Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AKP iktidarı

Shatin

Önerilen İletiler

• 4 hafta sonra...
  • Cevaplar 55
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• 4 hafta sonra...

Seçimlerden sonra yapilan iddiali ve süslü söylemlerine kanarak

AKP'den ümitli oldugunu söyleyenler için..... Tayyip... Unutanlara,

* Elhamdulillah seriatciyiz. (21.11.1994 Milliyet)

* Yilbasina karsiyim. (19.12.1994 Sabah)

* Ben tekkeye degil dergaha gittim. (22.1.1997 Gozcu)

* Ata'ya saygi durusunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok (12.5.1994Hurriyet)

* 10 Kasim'da yaygara kopartildi. (14.11.1994 Hurriyet)

* Icki yasaklansin. (1.5.1996 Hurriyet)

* Istanbul'u Medine yapacagiz. (Akis)

* Butun okullar Imam Hatip yapilacak. (17.9.1994 Cumhuriyet)

* Ben Istanbul'un imamiyim. (8.1.1995 Hurriyet)

* Mayo reklami sehvet somurusudur. (6.3.1996 Hurriyet)

* Milli Piyango zulumdur. (29.9.1994 Hurriyet)

* Taksim'deki caminin temelini insallah atacagiz. (1.7.1994)

* Cumhurbaskani'nin imam hatipli olacagi gunler yakindir. (5.2.1996

Akit)

* Sarik operasyonu cok komik. (15.5.1995 Sabah)

* Yesil (kaldirim rengi) medeniyettir. (25.6.1994)

* Ben Meclis'in dua ile acilmasindan yanayim. (8.1.1996 Milliyet)

* Imamlar da nikah kiysin. (9.5.1995 Milliyet)

Asagida yazi, bir Hürriyet gazetesi yazarinin, 29 Ekim 2002 tarihli

köseyazisindan alintidir ; Bugün size ülkemizi yönetmeye talip olan

bir sahsin imzasiyla gönderilen oglunun nikáh davetiyesini belgeliyorum.

Subat tarihinin yanindakine bakiniz!

"29 Zilkade 1421. " Bugün Türkiye'de böyle bir tarih kullaniliyor mu?

Zilkade diye bir ay var mi? Nedir zilkade? Arabi aylarin on

birincisi! 1421 diye yil var mi? Yok! Nedir o? Arap takvimi! Iste bu Tayyip ve ekibi, sizin oylariniza talip. Türkiye'yi onlar kurtaracak!

Içlerinden kimi Atatürk'e hakaretten hüküm giymis,kimi sivas katliami

saniklarinin avukatlari, kimi yolsuzluktan, hirsizliktan yargilaniyor, Tayyip ise altinlari borç aldigi (!) oglunun davetiyesinde 29 Zilkade 1421

tarihini kullaniyor! Hem de ''Ben artik degistim!!!'' dedigi günlerden sonra.

Savulun, Tayyip kafasi isbasinda!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunu gene elime gecen bi mailden kopyaliyorum.Beni urkuttu gercekten..

Cinayet Vakasi

Ünlü zatin oglu kirmizi isikta durmadan geçiyor, pesine takilan ekipten kurtulmak için hizlanirken ilerde ünlü bir sanatçiya çarpiyor... Agir yarali olarak hastaneye kaldirilan sanatçi 6 gün sonra ölüyor. Karakola götürülen delikanliya polislerin ehliyet sormamasi sanatçinin esinin dikkatini çekiyor. Polislere hatirlattiginda:

- Siz ukalalik etmeyin biz ne yapacagimizi biliriz, gibi bir cevap aliyor.

Kazadan sonra belediye arazözleri kazanin oldugu mahalle gelip caddeyi bastan asagi yikiyor ve 35 metrelik fren izini tamamen siliyorlar. Delikanliya kazadan sonra, üç ay önce verilmis gibi ehliyet düzenleniyor. Sanatçinin kocasi hakime çocugun ehliyeti olmadigini, düzmece ehliyet verildigini söylediginde, adam:

- Ne demek yani, siz koskoca belediye baskanini sahtecilikle mi suçluyorsunuz, diye azar isitiyor... Olayi gören taniklarin hepsi tehdit edilip korkutuluyor.

