Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

Pek sevgili arkadaşlar, hani şimdi kış geldi ya ben de kış gecelerimin asli hobisi olan örgü işine yeniden bir el attım. Lakin önce etrafımdaki bir iki kişiye bir kaç Bob Marley Beresi Ördüm ki onu nasıl yapacağımı size şurada daha önce anlatmıştım. Bu linkteki benimilk deneyimimdi artık bunun çok daha güzellerini örebiliyorum :P

Herneyse konum aslında bu değil... Birkaç gündür şu alttaki resimde görülen kapşon tarzı bere modeline takılmış durumdayım.

gqdbu.jpg

ve hatta bir deneme de yaptım. Dikdörtgen şeklinde düz örgü örüp sonra da arkadan tek sıra birleştirdim. Çünkü berenin örülüşü bir web sitesinde şu şekilde anlatılıyordu:

Beremizde tunus örgüsü kullanılmıştır…

Başımıza uygun olarak zincir çekip tercihen kalın ipmizle istediğimiz ölçüye gelene kadar örüyoruz .

Uygun dikdörtgen boyutuna gelince bitiriyoruz. Ve resimdende anlayacağınız gibi tek taraflı dikeceğiz.

Kenarlarına iplerinide ekleyince işte beremiz hazır.

ama ben aynen de böyle yapmama rağmen beceremedim. Olmadı yani işte..

Daha önceden böyle bere yapan biri varsa aranızda beni aydınlatsa ama hani şöyle güzel bir anlatımla... Ne bileyim işte şu kadar ilmekle başlarsın, şu kadar sıra örersin şöyle keser şöyle dikersin tarzında bir anlatımla..

Olmaz mı lütfeeeennnnnn?

Çok öperim o zaman o arkadaşımı :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada illa tunus örgüsü olması gerekmiyor, kendi yönteminizle nasıl örmüşseniz, örüyorsanız artık... Yani şişle düz bir örgüden yapılmış bile olabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Örgü strese iyi gelir aslında ama bende bu tür işler tam tersi etki yapıyor, beynim böceleniyor yaparken..:huh:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.