Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

en korkunç filim hangisi?

heyt be

Önerilen İletiler

• Cevaplar 98
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Ya sizde de aynısı mı oluyor bilmiyorum ama uzun zamandır seyrettiğim hiç bir korku filmi bana korkunç gelmiyor halbuki eskiden özellikle çocukluk ve buluğ dönemlerinde gerçekten seyrederken korkardım acaba bu yaşımla mı alakalı yoksa artık iyi korku filmleri yapamıyorlar mı ? Biraz sıksam son zamanlarda seyrettiğim en korkunç film olarak ( aslında onda da pek korkmamıştım ya ) JEEPERS CREEPERS diyebilirim herhalde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya sizde de aynısı mı oluyor bilmiyorum ama uzun zamandır seyrettiğim hiç bir korku filmi bana korkunç gelmiyor halbuki eskiden özellikle çocukluk ve buluğ dönemlerinde gerçekten seyrederken korkardım acaba bu yaşımla mı alakalı yoksa artık iyi korku filmleri yapamıyorlar mı ? Biraz sıksam son zamanlarda seyrettiğim en korkunç film olarak ( aslında onda da pek korkmamıştım ya ) JEEPERS CREEPERS diyebilirim herhalde...

20384[/snapback]

Bende de tam tersi oldu iste.... İzledigim hicbir korku filminden korkmazdım...

Bundan yaklasık 4-5 sene once Exorcist'e gittim... Ondan sonra o tarz filmlerde korkar oldum... :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

20384[/snapback]

Bende de tam tersi oldu iste.... İzledigim hicbir korku filminden korkmazdım...

Bundan yaklasık 4-5 sene once Exorcist'e gittim... Ondan sonra o tarz filmlerde korkar oldum... :(

20387[/snapback]

İlginç halbuki sonuçta hemen hemen birbirine benzer sahneler oynalınıyor yani dikkat edin özellikle son zamanlarda yapılan korku filmlerinde seyirciyi irkiltmek adına mümkün olduğunca ses efektlerine ve ani korku sahnelerine ( mesela birden bire dolaptan fırlayan bir yaratık gibi ) fazlaca yer verilmeye başlandı ve her ne kadar değişik senaryolar üretilsede kalıplar hep aynı belkide bu yüzden alıştım ve artık korku filmleri korkutucu gelmiyor ama ortak senin de dediğin gibi exorcist enel anlamda zaten ürkütücü bir filmdi ve ben onu korku filmden daha ziyade gerilim filmi statüsüne koyarım....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D

20384[/snapback]

Armancım korkmuyorsun zira korku sineması aslında çok zor bir iştir.

Veee bunuda yapabilen çok az yönetmen vardır.Walla ben garez

filminden çok etkilendim.Bence iyi bir korku filmi.Sen bi seyret

artık sinemada seyredemezsin ama vcd-dvd falan bulursan kaçırma.

sonra gel yine filmi tartışalım.Sağlıcakla :D

20395[/snapback]

Seyrettim arkadaşım garezi de ve o filmi ne yalan söyliyim halka filminin devamını izler gibi seyrettim çünkü konular birbirine çok yakındı her ikisinde de intikam alan kötü ruhlar konu edilmiş efektlere ve insanı geren müziklerine lafım yok ama anlatmak istdiğim her defasında ne olacağını tahmin ediyor gibiyim ( işte şimdi asansör açılacak ve saçları yüzünü kapatmış kötü ruh fırlayacak kadının üstüne ) belkide zamanında çok fazla korku filmi seyrettim ve bu yüzden belkide değişik birşeyler beklediğim için korkmuyor olabilirim ya herneyse siz bana bakmayın ben korkmuyor olabilirim ama bu filmlerden korkan çok insan var biliyorum hatta laf aramızda bu filmler yeni çıkmaya başlayanlar için ideal seyirlikler özellikle erkek tarafının işine geliyor ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlginç halbuki sonuçta hemen hemen birbirine benzer sahneler oynalınıyor yani dikkat edin özellikle son zamanlarda yapılan korku filmlerinde seyirciyi irkiltmek adına mümkün olduğunca ses efektlerine ve ani korku sahnelerine ( mesela birden bire dolaptan fırlayan bir yaratık gibi ) fazlaca yer verilmeye başlandı ve her ne kadar değişik senaryolar üretilsede kalıplar hep aynı belkide bu yüzden alıştım ve artık korku filmleri korkutucu gelmiyor ama ortak senin de dediğin gibi exorcist enel anlamda zaten ürkütücü bir filmdi ve ben onu korku filmden daha ziyade gerilim filmi statüsüne koyarım....

