölelik, sömürüdür.

Vahhabiliğin sonradan çıkması, onun mezhep olduğunu göstermez. Vahhabilik, mezhep adı altında değiştirilen, yumuşatılan, ehlileştirilen islamın özüne, yani şiddet, yağma ve savaşa döndürülmesi hareketidir. Yani mezhepler çıkmış, çıkmış, Vehhabiler de bu böyle olmaz, islam özünden uzaklaştı, ne yağma yapabiliyoruz, ne kafirleri öldürebiliyoruz, dini artık aslına döndürelim demişler.

Halifeye kayıtsız şartsız itaat, allaha itaat anlamına gelir. Tabii halifenin allaha karşı gelmesi durumunda itaat etmemek diye bir anlayış var. Ama halife gücü elinde tutunca allaha karşı geldiğini iddia etmek hiç kolay değil. Kendince bir mezhep icat eder ve bu mezhebin allahın dileği olduğunu iddia eder. Mezhepler de böyle türemiştir zaten.

Şimdi, bir karar verilse iyi olacak. grin.gif 

İlk alıntıya göre İslam ganimet, kölelik, yağma, sömürü diniyken Mezhep yokmuş, Mezhepler dinde yumuşamaya neden olmuş. Fakat, ikinci alıntıda Vahabi Mezhebinin İslamın aslına dönüş olduğu ifade edilmiş. Zira, Vahabiliğin kökü Selefiyydir ve Mezhep ayrımlarında ilk çıkan Mezheplerden biridir.

Buna göre, Selefilik gerçek Sert İslamı yumuşatmış olanlardan biri oluyor veya İslam zaten yumuşakmış Selefiyye sertleştirmiş anlamına geliyor, yani birinci iddia yanlış oluyor.

Buradan Selefiyye veya sonraki adıyla Vahabbilik Mezhep değil diye de sıyrılınamaz. Çünkü, 3. alıntıda doğru bir şekilde belirtildiği gibi, Orta Çağda dinler birer ideoloji idi ve dış siyaset dinler üzerinden yapılıyordu, iç siyaset ise Mezhepler üzerinden. Dolayısıyla, Selefiyye 8. asırda Halifeye karşı olarak kurulmuş bi hizip ise, o da bir " Mezheptir". :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EK BİLGİ :  

Selefiyye

Vikipedi, özgür ansiklopedi

" Selefi gelenek hadisçilerin temsil ettiği bir ekol olması, katı nakilci tavrı, aklı öncelemekten kaçınması, kıyas ve rey gibi metodlara itîbar etmemesi ile farklılaşır.  "

( tr.wikipedia )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Onu saglayan tanri degil; dindir.

Düzgün okuyalım lütfen. Bu yorumun cevapla alakası yok. Neye cevap verildiği burada :

Tek tanrı fikrinin icadı, insanlığın tarihinde yaşanmış en keskin gerilemedir. 

Değildir. İnsanların toplumsallaşmasında bir aşamadır. Yapılan devrim Kabilecilikten Ümmetçiliğe geçişi sağlamıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biggrin.png Hayır şimdi ortada bir devrim olsa da devrim şöyledir, devrim böyledir diye konuşsak! İslam devrim mevrim kesinlikle değil! Yağmacı kabilelerin bir araya gelip daha büyük çaplı yağma yapması. Sadece ve sadece bu! Bu da ümmet oluyormuş! Yesinler! 

Ortada bir " yutturma " çabası yok. :) Yazdığım yalnızca Tarihsel bir " OLGU ".

Ona bakarsak, örneğin Fransa'da 1789'da yapılan, Ümmetçilikten Milletçiliğe geçiş aşaması olan Milliyetçi Devrim de, değişik Mezhep ve dinlerden olan insanları, VATAN kavramı altında birleştirmiş ve bu devrimi yayma adına daha yaygın " yağma ve talana " , savaşlara yol açmıştır. bkz. Napolyon.

