Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Şeriat

ezfer

Önerilen İletiler

• 2 hafta sonra...

Hele hele dünyada Kuran'ı okuyarak kendini Allah sananlardan kesinlikle sakınmanız gerekir.

Çünkü her ne iş ise bunlar okuduklarından etkilenerek çocuk yaşta (sübyan) kızlarla evleniyor, tecavüz edilen kadınları taşlayarak öldürüyorlar, vaymı sen oruç tutmuyorsun bir güzel dayağını yiyorsun bu liste böyle uzuyor... İşte dostlar... Allahı boşverin dünyada o kadar çok Kuran okuyarak kendini Allah zanneden farkı kendinizi sakının bak karışmam yoksa.

Öyle bir kitapki kimse ne okduğunu anlayamıyor. Bunları ortaya getirirseniz onlar cahil deniyor... dikkat dikkat dikkat....

Yazınız buram buram cehalet kokuyor...

Kuranı okuyarak kendisini Allah zanneden birini tanımıyorum. Sizin hayal dünyanız biraz fazla gelişmiş.

Küçük denilebilecek yaştaki kızlar zina ederken ses çıkarmazsınız konu evlilik olunca neden ayaklanıyorsunuz?

Tecavüze uğrayan kadınlar taşlanarak öldürülmüyor yanlışınız var. Zina eden (evli) erkek ve kadınlar taşlanarak öldürülüyor.

Kuranı okuyarak kendisini Allah zanneden yok bu sizin zannınız.

Öyle bir kitap ki müslümanlar onu anlıyor..

''Bu, önce inanıp sonra inkar etmiş olmalarındandır. Bu yüzden kalpleri mühürlenmiştir, artık anlamazlar.'' (Münafikun, 3)

Eğer siz anlamıyorsanız meal ve tefsir gönderebilirim.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okuyanlar Cehaletin kimden kaynaklandığına cevap bulacaklardır.

Neden mi? İslam ülkelerine bakmanız yeterli...

Afganistana, Somaliye, Suudi Arabistana bakmanız dünyada kaç tane insanın kendini Allah sandığını hemen anlarsınız. Hepside bunu Kurandan aldığını söylüyor....

Aha yukarıdaki videoda aynısı....

Geresi hikaye...

Kendisini Allah zanneden derken, Allah'ın hükümlerini ileten kişileri kastediyorsunuz anlaşılan. Alimlere ve inananlara kendinizce bir isim koymuşsunuz hepsi bu.

Şeriatın en iyi uygulandığı yerlerden biri olan Suud da eğitim düzeyine bakarsanız Türkiye'dekinden çok daha iyi olduğunu göreceksiniz.

Size göre cehaletin ortadan kalması için bir insanın ne okuması gerekir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şeriatın en iyi uygulandığı yerlerden biri olan Suud da eğitim düzeyine bakarsanız Türkiye'dekinden çok daha iyi olduğunu göreceksiniz.

Size göre cehaletin ortadan kalması için bir insanın ne okuması gerekir?

suudilerin eğitim seviyesi hiç bir zaman türkiyedekinden daha ileri olmamıştır. siz eğitim kavramının içeriğinden habersizsiniz.

cehaletin ortadan kalkması için pozitif bilimlerin okutulduğu çağdaş okullarınız üniversitelerinizin olması gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çağdaş hukuk normlarından habersiz olup da toplumsal yaşam normlarını herhangi bir dinin emirleriyle idare edileceğine inanmak büyük bir cehalet örneğidir. boş laf bunlar; allah'a ve resulune küfredenleri öyle yapacağız, böyle yapacağız falan filan...

Asıl cehalet İnsanların kendi elleriyle hazırladıkları kurallarla yönetilmeleridir.

''Sana da (ey Muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı hak ile indirdik. Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. Eğer Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. Öyleyse iyiliklere koşun. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir.'' (Maide, 48)

Cümlenizin sonuna ''boş laf bunlar'' yazmanız çok isabetli olmuş.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

suudilerin eğitim seviyesi hiç bir zaman türkiyedekinden daha ileri olmamıştır. siz eğitim kavramının içeriğinden habersizsiniz.

cehaletin ortadan kalkması için pozitif bilimlerin okutulduğu çağdaş okullarınız üniversitelerinizin olması gerekir.

