Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

gloria

Önerilen İletiler

Pek sevgili forum arkadaşlarım,

İzlediğim diziler an itibariyle ya final yaptı ya da sezon finali... Şu aralar epey bir dizisiz kaldım, ne izleyeceğimi bilmiyorum. Sizler hangi dizileri izliyorsunuz, bana şöyle güzelinden birkaç dizi önerir misiniz?

Tabi sadece bu başlığı bir sorun oluşturmak için açmadım aynı zamanda bir sorun çözme yoluna da gideceğim. Ben size kendi izlediklerimi önereceğim ki siz de kendi izlediklerinizi önerin bana :) Böylece kardeş kardeş geçinip gidelim şu başlık altında :)

House M.D. izliyordum o artık bitti, daha da yenisi yok... Ama izlediğim en güzel dizilerden birisiydi. Özleyeceğim kendisini. İlgilenenler için bir başlık açmıştım, tıklayınız lütfen.

Supernatural izliyorum ki bu dizinin aşığıyım, istediğim her türlü kriter mevcuttur bu dizide, benzer bir dizi kabulum olacaktır hiç şüphesiz. Link için tıklayınız lütfen.

Sherlock, bildiğiniz Sherlock Holmes filmlerinin dizi versiyonu ama hiçbir film bu dizinin kalitesine, heyecanına ve nobranlığına erişemez kanımca... Linki buradadır efenimmmm.

Sons of Anarchy için ise link tam da burada... Değişik bir dizi, oyuncularıyla ve oyunculuklarıyla beni dünyalarına çoktan çektiler bile...

Ve tabii bu aralar en favori dizim Game Of Thrones, Yüzüklerin Efendisi kıvamında fantastik bir savaş dizisi, aynı zamanda hem büyüleyici hem de ürkütücü manzaralar eşliğinde... Dizisin linki ise buralarda bir yerde :)

Bunlar da henüz kendilerini tanıtmadığı diziler ki bir ara tanıtırım:

Grey's Anatomy kimi zaman beni üzse, hırpalasa da seviyorum yine de bu diziyi. Hayatlar o kadar gerçek ki dizinin dizi olduğunu unutuyorum kimi zaman, hırpalanmam da sanırım bu yüzden...

True Blood, bir vampir dizisi aslen ama vampirlerin yanısıra kurt adam ve shapeshifter karakterler de yer alıyor. Modern fantastik bir dizi olmuş kendisi, severim de...

Once Upon A Time, "Pamuk Prenses, beyaz atlı prens, kötü kalpli kraliçe, kırmızı başlıklı, pinokyo vs. vs. tüm bu kahramanlar, masal dünyasından bir büyüyle günümüz dünyasına gönderilse ve geçmişi hatırlamadan bir arada yaşamaya devam etse ne olurdu"nun hikayesi... Büyüleyici ve masalsı gerçekten de..

Şimdi sıra sizde, öneriniz lütfen rica ediyorum... Sizi etkileme nedenleriyle olursa, belki bu nedenler beni de etkiler :)

Öneriler için şimdiden teşekkürü borç bilirim :)

Sevgiler, saygılar ve de iyi seyirler :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dexteri öneririm..

Dexter, Emmy Ödüllü sahne yazarı James Manos, Jr.'ın Darkly Dreaming Dexter romanından uyarlanılan ABD dizisidir. Miami'de geçen dizi, hem seri katil hem de Miami Metro Polis Departmanı'nda kan analizcisi olarak çalışan Dexter Morgan'ın hayatını konu alır.

[media=]

[/media]

Dexterda bu müziği ne zaman duysam öldürmeye özenti geliyor 19.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yukarıda Game of Thrones yazılmış onu katmıyorum listeye bu sebeple ama ben 6 yıldız veriyorum 7 üzerinden. Çok sevdiğim bir dizidir.