Oysa, sınıfsal açıdan incelersek, bu devrimle birlikte özgürlüğün toplumun daha geniş bir kesimine yayıldığı gözlenir. Yani, iktidar aristokrat sınıfından fiili olarak burjuva sınıfına geçmiş olmasına rağmen, özgürleşenler, toplumun geniş kesimini oluşturan, eski düzende Feodallere köle olan, toprakla birlikte alınan, satılan, devredilen Serf sınıfı idi. Bunların fiili iktidara sahip olabilme potansiyeli açısından da bir özgürlük durumu doğmuştur.Yani, teorik olarak, köylü mevcut düzende çalışıp sermaye birikimi yaparak burjuva sınıfına terfi edebilir.

İşte İslam Devrimi ile de, belli bir Kabilenin üstün sınıf olduğu, iktidarı elde tuttuğu düzenden, belli bir dine mensup olanların iktidarı elde tuttuğu düzene geçilmiştir. Yani, üstünlük kan ve akrabalık bağı  gibi doğuştan gelen fiziksellik / biyolojik bir temele dayanırken, yapılan devrimle o toplumda ilk defa düşünsel temele dayalı üstünlük durumu doğmuştur. Bu sayede daha öncesinde alt sıralarda yer alıp ezilen Kabilelerin böylece yolu açılarak, iktidara sahip olabilme potansiyeli açısından özgürleşme yaşanmıştır. Böylece farklı bir inanca sahip Kabile ve onun mensubu İslam dinine geçtiği anda bu potansiyele sahip olma şansını elde etmiş olacaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu kapatalım anlamına gelecek bir cümlem yok. Ama madem bir çelişki var ve bu halk görmeli denilmiş, o halde yolsuzluk ve rüşvetin, Müslüman olmayan aleyhinde de yasak olduğu kabul edilmiş demektir. Konuyu kapatan kelime; " çelişki kelimesi " olmuş. grin.gif

Yok çelişki iddiası şu manada ise, yani Müslüman halk Müslüman olsun olmasın herkes aleyhine olan yolsuzluk ve rüşvete kati biçimde karşı, ama İslamı bilmediği için İslamın da yolsuzluk ve rüşvete karşı olduğunu sanıyor ama aslında İslamda Müslüman olmayan aleyhinde yolsuzluk ve rüşvet serbest olduğundan, Müslümanlığı bırakması gerekir. Bu mudur ? :)<smile.png>

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ozaman diktatorun yaptigi yolsuzluk, rusvet, kara para aklama, oglunu yargidan kacirma larina yanitin nedir? 

Muslumanlik olarak?

Müslümanlikta o sorunun yaniti Allahin gazabina ugramakla cezalandirilmaktir.Islamin hicbir anlatiminda Kur'an ayetlerinin hicbirinde baskasinin mali müslümana helaldir diye bir yaklasim yoktur,Savaslarda elde edilen ganimetler konusunda ise su kadarini ifade etmek gerekir ki ,savaslar farkli bir anlam icerir.Buna ragmen Islamda "size bir saldiri olmadigi,ülkenizden cikarilmadiginiz sürece sakin savasmayin,savasirken de ifrata kacmayin"diye de insani bir vurgulama yapilmistir.Ben burada Islami savunmak anlaminda yazmiyorum bunlari. Sezar'in hakkini eger Sezar'a vermez isek o zaman haktan hukuktan bahsedemeyiz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Müslümanlikta o sorunun yaniti Allahin gazabina ugramakla cezalandirilmaktir.Islamin hicbir anlatiminda Kur'an ayetlerinin hicbirinde baskasinin mali müslümana helaldir diye bir yaklasim yoktur,Savaslarda elde edilen ganimetler konusunda ise su kadarini ifade etmek gerekir ki ,savaslar farkli bir anlam icerir.Buna ragmen Islamda "size bir saldiri olmadigi,ülkenizden cikarilmadiginiz sürece sakin savasmayin,savasirken de ifrata kacmayin"diye de insani bir vurgulama yapilmistir.Ben burada Islami savunmak anlaminda yazmiyorum bunlari. Sezar'in hakkini eger Sezar'a vermez isek o zaman haktan hukuktan bahsedemeyiz.

saygilarla

Kusura bakma ben bu dunyadaki cezayi bilmek ve gormek istiyorum.

