Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sabah sabah çok güldüm :)

irinçköl

Önerilen İletiler

blank.gifblank.gifblank.gifblank.gifBu sabah internette bir araba ilanı gördüm açıklaması aynen şöyleydi .Şaka değil gerçek bir ilan smile.png

32.750 TL
  • İlan Tarihi  21 Temmuz 2013
  • Marka BMW
  • Seri 3 Serisi
  • Model 318i
  • Yıl 2001
  • Yakıt Benzin & LPG
  • Vites Yarı Otomatik
  • Km 145.000
  • Renk Kahverengi
  • Kasa Tipi Sedan
  • Motor Hacmi 1801 - 2000 cm3
  • Motor Gücü 126 - 150 HP
  • Çekiş Arkadan İtiş
  • Garanti Hayır
  • Plaka / Uyruk Türkiye (TR) Plakalı
  • Kimden Sahibinden
  • Takas Evet
  • Durumu İkinci el

132080016t3n.jpg
degerli arkadaşlar öncelikle herkeze hayırlı alış verişler kısaca araç hakkında bilgi vereyim bu araç benim tüm düzenimi alt üst etti.aslında araç degil araçla beraber arabayı süren eşimle beraber süper ikili oldular..arkadaşlar benim 131 şahinim var çok severek ve isteyerek biniyorum heryere eşimle beraber benim şayinimle gidiyorduk mutluyduk arabayı hep ben sürdügüm ,eşim süremedigi için herşey yolunda ve güzeldi taki  5 kez sınavda kalıp son hakkında ehliyet alana kadar..eşim ehliyet aldı ve araba alma sevdasıda başladı bana iyi bir araba alalım şekilli olsun kaliteli olsun dedi ama bende şahinim var buna ikimizde binelim dedim ev kredim var alamayız dedim oda sagolsun haklı buldu ve bu seferde maddi durumu çok iyi olan kayınpedere rica etti ve oda sağolsun kızını kırmadı ve ehliyet hediyesi olarak bmv 3.18ii 4 serisi 2001 model hatasız ışıl ışıl yarı otomatik 1.9 motor yeni versiyon şanzuman ve makyajlı ipg li pipolu sistem yedek anahtarı kitapcıgı olan sanruf yerine klimayı kullanabilen curze kontrol yerine gaz pedalını kullanarak bu yoksunlugu maksimuma indiren ve allah için benim şahinimden konforlu olan bu aracı eşime hediye etdi ve kabus başladı.

