Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kuran Mucizeleri

dennise

Önerilen İletiler

Serbest atış...Acaba kiminki....Dünyada önce bilinmeyen şeyleri Kur'an yazıyor demedik bilindiği varsayılarak yazıyor dedik..Yani Tanrı yine herşeye bilengüçlü Tanrı...

Işık hızı bilinmiyordu ama biliniyormuş gibi yorumlandı..Örnek Cebrail ışıktan yaratıldı..Allah katına 50 bin yıl süren bir günde yükselir ayeti vardır...Işık hızı 299 küsürdü en son bulunanı ama bu rakam artabilir...Cebrail'in ışık hızını bulduğumuz sürece Allah katının neresi olduğunu bulunur...50 bin yıl sürer,50 bin ışık yılı :) Atışımız kuvvetli tabiki..

Daha önce hylerden yazdığım bir yazının yalan olduğunu ispatlamaya çalışan hatta Odtü'den yardım bile alan ama işin sonunda doğru olduğu kabul edildilten sonra hala atışımız kuvvetli olduğu çok önemli oluyor..Yazdıklarımızı delillerle yalanlayında görelim hangimizinkinin atışı kuvvetlidir..

Ben diyorumki 1800lü yıllara kadar birçok şeyler yeni öğrenildi..Kur'an da ise bu bilinerek varsayılmıştır..Biraz düşünmek yeterli olacaktır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Modern astronomik bulguymuş! Modernini bir tarafa bırak, astronominin tanımını yap desek bize posta gazetesinin hafta sonu ekindeki boğa burcu yorumları gösterirsin yahu smile.png

boga degil aslan, boga arkdan gelen

Bunları, yazıyı buraya kopileyip pastalayan arkadaşa demiyorum.

rolleyes.gif

Bunları buraya taşıyan kişiye ben soruyorum şimdi:

yessss

hiçbir din otoritesi ebced hesabını onaylamazken, dine uygun değildir derken, siz kendinizi dini bütün insan olarak lanse edenler bunları burada neye dayanarak savunuyorsunuz?

din otoritelerine, herangi bir ateistten daha karsi oldugumuzu bikac yerde solemistik smile.png yine yeri geldi yine soleyelm ..

kendimizi dini butun lense etmedik ben sahsen pervasiz ve gunahkar biriyim . ama dini konulari seviyorum .. sasan sasiyo

neye dayaniyoruz ;

sole soliyim ;

ebcet hesaplari ilginc ... bakip hayret ediyoruz o kadar .. arkasi yok

Bunları savunurken hangi dini bilgiyi referans alıyorsunuz?

ebcet hesabini degil de dini herangi birseyi savunurken ;

insanlarin tecrubelerini referans aliyoruz : ) nitekim ; Peygamberler bilimi referans alamadiklari donemlerde aynisini yapmislardir smile.png

insanlarin tecrubelerini ve akli kistaslarini esas alarak hitabet etmislerdir : )) yani aklin katmanlarini .. ay cok sacma cvp oldu kusura bakma biggrin.png ama samimi cavabim smile.png

Örneğin hadid kelimesinin sayısal değeri neden 26dır ve bu hesabın bilimsel dayanağı nedir, sayısal olarak bütün bu iddiaları kanıtlar mısınız?

arapcada ozel bir durum vardir ; cunku bu dilde her harfin sayisal bir karsiligi oldugunu goruyoruz : ))

her harfin bir sayi degeri vardir .

kodlanma desek daha doru olur : )) neden bole bir kodlanma var diye soramayiz ; dilin tarihcesini arastirmak gerekir ...

burda onemli olan

Kuranin 6666 tane ayeti tamamlandigi vakit cogu sayisal degerin toplami ya da carpimi cesitli ilginc sonuclar vermektedir ;

bunun denklemi matematikte formulize edilemese de ortaya cikan sonuclar ilginc olabiliyor .. hepsi bu : )okuz altinda buzagi arayanlar da var tabi

ayet ilginctir ;

biz onu ARapca bir kuran olarak indirdik (Ayet) benim bildigim baska hicbir dilde sayisal kodlama yok ,ilginc diyorum o kadar ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

<p>

Aslında bu kadar safsataya kalkıp yanıt verip safsata dolu bir tartışmanın içinde bulunmak istemem ama forumun eski isimlerinden yam yam’ın bu atış denemelerini ciddiye aldığını görünce haydi ben de bir şeyler yazayım dedim. smile.png

ciddiye mi almis smile.png hmm ..

sen de ciddiye aldigini gorunce bol esprili yaziim de durumu toparliyim dedin sanirim : ))

yumusatmalari itina ile hemen akabinde vurgulaya vurgulaya biggrin.png

oke hug.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"ciddiye mi almis hmm ..

sen de ciddiye aldigini gorunce bol esprili yaziim de durumu toparliyim dedin sanirim : ))

yumusatmalari itina ile hemen akabinde vurgulaya vurgulaya

oke "

yazıyı 3 kere okuyup yeni anlamlar arayıp bulmaya mı çalışıyorsun biggrin.png

"boga degil aslan, boga arkdan gelen"

anlıyorum.

