Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BİZ SİVİLLER BU KANI DURDURABİLİRİZ

Ahmet AY

Önerilen İletiler

Van’da meydana gelen depremle birlikte depreşen, yeniden su üstüne çıkan kardeşlik duygularımız bazı kendini bilmezlere rağmen bizlere birçok şeyi hatırlattı.

Bu coğrafyada yüzyıllardır nasıl kardeşçe yaşadığımızı, paylaşımlarımızı, dostluklarımızı ve insani değerlerimizi unutmaya başladığımız anda yerin derinliklerinden gelen bir sarsıntıyla yeniden özümüze döndük.

Van’da küçük Yunus’un az sonra cansız kalacak olan bedeninin üstündeki göçüğe rağmen enkazın dışına nasıl umutla baktığını gördük hep beraber. Yunus hayatını kaybettiğinde hep beraber ağladık!

Yunus’a nasıl üzüldüysek minik Celal’in annesiyle beraber hayatını kaybedişi ve babası Özgür Uzman Çavuş’un üzüntüsüne ortak olduk hep beraber…

Depremle beraber yeniden kavradık bize asıl lazım olanın ölmek ya da öldürmek olmadığını. Yoksa 15 günlük Azra bebek ağlarken bizi sevinç gözyaşlarına gark eder miydi?

Depremle beraber öğrendik 1984 yılından bu yana yaşanan çatışmalı ortamın getirdiği şeyin artarak devam eden bir ölüm sarmalı olduğunu…

27 yıldan bu yana Türkiye coğrafyasında bu çatışmalı ortamdan dolayı neredeyse her köyde bir cenaze kalktı ve neredeyse her evde bir acı yaşandı.

Kiminin oğlu, kiminin kızı, kiminin amcasının oğlu, kiminin halasının kızı, kiminin dayısının oğlu…

Bir şekilde her evde bir acı, her evde bir yas oldu bu 27 yılın içinde…

Ya yürüyen ölüler…

Yeri geldi iki kardeşin farklı saflarda çatıştığı haberini aldık.

Yeri geldi hem dağda hem askerde evladını kaybeden aileler duyduk…

Tam çözülecek derken, sorunlarımızın silahla çözülmeyeceğini öğrendiğimiz anda yeniden başladı silah sesleri…

Biz siviller bu kanı durdurabiliriz…

Sözün başladığı yerdeyiz şimdi…

Van’da gerçekleşen deprem, enkaz altında kalmadığımızın en açık göstergesi oldu.

Van depremi yeniden uyanışımızı, kardeşliğimizi ve en önemlisi insanlığımızı hatırlattı bize…

Deprem enkazını el ele, omuz omuza kaldırdığımız gibi çatışmalı ortamın yarattığı enkazı da el ele omuz omuza kaldırabiliriz.

Şimdi söz sivillerde…

Sözün sivillere geçmesi için bölgedeki çatışmalı ortamın derhal son bulması ve PKK’nın silahlı güçlerini ivedi bir şekilde sınır dışına çıkartması gerekmektedir.

Şimdi Doğu’da yaşayan Türk’lerin ve Batı’da yaşayan Kürt’lerin konuşma zamanı…

Şimdi halkın konuşma zamanı!

Söz sırası tek bir cenazeye dahi tahammülü kalmamış olanların!

Söz sırası bizim…

Demokratik Açılım sürecinin kesintisiz ve kaldığı yerden devam edebilmesi.

Başka hiçbir ananın gözünde tek bir damla yaş olmaması için, çocuklarımızın geleceği için söz sırası bizim.

Biz, bu sefer ölümü dahi göze alarak çıktığımız bu yolda söz sıramızı silahların kullanmasına izin vermeyeceğiz.