Sanatçinin kocasi aile meclisini topluyor.

Bakiyorlar ki polis, adalet, belediye hep birlikte olmus üzerlerine geliyor. Mecburen olayin pesini birakiyorlar. Sonuçta mahkeme trafik canavari genci 3 ay hapse mahkum ediyor... O da 1998' in fiyatiyla 540 bin lira cezaya çevriliyor.

Sen sag, ben selamet; güzide sanatçi Sevim Tanürek gitti gider. Bu olayi Sevim Tanürek'in esi Emin Çölasan'a yukaridaki satirlarla anlatmis.

Sözü geçen katil delikanli Istanbul'un o zamanki belediye baskani Tayyip Erdogan'in oglu...

Hani su Erdemliler hareketinin basini çeken Tayyip Erdogan'in...

Baslari sikistiginda hak, hukuk, adalet, sevgi, sevkat, merhamet gibi kavramlari nasil yorumladiklarina bakarak ilerdeki icraatlarini tahmin edebilirsiniz...

Selametle....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Halk Tayyip'e "değiş" diye oy vermedi.

Derin devletin emrine gir diye de oy vermedi.

Milletin menfaatlerini üstün tutacağına inandıkları için oy verdiler.

İnancını yaşamaya çalışan samimi bir müslüman diye oy verdiler.

O gider de "değişirse";

dümen suyuna girerse rejimin!

Gönderilir geldiği gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Halk Tayyip Erdoğan'ın stilini,konuşmasını sevdi..Bir de tabii ki bi de bunu deneyelim mantığı da var.Türkiyedeki inançlı cahil insanların da oyunu aldı..Sanki diğer partiler ateist?!Ama sanırım başbakanın kamuoyundan ve basından gizlediği

kirli çorapları ortaya döküldükçe milletimiz akıllanacaktır..Bir de başbakanın hatırlı dostları çoktur bildiğimiz gibi..Onlar da ufak-tefek pürüzleri direnişleri kırıyorlar..

Ve kimse erdoğana ikinci kez ulaştırma bakanı binali yıldırım istifa edecekmi diyemiyor?Nerde demokrasi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Seçimlerden sonra yapilan iddiali ve süslü söylemlerine kanarak

AKP'den ümitli oldugunu söyleyenler için..... Tayyip... Unutanlara,

* Elhamdulillah seriatciyiz. (21.11.1994 Milliyet)

* Yilbasina karsiyim. (19.12.1994 Sabah)

* Ben tekkeye degil dergaha gittim. (22.1.1997 Gozcu)

* Ata'ya saygi durusunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok (12.5.1994Hurriyet)

* 10 Kasim'da yaygara kopartildi. (14.11.1994 Hurriyet)

* Icki yasaklansin. (1.5.1996 Hurriyet)

* Istanbul'u Medine yapacagiz. (Akis)

* Butun okullar Imam Hatip yapilacak. (17.9.1994 Cumhuriyet)

* Ben Istanbul'un imamiyim. (8.1.1995 Hurriyet)

* Mayo reklami sehvet somurusudur. (6.3.1996 Hurriyet)

* Milli Piyango zulumdur. (29.9.1994 Hurriyet)

* Taksim'deki caminin temelini insallah atacagiz. (1.7.1994)

* Cumhurbaskani'nin imam hatipli olacagi gunler yakindir. (5.2.1996

Akit)

* Sarik operasyonu cok komik. (15.5.1995 Sabah)

* Yesil (kaldirim rengi) medeniyettir. (25.6.1994)

* Ben Meclis'in dua ile acilmasindan yanayim. (8.1.1996 Milliyet)

* Imamlar da nikah kiysin. (9.5.1995 Milliyet)

Asagida yazi, bir Hürriyet gazetesi yazarinin, 29 Ekim 2002 tarihli

köseyazisindan alintidir ; Bugün size ülkemizi yönetmeye talip olan

bir sahsin imzasiyla gönderilen oglunun nikáh davetiyesini belgeliyorum.

