Jump to content

Dünyanın En Şanssız 5 İnsanı


Recommended Posts

Bela nerede, orada biten insanlar bunlar. Başlarına gelmedik kaza, bela, musibet kalmamış.

 

 

1. Ayak Bastığı Yere Atom Bombası Düşen Adam

 

6181_m.jpg

 

Tsutomu Yamaguchi Japon bir iş adamı. 6 Ağustos 1945 güni iş için Hiroşima'da bulunuyormuş. Tam şehirden ayrılacağı sırada malum olay gerçekleşmiş. Kenta atom bombası atılmış ve Yamaguchi sağ kalmasına rağmen işitme yeteneği,ni kaybetmiş. ayrıca, geçici körlük ve vücudunda ciddi yanıklar da oluşmuş. 

Bu olaylardan kaçıp tedavi görmek için memleketi Nagazaki'nin yolunu tutmuş. Ancak, 9 Ağustos'ta kendisi Nagazaki'deyken diğer atom bombası atılmış. Kendisi iki bombaya birden maruz kalıp da hayatta kalan tek kişi. 2010'da 93 yaşındayken mide kanserinden hayata veda etmiş.

 

2. Çalıştığı Tüm Gemiler Batan Garson

 

6182_m.jpg

 

Violet Jessop gemilerde garson olarak çalışan genç bir kadın. İlk olarak Olympic adlı bir gemide kendisine iş buluyor. Ancak, bu gemi başka bir gemiyle çarpışıp batıyor. Violet bu kazadan sağ kurtuluyor. Bir yıl sonra kendisine Titanic'te iş buluyor. Titanic'in başına gelenler herkesçe malum. Ancak, oradan da sağ kurtulmayı biliyor. 1. dünya Savaşı sırasında da Britannic isimli bir gemide işe başlıyor. Ancak, bu gemi de mayına çarpıyor ve denizin dibini boyluyor. Kendisi yine hayatta kalıyor tabii.

 

3. Kasırgaların Vazgeçemediği Kadın

 

6183_m.jpg

 

 

 

Melanie Martinez Amerik'nın en şanssız kadını olarak tanınıyor. Sahip olduğu 4 evi de kasırgada kaybetmiş. Kendisine taşınmasını söyleyen arkadaşlarına ise tek bir sözü var. "Burası benim evim."
 
 
4. Hayvanlar Tarafından Pek Sevilmeyen Adam
 
6184_m.jpg
 
 
Erik Norrie zıpkınla balık avlayan bir genç. Yine balık avladığı bir gün köpekbalığı saldırısına uğramış ve az daha balığa yem oluyormuş. O olaydan kurtulduktan bir süre sonra kendisine yıldırım çarpmış. Ancak, yine hayatta kalmış. Tam her şey bitti derken bir de yılan tarafından sokulup zehirlenmiş. Son anda kurtarılmış. Ama, halinden gayet memnun. Yüzünde güller açıyor.
 
5. Başına Gelmedik Kalmayan Adam
 
6185_m.jpg
 
John Lyne adlı İngiliz . 54 yıllık hayatında yaşamadığı kaza kalmamış. Tepesine yıldırım düşmüş, çığ altında kalmış, maden göçüğünde mahsur kalmış, 3 kez trafik kazası geçirmiş ve ağaçtan düşmüş ve daha birçok kaza... Kendisi dünyanın en şanssız adamlarından biri ancak anlaşılıyor ki, yaşayacak kadar şansı var.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Yukarıdakileri okuyunca şanssızlık mı lanetlenmişlik mi ben bilemedim, çok acayip hikayeler... Özellikle Violet Jessep, enteresanmış 😳

Bu hayatta iki fobim var, bunlardan biri şu adamla ilgili belgeseli izledikten sonra gelişti. Üzerime yıldırım düşecek diye yağmur yağarken korkudan dışarı çıkamamam sırf onun yüzünden. 

 

 Amerikalı Roy C. Sullivan'ın üzerine 1942-1977 yılları arasında tam 7 kez yıldırım düşmüş ama ölmemiştir.

1942 yılında Park koruyucusu Roy C. Sullivan gözetleme kulesinde iken ilk kez yıldırım vurmuş. Bu çarpma sonucunda ayak baş parmağına çivi batmış ve parmağını kaybetmiştir.

1969 yılında aracıyla giderken ikinci kez aracına yıldırım düşmüş. Bu çarpma sonucu kaşları, kirpikleri ve saçlarının çoğu yanmıştır.

1970 yılında evinin bahçesinde iken yine yıldırım düşmüş ve bu çarpma sonucu sol omuzu yanmıştır.

1972 yılında Parkta iken düşen yıldırımda saçları yanmış ve bundan sonra Roy yanında su taşımaya başlamıştır.

1973 yılında kafasına çarpan yıldırım sonucu yine saçları yanmış.

1974 yılında iken yine bir yıldırım düşmesi sonucu bileğine çarpan bir cıvata yüzünden yaralandı.

1977 yılında balık tutarken 7. ve son kez yine yıldırım çarptı. Bu çarpma sonucu göğsünde yanıklar oluşan Roy hastaneye kaldırılmıştır.

1983 yılında, 71 yaşındayken aşk acısı çektiği için intihar ederek ölmüştür

6-Roy-Sullivan.jpg

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.