Ben eğitim kavramının içeriğinden yeterince haberdarım merak etmeyin. En basit örneği yabancı dil eğitimi, türkiyede 12 yıl eğitim görmüş bir öğrenci yabancı dil namına hiç bir şey öğrenmeden mezun olurken Suud da kiler türklerin çok çok ilerisindedir. Bu örnekler çoğaltılabilir...

- Çağdaş okullarınızda, üniversitelerinizde neyin eğitimi veriliyor?

''Tevrat'la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerce kitap taşıyan merkebin durumu gibidir. Allah'ın âyetlerini yalanlamış olan kavmin durumu ne kötüdür! Allah, zalimler topluluğunu doğru yola iletmez.'' (Cuma, 5)

''...kitap yüklü merkepler...''

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dediğim gibi kimin cahil olduğuna okuyanlar karar verecek : http://en.wikipedia....in_Saudi_Arabia

Paylaşımınızı okudum taraflı bir yazı.

Belli ki Suud da yaşayanların ağzından bire bir duyulmamış ön yargılı bir yaklaşım var.

Siz ve sizin gibiler hemen etiketi yapıştırırlar, kişi din eğitim alıyorsa veya dinini yaşıyorsa kesin cahildir.

Yanılıyorsunuz....!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben eğitim kavramının içeriğinden yeterince haberdarım merak etmeyin. En basit örneği yabancı dil eğitimi, türkiyede 12 yıl eğitim görmüş bir öğrenci yabancı dil namına hiç bir şey öğrenmeden mezun olurken Suud da kiler türklerin çok çok ilerisindedir. Bu örnekler çoğaltılabilir...

- Çağdaş okullarınızda, üniversitelerinizde neyin eğitimi veriliyor?

''Tevrat'la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerce kitap taşıyan merkebin durumu gibidir. Allah'ın âyetlerini yalanlamış olan kavmin durumu ne kötüdür! Allah, zalimler topluluğunu doğru yola iletmez.'' (Cuma, 5)

''...kitap yüklü merkepler...''

arabistan çölünde eğer bir petrol kuyusu olan birinin çoçuğuysanız size yabancı dil öğreten biri bulunur.

türkiye'de özel okullar dışında yabancı dil eğitimi veren okullar yok. onlar sadece haftada bir kaç saat yabancı dil dersi veriyorlar. akp gibi bir islamcı partinin yönettiği ülkede olacağı da budur zaten.

fakat genel eğitim kavramı kapsamında yine de türk eğitim sistemi hiç bir ortadoğu ülkesiyle kıyaslanamayacak noktadar. verdiğiniz bilgiler doğruyu yansıtmıyor. nitekim arabistanda pozitif bilimlere olumlu bakılmıyor; bilim adına hiç bir şey bulamazsınız. yüksekokullarında bol bol üfürükçü yetişir. ondan sonra da o insanlar yukarıdaki videoda olduğu gibi bir ihtiyarın söylediklerini ağzı açık dinler ve o ne derse onu da yaparlar. mistik tarafı yoğun toplumlardır bunlar. dini bir lider, kendi nüfuzunu güçlendirmek için din'i kullanır ve ona inanan insanlar da tıpkı bir merkep gibi o ne derse onu yapar, nereye çekerse oraya gider, ne kadar sert vurursa o kadar hızlı koşarlar. asıl merkep işte bu tür insanların palavralarına inananlara denir. bunlar öyle sadık merkeplerdir ki, üstüne bomba bile yükleyip sağda solda din adına patlatmasını isteyebilirsiniz ve o da bu görevini cennet uğruna yerine getirir; acınacak bir merkeplik durmu yani...

biz kitap yüklü olmaktan ancak onur duyarız! onun için sen bu safsatalarını git de afganistan'da sat.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arabistan çölünde eğer bir petrol kuyusu olan birinin çoçuğuysanız size yabancı dil öğreten biri bulunur.

türkiye'de özel okullar dışında yabancı dil eğitimi veren okullar yok. onlar sadece haftada bir kaç saat yabancı dil dersi veriyorlar.