.ben güvenlik görevlisiyim bu araca hiç binmedim binmekte istemedim çünkü arabadan yıldım.bakın arkadaşlar eşim ögretmen oldugu için okula arabayla gidiyordu ve en az günde on sefer beni arayıp yolda tartışma yaşadıgını acil gelmemi söylerdi gitdigimde trafik birbirine girmiş ve eşim elfirenini çekmiş olurdu ne olduğunu sordugumda eşim sagolsun 30 km hızla gidince millet trafikde isyan etmiş sinirler gerilmiş eşimde sinirlenip yolun ortasında durmuş allahtan adamlar sabırlıymış diyecegim 30 km hızla gidecek bir eşiniz varsa bu aracı almayın arkadaş bir kaç sefer yolda kaldı beni aradı ve araç bozuldu dedi benzin ibresine bakmayan bir eşiniz varsa benzin ibresinin nerde oldugunu bilmeyen bir eşiniz varsa almayın arkadaş ve bu durumda benzin pompasına 200 tl ödemek zorunda kalmazsınız.. eve geldiginizde yatıyorsunuz ve eşiniz gelip arabayı yanaştırmanız için hergün sizi aşağı çağırıyorsa almayın arkadaşş, en heyecanlı filmlerde maçlarda sizi arayan ve acil gel diyen gitdiginde arabayı park edemeyen bir eşiniz varsa almayın arkadaşş,lastik patladıgında elfirenini kirko sanan ve saatlerce elfirenini indirip kaldıran  bir eşiniz varsa almayın arkadaş, araba çok hızlı diye motorunu küçültmek için motorcuya giden bir eşiniz varsa almayın arkadaş,cam su bidonuna yag koyan bir eşiniz varsa almayın arkadaşş,iki kere üst üste çöp bidonuna aynı yeri sürten eşiniz varsa almayın arkadaş,otomatik arabada vites degiştirmek isteyip degiştiremediginden şikayetci bir eşiniz varsa almayın arkadaş, arabanın arkasına çeki demiri yaptırmak isteyen ve karavan baglayıp tatile gitmek isteyen eşiniz varsa almayın arkadaş,yıkamacıda tazyikli su tuttu diye  polis çagıran boyama zarar verebilir diye şikayetci olan bir eşiniz varsa almayın ,avm oto parklarında en zemin gölge olur diye inip çıkarkende yolu bulamayan ve sizi apar-topar çagıran ve yolu bulamadım çıkar bu arabayı diyen bi eşiniz varsa almayın arkadaş,araca tv baglatmak isteyen ve de dogru dürüst süremeyen biri tv yi napsın deyince size küsen bir eşiniz varsa almayın arkadaş, garaja araç rahat girsin lastikler kirlenmesin diye parke döşeten bir eşiniz varsa almayın arkadaş,arabaya çocuklar top attı diye çocukları kovalayan bir eşiniz varsa almayın arkadaş, yaşlı bir insan yorulmuş aracınıza yaslanmış arabaya yaslandı diye tartışan bir eşiniz varsa almayın arkadaş, navigasyonda kızılay yazacağına polatlı yazıp polatlıya giden bir eşiniz varsa almayın arkadaş, istanbul yolundan u çekmek isterken trafigi alt üst eden bir eşiniz varsa almayın arkadaş, benzinli arabaya mazot koydurmak isteyen benzincide koymayınca olmaz abla mazot konmaz bu arabaya deyince kavga eden bir eşiniz varsa almayın arkadaş ,daha birdünya macera size diyecegim ben yandım sizler yanmayın yinede canı sagolsun eşimin baba malı böyle olur diyorum.arabadan ve araba sürmekden tiksindim diyorum ben bunları yaşadım siz yaşamayın diyorum yaşayacaksanız almayın diyorum alana bu unsurları yaşamayacak olana allah hayırlı ugurlu etsin diyorum o çok degerli 5 dakikanızı bu yazdıklarımı okumak için ayırdığnız içinde çok ama çok teşekkür ederim saygılarımı sunar hayırlı alış verişler dilerim           KAF DAGINDAKİ ARSA İLE KUTUPDAKİ TARLA İLE UZAYDAKİ KAT İLE OKYANUSDAKİ YAT İLE TİREN GEÇMEZ YERDEKİ DÜKKAN İLE ÇÖLDEKİ YAZLIK İLE BAG BAHÇE İLE KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE TAKAS DÜŞÜNMÜYORUZ TEKLİF DAHİ ETMEYİN ZAHMET OLMASIN NOT .TAKAS SADECE (1999 2004 ARASI MERSEDES )2011 2012 HUNDAY ELENTRA VE 2006 2007 BMV İLE 2005 üstü audi ile TAKAS OLUR HARİCİNDE OLMAZ BEN TİPOYU BULAMAZKEN BMV DEN MERSEDES VAYBE  BABANIZ ZENGİN OLURSA BÖYLE OLUR                        ALAN ARKADAŞA ALTIN NAZARLIGINI YEMİN OLSUN BEN TAKACAM NAZAR DEGMESİN GERÇEKDEN TAKACAM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saçma!!! Kadınlar bu kadar aptal mı yaniiii ?

'' ....

lastik patladıgında elfirenini kirko sanan ve saatlerce elfirenini indirip kaldıran  bir eşiniz varsa almayın arkadaş, araba çok hızlı diye motorunu küçültmek için motorcuya giden bir eşiniz varsa almayın arkadaş,cam su bidonuna yag koyan bir eşiniz varsa almayın arkadaşş...''

Çok da eğlenceli bi yazıydı. Teşekkürler irinçköl :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KAF DAGINDAKİ ARSA İLE KUTUPDAKİ TARLA İLE UZAYDAKİ KAT İLE OKYANUSDAKİ YAT İLE TİREN GEÇMEZ YERDEKİ DÜKKAN İLE ÇÖLDEKİ YAZLIK İLE BAG BAHÇE İLE KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE TAKAS DÜŞÜNMÜYORUZ TEKLİF DAHİ ETMEYİN ZAHMET OLMASIN

original.gif Ben de çok güldüm. Çok teşekkürler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Belki de adam çok bıktığından ,biraz abartarak yazmıştır ama komik bir açıklama ilanın altına. Gerçi ben de bir bayan olarak ,bazı araba kullanan bayan arkadaşların yaptıklarını görünce " yok artık" diyorum ama. Bu kadarını bir arada yapanı hiç duymamıştım.