Diğerleri:

1- Fringe (Yedi Yıldız) / Bilimin en uç yerlerinde muazzam kurgu, efekt, olay akışı ve oyunculukla harmanlanmış bir dizi. Lost'un yapımcısından..

2- Walking Dead (6 Yıldız) / Zombi filmlerinden bile daha güzel bir zombi dizisi düşünün..

3- Lie To Me (5 yıldız) / Mikro ifadeleri bulan adamı konu alan bir dizi. Sıkıysa yalan söyleyin onun yüzüne karşı..

4- Person of Interest (4 Yıldız) İşlenecek cinayetleri önceden bildiren ve her yeri görüp duyabilen müthiş bir makinenin ardındaki sırlar ve o makineyi kullanan bir ekip.

5- Awake (4 Yıldız) İki ayrı hayatınız var ve bunlar bir birine uyku ile bağlı durumda..

6- Homeland (4 Yıldız) Esir bir amerikan deniz komandosu evine döner. Bu komando El-Kaide'ye katılarak ülkesine düşman mı oldu yoksa bir savaş gazisi mi?

Hala izlemediyseniz nispeten eski muhteşem diziler:

1- Stargate 1, Stargate Atlantis ve Stargate Universe (7 yıldız) / Stargate filmini hatırlarsınız.. İşte onun uzun soluklu dizisi.

2- Battlestar Galactica (7 yıldız) / İnsanların eve dönüş yolu yok oldu ve kurtulanlar bir uzay filosunda yeni evlerini arıyorlar.. Belki de Dünya'yı yeniden bulacaklar belki de yeni bir Dünya bulacaklar..

3- Lost Room (7 yıldız) / Bir başyapıt! 3 bölümden oluşan Sci-Fi Channel yapımı bilimkurgu, fantastik mini dizi..

4- Taken (7 Yıldız) / Dizi boyunca 3 kuşak izleyeceksiniz. Roosvelt Ufo kazasından günümüze kadar.. Steven Spielberg yapar da izlenmez mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dexteri öneririm..

Dexter, Emmy Ödüllü sahne yazarı James Manos, Jr.'ın Darkly Dreaming Dexter romanından uyarlanılan ABD dizisidir. Miami'de geçen dizi, hem seri katil hem de Miami Metro Polis Departmanı'nda kan analizcisi olarak çalışan Dexter Morgan'ın hayatını konu alır.

Dexterda bu müziği ne zaman duysam öldürmeye özenti geliyor 19.gif

Dexter hep aklımdadır. Bir ara başlayacağım sanırım ona da :) Bu başlığı iyi ki açmışım aşağı doğru da çok guzel öneriler gelmiş, bayıldım :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla spartacuss

+18

Galiba Spartacus u asla izlemeyeceğim. Aslında en başından beri hep çok izlemek istemişimdir ama başrol oyuncusunun kanser olduğunu öğrendiğim an vazgeçtim izlemekten çünkü ölecekti ve ben onunla kurduğum bağ yüzünden buna çok üzülecektim. Yoksa tam tarzım olan bir dizi ve Andy Whitfield kanseri yenmiş olsaydı kesinlikle izlerdim ama yenemedi :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Game of thrones angry.png

Game of Thrones'u izliyorum tabiiii... Ama beni şoklardan şoka sokup duruyor, bu arada yarın nihayet savaş başlıyor, fragmanında gördüm... Heheyttt arada spoiler da geçtim biggrin.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

carnivale.jpg

rüya gibi iyi.gif

..

Hımmmmmm çok değişik bir fotograf, etkileyici, izlenir :) Cidden aldım listeme :) Gotik bir tarzı var gibi...Bakalım bakalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yukarıda Game of Thrones yazılmış onu katmıyorum listeye bu sebeple ama ben 6 yıldız veriyorum 7 üzerinden. Çok sevdiğim bir dizidir.