Şişliden mezunum..Haftada 11 saat İngilizce eğitimi alıyorduk..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türkiye'de özel okullar dışında yabancı dil eğitimi veren okullar yok. onlar sadece haftada bir kaç saat yabancı dil dersi veriyorlar. akp gibi bir islamcı partinin yönettiği ülkede olacağı da budur zaten.

fakat genel eğitim kavramı kapsamında yine de türk eğitim sistemi hiç bir ortadoğu ülkesiyle kıyaslanamayacak noktadar. verdiğiniz bilgiler doğruyu yansıtmıyor. nitekim arabistanda pozitif bilimlere olumlu bakılmıyor; bilim adına hiç bir şey bulamazsınız. yüksekokullarında bol bol üfürükçü yetişir. ondan sonra da o insanlar yukarıdaki videoda olduğu gibi bir ihtiyarın söylediklerini ağzı açık dinler ve o ne derse onu da yaparlar. mistik tarafı yoğun toplumlardır bunlar. dini bir lider, kendi nüfuzunu güçlendirmek için din'i kullanır ve ona inanan insanlar da tıpkı bir merkep gibi o ne derse onu yapar, nereye çekerse oraya gider, ne kadar sert vurursa o kadar hızlı koşarlar. asıl merkep işte bu tür insanların palavralarına inananlara denir. bunlar öyle sadık merkeplerdir ki, üstüne bomba bile yükleyip sağda solda din adına patlatmasını isteyebilirsiniz ve o da bu görevini cennet uğruna yerine getirir; acınacak bir merkeplik durmu yani...

biz kitap yüklü olmaktan ancak onur duyarız! onun için sen bu safsatalarını git de afganistan'da sat.

Sıradan birinin çocuğuda aynı eğitimi alıyor. Oradaki eğitim düzeninden habersiz olduğunuz apaçık ortada.

Akp ve diğerleri...... bunlar beni bağlamaz. İslami görüşe sahip herkes illa akp li olacak diye düşünerek hemen onu ortaya atmışsınız ancak yanlış hamle..

türkiyede ki şartlardan memnun değilseniz gider başka yerde yaşarsın bu kadar basit......

Verdiğim bilgilerin doğruyu yansıtmadığını söylemişsiniz. Suud dan yeterince haberdarım verdiğim bilgide de bir abartı söz konusu değil

Türkiye ilme, bilime öyle çok değer veriyor ki her yıl aya adam gönderiyoruz, yada her geçen gün yeni bir şey icat ediyoruz öyle değil mi ileri görüşlü arkadaşım... Kendinizi kandırın böyle devam edin.

Sizler yüksekokullarınız da ne yetiştiriyorsunuz? Çok olağan üstü bir başarınız var da bunca insanın haberimi yok yoksa??? Üniversite dediğiniz o pislik yuvalarında neyin eğitimi veriliyor söylermisiniz? Komik olmayın..

Bombalama eylemlerini düzenleyenlerin kim olduklarından habersiz, Neyi savunduğundan habersiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sıradan birinin çocuğuda aynı eğitimi alıyor. Oradaki eğitim düzeninden habersiz olduğunuz apaçık ortada.

Akp ve diğerleri...... bunlar beni bağlamaz. İslami görüşe sahip herkes illa akp li olacak diye düşünerek hemen onu ortaya atmışsınız ancak yanlış hamle..

türkiyede ki şartlardan memnun değilseniz gider başka yerde yaşarsın bu kadar basit......

Verdiğim bilgilerin doğruyu yansıtmadığını söylemişsiniz. Suud dan yeterince haberdarım verdiğim bilgide de bir abartı söz konusu değil

Türkiye ilme, bilime öyle çok değer veriyor ki her yıl aya adam gönderiyoruz, yada her geçen gün yeni bir şey icat ediyoruz öyle değil mi ileri görüşlü arkadaşım... Kendinizi kandırın böyle devam edin.

Sizler yüksekokullarınız da ne yetiştiriyorsunuz? Çok olağan üstü bir başarınız var da bunca insanın haberimi yok yoksa??? Üniversite dediğiniz o pislik yuvalarında neyin eğitimi veriliyor söylermisiniz? Komik olmayın..

