Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Marcel Loriot ´dan

GokCe28

Önerilen İletiler

VUSLAT

Günler, bir sarmal gibi bürünür zamana. Unuttugum aliskanliklarim geliyor aklima,,,,, ne kadar cok calmissin benden ve zamanimdan. Simdi anliyorum ki sen, öylesine bir sey degilsin hayatimdan gecen.

,,,,,cünkü gecmiyorsun ne kadar israrda etsem. Rüyalarimda beklerken seni, beliriveriyorsun bir arkadas ziyaretinde, bir telefon sohbetinde, bir sabah gezintisinde,,,,, yani bitanem isin özcesi...

ruhum gri bir vuslat revirinde.

yarim kalmis bir ask diyemiyorum cünkü sen

bir kelebek kadar yasamadin icimde

karar verdim sana siir yazmaya, ömrünün hangi mevsimindesin bir bilsem, ahh bir bilsem hangi mevsim,,,,, ona göre giydiririm siirlerimi,,,,

korkarim ki kistasin.

hatta geceleyin en keskin,,,,,,, ayazlardasin.

böylece belirir fikrimde siirlerimin rengi,

griden siyaha

bir sevi bulvari

sifreler olacak onlarda, dualar ikinci anlaminda

sadece birlestirdiginde bir anlama bedellenecek

usulca birikirken ben göz kapaklarimin gölgesinde

isiklar doguracagim o billur fikrinde

tavirlarim bilge bir dervis

ellerim ucari

gözlerim,,,,

ahh o görmeyen,,,,, ahh o göremeyen gözlerim

GÜNDELIGE KARISAN DÜSLER

kirilir gözlerde gri pencereler ,,,, bilenirken geceye nú ve islak bedenler

bir yolculuga cikar gibi sevmek

arkana bakmadan

önünden korkmadan

bileklerimiz kesik

gözlerimizde o zifiri fer

bu gece nerede baslar

söyle,,,,,,,,, bu gece nerede biter.

fersah fersah gözlerine göm beni

söndür isigi, ellerinle gör beni

tüm bildiklerini öldür

gerisi ben

ve biz,,,

ac koynunu, düslerinden emzir beni

kirilir gözlerde gri pencereler ,,,, bilenirken geceye nú ve islak bedenler

SEN

sen

bu oyunda mutlu kizi oynuyorsun ve umarsizca birakiyorsun kendini hayatin akisina. Ama sevgilim akmiyorsun, bir biblosun büyük ve bos bir odanin icinde,yakismiyor o duvarlara gölgen ve ayaklarin o mat kilime. Yakistirmaya calisiyorsun ama yok, yakismiyor gözlerin, yakismiyor ellerin,,,,, hele pembe bedenin.

sen

hayati taniyali yorgun düsmüs bir dervis gibisin. Yolculugunu bitirmis bir gezgin , demini bitirmis caydanlik gibisin. Esmer bir bugu birakiyorsun kulagimda her konustugunda. Suclu sen degilsin benim. Müptelayim sana,,, sen her konustugunda fikrimden akan kana.

sen

ordasin ve sig bir göl gibi hic kipirtisiz duruyorsun. "hic bir sey veremem" diyorsun, sen böyle dedikce ben bedenimi sevdaya yatiriyorum. Sen hatiralarinla kaybolurken kendi suyunda, ben akiyorum senin yataklarina, senin ebedi cesmelerine.

sen

hic aglamadin kendin icin biliyorum.Kazanmak ve kaybetmek fiillerini ögrendiginde 18 din, saskinlikla baktin kendine aynada. Nasil bi hayatti bu niye böyleydi. Hapsedildigin kadar özgürsün sevgilim, ve susadigin kadar hürriyete, mavi bir selalesin gönlümün bahcelerine.

sen

mabedimin kutsal ayazmasi, dualarimin ikinci anlami. Gögsüm; ugramadan gectigin bir liman. Bir sahil gibiyim, koylarima demir at.Daglarima otag kur, gözlerimin yasina bak!!!

ay

dogar ya sessizce, iste öyle belirdin fikrimde. Ardinda hic bir sey birakmayan katil gibisin, her gittiginde zorluyorum kendimi seni hatirlamaya. Ne bir elizi, ne de kokun. Bir ben kaliyorum bir de kelimelerin. Itri ve masum, icinde asirlarin gizi, gecmiste kalan caglarin kara lekesi. Avucumda anka kusu, söyle bana bitanem!!! bu kanatlar hangi dehlizin müjdesi??!!

Sen

gülüsünün sessizliginde varsin, bir de dinleyen suskunlugunla. Her birbirine veda ettiginde dudaklarin, kafeslerini parcaliyor icimin kirlangiclari. Zamana bilenen, törpülenen bir anahtar benim bu sevgim, acar kapali ne varsa. Ve acik olan ne varsa, kapatir ardi ardina. Mesela hatiralariyla gecmisi, mesela ici zehir metaforlariyla ´günah kalelerini. Ne kumdan ne tastan, ne mermerden ne altindan....... o kaleyi,,,, senin billur cocuklugunun vazgecilmez hatalarindan.

peki uzatmiyorum ellerimi

peki islatmiyorum dudaklarini

peki beklemiyorum gelisini

peki anlamaya calismiyorum seni

läkin sevgili

seni istiyorum

deliler gibi

( m a r c e l l o r i o t )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.