Barışın hemen gerçekleşebilmesi için…

Yeni Anaysa çalışmalarının daha hızlı ve daha yaygın bir şekilde yapılmasını,

Yeni ve sivil anayasanın 74 milyon insanımızın kendisini içinde bulacağı sade, net bir metne sahip olmasını,

Yeni Anayasa ile birlikte yürürlüğe girmesi gerekecek olan uyum yasalarının ivedilikle tartışmaya açılmasını ve bu yasaların da Anayasa’nın kabulüyle birlikte yürürlüğe girmesini,

PKK’nın ivedilikle tüm silahlı güçlerini sınır dışına çekmesini,

Kürtlerin en doğal hakları olan kültürel haklarının serbestîsinin sağlanmasını,

Batıda yaşayan insanlarımızın belli başlı hassasiyetlerinin göze alınmasını,

Bütün siyasi yargılamaların adil ve seri bir şekilde yapılmasını,

Doğu ve Güneydoğu’da devam eden çatışmalı ortamda rant elde edenlerin deşifre edilmesini,

Demokratik Açılımın kaldığı yerden devam ettirilmesini,

Taleple yola koyulduğumuzu saygıdeğer kamuoyuna duyururuz.

Biz Siviller Bu Kanı Durdurabiliriz Hareketi

Ahmet AY/Kurucu-Sözcü

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siviller kani madem ki durdurabileceklerdi neden 30 yildir hicbir katkida bulunulmadi da simdi AKP'nin gercek yüzü ortaya cikinca yeni buluslar gibi cözüm üretilmeye baslandi.

Bugün hala PKK'yi özgürlük savascilari olarak gösteren AKP'li milletvekilleri var.Ihanet ne zamandanberi özgürlüge dönüstü.

Türk ulusu herzaman birbirine kenetlenmesini bilmistir,eger bundan süphesi olan varsa ya gözleri görmüyordur ya da amaclari farklidir.30 yil öncesine kadar bu ülkede alt üst kimlik yoktu.Hele su son 10 yil öncesine kadar bile bu kimlik sorunu yoktu.Kimlik sorununu ortaya atan isim Recep Tayyib Erdogan'dir.Bu nedenle PKK Erdoganci dir.Yaptigi katliamlar sadece Erdogani uyarmak icindir.Erdogan bu ülkenin basinda oldugu sürece PKK var olacaktir.Sifirdan aldigi terörü bugünkü durumuna getiren Erdogan'in kendisidir.

PKK'nin terör örgütü oldugunu onun ic ve dis destekcileri itiraf etmedikten,PKK kayitsiz sartsiz silahi birakmadiktan sonra bu ülkede kani kimse durduramaz.Kanin durmasi PKK'nin silahlarini birakip teslim olmasi ile mümkündür gerisi sadece AKP propagandasi "yetmez ama evet"tir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz Siviller Bu Kanı Durdurabiliriz Hareketi

Ahmet AY/Kurucu-Sözcü

Ahmet Kardeş,

Sivillerin yaptırım gücü mü varki akan kanı durdurabilecek?

Öyle bir konuşmuşsun ki okuyan da sanacak ki AKP propagandası yapıyor. Yani açıkçası halka "açılımı" ve "oluşturulacak yeni anayasayı" destekleyin çağrısı yapmışsınız. Bu çağrıyı zaten AKP her gün yapıyor.

İsteklerinizi halk zaten referandumda yaptı. Ne oldu? Herşey sarpasardı. Açılımla Şehit sayısı çoğaldı, anayasa değişimi ile de hukuk ve özgürlük kalmadı.

Yok almayalım eksik olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Keşke şu Ak Parti yi aşabilseniz de bu vicdani çağrıyı böyle tiye almasaydınız. Kan akıyor kayıtsız kalmayı vicdanıma sığdıramadım.

ne diyelim yani,

"Vurun öldürün bitse de bitmese de" mi?

Bu çağrının yerine derde deva birşey koyun size uyalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okudum ve okuduktan sonra yazının ilk başlarının Duygusal ve İyi niyet içeren cümleler içerdiğini düşündüm.

Ancak Sevgili Ahmet; iyi niyetin ve duygusallığın istenen çözümde birinci derece belirleyici faktör olmadığının artık anlaşılması gerekiyor.

Biz siviller bu kanı bu şekilde durduramayız!...

Kanı durdurmak için acılarda birleşmenin ötesinde ortak bilince ulaşmamız gerekiyor.

Bu da, Öncelikle hangi sınıfa dahil olduğumuzun bilincine ulaşmaktan başlayıp, hakim sınıfların bizleri bir piyon, bir oy deposu, kalabalığı oluşturan yönetilmesi gereken ahmaklar olarak görüyor olduklarının farkına varmamızla ilk adımlarını atabiliriz.

