Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

en sevdiginiz kitap hangisi

Misafir alaTurka

Önerilen İletiler

• Cevaplar 115
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

benimki mesela Siddartha (H.Hesse)

bu kitapta kendimi ve bir cok sey daha buluyorum....

ve en cok tavsiye ettigim kitaptir...

Kendini sidarta'da bulamazsın eger arıyor isen bozkırkurdu ve boncuk oyunu kitaplarını denemelisin.Hermann Hesse kitaplarından öte kendi kimliği cok enteresandır.Hitler Almanyası'nda asker olmamış,çıldırmış ve bir dostu ona sanırım 20 yıl bakmış hiçbir bedel almaksızın ve onun yazar kaabiliyetini yeniden kazandırarak onu dünya'ya hediye etmiş.Müthiş bir alman yazardır.Boncuk oyunu aslında yazarın finalidir.Uzakdogu Kültüründen budizm'den fevkalade etkilenen yazarın eserlerinde bu yansımaları cok net bir şekilde görebiliyoruz.

Cok etkileneceğini umarım.

sevgilerimle,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kazancakıs ın zorba,hayatı farklı pencereden seyreden birini anlattığı için..

aslında her kitap bı şaşkınlıktır,yeni bır hayatı tanımaktır,yeni bir bakışa uyanmakdır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaklaşık 6-7 kere okuduğum henri çeri'nin(henriee charrie gibi bişi)

kelebek adlı romanı...

fransız guyanasından defalarca kaçma girişiminde bulunup sonunda

kaçan ve filmi çevrilip steve mc. queen ve dustin hofman'ın

oyunculuğuylada filme çevrilen bir şaheser bence...

bu insanın özgürlüğüne olan aşkı beni hep hayran bırakmıştır...pek

edebi bir roman olmasa bile.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Küçük Prens - Antoine de Saint-Exupéry

Canım sıkıldığında açıp okuduğum kitaplardan biri...

Kitapta bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyası anlatılır.İnsanların hatalarını ve aptallıklarını, büyüdükleri zaman unuttukları basit çocuk bakışını anlatır.

Çocuk kitabı olarak piyasaya sürülen ve bilinen fakat çocukların yanısıra çocukluğuna dönmek isteyenlere de hitap eden mükemmel bir kitap...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla gene dini açıdan yaklaşmıy deyin ben Kuran'ı Kerim diyorum....

Saygılar-Sevgiler..

Neden biraz ufkunu genişletmiyorsun?

Bak kitap okumamanın dezavantajlarından birisiyle karşı karşıyasın,

forumun başlığını oluşturan cümleden anladığının sadece bu olması ne kadar üzücü....

Ve farkına var artık çok kıymet verdiğin kuran'ı antipatik hale getiriyorsun....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Kelebek adlı romanın yazarı: Henri CHARRIERE'DİR ve evet sana katılıyorum hem kitabı hem filmi muhteşemdir :)

Zorba benim de en sevdigim romanlardan biridir... Nikos Kazancakis'in diğer kitaplarını da oku Sedoş okumadıysan onlar da cok guzeldir...

Küçük Prens: OKuldaki butun 3. sınıflara mecburi okutturuyorum... Bi de ortaokula gectiklerinde okutturuyoruz. Muthisssss

Bana gelince benim en sevdiğim kitap: Ursula K. Le Guin'in Mülksüzler isimli romanıdır. Okuyan var mı aranızda hiç?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alev Alatlı nın kitaplarını da tavsıye ederım..özellıkle kadın erkek üzerine çok yerınde ve mızahı tespitler yaptığı ve bunu bilimsel ıstatıstıklerle desteklediği Kadere Karşı Koy A.Ş. kitabını tavsıye ederim..roman yaklaşımında bır kitap

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Bunları kitap önerilerine eklemiştim, ama burası daha uygun gibi..

- Martin Eden

- Şibumi ve İnci sokağı

- Monte Kristo Kontu

- Asimov'un Vakıf ve Robot serileri

Hepsi severek okuduğum kitaplar.

Asimov'un kitaplarını 2. elden zorlukla bulmuştum ama yeniden basılıyorlar, artık bulmak daha kolay.

İnci sokağı da Trevanian'ın son kitabı, oldukça hoşuma gitti. Ölümünden sonra yayınlandı sanıyorum..

İlave olarak Patrick Süskind'den Koku..

Puzo'dan Baba ve Aptallar erken ölür

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

kelebek adlı romanı...

Romanini okumadim,ama filmine babam bayilirdi ve ciktiginda kacirmazdi,cok etkileyiciydi,benim de hala aklimdan gitmez.O sonundaki kurtulus ozellikle..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Burada bulunan diğer arkadaşlar gibi kitap okumayı çok severimm.Eve pc girmeden önce tam bir kitap kurduydum diyebilirim...en çok tat olarak okuduğun kitap hangisi diye sorsalar...Yaşar KEMAL'in İnce MEMET 1. diyebilirim..tüm serisini okdum ama 1.tam anlamıyla muhteşemdi.Uzun süredir iç sıkıntıları yaşıyorum..olumsuz düşüncelerdenn çokk sıkıldımm..kendim için ne yapabilirim diye düşünürken..birden kitap okumayı ne kadar özlediğimi hissettim..hemen kendime 2 kitap aldımm.Z.LİVANELİ "Leyla'nın evi" ve Solmaz Kamuran 'ın "Çanakkale Rüzgarı"..leyla'nın evini 1 gecede okudum..güseldi...şimdide 2.kitaba başlamak için can atıyorum...sevgiler... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

en sevdiğim kitap demek zor

insan her yeni okuyuşta yeni bir etkilenme yaşıyor

şu sıralar bir kadın düşmanı nın etkisindeyim

Dogvillecim benim :hug: özledim seni yaa :(

Ayrıca bu yazına içten katılıyorum.. :clover:

Her okuduğum kitap etkiler beni..Her defasında "yok yok bundan başka güzel bir kitap göremem" dediğimi biliyorum..Kitapların hepsi hoşuma gidiyor..seviyorum..

Şöyle diyeyim en çok etkisinde kaldığım kitap; Reşat Nuri Güntekin'in "Çalıkuşu" romanı..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

en sevdiğim bir kitap yok okuduğum pek çok kitabı severek okudum ama sevdiğim yazarlar, Cengiz Özakıncı, Aytunç Kızıldağ, Gothe, Yaşar Nuri Öztürk çok farklı çeşitler okumayı seviyorum belli bir tarzım yok kitap tanıtımlarını takip ediyorum konusunu ve içeriğini öğreniyorum hoş gelirse alıyorum ve okuyorum şu an okuduğum kamikaze operasyonu atilla akar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Şuan yazarını hatırlamadığım bir kitap var "İnsanın Anlam Arayışı" adında

Nazi kamplarında hayatını sürdürmüş, oradan hiç çıkamayacağına inanan bir insanın o kamptan çıktıktan sonra geçirdiği zamanları ve bu zamanlar içerisindeki düşüncelerini anlattığı bir kitap

Dersane yıllarındayken felsefe öğretmenimin verdiği bir kitaptı ve gerçekten çok etkileyiciydi.

Bu arada okumamış arkadaşlar varsa Nitczhe nin Nitczhe ağladığında ve Tolstoy un İçimizdeki şeytan ını tavsiye ederim kendi adıma

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

kelebek adlı romanı...

Offf Offf.annem bana okumam için verdiğinde orta okuldaydım..sonraki yıllarda da okumak zorunda kaldım doğal olarak..Öyle haklısın ki...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.