Subat tarihinin yanindakine bakiniz!

"29 Zilkade 1421. " Bugün Türkiye'de böyle bir tarih kullaniliyor mu?

Zilkade diye bir ay var mi? Nedir zilkade? Arabi aylarin on

birincisi! 1421 diye yil var mi? Yok! Nedir o? Arap takvimi! Iste bu Tayyip ve ekibi, sizin oylariniza talip. Türkiye'yi onlar kurtaracak!

Içlerinden kimi Atatürk'e hakaretten hüküm giymis,kimi sivas katliami

saniklarinin avukatlari, kimi yolsuzluktan, hirsizliktan yargilaniyor, Tayyip ise altinlari borç aldigi (!) oglunun davetiyesinde 29 Zilkade 1421

tarihini kullaniyor! Hem de ''Ben artik degistim!!!'' dedigi günlerden sonra.

Savulun, Tayyip kafasi isbasinda!

Tayyibi O halden bu duruma sokan, yani değiştiren gücü merak etmiyor musunuz.............BEKLEYİN !!!!!!!!!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O an için güçlü görünen bir alternatifi olmadığından.......

Tekrar seçilme şansı varmıdır?...........

dostum milletimiz Tayyiple ilgili gerçekleri öğrenemez ve kavrayamazsa bayağı bir yüksek ihtimal tekrar seçilecektir..ama tarihimizde de örnekleri olduğu gibi sandalye sayısına güvenrek

bazı şeyleri yapmaya çalışırsa kötü olaylar gelişebilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
sizce AKP nin hem genel seçimlerde hem de yerel seçimlerde türkiye genelinde büyük bi farkla seçilmesinin nedeni nedir?

815[/snapback]

selamın aleykum.

ben bu konuda yazılanların hepsini okudum. hiç birine katılmıyorum.

bana göre seçilme nedeni 2 ana başlıkta toplanabilir. gözlemlerim şöyle.

1? tayyip erdoğana oy verenler çekirdek yani islami kanattır. zaten % 12- + oy oranları her zaman vardı. m,illi selamet partisi devamı bir partidir. ideolijileri farklıdır. varoşlarıda siyaseten ele geçirmişler ve seçimi almışlardır. bunların ideolojileri mevvcut rejimin karşıtı islami şeriata dayanan bir rejim şeklidir ve tüm yandaşları tarafından desteklenmiştir.

seçimlerde çok iyi çalıştılar. buda önemli bir faktor. maske taktılar olduklarından farklı göründüler. ......

2? diğer oy verenler merkez sağ kesim. takındıkları maskeyi tam göremediler. bir Ap Dp gibi algıladır. solun dine karşı soylevleri, sağ merkezin ise ülkeyi iyi idare edememesi bu seçmeninde bunlara oy vermesini sağladı.

3? birde bunu ilave etmek lazım. ÇIKARCILAR. bu partinin akıl hocası korkut özaldır. yeni bir ANAP yaratma ve bu partide birleşenlere menfaatler sağlanması ile veddee değişime inandırdıkları aydın gibi duran ancak ot olan sosyete ve zenginlerinde desteklerini aldılar. öyleki her menfaat bekliyen çıkar bekleyen okumuş takımıda bunlarınm peşine takıldı.

bu nedenleki şimdi iki cami arasında kaldılar. bir taraf kendi gerçek seçmenleri diğertaarf ta ise 2 ve 3 nolu seçmen profili.

görünen oku her iki caminin cemaatınıda memnun edemiyorlar.