“din otoritelerine, herangi bir ateistten daha karsi oldugumuzu bikac yerde solemistik yine yeri geldi yine soleyelm ..

kendimizi dini butun lense etmedik ben sahsen pervasiz ve gunahkar biriyim . ama dini konulari seviyorum .. sasan sasiyo

neye dayaniyoruz ;

sole soliyim ;

ebcet hesaplari ilginc ... bakip hayret ediyoruz o kadar .. arkasi yok”

Din otoritelerine ateistlerden daha çok karşısın!

Dini bütün değilsin, tam tersine pervasız, günahkarsın!

E tabi doğal olarak şaşan şaşmış zaten…

Ebcet hesaplarını ilginç buluyorsun, bakıyorsun…hayret ediyorsun…! Yani ne olduğunu sen de bilmiyorsun. Ama savunuyorsun. Tıpkı din konusunda yaptığın gibi…

(Dur bakalım daha neler var)

“ebcet hesabini degil de dini herangi birseyi savunurken ;

insanlarin tecrubelerini referans aliyoruz : ) nitekim ; Peygamberler bilimi referans alamadiklari donemlerde aynisini yapmislardir

insanlarin tecrubelerini ve akli kistaslarini esas alarak hitabet etmislerdir : )) yani aklin katmanlarini .. ay cok sacma cvp oldu kusura bakma ama samimi cavabim ”

Hakikaten saçma olmuş ama samimi olman ilginç…

“arapcada ozel bir durum vardir ; cunku bu dilde her harfin sayisal bir karsiligi oldugunu goruyoruz : ))

her harfin bir sayi degeri vardir .

kodlanma desek daha doru olur : )) neden bole bir kodlanma var diye soramayiz ; dilin tarihcesini arastirmak gerekir ...

burda onemli olan

Kuranin 6666 tane ayeti tamamlandigi vakit cogu sayisal degerin toplami ya da carpimi cesitli ilginc sonuclar vermektedir ;

bunun denklemi matematikte formulize edilemese de ortaya cikan sonuclar ilginc olabiliyor .. hepsi bu : )okuz altinda buzagi arayanlar da var tabi

ayet ilginctir ;

biz onu ARapca bir kuran olarak indirdik (Ayet) benim bildigim baska hicbir dilde sayisal kodlama yok ,ilginc diyorum o kadar .. “

Arapçada hiçbir özel durum yoktur. Herhangi bir dilde harflere sayısal değer verilebilir. Ben sadece bu hesabın “bilimsel verilerden bahsedildiğine göre” hangi bilimsel yöntemle yapıldığını sormuştum. Öyle ya yazı da bilimsel gerçeklikten bahsediliyordu.

Fakat anladığım kadarıyla sen meseleyi ilginç bulmuşsun sadece o kadar. Yani üzerinde tartışmaya gerek yok. Öyle mi? Ben böyle anladım, çünkü sen bir nev'i: “ ben de ne olduğunu bilmiyorum ama pişpirikten daha ilginç ve keyifli geldiği için biraz da bu işlerle vakit geçireyim dedim” diyorsun.

Ben de “ilginç” diyorum o zaman smile.png

Yani sonuç olarak ilginç… biggrin.png

Bütün bunlardan ne anladık:

İlginçmiş… biggrin.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Serbest atış...Acaba kiminki....Dünyada önce bilinmeyen şeyleri Kur'an yazıyor demedik bilindiği varsayılarak yazıyor dedik..Yani Tanrı yine herşeye bilengüçlü Tanrı...

Işık hızı bilinmiyordu ama biliniyormuş gibi yorumlandı..Örnek Cebrail ışıktan yaratıldı..Allah katına 50 bin yıl süren bir günde yükselir ayeti vardır...Işık hızı 299 küsürdü en son bulunanı ama bu rakam artabilir...Cebrail'in ışık hızını bulduğumuz sürece Allah katının neresi olduğunu bulunur...50 bin yıl sürer,50 bin ışık yılı smile.png Atışımız kuvvetli tabiki..

bilindiği varsayılarak mı yazıyor? ne demek bu yahu?

cebrail ışık hızıyla mı yükselmiş. nasıl yani? :) 50 bin yılda hem de!.. daha neler öğreneceğiz durun bakalım.