Bombalama eylemlerini düzenleyenlerin kim olduklarından habersiz, Neyi savunduğundan habersiz.

ben islami görüşe sahip olan herkes akp'lidir demedim. ne dediğim yukarıda yazıyor, ikinciye tekrarlamayı gereksiz buluyorum.

ağzımdan aldın: türkiyedeki şartlardan memnun değilseniz gider arabistan'da yaşarsınız). kesin büyük bir bilim adamı olursunuz, okuyup üfleme üzerine doktora yaparsınız, türkiye'deki doktorlar apışır kalır "böz böyle doktora yapan görmedik" derler, imrenerek bakarlar (komik ötesi yahu biggrin.png)

suud dediğiniz çöl memleketi bilime o kadar çok değer veriyor ki, aya her yıl adam gönderiyor değil mi? o bahsettiğin memlekette dünyanın yuvarlak olup olmadığı tartışılıyor ne ayı, ne uzayı kardeşim....!

verdiğiniz bilgilerde abartı var demedim; verdiğiniz bilgiler yanlış dedim. hala da aynı şeyi söylüyorum. suudi arabistan'da pozitif bilimler okutulmuyor. o ülkede çağdaş bilimsel kurumlar yok.

konunun siz - biz noktasına taşınmış olması çok ilgimi çekti. anladığım kadarıyla bir suudi ile karşı karşıyayım. o halde şöyle konuşalım: ben sizin ülkenize ve insanlarınıza hakaret etmek istemem, ama kendi çıkardığınız petrolü bile rafine edemeyip dünyaya ham petrol satıp daha sonra aynı petrolü işlenmiş olarak parayla satın alan bir ülkeyi nasıl tanımlamak gerekir; bunu insanların kararına bırakıyorum. ayrıca suudilerle birlikte suud dediğiniz yerde yaşayıp dini bir yönetimle yönetilmektense kutuplarda eskimolarla yaşayıp çiğ fok yemeyi tercih ederim smile.png

ve ayrıca emin olun ki bizim üniversitelerimiz bile (bırakın avrupa'yı falan) sizin üniversite dediğiniz o osmanlı medresesinden bozma üfürükçü yuvalarıyla kıyaslanamayacak derecede ileridir.

son olarak şunu eklemek isterim: hiç bir islam ülkesi de ileri değildir. tüm islam ülkeleri istisnasız olarak geri kalmıştır. bu ak ve kara gibi oldukça açık ve net olarak ortadadır, tartışılacak bir tarafı da yoktur, tartışmak zaman kaybıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşimize gelmezse yalanlarız öyle her yerde her şey söylenmez....

Çağdaş okullarınızda bunlar öğretilmedi mi size?

Ben İngilizce'nin birkaç saatlik bir ders olmadığını söyledim..En azından Anadolu Teknik liseleri için böyle değil. @@Odris düz liseleler için bilgi paylaşımında bulundu..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ama kendi çıkardığınız petrolü bile rafine edemeyip dünyaya ham petrol satıp daha sonra aynı petrolü işlenmiş olarak parayla satın alan bir ülkeyi nasıl tanımlamak gerekir; bunu insanların kararına bırakıyorum.

Aynı bizim bor madenini çıkarıp ham olarak satarak bize çeşitli şekillerde geri dönüşü gibiyse bende isim bulmak ta zorluk çekiyorum..

ve ayrıca emin olun ki bizim üniversitelerimiz bile (bırakın avrupa'yı falan) sizin üniversite dediğiniz o osmanlı medresesinden bozma üfürükçü yuvalarıyla kıyaslanamayacak derecede ileridir.

Peşin hükümlü olmayın türkiye cumhuriyet bilim adamı ordinaryüs prof. Aydın Sayılıyı biraz araştırın eserlerini tespitlerinede bakın ne dediğimi az çok anlarsınız..Hatta Takiyüddin,Hüseyin Tevfik Paşa vs. bunları yazmama gerek yok aslında biraz araştırırsanız rahatlıkla osmanlıda ki bilimi bulabilirsiniz..

İslam da bilimide adamlar belgesel yapmış izlememek olmaz herhalde..; -http://www.dizimag.com/bbc-science-and-islam-bilim-ve-islam-

son olarak şunu eklemek isterim: hiç bir islam ülkesi de ileri değildir. tüm islam ülkeleri istisnasız olarak geri kalmıştır. bu ak ve kara gibi oldukça açık ve net olarak ortadadır, tartışılacak bir tarafı da yoktur, tartışmak zaman kaybıdır.

Bu Hangi açıdan baktığımıza bağlı. Bilim ? Teknoloji ? Sağlık ? Halkın Refah düzeyi ? Ahlak ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.