Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Birisi Kahve Yapsa da İçsek Şöyle Hüpppppppppppppp Diye

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Bilim, Öğleden Sonra Kahve İçtiğinizde Ne Olduğunu Açıklıyor?

BB1dkp2i.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

Güne bir fincan kahve ile başlamak birçok insana dişlerinizi fırçalamak veya yüzünüzü yıkamak kadar doğal gelen bir alışkanlıktır. Ve sabah kahvesi kahvesi size başlamanız için gereken enerjiyi verebilirken, öğleden sonra veya akşamları bir karşılama için kahveye dönüyorsanız, yalnızca enerjinizi de sabote etmiyor olabilirsiniz. düzey, ancak sağlığınız. Kahvenin öğleden sonra içtiğinizde yaşayabileceğiniz yan etkilerini keşfetmek için okumaya devam edin. Diyetinizi çok daha sağlıklı hale getirmek istiyorsanız, Ne Kadar Toksik Olduğuna Göre En Popüler 108 Soda'ya göz atın.

BB18FC2i.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

1. Uykuya dalmanız daha uzun sürebilir.

İyi bir gece uykusu çekmeye çalışıyorsanız, o öğleden sonra kahvelerinden vazgeçmek isteyebilirsiniz. Journal of Biological Rhythms'de yayınlanan 2014 tarihli bir araştırmaya göre, yatmadan beş saat önce iki espressoya eşdeğer bir doz kafein verilen bireyler, uykuya dalmaları için geçen süreyi uzattı. Ve sağlığınızı iyileştirmenin bazı kolay yolları için haber bültenimize kaydolun.

BB142idx.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

2. Daha az dinlendirici uykunuz olabilir.

Yatma vaktine yakın kahve içerseniz uğraşmanız gereken sadece saatler harcamak değil. Journal of Biological Rhythms çalışmasına göre, uykudan beş saat önce kafein tüketen bireyler daha sık uyandı, daha uzun süre daha az dinlendirici 1. aşama uykusu yaşadı ve daha kısa süreli yavaş dalga veya "derin" uykuya sahipti. Ve daha dinlendirici bir gece uykusu istiyorsanız, Uyku Kalitenizi İkiye Katlamanın bu 20 Yolu'na göz atın.

BBZblQd.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

3. Tüm sirkadiyen ritminiz bozulabilir.

Sabah erkenden ve parlak bir şekilde uyanmak ister misiniz? O öğleden sonra kahvesini yeniden düşünmek isteyebilirsin. Science Translational Medicine dergisinde yayınlanan 2015 tarihli bir araştırma, kahvenin en bilinen yan etkilerinden biri olan geceleri uykuya dalamamak değil, yatmadan üç saat önce alınan bir kafein dozunun bir kişinin sirkadiyen ritmini yaklaşık olarak geciktirdiğini buldu. 40 dakika, potansiyel olarak kalkmayı da zorlaştırıyor.

BB16VM0w.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o

4. Gece terlemeleriniz daha da artabilir.

Menopoz nedeniyle gece terlemeleri yaşıyorsanız, öğleden sonra kafein tüketiminiz sorunu daha da kötüleştiriyor olabilir. Menopoz dergisinde yayınlanan 2015 tarihli bir araştırmaya göre, kafein tüketimi bu semptomları daha da kötüleştirebilir.

Mayo Clinic Kadın Sağlığı Kliniği direktörü ve çalışmanın baş yazarı Stephanie Faubion, "Kafein alımını sınırlamak, rahatsız edici sıcak basmaları ve gece terlemeleri olan menopoz sonrası kadınlar için faydalı olabilir" diyor.

AAGvGdX.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o=

5. Daha Sık Tuvaleti kullanmak için uyanmanız gerekebilir.

Kafein bir idrar söktürücüdür, yani ne zaman tüketirseniz tüketin idrara çıkma ihtiyacınızı artırabilir. Bununla birlikte, öğleden sonra veya akşam kahve içiyorsanız, geceleri sizi ayakta tutma ve acele tuvalete gitme olasılığı daha yüksektir.

Uluslararası Ürojinekoloji Dergisi'nde yayınlanan bir 2013 araştırması, büyük miktarlarda kafein içen kadınların idrar kaçırma olasılığının, içki içmeyen veya daha ılımlı kafein tüketenlere göre daha yüksek olduğunu ortaya koyarken, Üroloji Yıllıkları'nda 2011 yılında yapılan bir araştırma, aşırı aktif mesaneye sahip olanlar arasında bulundu. semptomlar, kafein hem “aciliyetini hem de idrara çıkma sıklığını” artırarak potansiyel olarak sizi ayakta tutabilir. Ve iyi dinlenmiş bir şekilde uyanmak istiyorsanız, Uyumaya Yardımcı Olacak 7 Sağlıklı Diyet Değişikliğine göz atın.

Kaynak: EatThis, Not That

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Co-Admin
25 dakika önce, Admin dedi:

Böyle de yapılmaz ki ya.... Şimdi Limonlu Cheesecake istedi canım ama ben bu işi bakarak halledeyim artık :) 

yaaa üzüldüm bak şimdi😥

boşverr be nerden baksan en az 600 kalori bir dilimi😀🙈

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Co-Admin
29 dakika önce, Admin dedi:

kahveler

Hemen hüpleteyim daha öncekini kaçırmışım.😀 Bu arada fincan da çok tatlı. Galiba yerim olsa beğendiğim bütün fincanları alırdım.🥰 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

İnanmayacaksınız ama kendime bir Türk kahvesi makinesi aldım ve beni hayrete düşürdü. Çok güzel kahve yapıyor aynı közde veya kumda yapılan kahve tadı veriyor. Ember denilen bir özelliğivar ona bastınız mı çok güzel tatta Türk kahvesi yapıyor. 

81W3z7Pa+yL._AC_SL1500_.jpg

Tavsiye ederim :) 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Admin dedi:

İnanmayacaksınız ama kendime bir Türk kahvesi makinesi aldım ve beni hayrete düşürdü. Çok güzel kahve yapıyor aynı közde veya kumda yapılan kahve tadı veriyor. Ember denilen bir özelliğivar ona bastınız mı çok güzel tatta Türk kahvesi yapıyor. 

Tavsiye ederim :) 

Güle güle kullan şimdiden bütün içeceğin kahveler için afiyet olsun.. 😊

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Admin dedi:

Bugünkü kahveler benden

?qa=blob&qa_blobid=14429627125630465762

Ben kahvemi alırım.. miss 🙏

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
13 saat önce, Admin dedi:

Hadi yine iyisiniz. Bugün ki kahveniz benden

İyi ki varsın eline sağlık🙏🥰

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Co-Admin
3 saat önce, Admin dedi:

Yeni kahve makinemle yaptığım ilk Türk Kahvesi. Hadi alın....

Geldim geldim 😀

Eline ve makinana sağlık 🙏

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.