Diğerleri:

1- Fringe (Yedi Yıldız) / Bilimin en uç yerlerinde muazzam kurgu, efekt, olay akışı ve oyunculukla harmanlanmış bir dizi. Lost'un yapımcısından..

2- Walking Dead (6 Yıldız) / Zombi filmlerinden bile daha güzel bir zombi dizisi düşünün..

3- Lie To Me (5 yıldız) / Mikro ifadeleri bulan adamı konu alan bir dizi. Sıkıysa yalan söyleyin onun yüzüne karşı..

4- Person of Interest (4 Yıldız) İşlenecek cinayetleri önceden bildiren ve her yeri görüp duyabilen müthiş bir makinenin ardındaki sırlar ve o makineyi kullanan bir ekip.

5- Awake (4 Yıldız) İki ayrı hayatınız var ve bunlar bir birine uyku ile bağlı durumda..

6- Homeland (4 Yıldız) Esir bir amerikan deniz komandosu evine döner. Bu komando El-Kaide'ye katılarak ülkesine düşman mı oldu yoksa bir savaş gazisi mi?

Hala izlemediyseniz nispeten eski muhteşem diziler:

1- Stargate 1, Stargate Atlantis ve Stargate Universe (7 yıldız) / Stargate filmini hatırlarsınız.. İşte onun uzun soluklu dizisi.

2- Battlestar Galactica (7 yıldız) / İnsanların eve dönüş yolu yok oldu ve kurtulanlar bir uzay filosunda yeni evlerini arıyorlar.. Belki de Dünya'yı yeniden bulacaklar belki de yeni bir Dünya bulacaklar..

3- Lost Room (7 yıldız) / Bir başyapıt! 3 bölümden oluşan Sci-Fi Channel yapımı bilimkurgu, fantastik mini dizi..

4- Taken (7 Yıldız) / Dizi boyunca 3 kuşak izleyeceksiniz. Roosvelt Ufo kazasından günümüze kadar.. Steven Spielberg yapar da izlenmez mi?

Gelelim Sevgili Profitciğimin neler önerdiğine smile.png

Fringe i baştan biraz izlemiştim, Lost un yapımcıları yapmıştı o filmi yanılmıyorsam ama sonra nedense bıraktım o diziyi izlemeyi, iyi de gidiyordum aslında ama herhalde unuttum izlemeyi, bir ara tekrar başlayabilirim izlemeye, olabilir yani smile.png

Walking Dead kesinlikle izlemem gereken bir dizi, onu da biliyorum. İzleyeceğim de...

Lie to Me' yi geçen hafta izlemeye başladım. 1. sezonun 6. bölümüne kadar geldim. Benim gibi beden dilini öğrenmeye meraklı bir insan için o çok güzel bir kaynak, ansiklopedi gibi..

Person of Interest, bunu duymamıştım ilgimi çekti smile.png

Awake önümüzdeki sezon olmayacak, yani 1 sezonluk bir dizi, onu yayınlamamaya karar verdiler o yüzden izlemeyi dusunmuyorum.

Homeland, belki zamanla olabilir, konusu şimdilik sanki benden uzak... Ama bilmiyorum hakkında biraz daha okursam ilgimi çekebilir.

Stargate ve Battlestar Galactica bilim kurgu sanırım. Bilim kurgu da severim, öneriyorsan gerçekten neden olmasın smile.png

Lost Room, milyon kez diyerek abartacağım ama abartacak kadar çok izledim bu diziyi, 10larca kez belki smile.png Çok da severimmmmmm.

Taken listeye alındı smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ve size yeni bir diziden daha bahsedeceğim sevgili kankalar :)

İsmi Luther :) IMDB bu diziye 10 üzerinden 8,5 puan vermiş.

