Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TAYYİP ERDOĞAN'IN, 1980'Lİ YILLARDA ARŞİVLENEN, KUR'AN KURSUNDA ETTİĞİ BİLİNEN VE TRABZON TİRE ASKERİ ARŞİVİNDE MEVCUT BULUNAN ATATÜRK ALEYHİNDEKİ ÜN.

DİPNOT

Önerilen İletiler

Pardooonnnn Trabzon ili Tire ilçesimi???? ne zaman böyle yer ilçe olmuş Trabzon'da resmen yalan bu haber çünkü Trabzon'un Tire diye bir ilçesi yoookk ben Trabzon'luyum Trabzonda yaşıyorum üstelik 30 yıla yakın bir zamandır.[

Konu ile ilgili olarak bu da başka bir haber...

http://www.ortadogugazetesi.net/haber_d.asp?haber=11134

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 51
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Konu ile ilgili olarak bu da başka bir haber...

http://www.ortadogugazetesi.net/haber_d.asp?haber=11134

Arkadaşım ben de kelime üzerinden araştırdım;Tire İzmir in güneydoğusunda kalan bir ilçesi...

Yaz bir arama motorunda; gör sonuçları...

O dediğin kaynağa da ulaştım ben zaten;ilk sorumdan sonra...

:zorro:

Arkadaşım biz de ilgimizi çeken ve genelde kaynakları belirtilen yazıları buraya taşıyoruz...

Tabiki kaynağın tahlisizliği demekten başka diyebileceğim ne olabilir...

Onu anlayışınıza bırakıyorum...

Biz burada Tire şurada buradayı tartışmak için bulunmuyoruz...

Tamam Tireyi anladık...

Ya başbakan denen o kişinin yeminine karşı tutum ve davranışların ne?...

Konunun özü itibariyle düşünceleriniz neler...

Sizce bu doğrumu?

Bir başbakan için tehlikeli sayılabilcek bir sürece yelken açma değilmi?

Hepimiz biliyoruz devletin gücünü ve sabrını...

Bu ülkede yaşayan bizler için bir insanın/toplumun inançlı vey inançsız olması çokmu önemli?...

İnanç dışında ortak ve bizi biz yapan ve inanılmaz güçlü kılan değerlerimiz olamazmı?...

Sevgiyle kalın...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizce bu doğrumu?

Bu ülkede yaşayan bizler için bir insanın/toplumun inançlı vey inançsız olması çokmu önemli?...

İnanç dışında ortak ve bizi biz yapan ve inanılmaz güçlü kılan değerlerimiz olamazmı?...

Sevgiyle kalın...

.

"Bu zamana kadar Kur'an kurslarında böyle bir yemin ettirildiğine dair tek bir kanıt bile ileri sürülememiştir. Ne mahkeme kararı, ne de herhangi bir belge.

ayrıca şu da bir gercek değilmi böyle bi haber olsa neden diğer medya kuruluşları ilgi göstermedi.. her fırsatta başbakanı eleştiren hürriyet, milliyet, sabah gibi gazeteler NTV, CNNTURK, HABERTURK, Kanal D, ATV gibi kuruluşlar böyle bir haberi dikkate almazken trajı düşük yada internetten haber yalan haber yapmaya calışan sözüm ona medya kuruluşları haber yapmıştır. ilk önce haberin doğruluk payını kanıtlamalısınki sonra "Bir başbakan için tehlikeli sayılabilcek bir sürece yelken açma değilmi?" bu soruyu sorabilirsin. iftira üzerine cevap bekliyorsun bende onu anlamıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım biz de ilgimizi çeken ve genelde kaynakları belirtilen yazıları buraya taşıyoruz...

Tabiki kaynağın tahlisizliği demekten başka diyebileceğim ne olabilir...

Onu anlayışınıza bırakıyorum...

Biz burada Tire şurada buradayı tartışmak için bulunmuyoruz...

Tamam Tireyi anladık...

Sizce bu doğrumu?

Sevgiyle kalın...

.