ışık hızı en son... en son mu... :D

ışık hızının ne kadar olduğu kesin olarak biliniyor. değişmez bir daha :) bak yukarda ilk iletimde yazdım ne kadar olduğunu. okursan görürsün :)

"cebrail'in ışık yılı"nı bulacaksınız ve allah'ın hangi katta olduğunu ortaya çıkaracaksınız.... ne diyeceğimi bilemiyorum....

Daha önce hylerden yazdığım bir yazının yalan olduğunu ispatlamaya çalışan hatta Odtü'den yardım bile alan ama işin sonunda doğru olduğu kabul edildilten sonra hala atışımız kuvvetli olduğu çok önemli oluyor..Yazdıklarımızı delillerle yalanlayında görelim hangimizinkinin atışı kuvvetlidir..

Ben diyorumki 1800lü yıllara kadar birçok şeyler yeni öğrenildi..Kur'an da ise bu bilinerek varsayılmıştır..Biraz düşünmek yeterli olacaktır...

sen henüz geçen konuyu kavrayamamışsın sanırım; ben sana aramızda geçen olayı anlatayım bari: sen türkiye'deki yaratılışçıların sitesinden evrim karşıtı bir yazı kopyalamış ve burada paylaşmıştın. bir bilimadamından referans alınarak ortaya atılan o iddia da adı geçen ve bilim adamından alınan yazının kaynağı var mı diye sordum. sen de yine orada verilen kaynağı gösterdin ve ben de konuyu araştırdım. anlaşılan sen benim ondan sonra yazdığım yazıyı da okuyup anlayamamışsın. çünkü ortaya çok mu çok ilginç bir şey çıktı. meğer evrimi çürüteceğiz derken bir evrimcinin yazısından alıntı yapmışlar yahu :D

hatta o yazı benim için çok yararlı oldu. evrim teorisinde "lamarckizm" adı verilen bir akımı araştırma ve bilgi sahibi olma fırsatım oldu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilindiği varsayılarak mı yazıyor? ne demek bu yahu?

cebrail ışık hızıyla mı yükselmiş. nasıl yani? smile.png 50 bin yılda hem de!.. daha neler öğreneceğiz durun bakalım.

ışık hızı en son... en son mu... biggrin.png

ışık hızının ne kadar olduğu kesin olarak biliniyor. değişmez bir daha smile.png bak yukarda ilk iletimde yazdım ne kadar olduğunu. okursan görürsün smile.png

"cebrail'in ışık yılı"nı bulacaksınız ve allah'ın hangi katta olduğunu ortaya çıkaracaksınız.... ne diyeceğimi bilemiyorum....

sen henüz geçen konuyu kavrayamamışsın sanırım; ben sana aramızda geçen olayı anlatayım bari: sen türkiye'deki yaratılışçıların sitesinden evrim karşıtı bir yazı kopyalamış ve burada paylaşmıştın. bir bilimadamından referans alınarak ortaya atılan o iddia da adı geçen ve bilim adamından alınan yazının kaynağı var mı diye sordum. sen de yine orada verilen kaynağı gösterdin ve ben de konuyu araştırdım. anlaşılan sen benim ondan sonra yazdığım yazıyı da okuyup anlayamamışsın. çünkü ortaya çok mu çok ilginç bir şey çıktı. meğer evrimi çürüteceğiz derken bir evrimcinin yazısından alıntı yapmışlar yahu biggrin.png

hatta o yazı benim için çok yararlı oldu. evrim teorisinde "lamarckizm" adı verilen bir akımı araştırma ve bilgi sahibi olma fırsatım oldu.

Işik hızı hakkında araştırma yapmanı isterim..İlk bulunduğu 299 küsür değildi ve değişmez olarak anılıyordu..Dediğin gibi olsa formül ışık hızı*1 yıl saniye cinsinden olmazdı...Şöyle olurdu 299 küsür*1yıl saniye cinsinden....Işık hızı hakkında çok şeyin değişeceğine eminim :)

İyi senin dediğin gibi olsun...Kaynağı benden niye istediğini yazmamışsın ama :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Işik hızı hakkında araştırma yapmanı isterim..İlk bulunduğu 299 küsür değildi ve değişmez olarak anılıyordu..Dediğin gibi olsa formül ışık hızı*1 yıl saniye cinsinden olmazdı...Şöyle olurdu 299 küsür*1yıl saniye cinsinden....Işık hızı hakkında çok şeyin değişeceğine eminim smile.png

iyi hadi bakalım. ama eğer doğru rakam bulunacaksa bilim sayesinde bulunacaktır; din sayesinde değil.