Anayasaya gelince; Bize sivil anayasa söylemleri ile yutturmaya çalıştıkları aslında yine okyanusun ötesine kadar ulaşan iradenin ne kadar vermeleri gerekiyorsa o kadar bize ait hakları lütfedecekleri bir değişim olacaktır. Hayır mı? Yaşayacak ve göreceğiz...

Bugün Orta doğu Arap baharı ile ora halklarına Dünyaya hakim kapitalist iradenin verecekleri ile onların beklentileri ne kadar örtüşüyor yada örtüşecekse, bizimkide farklı olamayacaktır.

Bu demek değildir ki sivil iradenin değişimleri kontrol edebilme gücü yoktur.

Ama bir gerçek var ki sivil iradeninde "Örgütlü ve bilinçli olarak" sosyal gelişimini tamamlamış olması kontrol edebilme gücünü birebir belirler. Bu da kendine ait haklarını elde edebilmek için önce sınıf bilincini kavramış ve bu temelde örgütlülüğünü tamamlamış olmasını gerektirir.

Başkalarının kuyruğuna takılarak ve duygusal yaklaşımlarla ezilen çoğunluğun kazanabileceği bir şey yoktur.

Temelde bu tür örgütlenmeler sağlanabilir ve hayata da geçebilir ancak bu tür birliktelikler mücadelenin en önemli yerinde çözülür. Çünkü sınıf bilincini ve sosyal gelişimini tamamlamamış kalabalıklar gerçek hedefin ne olduğu üzerinde hem fikir olamayacakları için sonuçta örgütlü hakim irade bu birliktelikleri böler ve oluşturacağı farklı gurupları kendi kazanımları doğrultusunda örgütler ve birbiriyle çatıştırır..

Seni anlıyorum, istemlerini ve iyi niyetini de destekliyorum...

Ama bunun hepimiz adına tek başına yeterli olmadığını, bunun hakim irade adına bizleri oyalamasının dışında gerçekci bir sonuca ulaştırmayacağının göz önünde bulundurulması gerektiğini sana ve başlığı okuyanlara hatırlatmak istiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

10 yildir verdigimiz sehitlerin kanlarindan bu iktidar sorumludur.Onun piskinligi. bu sorumlulugu ortadan kaldirmaz.

Bugün acik acik eger Türkiye Cumhuriyeti yargisi bu adamlara calisiyorsa bu iktidarla ve onun yargisi ile mücadele etmek ayri bir zevk olmalidir

Terör örgütüne vaatler yapip,o vaatlerini yerine getiremeyen bu iktidar,terör örgütünün kendisini uyarmak icin isledigi cinayetler karsisinda sözümona köpürerek bicak kemige dayandi gibi kliselesmis laflarla bu milleti on yildir aldatiyor.

Analar aglamasin slogani adi altinda bölücülere verilen tavizler yerine getirilmedigi icin onca asker ve sivil hayatini kaybetmis bu iktidar ve yandaslari bu kayiplardan TSK'yi sorumlu göstererek ihanetlerini saklamaya calismislardir.

Yillardir TSK üzerinde yaptiklari sistematik operasyonlarla TSK'yi sadece zayif bir konuma getirmekle kalmayip ayni zamanda saygisini yitirmis bir kurum haline getirmislerdir.

Sevr. Kürdistan'i öngörüyordu Lozan ise birlik ve bütünlügü.Bugün Kürtlere özerklik adi altinda Sevr'i hortlatmaya calisanlar birlik ve bütünlügüde karsidirlar.

Demokrasi getiriyoruz yalanlari altinda ülkeyi antidemokratik yöntemlerle yönetmeye basladilar.Bu antidemokratik yönetimin amaci tek adam tek söz olmak ve halki sindirerek hain emellerine ulasmaktir.Demokrasi getirdik diye mangalda kül birakmayanlar önce Van'da ki yagmalari görsün ve utansinlar eserlerinden.Demokrasi olan bir ülkede yagmalama olmaz.Yagmalama ancak kabile zihniyetlerinde olur.

