Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

Geçen hafta farklı bir virüs ziyaretime geldi smile.png

.

.

.

amaçlı gelen e postaları açmadan silerim.. download işlemlerini ana sayfalarından alırım.. onlar bile güvenli değilmiş geç anladım..

Bana da aynı virus girdi ama yapamıyorum hiçbirşey

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Banada teamwiever dondurdu ipada bağladım bilgisayar dondu sadece mouse oynatılıyor klavye sıfır!! Yardım edim Ailem görürse... You Died

Bana da oldu bu ne dostlar paypay dan odeme yapin diyor

misafir cem aynısı bana da oldu   şimdi gerçekmi bu

benim de bilgisayarıma bu virüs bulaştı eminmisiniz bundan dolayı bir hafta yatamadım. çok korkuyorum. dava açılacak diye değil bunu ailem öğrenir diye

Az önce actım pcyi bu sayfa çıktı interpol filan yazıyo ilk inandım allah bu yazıyı yazandan 100 kere razı olsun sinirimden agladım.... yarın para yatirmaya gidiyordum

Sevgili arkadaşlar önce lütfen bilgisayar geri yükleme yapmaya çalışın eger yapamıyorsanız format atın ya da uzman birisine götürün onlar düzeltsinler.

Yukarıda gerekli açıklamayı yaptık, üstteki paylaşımları tekrar okuyun. Örneklerde bu viristen nasıl kurtulacaklarını ya da kurtulduklarını arkadaşlar anlatıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Selam bu virus gorurseniz panik yapmayin pc marka modeline gore f tuslarini kullanin vindovs7 f8 acilirken pes pese tusluosunuz ordan en son girdiginiz yeri silip pc kapatip acin eger yine ekranda cikiyorsa f8 pes pese tuslayin pc acilirken ve sirasiyla bakin heryere

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

bende bu yazıyı paylaşan arkadaşa öncelikle çok teşekkür ediyorum 

benim başıma bu olay dün geldi ölü gibi oldum korkudan ölecektim neredeyse....

hapse gireceğim ve işimdende olacağım evliliğimde belkide son bulacak dedim kendi kendime...

sanki benim için bütün hayatım zehir olmuştu çok çok korktum 

iki gün sonra polisler kapıma gelecek ve beni alıp götürecekler her şey benim için son bulacak diyordum sanırım en korkanıda ben oldum

benim anlamadığım arkadaş nasıl vicdan var bu insanlarda insanı korkudan öldürmeye utanmıyorlar mı bunun hakkını nasıl verecekler yok yere korktuğumun farkına vardım tabi bu yazıyı yazan arkadaş sayesinde tekrar teşekkür ediyorum hayatımı kurtardınız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende bu yazıyı paylaşan arkadaşa öncelikle çok teşekkür ediyorum 

benim başıma bu olay dün geldi ölü gibi oldum korkudan ölecektim neredeyse....

hapse gireceğim ve işimdende olacağım evliliğimde belkide son bulacak dedim kendi kendime...

sanki benim için bütün hayatım zehir olmuştu çok çok korktum 

iki gün sonra polisler kapıma gelecek ve beni alıp götürecekler her şey benim için son bulacak diyordum sanırım en korkanıda ben oldum

benim anlamadığım arkadaş nasıl vicdan var bu insanlarda insanı korkudan öldürmeye utanmıyorlar mı bunun hakkını nasıl verecekler yok yere korktuğumun farkına vardım tabi bu yazıyı yazan arkadaş sayesinde tekrar teşekkür ediyorum hayatımı kurtardınız

Bu polis virüsü benim de bilgisayarıma bulaştığında ilk başta endişelenmiştim, o zaman bilgi işlem çalışanı arkadaşlar da bu virüse bir çare bulamamışlar ve bilgisayarımı formatlamışlardı. Şimdi internette formatlamadan bu virüsten kurtulmanın yollarına dair bir sürü yöntem açıklamışlar, onlara da bi bakarsınız. 

