Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Duzeltme Dugmesi

evrensel-insan

Önerilen İletiler

Genelde, bir yazar; iletisini/mesajini yazdiktan sonra, kontrol etse de; yazdigini gonderdikten sonra, yazisi ile ilgili bir hata bulabilir ve onu duzeltmek isteyebilir.

Yalniz, boyle bir duzeltme dugmesi olanagi, gordugum kadari ile yok.

Bu durumda da yazar yazisini gonderdikten sonra, hatasini duzeltme olanagi kalmiyor. Eger yazara gore duzelecek olan kisim onemli ise, iletisi/mesaji da yanlis anlasilabiliyor, ya da yanlis bilgi iceriyor.

Boyle bir dugmenin olmamasi sizce bir sorun degil mi?

Aslinda kalici bir duzenlemeyi onlemek adina, bu dugme zaman olarak kisitlanabilir. Mesela iletiyi/mesaji gonderdikten 5 dakika icinde.

Ayrica benim daha once calisan mesaj panelim (bold, italik, grafik, renkleme v.s.) su an calismiyor.

Her iki konuda da bilgi verebilirseniz, memnun olurum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Düzeltme düğmesi var..smile.png

İleti Düzenleme

İleti postaladığınızda, bu iletinin altında bir Düzelt butonu göreceksiniz. Buna tıkladığınızda iletinizi düzenleyebileceğiniz bir form getirecektir.

Düzenleme yaptığınız form da yeni bir seçenek göreceksiniz bu 'Değiştirildi satırını eklememi ister misiniz?' sorusudur. Bunu işaretlerseniz iletinize 'Bu ileti Admin tarafından Bugün, 11:59 PM yeniden düzenlenmiştir' gibi bir yazı ekleyecek ve okuyuculara sizin bu yazıyı yeniden düzenleme tarihinizi bildirecektir. Hızlı Düzenleme seçeneğini seçerseniz bu satır otomatik olarak eklenir.

Eğer postaladığınız iletinin altında düzenle butonu görünmüyorsa, yönetim belli bir süreden sonra iletilerinizi düzeltme seçeneğini kaldırmış demektir (Genelde postalamadan bir süre sonra bu özellik kendiliğinden kaybolur - Eğer genede iletinizi düzeltmek istiyorsanız lütfen yönetime başvurunuz - Bu süre 20 dakikadır).

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Ayrica benim daha once calisan mesaj panelim (bold, italik, grafik, renkleme v.s.) su an calismiyor.

Burada bahsettiğiniz konuyu tam olarak anladığımı söyleyemem, hangi mesaj paneli?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanitlar icin tesekkurler. Yanitlarin icine yazildigi panel.

Su an calisiyor, dun calismiyordu. Yani silikti.

Duzenleme dugmesine tekrar bakacagim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Yanitlar icin tesekkurler. Yanitlarin icine yazildigi panel.

Su an calisiyor, dun calismiyordu. Yani silikti.

Duzenleme dugmesine tekrar bakacagim.

Sevgili evrensel insan,

bazen tarayıcınız/browser hatasından kaynaklanan görüntü yanlışlığı ve görüntüleme yanlışlığı olabilir bu gibi durumlarda bilgisarınızı yeniden çalıştırdığınızda durum düzelir...

Evet, "coklu alintinin yanina oku tutunca duzenle dugmesi beliriyor. Tekrar, aciklamalar icin tesekkurler. smile.png

Devamlı görünmesi lazım! Sadece üstüne farenizi getirdiğinizde belirginleşmesi gerekir...

Saygılar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu icine yazi yazilan panelin halasilik olmasini ve islem vermemesini henuz cozemedim. Kisaca mesaj yazacagim kutu islev vermiyor. Mesela bold yapmak, altini cizmek, grafik eklemek v.s. gibi islemleri yapamiyorum. Cunku bu islemleri yapabilecegim dugme olanaklari silik ve islevsiz.a

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Sevgili evrensel-insan,

Bunu bize gostermek icin screenshot (ekran resmini) buraya eklerseniz sevinirim...

Ayrıca ne tür bir tarayıcı/browser kullanıyorsunuz?

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili evrensel-insan,

Bunu bize gostermek icin screenshot (ekran resmini) buraya eklerseniz sevinirim...

Ayrıca ne tür bir tarayıcı/browser kullanıyorsunuz?

Saygilar

Ekran resmini ekleyemem. Zaten calismiyan da o panel.

Su an yazi yazdigim beyaz alanin ustunde kalan mavi alan silik ve islevsiz.

Yani renkler, gulucukler, dosyalar, grafik, bold, italik, alti cizgili v.s. kismi silik ve islevsiz.

Kullandigim browser, internet explorer 9.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili @@evrensel-insan @@Admin yok şu an... ben hemen işine yarar mı bilmiyorum ama sana bir fikir sunmak istedim.