Şu sözlerinle diyorsun ki "Tamam;yemi yutmadınız;ama şöyle şöyle"

Evet bundan ileri bir değer taşımıor şu söylediklerin...

Bence biraz daha önemseyip;doğru mu yanlış mı olduğuna yönelik kuvvetli bir delil bulup,karşımıza çıksaydın daha iyi olmaz mıydı???

Bu başlığın ve yazının şu anki durumu doğru olduğu yolunda değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asparagası fena yediler

Galatasaraylı bir taraftar, msbnews adlı varolmayan site yarattı... Ronaldinho'yu Fener'e getirdi. Hürriyet balıklama atladı.

56 milyon euro önermiş!

Cumartesi, Hürriyet okuyanlar gözlerine inanamadı. msbnews internet sitesi kaynak gösterilerek verilen habere göre, F.Bahçe, Ronaldinho'ya 56 milyon Euro önermişti. Barcelona Başkanı da transferi doğrulamıştı. Haber doğru muydu? Tabii ki hayır... İşte tarihi asparagasın gerçek ve çarpıcı hikâyesi:

Yanlış ismi bile farkedemediler

Bir taraftar, transferle ilgili yazdığı İngilizce metni, msbnews.com adresli ara yüz yaratarak sanal ortama taşıdı. Başkan Laporta'nın adını da, "Kapı" anlamına gelen "La Porta" olarak yazdı... Bunu farkedip haberi almayacaklarını düşünüyordu. Hürriyet hem haberi aldı, hem başkanın adını yanlış yazdı...

işte dipnot ta aynı bu haber gibi başbakanın haberine BALIKLAMA atladı...

ayrıca bununlada kalmayıp yalan haber üzerine yorum yapılmasını bekliyor. şimdi diğer yazdıklarının güvenirliliği tartışılır!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu sözlerinle diyorsun ki "Tamam;yemi yutmadınız;ama şöyle şöyle"

Evet bundan ileri bir değer taşımıor şu söylediklerin...

Bence biraz daha önemseyip;doğru mu yanlış mı olduğuna yönelik kuvvetli bir delil bulup,karşımıza çıksaydın daha iyi olmaz mıydı???

Bu başlığın ve yazının şu anki durumu doğru olduğu yolunda değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Abartmaya da lüzum yok...

Herkesin başına gelebilieceği gibi;bu sessizliği onun hedefe yaklaştığının göstergesi de olabilir;öyle bir gelir ki

parçalar yerine oturur...

Ama şu an durum gerçekten onun aleyhinde...

bende cok eklemeler yapmak istiyorum ama bakıyorumki site kişisel diğer sitelerdede araştırıyorum yok ise dikkate almıyorum bu duruma düşmemek için. cünkü medyada kişisel cıkarları doğrultusunda haber yapıyor yada çarpıtıyor... burada yazarın gönlünden gecen buymuş ama işte gerceklerin öyle olmadığı anlaşılıyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu da mı yalan...

305nnndedizkenba351bakan7mb.jpg

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu da mı yalan...

305nnndedizkenba351bakan7mb.jpg

.

sayın dipnot yaptıgın hatanın farkına varabilmişsin şimdide başlıga uygun olmayan konuyu başka yönlere saptırmaya calışan resimler eklemeye calışıyorsun ama komik duruma düşüyorsun...

benzeri resimler deniz baykal içinde vardı hatta başbakan bir konuşmasında göstermişti. deniz baykal ve beraberinde 2 kişi daha vardı... 2 kişi şuan pkk nın üst düzey sorumluları o resmi bulursam onu eklerim...

ama şu an durumun gercekten komik. actıgın konunun yalan ve iftira oldugunu anladığın ve düştün tuzağa başkalarını düşürememen görülmeye değer...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

Biz zamanlar Ş. Yılmaz'lar vardı...

O hırs dolu ve tam bir kilinik vakka idi...

Şimdi galiba devir değişti...

Bu hatayı anlamış olmalılar...