Ayrica ortada hic te "Allah gazabina ugramislik" gibi bir durum yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benden yapılan alıntılar arasında en küçük bir çelişki yok. Sen bir sürü mezhep icat etmişsen, Vehhabilik Kuranda yazan ve kafirlerin öldürülüp mallarının yağması, çocuklarının köleleştirilmesi şeklinde olan gerçek islama dönmenin zamanı geldi diye ortaya çıktığında onu da farklı bir mezhep olarak algılarsın. Çünkü sen mezhep icatçısısın. Sana göre bu da mezhep olur.  

Mezhepler zaten Muhammed ölür ölmez çıkmaya başlamıştır. Bunlar içinde kendi görüşlerini dine sokmaya çalışanlar olacağı gibi, değişiklik yapmayalım, Muhammed öğretisi aynı kalsın diyen de elbette olacak. Bunlar çatıştıkça mezhepler belirgin şekilde ayrışacak ve Selefi ya da her neyse görüşler de mezhep olarak algılanacak. 

Konuda anlaşılmayacak, çelişki var sanılacak hiç bir taraf yok. Görmek isteyene, çelişki bulma hobisini pazar eklerinde tatmin edemeyenlere var tabi... Onlara süt beyaz kömür siyah desen yine çelişki bulmak için bin dereden su getirir, yok efendim yağlı olursa süt sarımtırak olur, yok efendim petrollü olursa gri olur diye demagojiye başlarlar. Sütün siyah, kömürün beyaz olduğunu iddia etmenin bir yolu olmadığı için tek başvurabilecekleri çare, demagojidir çünkü.

Konu apaçık ve net. Kurana baktığın zaman her yanından kan damlıyor. Savaş, nefret, düşmanlık çığlıkları yükseliyor. Köle, cariye, ganimet, allaha inanmayan veya eş koşanlara, Muhammede peygamber demeyenlere savaş açma, din allahın dini oluncaya kadar savaşma, köleleri, cariyeleri ganimetleri toplama gırla gidiyor. E geriye daha bir şey kalıyor mu? Mal meydanda. Kimsenin malın şurasına burasına bahane bulduğu yok. Ne yazıyorsa onu söylüyoruz. Yazmaz da biz uydururuz, o zaman olur. Ama yazıyor.

İnsanların ilkel ve vahşi dogmaları savunmak için bin dereden su getirmeleri insanlık adına bir utanç. Kedi resminin altına kedi, horoz resminin altına horoz yazmaya gerek yoktur. Kediyi de horozu da herkes bilir. Yağmayı, talanı, köleleştirmeyi, sorgusuz sualsiz itaati, korku imparatorluğu ve din faşizmi kurmayı tarife hacet yok.

Adamlar öldürmüş, yağmalamış, köleleştirmiş, yok etmiş, soykırım yapmış, bunu da kitaplarına böbürlene böbürlene açıkça yazmışlar. Bizim dinimizin özü budur, bu din bunun için var diye apaçık belirtmişler.

Mezhep çıkaracaksın da, yok efendim o öyle değil şöyle diye bin dereden su getirip beyin yıkayacak, insan aldatacak ve din faşizmine kuvvet vereceksin. Yok öyle yağma. Ateist bilinci bu zokaların bir tekini bile yutmaz. Tadına bile bakmaz. Bilir bunun dünyanın en korkunç, felç edici, öldürse daha iyi, yaşayan ölüye çevirici ve kanını, beynini emici bir zehir olduğunu.

Dünyada dinden özgür olmaktan daha büyük bir devrim olamaz ve yoktur. Köleliğin en korkuncu, din dogmalarına köle olmaktır. Bunun devrimle mevrimle en küçük bir alakası olamaz.  

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu fitnenin dinden döndürmek için işkence demek olduğunun açıklamasını hâla alamadık. Cevap verilmiş gibi alıntılar yapıp, içinde hiç bu tanım geçmeyen alıntılarla burada görsel kirlilik yaratmakla iddia kanıtlanmış olmuyor. 

İslam dini yağmacılık için icat edilmiştir. İcat eden Mekke müslümanları, buna giden yolu açmak için insanların inançlarına her gün bıkmadan usanmadan hakaret etmişler, aşağılamışlar, düşmanlık tohumları ekmişler ve ortamı gerebildikleri kadar gerip en sonunda kendilerini Mekke'den kovdurmayı başarmışlardır. İstedikleri de buydu. Böylece savaş ortamı hazırlanmış oldu.

