Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

OSMANLILAR TÜRK DÜŞMANIMIYDI?

Misafir efatalit35

Önerilen İletiler

Osmanli Türk degil de ne??? Birak inkar eden etsin gecmisini, hepimiz Alparslanin torunlariyiz..

12480[/snapback]

Dilku sen daha bizim ne anlatmak istediğimizi anlayamamışsın.İlk olarak baştan beri yazdıklarımızı şöyle dikkatle bir oku,anla ondan sonra yorum yap... ;)

12486[/snapback]

yaa arkadasim, bazi arkadaslar (inkar) ve (kafir) sözünden baka bir kac sözcük daha bilselerdi keske. :D

tartismalr daha olumlu olabilirdi.

sygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 213
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Hiç kimsenin Osmanlıya böyle suçlamalar yöneltme hakkı yok.Bizim soyumuz sopumuz belli.Osmanlıların Türklüğünü şöyle ispatlayayım Türklerde bir onur vardır.Oğuz Han soyuna mensup olmak.İşte o Oğuz han Osmanlıların yani bizim atamızdır.Bİri yazmış galiba 'alıntıysa Özür dilerim'BİZ YERDEN Mİ BİTTİK......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiç kimsenin Osmanlıya böyle suçlamalar yöneltme hakkı yok.Bizim soyumuz sopumuz belli.Osmanlıların Türklüğünü şöyle ispatlayayım Türklerde bir onur vardır.Oğuz Han soyuna mensup olmak.İşte o Oğuz han Osmanlıların yani bizim atamızdır.Bİri yazmış galiba 'alıntıysa Özür dilerim'BİZ YERDEN Mİ BİTTİK......

13431[/snapback]

KARAKURT Osmanlının kendilerini Oğuzhan soyuna bağlama nedenlerini ilk sayfada açıkladım bu gönüllü değil Ankara Savaşının oluşturduğu etkileri azaltmak için yaptıkları politik bir seçimdi...Okursan görürsün :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

efatalit: "Osmanlı da, Türkler'in Anadolu ve dünyanın çeşitli bölgelerinde kurduğu sayısız devletlerden sadece biriydi ve bana göre de bu devletler arasında kendi öz halkına en büyük zulümü yapmış olan devletti"

benim soyum karamanogullarina dayaniyormus mesela

ama ben Osmanlinin batiya acilmak icin Anadoluda birligini tehdit eden karamanogullari beyligini yok etmesini anlayisla karsiliyorum babam israrla osmanliyi sevmese de ben osmanli olmakta inad ediyorum

neden mi nedeni cihad kavraminda gizli..Türkü kanitlamakta gizli..Fatih Sultan Mehmette gizli..Türkü tanitmislar mi Türkün cesaretini kanitlamislar mi bitmistir..her sepette birkac cürük elma bulunur...savasirken biz Türk degiliz haa ona göre mi demisler..

yazdiklarim tamamen duygusaldir Fatihi seviyorum Abdulhamiti seviyorum onlardaki imani seviyorum..ben geldigim yeri inkar etmem.. Karamanoglu olsam da..sonunda Osmanli olmusuz..Türküz

son bisi efatalit osmanlinin vurdugu yerden gül biter :D

dur bir komiklik yapamm... osmanlinin ensesinin üstünde Türk kemigi yok muymus :D (gülün bakim.. ))

yazdiklarinizi okudum bu arada..tebrik ederim basarilarinizin devamini dilerim...

