Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
DrNuranEstetik

Kavitasyon Tedavisi Yöntemleri

Önerilen İletiler

Kavitasyon Tedavisi

 Kavitasyon, ultrasonik bölgesel zayıflama olarak bilinen yöntem, ultrasonik ses dalgaları ile zayıflama yapan sistemlere verilen genel addır. İngilizcede cavitation olarak bilinir. UItrasonik kavitasyon zayıflama olarak bilinen sistemlerin yeni ve farklı bir versiyonudur. Ultrason ile zayıflama böbrek taşlarını ses dalgaları ile kırmada kullanılan sistemlerden esinlenerek üretilmiş cihazlardır. 

 

Ultrasonik kavitasyon zayıflamada hedef taş yerine yağ dokusudur. Bu nedenle taş kırma cihazlarından farklı frekansta ultrasonik dalgalar kavitasyon cihazlarında kullanılır. Yapılan çalışmalara kavitasyon sistemlerin başarılı ve güvenli olduğunu göstermektedir. Kavitasyon sistemleri ile her seansta çevresel olarak hedeflenen alan 1–6 cmdir. Genelde önerilen kavitasyon uygulaması seans sayısı 5 seanstır. 5 kavitasyon seansı bitiminde hedef her seans için ortalama minimum 1 cm incelme sağlamaktır.

 

 Diyet ve egzersizle desteklenen sonuçlar çok daha başarılıdır. Kavitasyon sistemleri ile yapılan zayıflamada, deri altındaki yağ dokusu hedeflenir. Yağ dokuyu hedefleyen kavitasyon ses enerjisi bu bölgedeki küçük bir alanda güçlü bir titreşim oluşturur. Oluşan ultrasonik kavitasyon enerji dalgası yağ hücre zarlarını parçalar. Parçalanan hücrelerin içinden çıkan yağ molekülleri vücudun savunma hücrelerince karaciğer ve idrar yolu ile atılır. 

 

Bu işlem sonucu fazlaca enerji açığa çıktığından işlem sonrası yağdan ve şekerden fakir beslenme genel zayıflamaya da yardımcı olur. İşlem sonrası yürüyüş yapmak işlemin etkilerinin daha hızlı ortaya çıkmasına katkı sağlar. İşlem ağrısızdır ve işlem sonrası günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.

 


kaynak: drnuran-estetik

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.