Çünkü demokrasiyi kullanarak, inanılmaz kıvırmalarla ve tam bir profesyonel işi takiyelerle işlerini sinsice yürütme yolundalar...

Bakalım nereye kadar...

Sabırla beklemekteyiz...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu başlığın ömrü dolmuş sanırım...

Açandan doğru dürüst bir savunma gelmedi...

Arkadaşım bencesen ya yeni bir başlık aç;ya da önceden açtıklarında yaz bunları...

Demogaji yapıyorsun şu an;başka hiçbir şey değil...

Ben de burdan tekrarlayım ki unutulmasın...

Tire İzmir in bir ilçesi ve bu haber nedense büyük basın kuruluşlarınca pek ilgiyle karşılanmamış...

Kaynak hatalı verilmiş ve konu önemli yer tutmamış...

Yani fazla güvenmeyin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

Biz zamanlar Ş. Yılmaz'lar vardı...

O hırs dolu ve tam bir kilinik vakka idi...

Şimdi galiba devir değişti...

Bu hatayı anlamış olmalılar...

Çünkü demokrasiyi kullanarak, inanılmaz kıvırmalarla ve tam bir profesyonel işi takiyelerle işlerini sinsice yürütme yolundalar...

Bakalım nereye kadar...

Sabırla beklemekteyiz...

.

:lol::lol::lol:

başlığa davet ediyorum sayın DİPNOT

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım bencesen ya yeni bir başlık aç;ya da önceden açtıklarında yaz bunları...

Tire İzmir in bir ilçesi ve bu haber nedense büyük basın kuruluşlarınca pek ilgiyle karşılanmamış...

Yani fazla güvenmeyin...

Bu durumda o savunmalara bir kılıf uydurulabilir tabiki...

Bunu anlamamak zor değil...

Açıkçası toplumsal inanç biçimi zaten buna çok müsait...

Ama bizler o savunmaları ne pahasına olursa olsun ve hangi parti, hangi tahrikat, hangi kurum, hangi siyasal partı, hangi din, hangi ulus düşüncesinde olursa olsun tüm gerçekçiliği ile ve objektif olarak yapmaya devam edeceğiz...

Çünkü toplumun özlem duyduğu değerler siyasal görüş ve dini farklılıklar değil ulusal bilinç ve ona yakışan bilimsel, kültürel, ekonomik ve sosyal gelişmeya ayak uydurarak gelişmelerin farkındalığında hizmet etmek ve bunu yüce değer saymaktır...

Tabiki sizin düşüncelerinizi saygı duyuyorum...

Dost sevgilerimle sevgili ali0_1

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İŞTE ONLAR 19. Dönem TBMM’de DEP’lilerle birlikte yer alan CHP’liler arasında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcıları Mehmet Sevigen, Algan Hacaloğlu, Genel Başkan Yardımcıları Eşref Erdem ve Cevdet Selvi, Hatay Milletvekili Fuat Çay, TBMM Başkanvekili Ali Dinçer, Gaziantep Milletvekili Mustafa Yılmaz’ın yanı sıra Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Ateş ve Hakkari Milletvekili Esat Canan ile MYK üyesi ve Tunceli Milletvekili Sinan Yerlikaya da yer alıyor. O dönemde SHP çatısı altında TBMM’ye giren DEP’liler arasında halen terör örgütü PKK/Kongra Gel’in Genel Başkanı olan Zübeyir Aydar’ın yanı sıra Hatip Dicle, Nizamettin Toğuç, Hatip Dicle, Sedat Yuttaş, Leyla Zana, Ahmet Türk, Mehmet Ali Yiğit, Sırrı Sakık, Naif Güneş, Orhan Doğan, Selim Sadak ve Remzi Kartal yer alıyordu.

şimdi aynı şuclamayı ben deniz baykal için yapsam yakışık olurmu... 1991 deki secime girdiği arkadasları şuan Türkiye nin başına en büyük bela olan pkk nın sorumluları...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani fazla güvenmeyin...