haa Türklerin turan taktigini biliyor musunuz?? o taktikle ne savaslar kazanildigini..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

efatalit: "Osmanlı da, Türkler'in Anadolu ve dünyanın çeşitli bölgelerinde kurduğu sayısız devletlerden sadece biriydi ve bana göre de bu devletler arasında kendi öz halkına en büyük zulümü yapmış olan devletti"

benim soyum karamanogullarina dayaniyormus mesela

ama ben Osmanlinin batiya acilmak icin Anadoluda birligini tehdit eden karamanogullari beyligini yok etmesini anlayisla karsiliyorum babam israrla osmanliyi sevmese de ben osmanli olmakta inad ediyorum

neden mi nedeni cihad kavraminda gizli..Türkü kanitlamakta gizli..Fatih Sultan Mehmette gizli..Türkü tanitmislar mi Türkün cesaretini kanitlamislar mi bitmistir..her sepette birkac cürük elma bulunur...savasirken biz Türk degiliz haa ona göre mi demisler..

yazdiklarim tamamen duygusaldir Fatihi seviyorum Abdulhamiti seviyorum onlardaki imani seviyorum..ben geldigim yeri inkar etmem.. Karamanoglu olsam da..sonunda Osmanli olmusuz..Türküz

son bisi efatalit osmanlinin vurdugu yerden gül biter :D

dur bir komiklik yapamm... osmanlinin ensesinin üstünde Türk kemigi yok muymus :D  (gülün bakim.. ))

yazdiklarinizi okudum bu arada..tebrik ederim basarilarinizin devamini dilerim...

haa Türklerin turan taktigini biliyor musunuz?? o taktikle ne savaslar kazanildigini..

13476[/snapback]

Yazdıkların yorumlarımın kanıtı oldu kardeş.Benim için yapılan işin sonucu değil niyeti önemlidir.İsterse yedi cihanın hakimi olsun.Kanıtlar ortada sen istediğin kadar inkar et gerçekler de ortada.

Bu konuda yorum yaparken;

İNANMA,SADECE DÜŞÜN... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dedim ya karde s tamamen duygusalim bu konuda ne yapim sevmisem bi kere.. dalga gectigimi de sanma ha..dogrudur delil gösteren sensin ben de delil falan yok

tamamen duygusalim..aslinda düsünmek bile istemiyorum ben anti tezleri sevdim osmanlinin sevmediklerinin alevi türkler oldugu konusunu falan..birak bir mahluk da (ben) böyle düsünüyüm.. seviyom keratalari napim.. :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dedim ya karde s tamamen duygusalim bu konuda ne yapim sevmisem bi kere.. dalga gectigimi de sanma ha..dogrudur delil gösteren sensin ben de delil falan yok

tamamen duygusalim..aslinda düsünmek bile istemiyorum ben anti tezleri sevdim osmanlinin sevmediklerinin  alevi türkler oldugu konusunu falan..birak bir mahluk da (ben) böyle düsünüyüm.. seviyom keratalari napim.. :wub:

13485[/snapback]

Sen de kendi bakış açından haklısın kardeş onlarca yıl boyunca öğretilenler bir anda tersyüz edilip değiştirilebilir mi?

Keşke okuduğum belgeler aksini yazsaydıi,keşke yzdıklarımın aksi ispatını bulup yazabilseydim de kendi kendimi çürütebilseydim ama olmuyor işte...

İnsan bir kere gerçeği görmeye görsün,tepetaklak gidiveriyor.

Eğer benim de seni incitecek bir yazım olduysa kusura bakma...affediver :thumbsup:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kralx bakıyorum da diğer forumda açıklamanı beklediğim konu hakkında daha hiçbir şey yazamamışsın.Nerde o söz verdiğin bilimsel veri ve belgelere dayalı cevaplar.Daha kaynak mı topluyorsun :D

Bana senden tavsiye boşuna uğraşma tatmin edici bir cevap bulamazsın ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Almanlar, karadeniz üstlerinden avrupaya göc eden ak hunlardandir.

Kara hunlar ise, güneyde yasamislardir.

Bu nedenle bazi gelenek ,ve sözcükleri, her ne kadar latin kökenliyse de, asya dan getirdikleri kelimeler tam yok olmamistir.

Bir kisim alman da, orta anadolu da germiyanogullari beyligini kurduklarini söyler. sonra türk boylarinin büyümesiyle yiklmisitir.