Araba kullanırken maddi hasarlı değil ama bir cana gelebilecek zararlardan çok korkarım. Bu nedenle ilk araba kullanmaya başladığım zamanlarda elim kornada araba kullanıyordum. Bildiğiniz düğün alayı gibi gidiyordum yollarda. Bir gün eşim şöyle dedi:

"biliyor musun bilmem ama arabada fren denilen bir sistem var .Basınca durusun ya da yavaşlarsın düğün alayı gibi gitmene gerek yok" yuvarlan.gif

Adam haklı çek elini kornadan dedim kendi kendime kahkaha.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla etrafta bir çokları var .Bu yazının kadını aşağılamakla bir alakası yok. Ben kadın olarak buna hiç alınmadım. Tamam belki adam çok abartarak yazmış olabilir böyle bir açıklamayı ama var  böyleleri emin olun. Aslına bakarsanız kadını erkeği de yok bu işin .Çeşitli anlamlarda İstanbul trafiğinde bunların yüzlercesi var.

Örneğin trafik sıkışıkken ve hiç bir neden yokken arkanızdaki arabanın sürekli selektör yakarak sizie kenara çekilmenizi söylemesi  hangi zeka düzeyiyle ifade edilebilir.?

Ya da insanlar yoğun trafikte adım adım ilerlerken, insanları kelimenin tam anlamıyla eşek yerine koyup, emniyet şeridinden dalıp önden tekrardan sıraya girmek ? 

Bu örnekler çoğaltılabilir. 

Kadın hakları savunucuları ya da insan hakları savunucuları nerede sorusunu ,çocuk yaşta evlendirilen, anne yapılan, şiddete uğrayan ,öldürülen ,mal gibi alınıp satılan ,tecavüze uğrayan kadınlar olduğunda gülenlere sormanız gerekiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir bayan olarak rahatsız olmadığınıza göre sorun yoktur @@irinçköl

Bakış açısına göre değişiyor olabilir ben komik bulmadım. Yazınızda bahsettiklerinizi yapan kişiler her kimse onlara itaf edeceksiniz. Ben insan haklarının her şekilde savunucusuyum.

Size bir şey ithaf ettiğim yok. Sadece sorunuzu saydıklarıma sormalısınız dedim. Siz bunlara gülüyorsunuz anlamını nasıl çıkardınız ? .smile.png

Gerçi her konuda verdiğiniz cevaplarda konunun özüyle alakalı hiç bir yanıt yok. Sürekli aynı şeyleri söylüyorsunuz. Bu da ilginç bir nokta :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@irinçköl konu hakkındaki yorumum bellidir yazı baştan sona aşağılayıcı öğeler içeriyor fakat sizler komik bulmuş olabilirsiniz.

Konunun özüne verdiğim cevaplar sizlerinki ile örtüşmediği için yok sayıyor olabilir misiniz acaba? Kişisel satşmalara girmek adetim değildir lütfen yorumlarımızı konu başlıkları çervesinde yapalım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn rebul , konu başlığı ilginç ve komik olaylar. Bu olay doğrudur değildir  ,abartılmıştır ya da değildir. Bunu bilemem . Ancak bana komik geldi ve yazdım . Bana göre burada kadını aşağılayıcı bir durum yok. Sadece komik bir olay var. Ciddi başlıklarda ciddi tartışırsınız , komik başlıklarda da güler geçersiniz . Ne yani burada laz fıkrası paylaşsaydım , beni ırkçılıkla ya da faşistlikle mi suçlayacaktınız.? Ciddi başlıklarda  polisin silahsız insanlara yaptığı ve uyguladığı şiddeti neredeyse kutsarken burada kadın hakları ,insan hakları diye  serzenişte bulunmanız inanın bana hiç inandırıcı değil . Sizi samimi bulmadığımı belirtmek isterim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@irinçköl konu hakkındaki yorumum bellidir yazı baştan sona aşağılayıcı öğeler içeriyor fakat sizler komik bulmuş olabilirsiniz.

Konunun özüne verdiğim cevaplar sizlerinki ile örtüşmediği için yok sayıyor olabilir misiniz acaba? Kişisel satşmalara girmek adetim değildir lütfen yorumlarımızı konu başlıkları çervesinde yapalım.