Geçmiş olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Banada bugun internette gezerken aniden karsima bi sayfa cikti. Bilgisayarimda sorun yoktu tarayicimda olusturdugu ek baloncuklar disinda bir yere tiklayamiyordum.program yoneticiden chromeu kapattim.tekrar acinca bisi yokmus gibi isime devam ettim. Bu arada sayfada polis vs. logosu yoktu. Uzunca yazilar ve 161. Madde mi ne ve cocuk ******* yayma sucu fln vs. yazilar vardi. Sitenin urlsi uzundu. Fabook.com gibi kisaltip girince mustehcen icerikli sote cikti karsima. Ve bu arada 300 lira istediler. Lutfen napcam simdi bi sorun olurmu pcme yardim edin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

bilgilendirme için teşekürler arkadaşlar bu virüs banada bulaştı birden pc min kamerası açılmaya başladı hemen farkedip elimle kapatım 5 - 6 kez ardarda oldu bende noluyo dedim ardından bi sayfa açıldı sol üst tarasta paranez içerisinde [TCPOLİS] yazıyodu hemen internet kablosunu çektim ve pc mi kapatım ardından 2-3 gün sonra yine kameram açıldı bende hemen pc mi kapatım ve bu sayfayı okudum teşekürler bilgilendirme için sakın bunlara inanmayın ha butondada yasaklı siteye girdiğim için hakımda yasal işlem başlayılacağı va parayı ödemem gerektiği yazıyodu pc mdeki virüsleri silicem ve format atıracağım açilen

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Yaklaşık yarım saat oldu benim başıma geleli. Bilgisyarın pili takılı değildi bende fişten çekince kapandı. Açtığımda hiç birşey yoktu. Herşey normaldi. Sonra chrome'u kaldırıp yeniden kurdum.(Çok gereksiz biliyorum.) Sanki bilgisayara hiç birşey olmamış gibiydi. Bu normal mi ? Ayrıca gerçekten fotoğraf çekti mi ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim tarayıcida çıkıyordu bilgisyarın açılmasını engellemiyordu ama tarayicı bir defa açınca anca görev yöneticisinden kapanıyordu sonra total360 anti virus kuruluydu bir defa tarattım 7 şuphe buldu bir dahada çıkmadı yine de format atsak mı acaba?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar en kolay yöndetmi şudur pc niz açılmadan durmadan f8 e basarsanız zaten güvenli mod çıkar banada kaç kere bulaştı ben format atarak düzelltim sonra biryerden okudum açma tuşuna bastığında saniye 10 15 kere f8 e basarsanız mutlaka güvenmi mod sekmesi açılacaktır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

bişi dicem ben bilgisayarda sürekli oyun oynarım bir gün neighour hood oyunu var ya hani duygu falan oynuyo onun indirdim gayet indi çalıştı falan uygulamayı açtım biraz oynadım anormal bir şekilde çok yavaştı işte çalıştırdım falan olmadı açtım kapadım açtım kapadım biraz hızlandı ben de açıp kapayınca hızlanır diye düşündüm birdaha açtım uygulama mavi yeşildi oyundan çıkmıyordu ben de klavye deki kapama tuşundan kapadım 5 dakika sonra açtım bilgisayar mavi olmuştu açtım oyun çıktı annem babam evde yoktu ben 10 yaşındayım bu arada ağladım falan sonra bilgisayarı açtım klavyedeki bütün tuşlara bastım sonunda uygulama kapandı sonra virüs bilmemnesine baktım (oyunu sildim bu arada) bilgisayarınızda virüs tespit edildi falan dedi işte sonra herşeyi iyice temizledim sonra virüs şeyine birdaha girdim dediği şeyleri yaptım (bunu silin falan gibi para ödemek değil) sonra dedi ki bilgisayarınızdaki virüs temizlendi ve mavi yeşil ekran normale döndü ödüm kopmuştu yaa sad.pngaptalkafam.gif 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.