Ama bizler o savunmaları ne pahasına olursa olsun ve hangi parti, hangi tahrikat, hangi kurum, hangi siyasal partı, hangi din, hangi ulus düşüncesinde olursa olsun tüm gerçekçiliği ile ve objektif olarak yapmaya devam edeceğiz...

Çünkü toplumun özlem duyduğu değerler siyasal görüş ve dini farklılıklar değil ulusal bilinç ve ona yakışan bilimsel, kültürel, ekonomik ve sosyal gelişmeya ayak uydurarak gelişmelerin farkındalığında hizmet etmek ve bunu yüce değer saymaktır...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

Sevgili DİPNOT

Bence sen bir an önce bu başlıktan uzaklaş...

Çok fena espiri malzemesi olursun bak;ben de dayanamayacağım artık... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnternette “Feomidyum” yalanı ! Can Dündar, internette yayılan uydurma bir söylentinin ipliğini pazara çıkardı ! 45980.jpg 12 Haziran 2006 11:35

İşte Milliyet gazetesi yazarı Can Dündar’ın bugünkü köşe yazısı:

İnternet'te element yalanı!

Geçen hafta Ege bölgesinde organ kaçakçılarının çocukları kaçırıp böbreklerini çaldıktan sonra cesetlerini çöplere attığına dair internet yalanını yazmıştım.

Baktım, internet âleminde bu kez iddiaya iliştirilmiş şekilde benim yazı dönüyor.

Birisi altına şu notu düşmüş:

“Peki bu yazının Can Dündar'a ait olduğu ne malum?”

Gerçekten internet öyle güvenilmez bir ortam haline geldi ki, becerikli bir ufaklığın bütün ülkeyi işletmesi mümkün artık...

Kuzey Irak'taki bir PKK şehitliği fotoğrafı aylardır Diyarbakır'da diye dolaşıp duruyor; mesajı alan da bize yollayıp “Niye bir şey yapmıyorsunuz?” diye fırçalıyor.

Ama şimdi vereceğim örnek, bence internet tarihine geçecek nitelikte...

Kahramanımız 30 yaşlarında, bilgisayar meraklısı bir adam...

Ofisinde bilgisayar başındayken, bu ne idüğü belirsiz mesaj bombardımanından bunalmış; arkadaşlarını işletmek, internetin inandırıcılığını test etmek ve ne kadar ciddiye alınacağını görmek için bir web sitesi kurup orada ciddi bir komplo teorisi de kendisi yazmış.

Sitenin adı: “Türkiye Bilimsel Araştırmalar Platformu...”

Adresi : http://tubiap.googlepages.com

“Türkiye'nin aydınlık geleceğine hoş geldiniz” diye başlayan site “Feomidyum gerçeği ve Türkiye” olayını ifşa ediyor.

Feomidyum, bizim gencin uydurduğu bir element adı...

Sözde bu, Amerikan Askeri Bilim Araştırmaları Grubu tarafından tanımlanan ve varlığı bilim çevrelerine deklare edilmeyen yeni bir element... Bu element kullanılarak süper mıknatıs üretilebiliyor. Ve süper mıknatıs, yeni nesil elektrik motorları üreterek petrolü çöpe atıyor.

Ayrıca uzay araştırmalarından tıbba, elektronikten ulaşıma kadar her alanda bir devrim yaratabiliyor.

Başta ABD olmak üzere petrol üreticisi ülkeler ve karteller iflas etmesin diye elementin varlığı açıklanmıyor.

Veee geldik asıl kritik ifşaata:

NASA'nın askeri topografik araştırma uydularıyla tespit ettiği verilere göre feomidyum rezervlerinin yüzde 74'ü Türkiye'de... Yani dünyanın geleceğini belirleyecek element Türkiye'nin elinde... Tahmini değeri trilyonlarca dolar...”

Şimdi sıkı durun:

Dubaililer (ve perde arkasındaki Amerikalılar) birden İstanbul'a yatırıma heveslendiler, çünkü asıl niyetleri yeraltında jeolojik araştırma yapmak ve feomidyum çıkarmak...