Aynı fikirdeyim. Ben de hiç komik bulmadım. Eşini söylediği yalan ve abartılarla bayağı aşağılamış. Madem bu kadar uyumsuz bir evlilk var neden yürütüp kendine eziyet ediyorsun? Değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn rebul , konu başlığı ilginç ve komik olaylar. Bu olay doğrudur değildir  ,abartılmıştır ya da değildir. Bunu bilemem . Ancak bana komik geldi ve yazdım . Bana göre burada kadını aşağılayıcı bir durum yok. Sadece komik bir olay var. Ciddi başlıklarda ciddi tartışırsınız , komik başlıklarda da güler geçersiniz . Ne yani burada laz fıkrası paylaşsaydım , beni ırkçılıkla ya da faşistlikle mi suçlayacaktınız.? Ciddi başlıklarda  polisin silahsız insanlara yaptığı ve uyguladığı şiddeti neredeyse kutsarken burada kadın hakları ,insan hakları diye  serzenişte bulunmanız inanın bana hiç inandırıcı değil . Sizi samimi bulmadığımı belirtmek isterim.

Sizi suçladığımı hangi yorumumdan çıkarttınız? Yazıyı komik bulmamış olmam sizi suçladığım anlamına mı geliyor? Nerede kadın hakları savunucuları, insan hakları çığırtkanlar derken de @@evrensel-insan a gönderme yapmıştım.

Hangi saldırıyı kutsamışım? Ben doğru olan ve herkesin hayrına olan konulara dikkat çekiyorum sadece siz bu sebeple daha doğrusu sizinle aynı fikirde olmadığım için beni samimiyetsiz buluyor olabilir misiniz?

Siz her paylaşımınıza övgü almak, alkışlanmak istiyorsunuz. Bu paylaşımı komik bulmuş olabilirsiniz fakat ben bulmadım niçin bu kadar sinirlenip, tepki verdiğinizi de anlamadım.

Polisin silahsız insanlara yaptığı şiddeti savunduğum yorumumu gösterir misiniz? Yorumlarımdan kendinizce anlamlar çıkartıyorsunuz tek tek her yorum için aslında burada şunu demek istedim diye açıklama yapmaya vaktim yok kusura bakmayın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizi suçladığımı hangi yorumumdan çıkarttınız? Yazıyı komik bulmamış olmam sizi suçladığım anlamına mı geliyor? Nerede kadın hakları savunucuları, insan hakları çığırtkanlar derken de @evrensel-insan a gönderme yapmıştım.

Haklısınız nedense bu başlıkta bir tane evrensel insanın iletisi yok. Benim açtığım konunun altına  bu yorumu yapmışsınız. Bu iletinizi evrensel insana gönderme yaptığınızı anlamam gerekiyordu smile.png

Hangi saldırıyı kutsamışım? Ben doğru olan ve herkesin hayrına olan konulara dikkat çekiyorum sadece siz bu sebeple daha doğrusu sizinle aynı fikirde olmadığım için beni samimiyetsiz buluyor olabilir misiniz?

Siz her paylaşımınıza övgü almak, alkışlanmak istiyorsunuz. Bu paylaşımı komik bulmuş olabilirsiniz fakat ben bulmadım niçin bu kadar sinirlenip, tepki verdiğinizi de anlamadım.

Polisin silahsız insanlara yaptığı şiddeti savunduğum yorumumu gösterir misiniz? Yorumlarımdan kendinizce anlamlar çıkartıyorsunuz tek tek her yorum için aslında burada şunu demek istedim diye açıklama yapmaya vaktim yok kusura bakmayın.

Taksim olayları ile alakalı yaptığınız yorumlar hükümetin tavrını destekler doğrultuda . Bu hükümetin emirleri ile polisin şiddet uygulamaları arttı. Sürekli eylemcileri kötülerken yaktılar yıktılar hatta ve hatta yasal bir hak olan burs almalarına bile karşıyken . Nasıl bir sonuç çıkarmamı bekliyorsunuz?

Kaldı ki sizin bir cümlenizde var "polis isteyerek kimseyi vurmadı"

Ben bu siteye üye olduğumdan beri  197 ileti yollamışım bununla birlikte 198 hiç öyle bir derdim olmadı her iletim beğenilsin alkış alsın gibi. İletimi beğenenlerde  beğen butonlarını kullanmışlar. Kimseye de siz neden benim iletilerimi beğenmiyorsunuz neden bana katılmıyorsunuz dediğimi hatırlamıyorum. Bir başlık açılıyorsa elbetteki karşıt fikirlerde olacaktır. Buna kızıp sinirlenen ve size cevap verildiğinde bunu "linç kampanyası " olarak değerlendiren sizsiniz. Benim sinirlendiğim falan yok.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Polis kimseyi isteyerek vurmadı, bir insanı öldürmek kolay mı sanıyorsunuz? Daha dikkatli olunabilirdi fakat polis zevk için adam öldürmüş gibi yorumlar yapıyorsunuz ben de bunun böyle olmadığını açıkladım.