Bu anlamda cengiz ve atilla onlarin yabanci olmadigi isimlerdir.

Almanlar, sokaklarina da bu isimleri vermislerdir.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunu ilk kez duydum araştıracağım ama onlar alman değil macar olmalı tabi aralarında bazı karışmalar olmuş.zaten adlarından belli Hungaria.ama anadoludan gittiklerini duydum onların mitolojik sembolü kartal anadoluda çok var.Bizim de asyada yarleşik yaşayışla başladığımız hatta anadoludan gittiğimiz söyleniyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunu ilk kez duydum araştıracağım ama onlar alman değil macar olmalı tabi aralarında bazı karışmalar olmuş.zaten adlarından belli Hungaria.ama anadoludan gittiklerini duydum onların mitolojik sembolü kartal anadoluda çok var.Bizim de asyada yarleşik yaşayışla başladığımız hatta anadoludan gittiğimiz söyleniyor.

13639[/snapback]

Balkanlarin büyük kismi kirim üzerinden göcmüslerdir zaten.

Hitler Berlin de askerlerine bir ögüt verir.

Bu belge ve sesle kayitlidir.

"ALMAN PULLUGU RUS TOPRAKLARINA TAKILACAK

VE ALMAN EKMEGI RUSYA DAN CIKACAKTIR.

HAYDI ARSLANLARIM!

BENI, ATALARIMIZ AK HUN´LARA KARSI MAHCUP ETMEYIN"

isin bir ilginc tarafi, sevmeseniz de Lenin de Tatar Türklerindendir: biliyor muydunuz.?

Bu yüzden beyaz ruslar, lenini sevmez, TATAR LENIN diye alay ederlermis.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Almanlar, karadeniz üstlerinden avrupaya göc eden ak hunlardandir.

Kara hunlar ise, güneyde yasamislardir.

Bu nedenle bazi gelenek ,ve sözcükleri, her ne kadar latin kökenliyse de, asya dan getirdikleri kelimeler tam yok olmamistir.

Bir kisim alman da, orta anadolu da germiyanogullari beyligini kurduklarini söyler. sonra türk boylarinin büyümesiyle yiklmisitir.

Bu anlamda cengiz ve atilla onlarin yabanci olmadigi isimlerdir.

Almanlar, sokaklarina da bu isimleri vermislerdir.

saygilar

13634[/snapback]

Benim bildiğim Germen kaviminin,Ak Hunlarla doğrudan bir bağlantısının olmadığı.Ama özellikle Bavyera Eyaletindeki yerli halkın üstünü biraz kazısan altlarından Hun Türkü çıkar... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eski alman tarihcileri, hitlere bu sözleri söyletmis olmalsi garip olmali.

Bazi alman Tv leri de, bavyera bölgesi halkinin köklerini, yaptigi ekmeksi paskalya simitleri sekillerinden, misir a kadar dayandiriyorlar.

Akdenizden, gelip, güney almanya ya yerlestifgi saniliyor.

Ama almanlar gercekten atilla ve cengize özel bir saygi duyuyorlar, bunu söylüyorlar da.

Hitlerin konusmasi," Fashismus des massen psikology" fasizmin kitle psikolojisi kitabindan alintidir. Yazar, W. Reich

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet, ben de bazen tarihin bu yönlerine ilgi duyuyorum.

Cok yönlü bilgiler cikiyor ortaya.

Örnegin, orta anadoluda Kayseri bölgesinde germiyanogullari vardi, bilirsiniz.

Son dönemlerde almanlar bir kisim atalarinin da oradan geldigini söyleyerek, oradaki kazilari kendilerinin üslenmesini stemislerdi.

Ama bavyera ile ilgili konuda devlet tv si acikca misir ökenli olabileceklerine dek iddia etmisti, bir belgeselde, ben de sasirmistim.

Tabi simdi bavyeralilar, almandan almanci oldular. Oysa saclari siyah.