İki sezon oynamış, birinci sezon 6 bölüm ve her bir bölüm ortalama 60 dakika... 2. sezon da 4 bölüm. Dizi bitti mi devamı olacak mı şu an pek emin değilim ama büyük ihtimalle bitti. Polisiye bir dizi, Luther de bir polis. Çoğu diziler gibi her bölüm yeni bir bölüm değil, birbiriyle bağlantılı, birbirinin devamı olan bölümlerden oluşuyor.

Ayrıca Behzat Ç. isimli diziyi ve Behzat Ç'yi sevenler için Luther diğer bir alternatif :) Luther ve Behzat Ç. yakın kişilikler, psikolojileri, depresyonları, bakış açıları çok benziyor :) Ve tabii dizi de kendini seyrettirmeyi başarıyor, heyecanlı, koparmıyor.

Şiddetle öneriyorum :)

luther.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Luther :)

Hahaha gittikçe daha da güzelleşiyor bu dizi. Heyecanlandırıyor. İzleyin izleyin izleyin...

Bu arada işte an itibariyle açtığım tanıtım linki de burada :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim önerim Lars Von Trier'ın mini dizisi Riget..Dizi aslında başrol oyuncusunun ölümüden dolayı yarım kalmış ama yine de bitmemiş haliyle bile izlenmeye değer..

Bu arada daha sonra Stephen King diziyi uyarlamış ve tamamlamıştır..İsterseniz onu da izleyebilirsiniz ama bence yakınından bile geçmiyor orijinalinin..

riget-original.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim önerim Lars Von Trier'ın mini dizisi Riget..Dizi aslında başrol oyuncusunun ölümüden dolayı yarım kalmış ama yine de bitmemiş haliyle bile izlenmeye değer..

Bu arada daha sonra Stephen King diziyi uyarlamış ve tamamlamıştır..İsterseniz onu da izleyebilirsiniz ama bence yakınından bile geçmiyor orijinalinin..

Bir Triersever olduğum halde kaçırmışım demek ki... Şaşırdım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada yabancı sinema bölümünde tanıttığım ama aslen 3 bölümlük bir televizyon dizisi olan Black Mirror u da ciddi ciddi öneririm. izlerseniz pişman olmazsınız yani...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada yabancı sinema bölümünde tanıttığım ama aslen 3 bölümlük bir televizyon dizisi olan Black Mirror u da ciddi ciddi öneririm. izlerseniz pişman olmazsınız yani...

Black Mirror'u duymuştum..Sanıyorum birbirinden bağımsız 3 bölümden oluşuyor..

Bu arada belki izlemişsinizdir, "Masters of horror" diye 2 sezonluk bir dizi yapılmıştı..O da birbirinden bağımsız bölümlerden oluşuyordu...Her bölümü başka bir yönetmen yönetiyordu ki bu yönetmenlerin içinde Tobe Hooper, Dario Argento, John Carpenter ve Takashi Miike gibi "korku ustaları" vardı..

Yeri gelmişken bu diziyi de önerebilirim..

Mastersofhorror.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili @@Videns kaybolmayın buralarda kalın her daim, forumun diğer sayfalarına da bakın, sizi burada tutalım sevdim ben fikirlerinizi smile.png

Black Mirror kelimesini linkledim zaten üzerine tıklarsanız sizi tanıtım sayfasına yönlendirir. Ve haklısınız evet birbirinden bağımsız filmler şeklinde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ah bu baslik hic yaramadi :P

32 gb lik telefonumun 15 gb tini dizilerle doldurdum ...

artik seyehatlerde degisik bi hava katar diye siddetle umuyorumm

tercihlerimi supernational , dexter , game of tronss ve sherlocktan yana kullandimm

umarim sherlock beni hayal kirikligina ugratmazz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sherlock a bayılacaksın :) Supernatural da 5. sezon itibariyle dünyanın en iyi dizisi oluveriyor birden bire :)

Ben bu son zamanlarda izlemeye başladığım Luther i de öneriyorum. Yukarılarda bir yerde linklemiştim tanıtımını :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.