Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AYRILIŞ MANİFESTOSU

bekir

Önerilen İletiler

Nikolay Machivelle devletin geleceği için herşeyin mübah olacağını savunuyordu. O kadar ahlaksızca olmasada kendi açtığım konunun tartışılması için hayli uğraştım. Anlatılacak bir şeyler olduğu inancındaydım. Yanlış bilinen bazı şeyler var diyordum. Doğruyu gösterdiğimizde doğrunun peşine insanlar ne de olsa giderler sanıyordum.

"Her uzuvda bir irade olmasına rağmen kalbde irade yoktur ve kalb, çevresinden gelen telkinlerin kendisini yönelttiği istikamete tabi olmak temayülündedir. Kalb ancak içinde bulunduğu vasatın rengine, şekline ve ahengine bürünür" diyordu Osman Nuri TOPBAŞ... Ve ben bu forumda kalırsam daha da kötüleşeceğimi şiddetle farkettim..

Size kelimeleri eksik kalan son bir cümle söyleme derdindeydim... Arkadaşlar o kadar aklı başında yazı yazdım bugün artık saçmalamaya hakkım olsun.

Bilgi işte her şeye yetmiyordu. Bilgi anlama yetmiyordu. Bilgi bazen sed çekiyordu duvar oluyordu her şeye... Bu seddi yıkamayacağımı anladım... Ve daha kötüsü kendimi bir sinir hengamesinin içerisinde bulacağımı da ... Hala içimde son sözünü söylememiş adamın burukluğu, eprimsiliği mevcut ancak hiçbir sözün bir şeye denk gelmediğini en azından burada böyle olduğunu biliyorum...

Bilmiyorum bir daha karşılaşır mıyız? İnananlara takva, huşu ve ihlas inanmayanlara hidayet diliyorum...

"İnnâ lillahi ve innâ ileyhi raci'ûn"

es-selamü aleyküm eyyühennebiyyü ve rahmetullahi ve bereketüh..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende bekire katılıyorum. Fikirlerini sahipleniyorum.

Nasipse "Kainatta Herşey Anlamlıdır" konumu bitirip ayrılıyorum.

Maksadımız gerçeği anlamak, anlatmak ve paylaşmaktı.

Ama zemin buna müsait değil. İnsanlar göz göre göre ithamlarda bulunuyorlar, iftiralar atıyor ve ispatlayamıyorlar. Ama hala savunması psikolojilerindeki mevzilerinide revize etmiyorlar..

"Benliklerimizin duvarlarını bir türlü aşamadık.."

Hayırlısı olsun..

Yüce Rabbim Buyuruyor. Müzemmil Suresi 10. Ayette.

"Onların söylediklerine sabret ve onlardan güzellikle ayrıl."

Benim Rabbim güzeldir. Güzel olanı sever. Bize ayrılırken dahi güzel ayrılmayı emreder.

Yukarda yazdığım ayete başka manalar yükleyip tekrar farklı tartışmalar açmayın lütfen.

Fikrimizi ortaya koyduk. Kabul ettirmek gibi bir dayatmamız yok.

İnanan inandı, kabul eden etti. İnkar edende inkar etti...

Eyvallah..hepsine

Ben genede hepimizin samimi ve iyi niyetli insanlar olduğu düşüncemi revize etmek istemiyorum.

Artık zemin paylaşım zemini olmaktan çıktı. Karşılıklı hissiyat devreye girdi. Bu sebeple güzel bir ayrılışla ayrılıyorum..

İsteyen kardeşlerle mail adreslerimizi almak suretiyle mailleşebiliriz..

Selam ve Saygılar...

Terapi

----------SON-------------

Allah’ım Sen sonsuz kudret sahibisin. Sen o kadar büyüksün ki, seni inkar edenler dahi inkarlarıyla senin varlığına şahitlik ediyorlar. Demek Varsın ki Sen’i tanımak kabul etmek istemiyorlar ve bu onları inkara sürüklüyor. Seni tanımak istememiş olmaları Sen’in varlığını eksiltmez buna kimse güç yetiremez. Çünkü Sen varlığı zorunlu olan Zat’sın.