Gelinen noktaya bakıldığı zaman kazara da olsa bir çok insan öldü ve yaralandı. Tutuklananlar darbeye teşebbüs ve örgüt kurmak, yönetmekten yargılanacaklar hatta dün haberlerde mühebbet hapis olmalı diye bir konuşma da geçti. Palalı saldırgan 27 yıl ile yargılanacak, gözünü kaybedenler var ve en önemlisi yaşamını kaybedenler olması. Bu durumda eylemler birilerinin hak ve özgürlük amacına hizmet ederken birilerinin hayatını karartmaya başlamışsa o eyleme destek veren herkesin oturup düşünmesi gerekir. Başka bir yol daha olabilir mi diye.

Çıkın Cumhurbaşkanın makamına bir heyet olarak, basın da olsun orada taleplerinizi saygılı bir dille anlatın. Kabul edilen olacaktır kabul edilemyen de fakat siz biz ne sunarsak mutlaka gerçekleşmeli diye dayattığınız için 50 talebin 49 u yerine gelse 1 tanesi için eylemlere devam edersiniz.

Nette mektup yazıp, Ümit Yaşar Oğuzcan'ın "Sahibini Arayan Mektuplar" a çevirdiniz ortalığı ben de mektupla olmaz bu işler diye fikir beyan ettim, aynı başlıktan en az 5-6 kişi beni hedef almış bu linç değil de ne?

Suheyla hanım korktuğumu iddia etmiş, başkası psikolojisi bozuk demiş, başkası psikolojine göre yorum yazma demiş v.s. çok da önemli değil.

Her neyse bu ilan komik değil aşağılayıcı olduğu için fikrimi yazdım yoksa niye paylaştınız diye bir tavrım olmadı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her neyse bu ilan komik değil aşağılayıcı olduğu için fikrimi yazdım yoksa niye paylaştınız diye bir tavrım olmadı.

Şimdi efendim bu ilanın komikliği kadının aşağılanmasında değildi. Bilakis, komik olan adamın sinirli ve çileden çıkmış olması ( bunun gibi sinirli.gif ) ve bu nedenle kullandığı ifadelerinin abartılı olması idi. Çünkü, mizah öfkeden kaynaklanır ve bu nedenle abartı ile yapılır. Komik olan adamdı.

Yoksa, ben şahsen eşini aşağıladığı için kendisinden nefret ettiğim gibi, eminim ki diğer yorumda bulunup gülen hanımlar, beyler de kendisinden nefret etmiştir. Böyle tiplerden nefret etmeyecek olan var mı ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çıkın Cumhurbaşkanın makamına bir heyet olarak

Neden Başbakana değil de Cumhurbaşkanına çıkılması gerekiyor ? Bunun gerçekten işe yarayacağını düşünüyor musunuz ? Gezi olayları sırasında Parti liderleri çıktı da, Cumhurbaşkanı sağduyulu mesajlar verdi de ne oldu ? Başbakan kale aldı mı ? Şiddet tam gaz devam etti ?

İnsanlar seslerini duyurmak için başka kanal bulamadıkları zaman medyanın ilgisini çekmek için şiddet içermeyen bu tür gösteriler yaparlar. 2013 Ocak ayından beri devam eden Gezi parkı protestosu neden 31 Mayıs günü siddet kullanılarak bitirilmeye çalışıldı ? Neden medya bunlarla 5 ay ilgilenmedi ve hatta ilk günlerde polisin şiddetini duyurmamak için penguen belgeselleri vs. yayınladı ?

Bunları neden gözardı ederek yorum yapıyorsunuz ? En azından hem nalına hem de mıhına vurun biraz, biz de tarafsız yazdığınızı görelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 yıl sonra...

:)Efsaneyi hatırlayalım... İzmir’de tapu dairesinde tapu için alıcıdan ve satıcıdan fotoğraf istenmiş alıcı ve satıcı beraber fotoğraf çektirip tapuya gitmişti.

7FFF11F5-8E77-4E29-9F24-5CCDE5DAD90F.jpeg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.