şimdi kimse bana şunu demesin. çünkü 2-3 ay içerisinde çalışacak adam bulamayacağız, kiralık işyerleri sayısı bile azalacak şekilde işler de bir artış kaydedilecek.bunu göreceksiniz. sonrada bunlar çıkacak memleketin iyiye gittiğini savunacaklar.

ey millet aç gözünü be. bu yazdıklarınız beni üzüyor.

türkiye nufus yapısı ne? gençlerin çalışanların oranı?

türkiye neden bir arjantin olmadı ve bu krizde bu tür olaylar yaşanmadı_?

turkiyenin gücünü tam ölçebiliyormusunuz, bunun farkındamısınız_?

beklediğim ve beklenen gelişme zaten olacaktır. türkiye büyük ve güçlü bir ülkedir. Ak yerine kara partide şu an iş başında olsaydı bu gelişme olacaktı. ancak ne yazıkki bu anı Ak parti yaşayacak. buda bunların kısmeti işte. ülke için hayırlısı olsun. ancak ülkenize ve insanınıza güvenin. bu ülke AB nin korktuğu kadar var ve 10 sene sonra zaten AB ye girmemizinde nedeni kalmayacak.

sağlıcakla kalın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhaba Anarsist,

Kusura bakma ama söylediklerinin coguna katilmiyorum.Neden?Peki soruyorum.Bu AKP icindeki insanlar Türk degil mi yani senin benim gibi secme secil me ve fikir özgürlükleri yokmu?Bunlarin yaptigini görüyorsun CHP ne durumda oldugunun Deniz Baykal müslümanlara oy bahanesiyle yaklasti tabiiki takiyye olmadi sonra ne politika ürettiler bugüne kadar.Insanin yaptigi ise bakacaksin ister sag olsun ister sol isini yapiyor mu?Tamam arkadas sen isinin hakkini veriyorsun Helal olsun demek lazim.Bugüne kadar yok mu takiyye yapiyor, yok bu anarsist, yok bu maocu, yok bu fasist.Lütfen kendimize gelip kimin fikri ne olursa olsun (Fikirler fikir kaldigi sürece tehlike arzetmez) sadece ve sadece Türkiye´miz icin fakir ve ac insanimiz icin calismaliyiz.Cesitli vesilelerle kamplasmaya hic gerek yok.

Görüsmek üzere

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

28 Subat a kadar camilerden seriat isteriz cigliklari yükselirken, bunun önüne ancak AKP gibi bir partinin gececegi düsüncesi ile zaten üzerinde cok defa oynanmis secim sistemi taktigi üne sürülereksistem tarafindan halkin kendi iradesi asilarak, bir azinlik hükümeti durumundaki AKP basa getirilmistir.

Ilk günlerden beri AKP tabaninin sikayetlerinden, bunu anlamak mümkün.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yukarida da söylendigi gibi AKP vaadlere bogdugu cok sayida dinsel örgüt, kurulus, tekke ve yine yazildigi gibi bilgiden arindirilmis inancli yoksul halkin oylariyla, sahte bir secim sistemi ile basa getirilmis, simdi kendisine karsi baskilara dayanamaz duruma gelmistir.

Simdi tayib beye süngülerin nerede sakli oldugunu soruyoruz, susuyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Insanin yaptigi ise bakacaksin ister sag olsun ister sol isini yapiyor mu?Tamam arkadas sen isinin hakkini veriyorsun Helal olsun demek lazim."

Yozgat66 a bu konuda katiliorum,ama T.E. nin kuzu postuna sarilimis bi kurt oldugunu düsünüyorum.

Eger Türkiye icin faydali isler yapiorsa, ve ben yaptigi kanaatindeyim, o zaman taktir etmek lazim.

Ama nerden geldigini hic bir zaman gözardi etmeden!.

Basbakanimiz calismasina calisio, ve bir cok sorunu bir bir ele alio, ama kendi hedefleri dogrultusunda.

Ilk bakisda Türkiye icin görünsede, sonucta oda kendi icin calisio.Digerleri gibi para , mal ,mülk pesinde diil belki, ama onunda pesinde oldugu bisey var kesin!

