Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Makedonya Üniversitelerinde Okumak İstermisiniz?

cancyborg

Önerilen İletiler

Merhaba Arkadaş Makedonya'da Üniversite Öğrenciyim.

Arkadaşlarla Öğrencilere Danışmanlık Veriyoruz.
Makedonyadaki Bütün Üniversitelere Kayıt yapıyoruz.
Bilgi almak isteyenler Bize Ulaşabilir.

Türk Öğrenci Topluluğu Kurucularıyız

Öncelikle arkadaşlar Biz Şirket Değiliz.
Şirketlerin yaptıkları işlemlerle bizim işlemlerimiz arasında hiç bir fark yoktur.
aksine az öğrenci götürdügümüz için öğrencilere 7/24 danışmanlık hizmetinde bulunuyoruz ve şirketlerin yarı fiyatını alıyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Peki bu universiteye girmek icin neler gerekli? Hangi bolumler var? Bu bolumler kac puan? Bize ne kadar fiyata mal olacak? Kontenjan sayisi kac? Biraz daha bilgilendirici olur musunuz?

Arkadaşlar bu üniversitelere sadece ama sadece liseyi bitirmeniz gerekli diger evrakları 3 günde halledilebilir. 

Makedonyadaki bütün üniversitelere kaydolabilirsiniz.

Neredeyse bütün standart üniversite bölümleri var. (atom müh. uçak müh. gibi bölümler yok tabikide)

Puansız girebiliyorsunuz. Her Üniversiteye.

İlk yıl biraz masraflı yani masraflı dedigim hersey içinde 2000 euro birde aylık giderleri o kadar. hee 2000 euro nereye gidiyor derseniz 500 eurosu okulda görülem dil harç parası. kalan 1500 euro işe bütün evraklarınızın işlemleri

bu işlemlerde neler mi var ?

bize 15 tane evrak vereceksiniz

15 evragı türkiyede noterliyecegiz

makedonyacaya 2er sayfa tercüme yaptıracagım 

toplam 45 sayfa olacak onlarıda makedonyada noterliyecegim. (sadece bu işlemler bir dünya masraf)

daha sonra bakanlıklarda onaylar alınacak

daha sonra yıllık sigortan 

daha sonra makedon vizesi iişlemleri 

daha sonra ev tutacagız dil bilmedigin için evi tutarken makedon tercüman avukat ve noter aynı anda yapılacak

daha sonra ögrenci vizen çıktıgında makedon kimligi için ücretler var ve evrakları var onların masrafları da var. 

Bunların hepsinde masraflar var daha söylenmeyecek masraflarda var. 

Kontejyan sayısı o kadar önemli değil danışmanlığınızı yapacak kişilerin işlemleri erken yapması önemli. çok kişi erken gelmesine ragmen danışmanlarının yüzünden geri döndüler ve işlemleri akşadı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Makedonya Universiteleri hakkında her bilgiyi internette bulabilirsiniz.Ama hangisinin dogru oldugunu hangisine inanacıgınıza siz bile karar veremezsiniz.Cünkü yurt dısı eğitimini insanların ailesinden cıkacak onaylara göre kararlastırdıgı gercegi herzman ön plandadır.

Sizler icin herzaman dogru cevapları verecek genelde sizinmis gibi düsünecek kisiler ile yapacagınız her bilgi alısverisleri sizin yurtdısı egitimine bakıs acınızı elbette degistirecektir.

Cünkü günümüzde cok cesitli yanlıs söylentiler ile insanlarımızın yurt dısı egitimine karsı oldugunu oldukca sıkca gözlemleyebiliriz.

Neden bizlerde Avrupa Birligi üyesi diger ülkeler gibi istedigimiz hedefimizdeki meslegimiz icin sadece lise mezunu olma hakkımızı kullanmıyoruz ?

Lise diplomam ile hedefimdeki bölümü secip ( Uluslararası Hukuk-Türkçe Hukuk , Tıp , Diş hekimliği , Fizyoterapistlik , Mühendislikler , Uluslararası İliskiler gibi bunlar genellemedir.) neden istedigim hayalimdeki meslegi yapmak lüksümden geri kalıyorum?

Neden başka üllkelerde çalışma sansım var iken kuvvetli bir diplomam olacakken kendimi TR ' de ki zor sınavlar ile yıpratayım  ? 

Eğitimimi yurtdısında tamamlar Master , Yüksek Lisans , Uzmanlık  gibi son nokta eğitimlerimi alıp  tam donanımlı biri olarak ülkemde daha verimli hizmet vermek dururken neden ufkumu dar tutayım?

İşte bunun gibi garip soruları herzaman kendi icimizde cevirir cevirir dururuz ...

Cevaplarını kolayca bulabilmek varken neden korkuyoruz ? 

Kayıp etmek ile kastım ne olabilirki ? 

- 1 yıl sınava hazırlanacagım ve dershaneye gitmem gerek 

- işte aynı fırsat 1 sene yurtdısı egitimini dene farkı gözlemle ufkunu aç

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 5 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar lise son sınıf öğrencisiyim hukuk düşünüyorum ama türkiyede okumak istemiyorum internetten araştırma yaparken türkçe egitim weren hukuk fakültesi olduğunu gördüm Ama güvenmedim açıkcası denklik sorunu yaşar mıyım ortama alınabilir miyim hiçbir fikrim yok yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Uyuyan güzel

Merhaba arkadaşlar lise son sınıf öğrencisiyim hukuk düşünüyorum ama türkiyede okumak istemiyorum internetten araştırma yaparken türkçe egitim weren hukuk fakültesi olduğunu gördüm Ama güvenmedim açıkcası denklik sorunu yaşar mıyım ortama alınabilir miyim hiçbir fikrim yok yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

arkadaşlar goce delcev üni diş hekimligi bölümünde okuyorum bilgi almak isteyenler varsa sorabilirler lütfen cok yüksek rakamlarda para ödemeyniz hepimizin annesi babası durumları belli yoksa neden makedonya gibi düşük gelirli bir ülkede eğitim seçelim.

iyi akşamlar bende goce delcev de diş hekimliği okumak istiyorum ama okulun eğitim kalitesi, giderler ve kayıt  işlemleri için genel bir bilgi alabilirmiyim? vereceğiniz bilgiler benim için çok önemli olacak şimdiden çok tşk.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

iyi akşamlar bende goce delcev de diş hekimliği okumak istiyorum ama okulun eğitim kalitesi, giderler ve kayıt  işlemleri için genel bir bilgi alabilirmiyim? vereceğiniz bilgiler benim için çok önemli olacak şimdiden çok tşk.

Merhaba 

Benm Oğlum da orada okuyacak. Tüm bilgleri üğrendi. Şu an dışarıda. sanırım 2 saat içerisinde eve gelir. Gelince size bilgilendirir.

Başarılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 4 ay sonra...

arkadaşlar goce delcev üni diş hekimligi bölümünde okuyorum bilgi almak isteyenler varsa sorabilirler lütfen cok yüksek rakamlarda para ödemeyniz hepimizin annesi babası durumları belli yoksa neden makedonya gibi düşük gelirli bir ülkede eğitim seçelim.

Bende orda okumak istiyorum size nasıl ulaşabilirim?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.