Şimdi normalde yazma ekranı şu resimdeki gibi görünüyor: yani senin de dediğin gibi silik, ve yazma araçları görünmüyor (bu arada explorer üzerinden gösteriyorum)

gv7ul.jpg

ama eğer yazma alanındaki boşluğa tıklarsam yani:

gv80h.jpg

o zaman da böyle görünüyor:

gv7vy.jpg

Demek istediğim şu; yazma alanının olduğu boşluğa tıklayıp da bir denersen belki sorun çözülür. Çok basit birşey olabilir yani.. Denemediysen deneyebilir misin lütfen... Umarım sorun sadece budur ve sana yardımcı olabilmişimdir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili @@evrensel-insan @@Admin yok şu an... ben hemen işine yarar mı bilmiyorum ama sana bir fikir sunmak istedim.

Şimdi normalde yazma ekranı şu resimdeki gibi görünüyor: yani senin de dediğin gibi silik, ve yazma araçları görünmüyor (bu arada explorer üzerinden gösteriyorum)

ama eğer yazma alanındaki boşluğa tıklarsam yani:

o zaman da böyle görünüyor:

Demek istediğim şu; yazma alanının olduğu boşluğa tıklayıp da bir denersen belki sorun çözülür. Çok basit birşey olabilir yani.. Denemediysen deneyebilir misin lütfen... Umarım sorun sadece budur ve sana yardımcı olabilmişimdir

Iste o resimdeki goruntudeki mavi kisim bende islevsiz, calismaz durumda ve silik. Zaten o yazma bolumune tiklamasan yazi yazamazsin.

Ayrica bende o bolum zaten silik olarak var. Yani duz beyaz degil. Yaziya baslayinca da aktif olmasi gerekir, ama olmuyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Sevgili evrensel insan, gloria size aynı resimde üç ayrı foto gösteriyor üsteki iki fotoda hiç bir şey görünmüyor altaki inde farenizle tıkladığınızda herşey görünüyor oluyor....

Şimdi siz bu kutuya tıkladığınız halde hala hiç bir şey görmüyormusunuz?

Hani tıkaldığınızda bu olmuyor mu?

gv7vy.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili evrensel insan, gloria size aynı resimde üç ayrı foto gösteriyor üsteki iki fotoda hiç bir şey görünmüyor altaki inde farenizle tıkladığınızda herşey görünüyor oluyor....

Şimdi siz bu kutuya tıkladığınız halde hala hiç bir şey görmüyormusunuz?

Hani tıkaldığınızda bu olmuyor mu?

gv7vy.jpg

Bu kisim zaten "cevap ekle" kutusunda var. Sorun ust mavi kisdminin silik olmasi aktif olmamasi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Bu kisim zaten "cevap ekle" kutusunda var. Sorun ust mavi kisdminin silik olmasi aktif olmamasi.

Sevgili evrensel-insan bilgisayarınızda başka bir browser kurulu mu? yani firefox veya chrome???

Eğer kuruluysa bu işlemi o browserlarla deneyerek sonucu buraya yazabilirmisiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Firefox'u denedim. Ayni gloria'nin dedigi gibi oldu.

Yalnizben hep internet explorer'e kullaniyorum. Demek site icin firefox'u kullanmam gerekiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Sevgili evrensel-insan,

Bu denemeyi yapmanızı istememin nedeni, IE çok kötü bir browser ve bazen bazı özellikleri çalışmıyor...

Çalışmayan özelliklerden birisi ajax denilen üst teknoloji özelliği bu nedenle size silik gösteriyor bilgisayırızda browser bir başka bir özellikle karışıklık (conflict) yaşıyor.

Sizin bilgisayınıza özel bir durum yaşıyorsunuz daha önce kimse bunu rapor etmediği için tam olarak sorunun IE9 da nereden kaynaklandığını bilmek çok zor ama IE9 yeniden kurabilirsiniz veya IE10 yükleyebilirsiniz.... :)

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili evrensel-insan,

Bu denemeyi yapmanızı istememin nedeni, IE çok kötü bir browser ve bazen bazı özellikleri çalışmıyor...

Çalışmayan özelliklerden birisi ajax denilen üst teknoloji özelliği bu nedenle size silik gösteriyor bilgisayırızda browser bir başka bir özellikle karışıklık (conflict) yaşıyor.

Sizin bilgisayınıza özel bir durum yaşıyorsunuz daha önce kimse bunu rapor etmediği için tam olarak sorunun IE9 da nereden kaynaklandığını bilmek çok zor ama IE9 yeniden kurabilirsiniz veya IE10 yükleyebilirsiniz.... smile.png

Saygılar

Aslinda daha once de ayni sorunu baska bir yerde yasamistim. Simdi bunun nedenini daha iyi anladim. Her turlu aciklama ve yardim icin, emegi gecen herkese tesekkurler.

Ne yapalim, bizde bu siteye ayricalikli olarak gireriz.rolleyes.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.