AKP nin secilme sebebi:

Tayyip Erdogan in Istanbul Belediyebaskani iken gösterdigi basari, onun bir cok kesimden taktir görmesine neden oldu.

Ve ilginc olan, sadece varos ve dinci kesimden diil ayni zamanda is adamlarinin ve sosyetenin de onayini ve oylarini aldi!

Bi arkadas demiski, su an iktidarda olan herhangi bi parti, Türkiye nin bu denli degisimini gelisimini saglardi, ben buna katilmiorum.

Türkiye de yillar dir var bu potensyal,ama simdiye kadar hortumlanip sömürüldügü icin pek yüz üstüne cikamadi.

Tayyip Erdogan, görüsü ne olursa olsun, insanlari etkiliye bilme kabiliyetine sahip. Cok zeki, cok karizmatik ve müthis özgüvene sahip ve dolayisyle cok iyi bi konusmaci!

Yani bi Politikaci da olmasi gereken bütün sifatlara sahip.

Olay bu dur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tartisma özürlülerin biraz yazilanlari uzaktan yorumlama yeteneklerini gelistirmeleri rica olunur.

Kisiliklere saldirmak, orta cag zihniyetine dayandigi icin birazcik demokratik kosullarda yazisma edebi ögrenilmesinin kimseye zarari olmayacaktir.

Durup duruken olimpus atesi gibi parlayanlarin, eteklerindeki taslari dökmesi de extradan rica edilir, zira ben tüm düsüncelerimi, kimseye kisilik anlaminda saldirmadan dünya görüsüme dek yazdim.

Ayni samimiyeti gösterirseniz aydinlanmadan yararlanabilirsiniz diye düsünüyorum.

sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanlar zaman zaman ic dünyalarindaki dalgalanmalari, hic tanimadiklarina da yansitabilirler.

Bu forumlarda hic bir insnin kendisine yönelik bir sey söylenmis degil, aksine savundugu düsünce sistemi konu edilir. Öyle sürmesini de düsünüyorum.

Düsüncelerini benimsemedigimiz insanlara antipati beslemek insan dogasinda vardir. Insan olmanin güclügü ve güzelligi ise bu antipatiyi kontrol edebilmektir.

Erdogan arkadasin kaynak gösterdigi tüm yazilari aldim, ve son derece yarali bilgiler olarak elde tutulmasi gerkir kanisindayim. Benim icin cok yararli oldular. Tesekürlerimi sunuyorum.

Böylece forumlari egitim amaci gibi bir foksionu daha ortaya cikmis oluyor.

Ayni konularda bir cok insanin hemfikir olamayacagi dogaldir. Forumlar da hemfikir olunmayan düsüncelerin ortaya atildigi ortamlardir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tartisma özürlülerin biraz yazilanlari uzaktan yorumlama yeteneklerini gelistirmeleri rica olunur.

Kisiliklere saldirmak, orta cag zihniyetine dayandigi icin birazcik demokratik kosullarda yazisma edebi ögrenilmesinin kimseye zarari olmayacaktir.

Durup duruken olimpus atesi gibi parlayanlarin, eteklerindeki taslari dökmesi de extradan rica edilir, zira ben tüm düsüncelerimi, kimseye kisilik anlaminda saldirmadan dünya görüsüme dek yazdim.

Ayni samimiyeti gösterirseniz aydinlanmadan yararlanabilirsiniz diye düsünüyorum.

sevgiler.

5493[/snapback]

buyrun kendi cevabiniz, ekti tepki yaratir, tavsiye ettiklerinizi kendiniz uygulasaydiniz zaten sorun olmayacakti

"Mesclis disinda bekleyen ve yüce divan yolunda akp ye ait 194 yolsuzluk dosyasi varken, bu partinin ülke icin iyi seyler yaptigini düsünmek, ancak cahil cüreti ister"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.