Sen’in dışındaki her şeyin (Evren, Dünya, İnsan, Tabiat vs…) varoluşu kendisinden değil, bizzat Sen’in tarafından verilmekte. Çünkü Sen her daim her şeye hayat veriyorsun. Çünkü Sen Allah’sın.

Seni kabul etmek istemeyen sadece kendi dünyasını karanlıklara sürükler, sadece kendisine zarar verir. Çünkü Sen’in gibi bir Dost’tan, Sen’in gibi asla eşi ve benzeri olmayan ve her şeye güç yetiren, imkansızlıkların anlamsızlaştığı Yüce Kudret’inden mahrum kalmış olurlar. Çünkü San’a her şey kolaydır.

Halbuki biz böyle Bir’isine (Yani San’a) öyle muhtacız ki, içimiz acıyor, ruhumuz daralıyor. Derin boşluklarda bilinmezlere ve belirsizliklere sürüklenmekten kurtulamıyoruz. Parada, başkalarının dünyasında var olma çabasında, başkalarının gözdesi olma yarışında, kadında, makamda, kariyerde vs….. sığınacak ve ruhumuzu teskin edecek, teselli edecek limanlar arıyoruz. Ama bunlar asla bizi teselli edemiyor, tam tersi bizi daha derin acılara sürüklüyor.

Bir sığınak olarak gördüğümüz;

Aşk belli bir zaman sonra bize en büyük acıları tattırabiliyor,

Para ve mal, kaybetme korkusuyla dünyamızı cehenneme çevirebiliyor,

En çok güvendiğimiz ve dayandığımız insanlar bizlere en büyük hayal kırıklıklarını yaşatabiliyor,

Şöhret merdivenleri bizi intiharlara sürükleyebiliyor,

Kariyer ve mutlaklaştırdığımız arzularımız bizi, Sen’i unutturup zehirli bir bal gibi zehirleyebiliyor. Elimizdeyken tad veriyor, kaybetmenin verdiği acılarla ruhumuz inciniyor.

(Zira lezzetin kaybolması dahi acı değil mi? …)

Demek ki Bize Sen (c.c.) lazımsın. Ruhumuz sadece sana sığınınca sükunet buluyor…

Bütün her şeyi sahipleniyoruz Sevgili Rabbim ama sahiplendiklerimizin hiçbirisini yanımızda ötelere götüremiyoruz. En yakınımızdaki bedenimiz bile bizi terk ediyor. Çok bağlandığımız dünya dahi bize gün geliyor haydi kapı dışarı diyor.

Sözün kısası Rabbim, Sen’in alternatifin olarak geliştirilen bütün teoriler bizlere sadece acı, ızdırap, keder ve yokluk veriyor. Sonumuzu hep felaketlere sürüklüyor. Çoklarımız bu yollarda kendileri yok ediyorlar.

Allah’ı inkar etmek = Kendini inkar etmektir.= Her şeyi inkar etmektir=Kendini yok etmektir

Biliyorum Rabbim;

Bu denklem çok önemli. Bu bizim tercihimiz varlık yada yokluk arasındaki tercihimiz. Herkes bu tercihine göre muamele görecek.

Herkes bu alemde ebedi portresini çizmiyor mu? Evet bu geçici aleme ebedi portremizi çizmeye gelmişiz.

İnkar etmekle “yoktur vehmine” kapıldıklarımız açısından değişen bir şey yok bu arada. Gözünüzü kapayarak Güneşe yok diyebiliriz, ama Güneş biz yok dedik diye yok olmaz o vardır. Böyle sanarak yanılıyoruz. Hakikatte;

Biz gözümüzü kapayarak güneş yoktur vehmine kapılırız. Güneşe yok demek sadece bize zarar verir. Güneşin ısısından, içimizi ısıtmasından, bize hayat vermeye vesile olmasından mahrum kalırız. “Bu vehim sadece bizim” dünyamızı engin, bilinmez karanlıklara sürükler. Olan bize olur. Kendimize yazık ederiz..