20394[/snapback]

Problem de bu zaten.... Sinemada sesi kıssalar korkmayacagım... :P :P

Ama ses effectleri yuzunden arada bir fırlayıp duruyorum... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:P  ilahi arman sen çok yaşa emi. e napiim biz heyt be ye film öneriyordukki sen çıktın :D Aslında bende garezden korktuğumu

söylemedim.Çok beğendim dedim.Ama senin azılı bir korku film

canavarı olduğunu nerden bileyim. :lol: Madem konu açıldı bu

minvalde bir iki laf daha edelim. Ben Kuzuların sessizliği,

altıncı his, onlar tarzı filmleri daha keyifli buluyorum.Çünkü

gerilim filmlerinin bir mantığı olabiliyor.Korku sineması ise

daha çok fantezi düşkünlerine hitap ediyor.

20415[/snapback]

Kesinlikle aynı kafadanız saydığın o tür filmler hem bana daha çok keyif veriyor hemde çok daha ilgi çekici oluyorlar ve neden daha çekiciler biliyormusun çünkü zannediyorum ki o tür filmlerde hemen sonuca gidilmiyor yönetmen filmin her yerine sır ve gizem ögelerini serpiştiriyor ve duygu kesinlikle o tür filmlerde daha çok oluyor yani gerilim filmlerinde zaman zaman gözleriniz dolabiliyor zaman zamansa tüyleriniz diken diken olabiliyor ama en yoğun olarak hissettiğiniz şey ;senarist adeta merak duygunuza tecavüz etmektedir ve seyredenler bu meraklanmaktan son derece keyif almaktadırlar bilmiyorum yanlışmıyım ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

walla ben garezin baştan çok kısa bir sahnesini seyrettim, o saçı başı karışmış elemanı gördüm :kapat kapaaaat diyerekten kaçtım 1 hafta da tuvalete gidemedim.dalga geçmiyorum ben zaten çok korkarım korku/gerilim filmlerinden,kesip biçenlerden diilde bu ruhlardan,cinlerden,yaratıklardan,hortlaklardan vb.felaket derecede tırsıyorum,ciyaklamak suretiyle feveran ediyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaaa cok severim, bi ara korku filmi die tuttuurdum, adam gibi korku filmi bulamadik, hepsini denedim abi, hic biri korkutmadi....

ama ondan sonra tek basima shining (stephen King) izleyemedim, ilk 10-15 dakika sora kapattim, bilen var mi bu filmi, ve korkunc mu, daha dogrusu gerio mu ??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaaa cok severim, bi ara korku filmi die tuttuurdum, adam gibi korku filmi bulamadik, hepsini denedim abi, hic biri korkutmadi....

ama ondan sonra tek basima shining (stephen King) izleyemedim, ilk 10-15 dakika sora kapattim, bilen var mi bu filmi, ve korkunc mu, daha dogrusu gerio mu ??

20484[/snapback]

Canım ben Stephan abimizin bir çok kitabını okumuş ve filmini seyretmiş biri olarak bu bahsettiğin filmi hiç duymamamıştım acaba biraz konusundan bahsedebilirmisin çıkaramadım ve şimdi rahatsız oldum bilmediğim bir film ya da kitapsa hemen öğrenmeliyim....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sanirim kitabin da adi shining ama emin diilim, birde bayagi bi gerilimi basladi, ve en basinda kapattim, dolayisiyle konusunu da bilmiorum...

sadece issis bir yerde büyük bir hotel gececio olay...

Not: kendini takip edilmis hissetmiosundur umarim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN
korkunç bir film 1

korkunç bir film 2

izle çok korkunç :P  :P  :P

20390[/snapback]

3. çıktığından bihabersin sanırım :P

ben devlet düşmanını izlerken çok korktum bir insanın yaşamına bu kadar girilmemeli die gelecekten korktum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:P  ilahi arman sen çok yaşa emi. e napiim biz heyt be ye film öneriyordukki sen çıktın :D Aslında bende garezden korktuğumu

söylemedim.Çok beğendim dedim.Ama senin azılı bir korku film

canavarı olduğunu nerden bileyim. :lol: Madem konu açıldı bu

minvalde bir iki laf daha edelim. Ben Kuzuların sessizliği,

altıncı his, onlar tarzı filmleri daha keyifli buluyorum.Çünkü

gerilim filmlerinin bir mantığı olabiliyor.Korku sineması ise

daha çok fantezi düşkünlerine hitap ediyor.