Müslümanlar durmadan inançlarına saldırıldığından mızmızlanır dururlar. Taktik hiç değişmemiştir. Milletin inançlarına olanca hakareti yap, aşağıla, dışla, hayvandan bile aşağı olduklarını her gün tekrarla, sonra senin inancına katılınmadığı söylenince "vaaay allahıma küfredildi!" Yahu allahına filan küfredilmedi, sadece allahının var olmadığı söylendi. Sen küfür ettin, alay ettin milletin inandıklarına!

Allah diye uydurduğunuz ve görünmediğini iddia ettiğiniz putunuza sen inanıyorsun, ben de inanmıyorum. Olay bu kadar basit. Sen benim inandığım değerlere durmadan hakaretler ediyorsun, tehditler yağdırıyorsun, teröre, şiddete başvuruyorsun, ben senin inandığın değerlere sadece inanmadığımı söylüyorum. Bu da hakaret, saldırı oluyor!

Bu davranışa isim koyardım ama, yine saldırmakla suçlanacağım için varsın dürüst, ahlaklı, mert ve dobra olmak bende kalsın. Dogma bataklığı zaten dogmatikleri boğar. Ekstra bir şey yapmaya gerek yok. Tek söyleyeceğim var: Allah yoktur. Din, yağma amaçlı icat edilmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Muhammed'in tek başına çıkıp tüm müşriklere göğüs gerdiği, bir avuç inanırıyla işkencelere uğradığı, eziyetler çektiği filan hepsi uydurma masallardır. Mekkeliler hac ticaretini baltalayan ve ilahlarına küfreden, inançlarını aşağılayan, tanrılarına hakaretler eden bir adamı oracıkta öldürürlerdi. 

Öyle tek başına filan süpermen gibi çıkmamıştır. İslamı icat eden, iktidarı ele geçirmek ve yarımadayı yağmalamak isteyen Mekke muhalif gücüdür. Bunlar amaçlarına ulaşmak için peygamber diye Muhammed'i seçtiler ve kullandılar. Muhaliflerin korumasında olmuş ve kendisine ısmarlanan ayetleri üreterek efendileri muhaliflere hizmet etmiştir. Hiç bir dirayeti, liderliği, karizması filan olmayan çapsız, bir okuma yazmayı hayatı boyunca sökememiş bir adamdır. Savaş ganimetlerinden çaldığı iddia edilip yakasından tutulmuş bir adamdır.

Mekke, yani iktidar ele geçirilince de son kullanma süresi dolduğu için zehirlenerek öldürülmüştür. Zehirlendiğini anlamış ama bir şey yapamamıştır. Çünkü zehirleyen, Ayşe idi. Ahir ömründe bir öz yurdunda, Mekke'de ölmesine bile izin verilmemiş, Medine'de sürgün gibi ölmüştür. Ölürken de başı beklenip kafasından bir ayet uydurup giderayak ortalığı karıştırmasın diye başı beklenmiş, bir şey yazdırması yasaklanmıştır. Ölünce Ömer ölümünü duyurmayı yasaklamış, cesedini öylece bırakıp halife seçmek için toplantı yapmışlardır. Büyük bir cemaatle namazı bile kılınmamış, kokmaya başlayınca gece vakti aceleyle gömülmüştür. 

Nerde o veda hutbesinde onu dinlediği iddia edilen mahşeri kalabalık? Niye bu kalabalık cenaze namazını kılmadı? Bir rivayet göstersinler görelim bakalım, şöyle mahşeri kalabalık cenaze namazını kıldı diye? Yok...

Adamı tepe tepe kullanıp işi bitince ondan kurtulmuşlar. Kullanılanların sonu daima bu olur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu... grin.gif Başlık sahibinin görüşünü özetlediğim zaman, o benim de görüşüm mü oluyor? 

Sence oyle mi oluyor? :)

Ben baslikta basligi aciklamaya calisiyorum, sen de "evet var" olarak olumlu temelde tasdik ediyorsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.