Gelin son bir kez daha düşünelim henüz vakit varken tekrardan düşüncelerimizi gözden geçirelim. Revize edelim..

Gerçekten buradaki herkesi “fikri olarak olmasa bile” “insan olmaları sebebiyle” seviyorum.

Farklı fikirlere sahip olmamız, birbirimize hakaret etmediğimiz müddetçe ve birbirimizin inançlarına hakaret etmediğimiz müddetçe “birbirimizi sevmeye engel değil”…

Bu konuda çok ama çok samimiyim. Benim inancıma göre buradaki herkesin ve her şeyin sahibi Allah’tır. Hepimiz O’nun masnuatıyız (Sanat Eserleriyiz..). Bu sebeple birbirimizle ilişkimiz ve sevgi bağımız var.

Sizlerin sahibi Allah. Sizler hakkındaki hükümde Allah’a ait. Ben karışamam. Ben sadece fikirlerinize yönelik itirazlarda bulunurum. Sizin hakkınızda asla hüküm veremem. Uyarmaktır vazifem. Hüküm Allah’ındır.

Lütfen henüz vakit varken bir kez daha düşünün. Zaman durmuyor. Ömür dakikalarımız tükeniyor. Yolculuğumuz devam ediyor. An ve an ölüme koşuyoruz. Aslında hepimiz her an ölüyoruz.

Fikirlerimi beğenirsiniz beğenmezsiniz. Saygım var. Lütfen hakaret etmeyin ve alaycı bir üslupla cevap vermeyin.

Forumda bulunduğum süre içersinde zaman zaman hislerimize kapılıp sert cümleler kurmuş olabiliriz. Bu tarz davranışta bulunduğum arkadaşlardan özür dilerim.

Fakat yazdıklarımın ve söylediklerimin hepsinin arkasındayım(İnanç sistemimin ilkeleri açısından). Yazdıklarım içersinde alıntı olanlarda vardı. Bizzat oturup kendi çalışmalarım da vardı. Özellikle bir çoğunu araştırıp sizlere aktarmaya gayret ettim..

Hedefim dayatma asla değildi. Paylaşımdı. Bu tür izlenimler bırakmış isem. Bu izlenimlere karşı Açıklamam bu olsun.

Fakat son günlerde yapılan ( üzülerek söylüyorum ) mesnetsiz ithamlar ve üslup hataları yüzünden artık paylaşım ortamı azaldı. Bu sebeple ortamı daha fazla germemek adına iznimi istiyorum..

Hayırlısı olsun. Bunların yaşanması gerekiyormuş yaşandı.

Bu yazdıklarım tamamen, samimi ve iyi niyetle inanan bir yüreğin hissiyatıdır. Yüreğinin sesidir. Paylaşmak istedim…

Bütün insanlığı O’na dost olmaya O’nu tanımaya ve yokluğun derin acılarından varlığın engin genişliğine davet ediyorum… Gelin kendimize yazık etmeyelim….

Davet bizden tercih sizden arkadaşlar….

Dileyen kardeşler bana özel mesaj gönderebilir. Foruma giriş yapmayı düşünmüyorum. Özel mesaj olunca mail adresime uyarı geliyor o vesileyle görüşmüş oluruz..

Sizlere seviyeli ve önyargısız, dürüstçe ve paylaşıma açık bir forum ortamı diliyorum……

Hepiniz sağlıcakla kalın. Hepinizi Yüce Yaratıcı’ma emanet ediyorum…

Saygılar ve Sevgiler…..

Hoşça kalın

*Terapi*

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

zıt fikirlerde mutlaka çatışmalar olacaktır,ama bır düşünceyi savunmak sonuna kadar kalmayı gerektırır bence..

bazen bıkaç sayfalık kelime yığını değil de,bazen bı kıtabı içeren biz söz tesır edebılıyor kalplere.. :clover:

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.