Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İhsan Oktay Anar'ın Yeni Kitabı Galiz Kahraman (Galîz Kahraman)

gloria

Önerilen İletiler

Çok sevdiğim yazarlardan İhsan Oktay Anar'ın yeni kitabı Galîz Kahraman 17 Ocak'ta nihayet çıkıyor. Şu an bazı kitap satış siteleri ön siparişleri almaya başladı bile... Hani gözümüz aydın olsun diye yazayım istedim hemen...

galiz-kahraman.jpg

"Bütün zamanların kahramanı olan bir insanın hikayesidir bu. O hem herkes, hem de hiç kimsedir. Dünyadan alacağını tahsil etmeye gelmiştir. Çünkü, Tanrı dahil herkesin ona borcu vardır. Vebaline girilen tüyü bitmedik yetim işte odur. Kadim zamanlardan beri hakkı yendiğine göre, sonlu ama sınırsız bir evrenin engin ve derin merkezi insan olmanın, "olmasa da olur" halini icrâ etmesinde hiçbir sakınca yoktur. Romantik bir insafsızlığın bakir tacizcisi olmak sonuna kadar hakkıdır. Sıradanlığın üst insanıdır o. Asilliğiyle asilleşememesi umrunda bile değildir. Onun umrunda olan tek şey, sadece ve sadece kendini algılamak, kendi küçük âlemine sığan kainatı kabul etmektir. Çünkü bilmektedir ki, gerçek bilgelik de zaten budur."
(Tanıtım Bülteninden)

Etiket fiyatı: 14,50 TL

Türkçe
192 s.
İstanbul, 2014

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Ben aldım başladım bakalım smile.png bitince buraya kitap hakkındaki düşüncelerimi yazarım. Sen başlayabildin mi @@irinçköl

Kitap yurdundan kitap ısmarladım demiştim ya hani. İşte onlar 11 tane falandı ve bulunup gelmesi  10 günü buldu  .Onları sıraya dizdim .Sırayla okumaya başladım .

Hıfzı Topuz'un ;

Meyyale
Çamlıcanın üç gülü
Devrim Yılları
Tavcan
Başın öne eğilmesin (Sabahattin Ali'nin Romanı)
Vatanı bir pula sattık (Namık Kemal'in Romanı

Amın Maalouf'un ;

Doğunun limanları ve
Çivisi çıkmış dünya  ( uygarlıklarımız tükendiğinde)

Khaled Hosseini;

Ve dağlar yankılandı

Şafak Pavey;
Nereye gidersem gökyüzü benimdir

Tuncay Özkan'ın;
MIT'İN gizli tarihi     

Hıfzı Topuz'un kitaplarını bitirdim. Diğer  kitapları da bitirdikten sonra ,İhsan Oktay Anar'ın okumadığımı söylediğim diğer 3 kitabıyla birlikte galiz kahramanı da ısmarlayacağım. Yani daha onlara sıra var :)
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.