Kan dökülmesinin durmasi icin tek cözüm demokratik bir iktidarin is basina gelmesi,terör örgütüne hicbir taviz vermeden silah biraktirmak ve onlarin silah birakmasindan sonra demokratik adimlarin atilmasi ve ülkenin her tarafina. insanca ve esit yasam standartlarinin saglanmasi ile mümkün olur.Bu iktidar is basinda kaldigi sürece terör sona ermez aksine devam eder.Cünkü bu adamlarin hicbir konsepti yoktur tamamen popülist bir yönetim anlayisi ile yönetmeketedirler ülkeyi.Yurt disinda Türkiye'nin hicbir itibari yoktur kim var diyorsa yalandir.Dis gücler pusuya yatmis cakallar gibi bu iktidarin kendilerine bahsedecegi yeni bir cikari beklemektedirler.

Cumhuriyeti icine sindirememis kadrolarin yönettigi Türkiye ancak o kadrolarin görevden uzaklasmasi ile rahat edebilir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet Sayın GeceKuşu,

Sizin de iyi niyetiniziden şüphem yok ama anladım ki siz de "hele bekleyelim kan akacaksa aksın, ta ki millet "bireysel serüvenini tamamlayıp bilinçleninceye kadar" o zman durdurulur. İnşaallah yanlış anlamışımdır. Benim duygusallığımı dile getirişiniz doğru olup eksiktir. Çünkü duyguların akılla kolkola olması halinde "insanilik" daha anlamlı olur. Sadece duygu veya akıl eksik kalır.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet Sayın GeceKuşu,

Sizin de iyi niyetinizden şüphem yok ama anladım ki siz de "hele bekleyelim kan akacaksa aksın, ta ki millet "bireysel serüvenini tamamlayıp bilinçleninceye kadar" o zaman durdurulur. İnşaallah yanlış anlamışımdır. Benim duygusallığımı dile getirişiniz doğru olup eksiktir. Çünkü duyguların akılla kolkola olması halinde "insanilik" daha anlamlı olur. Sadece duygu veya akıl eksik kalır.

Saygılar.

Dediğiniz gibi yanlış değerlendirme ve varsayımlama yapmışsınız..

Yapmaya çalıştığım bir iyi niyet gösterisi ya da iyi niyetimin anlaşılması değildi.

Sosyal ve toplumsal oluşumlarda, sivil örgütlenmelerin -başarıya ulaşabilmesi açısından- temel kavramları ve sonuçlarına dikkat çekmekti...

Saygı ve sevgilerimle ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu çağrının yerine derde deva birşey koyun size uyalım...

İşte size en sağlıklı "derde deva"

Başkalarının kuyruğuna takılarak ve duygusal yaklaşımlarla ezilen çoğunluğun kazanabileceği bir şey yoktur.

Temelde bu tür örgütlenmeler sağlanabilir ve hayata da geçebilir ancak bu tür birliktelikler mücadelenin en önemli yerinde çözülür. Çünkü sınıf bilincini ve sosyal gelişimini tamamlamamış kalabalıklar gerçek hedefin ne olduğu üzerinde hem fikir olamayacakları için sonuçta örgütlü hakim irade bu birliktelikleri böler ve oluşturacağı farklı gurupları kendi kazanımları doğrultusunda örgütler ve birbiriyle çatıştırır..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öyle bir konuşmuşsun ki okuyan da sanacak ki AKP propagandası yapıyor.

Bundan şüpheniz mi var?

pkk nın silahlı güçleri sınır dışı edilecekmiş, pardon şimdi neredeler? Sahi bu sınır ötesi harekatın sonucu ne oldu, Kandil yok edildi mi? Her gün 3-4 şehit verilince kimsede ses yok, sayı 24 olunca karadan sınır geçiliyor. Galeyana gelen halkın gazı alınıyor. Deprem de ne hikmetse tam zamanında oldu, isteyerek yapsan ancak bu zamanda olurdu. Bir yorumda okumuştum şehitlerin sessiz sedasız gönderilmesine toprak bile razı olmadı, SARSILDI diyordu.