Site şu çağrıyla bitiyor:

“Kamuoyu bu gerçekleri bilmeli... Geleceğimizi kurtaracak fırsatların elimizden alınmasına seyirci kalma!!!”

Müthiş değil mi?

Bizimki bu iddialarını önce bürodaki arkadaşlarına yollamış, sonra internet okyanusuna salıvermiş. Tabii, mesajı alan etrafına yollamaya başlamış ve konu bir anda internet âleminin gündemine girmiş.

Kimisi hemen inanıp “Gereğini yapalım” demiş, inanmayanlar bile bunu “Komplocuların halkı uyutmak için uydurduğunu” öne sürmüş.

Bizimki, sıkıntıdan yazdığı teorinin ciddi ciddi tartışıldığını görüp eğlenirken bir de ne görsün:

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Yumakoğulları, nisan sonunda, partisinin gençlik kolları şölenindeki konuşmasında “yüzde 74'ü Türkiye'de olan feomidyumdan ve Türkiye üzerine oynanan oyunlardan” söz etmesin mi?

Yumakoğulları'nın “müthiş iddia”sı Milli Gazete'de 1 Mayıs 2006'da “Saadet Partisi iktidara yürüyor” başlığıyla yayımlandı. http://www.milligazete.com.tr/index.php?ac...e=news&id=22597

“İktidara yürüyen parti”nin bilgi kaynaklarına bakar mısınız?

Tabii bizimkinin bürosunda büyük eğlence düzenlenmiş o gün... Tam “Bir deli kuyuya taş atmış durumu” değil mi?

Sonunda Hürriyet'te Ayşe Özek Karasu, 20 Mayıs'ta “son dönemde feomidyumun milliyetçi ve maneviyatçı forumların gözde tartışma konusu haline geldiğini” yazarak (http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ haber.aspx?id=4442549& yazarid=13) iddialara el attı ve element tablosunda “feomidyum” diye bir element görünmediğini açıkladı.

Kim inanır?

Google'da “Feomidyum” yazın da neler çıkıyor bir görün...

Bence elementler listesini de Amerikalılar eksik yazmıştır.

Milliyet

Can Dündar

internette yalanların nasılda hızlı yayıldığını anlatan çok güzel bi yazı :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnternette “Feomidyum” yalanı ! Can Dündar, internette yayılan uydurma bir söylentinin ipliğini pazara çıkardı ! 45980.jpg 12 Haziran 2006 11:35

İşte Milliyet gazetesi yazarı Can Dündar’ın bugünkü köşe yazısı:

İnternet'te element yalanı!

Geçen hafta Ege bölgesinde organ kaçakçılarının çocukları kaçırıp böbreklerini çaldıktan sonra cesetlerini çöplere attığına dair internet yalanını yazmıştım.

Baktım, internet âleminde bu kez iddiaya iliştirilmiş şekilde benim yazı dönüyor.

Birisi altına şu notu düşmüş:

“Peki bu yazının Can Dündar'a ait olduğu ne malum?”

Gerçekten internet öyle güvenilmez bir ortam haline geldi ki, becerikli bir ufaklığın bütün ülkeyi işletmesi mümkün artık...

Milliyet

Can Dündar

internette yalanların nasılda hızlı yayıldığını anlatan çok güzel bi yazı :)

Size katılıyorum sevgili a.y.h.a.n...

Katkı ve paylaşımlarınıza teşekkür ediyorum..

Yalan nerede ve ne şekilde olursan olsun mutlaka ortaya çıkıyor...

Çıkmalı/çıkartılmalıda...

Sevgiler...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yazılanları baştan sona okudum da dipnot fena çuvallamış.

İftiradan ve yalan haberden prim yapmaya çalışan bu arkadaşın düştüğü duruma Allah kimseyi düşürmesin.

Başlık Tayyip Erdoğanla ilgiliydi ama haberin yalan ve uydurma olduğu orataya çıkınca konuyu açan arkadaş kıvırıcam diye ne yapacağını şaşırmış.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.