Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kırlangıçların beni dumur edişi...

simin

Önerilen İletiler

394563_149822218489985_880024533_n.jpg

Bu sabah saatleriydi henüz ...bayram namazı için babam hazırlanıp çıktı... birden evimizin bahçesinde toplanmaya başladı bu kuşlar... yani up uzun bir köy mahallesi ama bizim evin bahçesinde , evin üzerinde döne döne uçmaya başladılar.. imam efendi ilk nefesinde bir baktımki bu kuşların hepsi dizildi ve kıble olarak tabir ettiğimiz yöne döndüler !!! ben kala kaldım ama o cıvıltı kulakları tırmalarcasına olan cıvıltı kesildi birdennn... bende elimde makina kıpırdaman bekledim ama kim geçerse geçsin yoldan köpek havlasın hiç sesleri çıkmadı o ezan bitene kadar. ve ben bahçemizde gerçekleşen bu ilginç olayı çekebildim.. tuhaftı çoook tuhaf!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğrafı görünce geçmişte kalan uzun zamandır tanık olmadığım kırlangıçların tellere konduğu, bazı zamanlar ise mahallenin yolunda yürürken alçak uçuş yaptıkları, sağımızdan solumuzdan hızlı, ani manevralarla geçtikleri zamanlar geldi aklıma.

Yaz tatillerinde o özlediğim manzaraya tanık olduğum yerdeyim lakin kırlangıçlar eksik o manzarada...Kırlangıçlar bahar zamanı mı gelirdi, sonbaharda mı tam hatırlamıyorum, belki bu iki zamanda uzakta olduğumdan göremiyorum kırlangıçları hatıramda kalan fotoğraflarda olduğu gibi.

Özlemişim o kırlangıçlı günleri, belki de en önemlisi kırlangıçların etrafımda uçtuğu, tellere konduğu çocukluk günlerimi...

Kırlangıçlar yok artık, aynı çocukluğum gibi...

Bir fotoğrafın hatırlattıkları...original.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğrafı görünce geçmişte kalan uzun zamandır tanık olmadığım kırlangıçların tellere konduğu, bazı zamanlar ise mahallenin yolunda yürürken alçak uçuş yaptıkları, sağımızdan solumuzdan hızlı, ani manevralarla geçtikleri zamanlar geldi aklıma.

Yaz tatillerinde o özlediğim manzaraya tanık olduğum yerdeyim lakin kırlangıçlar eksik o manzarada...Kırlangıçlar bahar zamanı mı gelirdi, sonbaharda mı tam hatırlamıyorum, belki bu iki zamanda uzakta olduğumdan göremiyorum kırlangıçları hatıramda kalan fotoğraflarda olduğu gibi.

Özlemişim o kırlangıçlı günleri, belki de en önemlisi kırlangıçların etrafımda uçtuğu, tellere konduğu çocukluk günlerimi...

Kırlangıçlar yok artık, aynı çocukluğum gibi...

Bir fotoğrafın hatırlattıkları...original.gif

25346d1321963745-30f170937d4e3fe3c94f1bd7358c193c_1272042282.jpg

Baharda geliyorlar sevgili Fuzuli... sonrada son baharda diğer sıcak iklimlere göçleri başlıyor bizim evin çatısınıda saçakların altına ağızlarında taşıdıkları kumlardan noktacık gibi muazzam bir yuva örüyorlar gagalarıyla vee minicikk çooooookk sevimli yavrularınıda alıp gidiyorlar sonbaharda... ne mutluki ben köyüme gittiğimde yazın orda var olduklarını görüyorum... ama o alçak uçuşları çok keyifli seninle alay eder gibi son anda korkutup geçiveriyorlar başımızdan boynumuzdan... güzel ve sevimli hayvanlar vesselam...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Baharda geliyorlar sevgili Fuzuli... sonrada son baharda diğer sıcak iklimlere göçleri başlıyor bizim evin çatısınıda saçakların altına ağızlarında taşıdıkları kumlardan noktacık gibi muazzam bir yuva örüyorlar gagalarıyla vee minicikk çooooookk sevimli yavrularınıda alıp gidiyorlar sonbaharda... ne mutluki ben köyüme gittiğimde yazın orda var olduklarını görüyorum... ama o alçak uçuşları çok keyifli seninle alay eder gibi son anda korkutup geçiveriyorlar başımızdan boynumuzdan... güzel ve sevimli hayvanlar vesselam...

Paylaştığın güzel bilgiler için teşekkürler Sn. simin-simin...Fotoğrafa gelince gerçekten çok sevimli, yuvada dahi minik yavrular yanyana sıraya dizilmiş poz verir gibi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Paylaştığın güzel bilgiler için teşekkürler Sn. simin-simin...Fotoğrafa gelince gerçekten çok sevimli, yuvada dahi minik yavrular yanyana sıraya dizilmiş poz verir gibi...

evet bencede tüm kuşlar güzel ama bunlar çok dahabi sevimli yahu flowers.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu yaz kırlangıçlar benide çok şaşırttılar. Sitenin önündeki saçak altına her yıl yuva yapıyorlar. Bu yılda yavrularıyla yuvalarındaydılar .Anne baba yemek ararken yavrulardan biri yuvadan düşmüş.Bizde arkadaşlarla oturuyoruz.Bir kedi yavruya doğru yaklaşıyor yavru uçamıyor. Kedi ona tam atlıyacakken , anne ve baba kediye doğru pike yaparak ortaya çıktılar ..Kediyi uzaklaştırıncaya kadar kovaladılar..Bizde öylece kalakaldık.İnanılır gibi değildi kediyi kovalamaları...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yaz kırlangıçlar benide çok şaşırttılar. Sitenin önündeki saçak altına her yıl yuva yapıyorlar. Bu yılda yavrularıyla yuvalarındaydılar .Anne baba yemek ararken yavrulardan biri yuvadan düşmüş.Bizde arkadaşlarla oturuyoruz.Bir kedi yavruya doğru yaklaşıyor yavru uçamıyor. Kedi ona tam atlıyacakken , anne ve baba kediye doğru pike yaparak ortaya çıktılar ..Kediyi uzaklaştırıncaya kadar kovaladılar..Bizde öylece kalakaldık.İnanılır gibi değildi kediyi kovalamaları...

evet çok mucizevi hayvanlar... koruma içgüdüsü her canlıda var...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.