Tarih aslinda, inceledikce ne kadar ilginc ve güzel degil mi?

Ögrenciligimde hic sevmezdim.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Almanların özellikle Anadolu'ya büyük bir ilgileri var,özellikle de dünyanın en faşist ırkbilimcileri olan alman ırkbilimcilerinin.Onlara göre dolikisefal kafatasına sahip aryen Almanların büyük atalarının Anadolu'daki varlığı,Anadolu'nun ,almanların anavatanı olduğunu ispatlıyormuş.

İddalarına göre Hititlerde aryenlerden geliyormuş ve ''Aryen Nesiler'' Ankara'nın,

''Aryen Palalar'' Çorum-Afyon arasının,''aryen Selukidler''de Zeugma'nın asıl sahipleriymiş.İşin ilginç tarafı,Kürtler 'in Urartuların devamı :excl: ,Ermenilerin de Aryenlere dayandığını iddaa eden Prof.Dr Jörg Wagner,F.Hans Günther gibi Alman arkeologlar :excl: ,kendilerinin de daha farklı olarak Aryenlerin en saf ve asil boyundan geldiklerine inanıyorlar :D

Ne var ki küçük bir ayrıntıyı atlıyorlar.Teoriye göre,Aryen ırkı,uzun kafalı,uzun boylu,mavi gözlü ve sarışın tipolijiye sahip.Simsiyah saçlı,kara gözlü Ermenikerle,benzer tipolijiye sahip Kürtler arasındaki birliktelik,ideal Aryen tipolijisine hiç mi hiç uymuyor.

Bu tuhaf Alman söylemcilerine göre :D ,sadece adının Germeni çağrıştırmasından dolayı Germiyanoğulları değil,Orhan Gazi de Aryen ırkına sahipmiş.(Onların iddasına göre Orhan Gazi mavi gözlü,sarışın,uzun kafalı ve uzun boyluydu)Ama ne hikmetse dedesi,babası,kardeşleri ve çocukları brekisefal kafatasına sahip Türkler çıktı.

Bu söylemciler arasında bir Manfred Korfmann varki :D .bizzat geliştirdiği tezi :excl: ile Yunan faşisti arkeologların bile çileden çıkartacak türden.Ona göre Troya uygarlığının Helen uygarlığıyla hiçbir ilgisi yok.Çünkü Troya uygarlığı,özgün bir Aryen uygarlığı ve buna göre Anadolu Avrupa'nın ayrılık kabul etmez etnik bir uzantısı.Tabii

biz ,işgalci :excl: Türklere de bırakılmayacak kadar önemli bir parçası.

Tabii bunları okuyunca mesela niye Artemis Tapınağının Almanya'ya kaçırıldığını,Truva hazinelerinin bir kısmının niye Almanya'da olduğunu,Almanların Kürt sevdasını ve özellikle Zeugma konusunda Alman vakıf ve şirketlerinin kazılara sponsor olmak için neden sıraya girdiklerini daha iyi anlıyor insan...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Osmanlı İmparatorluğu, halâ kılıcının gücünden ötürü yükselmiş, padişahların kötülüğü, kadınlara düşkünlüğü yüzünden de gerilemiş olarak tanıtılmaktadır. Gerileyen toplumu yabancıların insafına terkeden Tanzimat ve Islahat fermanları gibi davranışlar ise çoklukla göklere çıkarılmaktadır. Tarihin yanlış ve belki de maksatlı sunuluşu birkaç nedene bağlanabilir: Cumhuriyet’in ilk döneminde geriye dönüş eğilimlerini kırmak için alınmış tedbirleri yanlış yorumlayan kimi işgüzarlar, bütün bir Osmanlı tarihini kötü göstermek çabasına düşmüştür… 1940 yıllarının faşist eğilimleri de bir çeşit dehşet havası yaratarak, tarihçiyi ve hür düşünceyi baskı altında tutmuştur. Yorumsuz..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.