Sivil anayasa deniyor, AKP 9 yıldır askeri bir anayasa ile mi yönetiyordu, eğer öyle ise bunun sorumlusu kim, tek başına iktidar olanlar değil mi? Sayın Ay yeni anayasadan ne bekliyorsunuz, bu terör sorununu çözecek nasıl bir madde olabilir lütfen açık açık yazar mısınız? Yalnız gerçekten samimi olalım, kimsenin propagandasını yapmayalım. Yukarıdaki yazınız sivil bir toplumdan ziyade bir partinin sözcüsü gibi olmuş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bundan şüpheniz mi var?

pkk nın silahlı güçleri sınır dışı edilecekmiş, pardon şimdi neredeler? Sahi bu sınır ötesi harekatın sonucu ne oldu, Kandil yok edildi mi? Her gün 3-4 şehit verilince kimsede ses yok, sayı 24 olunca karadan sınır geçiliyor. Galeyana gelen halkın gazı alınıyor. Deprem de ne hikmetse tam zamanında oldu, isteyerek yapsan ancak bu zamanda olurdu. Bir yorumda okumuştum şehitlerin sessiz sedasız gönderilmesine toprak bile razı olmadı, SARSILDI diyordu.

Sivil anayasa deniyor, AKP 9 yıldır askeri bir anayasa ile mi yönetiyordu, eğer öyle ise bunun sorumlusu kim, tek başına iktidar olanlar değil mi? Sayın Ay yeni anayasadan ne bekliyorsunuz, bu terör sorununu çözecek nasıl bir madde olabilir lütfen açık açık yazar mısınız? Yalnız gerçekten samimi olalım, kimsenin propagandasını yapmayalım. Yukarıdaki yazınız sivil bir toplumdan ziyade bir partinin sözcüsü gibi olmuş.

Yapilan hicbirsey olmadi olamazdi da cünkü büyük patron izin vermezdi buna sadece göstermelik bir iki gün bir patiti gürültü kopardilar su kadar terörist öldürdük dedilerki ben buna asla inanmiyorum bu sadece sizinde degindiginiz gibi milletin gazini almak icindi.Depem evet tam zamaninda yetisti taseronlarin yardimina,hersey unutuldu depremle sehit olan oldu kalan saglar bizimdir simdi deprem var parti propagandasi yapmak ve milleti kandirmak zamanidir.

Peygamber zor durumda kaldiginda Allah ona yardim edermis ya iste sehitlerle depremi bu anlamda incelemek gerekir.

Siviller kani durdurabilirin perde arkasina Kürt acilimi yani Türkiye'nin böünmesi vardir cözüm olarak.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bundan şüpheniz mi var?

Sayın YILMAZ başkasını samimiyetini sorgulamak kendi samimiyetini sorgulatmaktır. Bu sebeple samimiyetimi sorulama kimsenin haddi değildir.

Anayasadan ne bekliyorum?

Eşit, adil, hakkaniyete uygun; yani kendisi için istediğini 74 milyon için isteyen bir anayasa bu sorunu çözer. Bu kadar basit. Ben sivil toplum olarak değil, tamamen sivil olarak bu hareketiç içindeyim. Tuhaf, beni bütün taraflar öteki tarafta görüyor; demekki doğru yoldaymışım;

Hepsinden (doğrularda) hiç kimseden (yanlışlarda) Tarafım belli: annelerin gözlerindeki bir damla yaştayım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın YILMAZ başkasını samimiyetini sorgulamak kendi samimiyetini sorgulatmaktır. Bu sebeple samimiyetimi sorulama kimsenin haddi değildir.

Evet dediğin gibi bazıları kendi samimiyeti ile, bazıları da genel kabullerle sorgular. İkincisini unutuyorsun. Hiç kimse başına buyruk değildir. Toplum içerisindeki öneriler, eylemler genel kabuller adına sorgulanabilir/sorgulanmalıdır.

Anayasadan ne bekliyorum? Eşit, adil, hakkaniyete uygun; yani kendisi için istediğini 74 milyon için isteyen bir anayasa bu sorunu çözer. Bu kadar basit.

Bu da "bu kadar basit" değil. Zira bireyin kendi istekleri genel geçer yani evrensel olmayabilir. Bu yüzden istenilen anayasa, evrensel insan haklarıyla örtüşmesi gerekir.