İyi senin dediğin gibi olsun...Kaynağı benden niye istediğini yazmamışsın ama biggrin.png

söyleyeyim. ben senden daha önceki konu başlıklarında defalarca kez kaynak istemiştim. sen hiçbirinde kaynak vermemiştin. ömrü hayatında ilk kaynak verdiğin şey bu oldu ve kaynak istememin nedeni yine daha önce defalarca kez söylediğim gibi kaynak göstermeden o tarz tartışmalarda bulunulamayacağı aksi halde konuşmanın boş ve anlamsız atıp tutmalardan ibaret olacağıydı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilim sayesinde bulunacak tabiki..Allah bilimin bulacağını biliyor zaten..Yazılan ayetlerden doğruyla örtüştüğünü görüyoruz..Bilim bilgidir,Din ise din..Dindede bilgi vardır bilimde din yoktur...

Çok uzatıyorsun...Sen benden o sözün yalan olduğunu ispatlamak için kaynak istemedin mi..Nitekim ben kaynak göstermekte fazla tutumlu değilim..Öğrendiğimi burada konuşurum yalansa karşımdaki kaynakla ispatlasın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilim sayesinde bulunacak tabiki..Allah bilimin bulacağını biliyor zaten..Yazılan ayetlerden doğruyla örtüştüğünü görüyoruz..Bilim bilgidir,Din ise din..Dindede bilgi vardır bilimde din yoktur...

Çok uzatıyorsun...Sen benden o sözün yalan olduğunu ispatlamak için kaynak istemedin mi..Nitekim ben kaynak göstermekte fazla tutumlu değilim..Öğrendiğimi burada konuşurum yalansa karşımdaki kaynakla ispatlasın..

dostum, alıntı yaptığın hy sitelerinin bilimsel gerçeklikten iddialar sunduğunu bunu yaparken de bazen bir takım bilim adamlarının iddialarını çarpıtarak, taraftarlarını etkileri altında bulundurabilmek için çeşitli yollarla yaydıklarını iddia ediyorum. o zaman da böyle iddia etmiştim. sen bana hayatında hiç duymadığın, kitabını okumadığın, hangi alanda çalıştığını hiç bilmediğin ve ilk kez adını bir hy sitesinden alıntıladığın ve yine kaynağı da oradan kopyalayıp yapıştırdığın, Pierre Paul Grassé'in Evolution of Living Organisms adlı kitabını ( piyasada böyle bir kitap bulunamıyor çünkü yayın tarihi 1973 ve yazım dili Fransızca) kaynak olarak gösterdin. ben de bu konuyu araştıracağımı söyledim. araştırdım, sana cevabını da verdim. sindiremediysen, başlık burda. bir iddian varsa tutarlı ve bilimsel olmak şartıyla başlık da burda. yanıtını verirsin. veremiyorsan uzatmazsın.

http://www.turkish-m...post__p__968875

ayrıca ben öğrendiğimi burada konuşurum, yanlışsa karşımdaki yanlış olduğunu ispatlasın diye bir şey yok. sen iddianı ispatlamakla mükellefsin. ispatsız iddiaların tamamı yalan, uydurma ve safsatadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kitap varmıdır varmış..Adamın sözü doğrumuymuş doğruymuş...Sende zaten kabul ettin bunu...Başka söze gerek olmadığını düşünüyorum..

doğru öyle bir kitap yazılmış. bravo. yazılan bir kitabın adını doğru bilmişsin. çok büyük bir başarıya böylece imza atmış oldun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yazıyı 3 kere okuyup yeni anlamlar arayıp bulmaya mı çalışıyorsun biggrin.png

tabi ki :D

Din otoritelerine ateistlerden daha çok karşısın!

ateistler umursamaz o kadar da :D o yuzdn

Dini bütün değilsin, tam tersine pervasız, günahkarsın!

hem de nasil ..

E tabi doğal olarak şaşan şaşmış zaten…

:) o ilk tanisma

Ebcet hesaplarını ilginç buluyorsun, bakıyorsun…hayret ediyorsun…!

ewt : ))

Yani ne olduğunu sen de bilmiyorsun.

yoo biliyorum ;

internette programini bile yapmislar :D

Ebcet programi:D

Ama savunuyorsun. Tıpkı din konusunda yaptığın gibi…

din konusunda bisey yapmiyorum : )

her ne olursa olsun Allah etki gucunun en dogru bakis acisi uzerinde kalici oldugunu solemis

hepsi bu : ))

sizlerle bi arada olmak guzel .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.