20415[/snapback]

Kesinlikle aynı kafadanız saydığın o tür filmler hem bana daha çok keyif veriyor hemde çok daha ilgi çekici oluyorlar ve neden daha çekiciler biliyormusun çünkü zannediyorum ki o tür filmlerde hemen sonuca gidilmiyor yönetmen filmin her yerine sır ve gizem ögelerini serpiştiriyor ve duygu kesinlikle o tür filmlerde daha çok oluyor yani gerilim filmlerinde zaman zaman gözleriniz dolabiliyor zaman zamansa tüyleriniz diken diken olabiliyor ama en yoğun olarak hissettiğiniz şey ;senarist adeta merak duygunuza tecavüz etmektedir ve seyredenler bu meraklanmaktan son derece keyif almaktadırlar bilmiyorum yanlışmıyım ?

20444[/snapback]

cok haklisin

ölümsüz

altinci his

ve aklima gelmeyenler

zaten filmde gercek payi oldugunda daha keyifli oluyor

korku filmleri de ayni sekilde bir mengene de gerceklik payi yok mesela..ama ruhlar ölüler vs..güzel oluyor...psikolojik korku filmleri cok iyi..

bi film vardi mesela cok iyi bir adam bir eve tasiniyoröar ev onu etkilioyr adam korkunc canavarlasiyor

elm sokaginda kabus serisi de fena degil sonucta her sey rüyada oluyor..

küpü izlediniz mi bu arada..yumurta kesecegi adami dogruyor falan. :D

hayvan mezarligi da güzeldi..

adini hatirlamadigim daha bir sürü film..

saygilar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak sen dilku hanımda bir korku film hayranı çıktı :D

Valla arkadaşım bahsettiğin filmler gerçekten seyirliktiler özellikle küp konusu ve içeriğiyle diğerlerinden çok daha farklı ve kendine özgü bir gerilim bilim kurgu olmuştu aklıma çocukken seyredemediğim ve yarıda bıraktığım bir korku filmi geldi birden belki bazılarınız bunu bilir ŞEYTANIN ÖLÜSÜ bu film zamanında ödüller almış ve hakikaten kült korku filmlerinin öncülerinden olmuştu hatırladınız mı bilmiyorum hani bir grup genç ormanın ortasında küçük bir kulübede bir gece sabahlamaya çalışmışlar ama kulübede bulunan kötü ruh sabaha kadar hepsinin hakkından gelmişti hatta filmin afişi çok meşhur olmuştu afişte motorlu testereyi havaya kaldırmış eli yüzü kan ve çizik içinde genç bir adamın olduğu afiş işte bu filmdir benim korkudan seyredemediğim tek film...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak sen dilku hanımda bir korku film hayranı çıktı  :D

Valla arkadaşım bahsettiğin filmler gerçekten seyirliktiler özellikle küp konusu ve içeriğiyle diğerlerinden çok daha farklı ve kendine özgü bir gerilim bilim kurgu olmuştu aklıma çocukken seyredemediğim ve yarıda bıraktığım bir korku filmi geldi birden belki bazılarınız bunu bilir ŞEYTANIN ÖLÜSÜ bu film zamanında ödüller almış ve hakikaten kült korku filmlerinin öncülerinden olmuştu hatırladınız mı bilmiyorum hani bir grup genç ormanın ortasında küçük bir kulübede bir gece sabahlamaya çalışmışlar ama kulübede bulunan kötü ruh sabaha kadar hepsinin hakkından gelmişti hatta filmin afişi çok meşhur olmuştu afişte motorlu testereyi havaya kaldırmış eli yüzü kan ve çizik içinde genç bir adamın olduğu afiş işte bu filmdir benim korkudan seyredemediğim tek film...

20551[/snapback]

o zaman cocukmussun canim simdi seyredersin artik bulursan..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.