Ben sivil toplum olarak değil, tamamen sivil olarak bu hareketiç içindeyim. Tuhaf, beni bütün taraflar öteki tarafta görüyor; demekki doğru yoldaymışım;

Hepsinden (doğrularda) hiç kimseden (yanlışlarda) Tarafım belli: annelerin gözlerindeki bir damla yaştayım.

Çoğunluğunda, azınlığında görüşleri doğru olmayabilir. Bir ideolojinin taraftarı olmak yada olmamak kişinin doğru yolda olduğunu göstermez. Doğru olan bilimsel tespitlerdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anayasadan ne bekliyorum?

Eşit, adil, hakkaniyete uygun; yani kendisi için istediğini 74 milyon için isteyen bir anayasa bu sorunu çözer. Bu kadar basit. Ben sivil toplum olarak değil, tamamen sivil olarak bu hareketiç içindeyim. Tuhaf, beni bütün taraflar öteki tarafta görüyor; demekki doğru yoldaymışım;

Niye celalleniyorsunuz ki, buyrun benim samimiyetimi sorgulayın, benim tuttuğum ne bir parti var ne de biat ettiğim kişiler. Ben yeri gelir kendimi sorgularım, burada fikrini beyan eden herkesin samimiyeti sorgulanabilir benim düşünceme göre yoksa hiç bir inandırıcılığı kalmaz hele daha önceki yazılardan sabıkası olanların. Ahmet Şık tutuklanmış birileri vay efendim! Bunu nasıl yaparsınız? Bir gün sonra o da karışmış diyorsa benim için samimi değil siyasi düşünüyordur.

Gelelim anayasa ya yuvarlak laflarla değil, açık ve net eşitlik derken talep edilen ney? Yahu sizi öteki tarafta görecek AKP linin alnını karışlarım, burada muhalif olan ve az çok yazılarınızı takip edenlerden bir tane bizim tarafta diye sizi gösteren çıkacağını sanmıyorum. Hodri meydan!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

altmissekiz kusagi,yetmisli ve seksenli yilarda organize edilen ideolojik kardes kavgalari vs...

sözde,sinif bilinci ve sosyal gelisimini tamamlamis (!) gencleri örgütleyen hakim irade (asker/bürokrat/yargi /ergenekon) toplumu ötekilestirerek toplumu ayristirmis,nur topu gibi bir "pkk belasi" peydahlamistir..

pirincin tasini ayiklamak da bugüne kalmis..

derde deva ?

igneyi kendinize cuvaldizi baskasina..

slm.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Samimiyet sorgulanmaz, kişi kendisini sorguya da sigaya da çekebilir. Açıkça söylüyorum;

Bütün insanlar eşit olsun, ülke herkesi kuşatan 1. sınıf vatandaş kılan bir anayasaya kavuşmalıdır. Bunun nersi başkalarına zarar verir.

Kimse inancından, siyasi düşüncesinden, ırkından vs. dolayı dışlanmamalı. herkes en az benim kadar özgür olmalı diyorum. Bu insanlıktan nasibini yeterince almayanlar dışında kime dokunsun.

Ahmet ŞIK konusun gelince,

Ahmet ŞIK'ların tutuklanmalarına ilk tepki koyanlardan biriyim. Sonra mahkemenin elindeki belgeler, OdaTv MOSSAD ilişkisinden dolayı yargının acil, adil ve özgür süreci tamamlamasını istiyorum dedim. Bunun nersi yanlış olsun?

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkesin samimiyeti sorgulanabilir bunun aksini söylemek samimiyetsizliktir.

AKP on yildir sizin begenmediginiz anayasa sayesinde iktidar olmustur eger samimi olsaydiniz bunu elestirirdiniz.Kaldiki bu anayasanin degistirilmeyen cok az maddeesi kalmistir.AKP anayasayi degistirmek icin hem cirpinip hem o anayasanin kendisine tanidigi nimetlerden faydalanirken hanginiz bunu sorguladiniz.

Anayasa Mahkemesi,Danistay,Yargitay ve HSYK Erdogan'in kucagina atilsin diye "yetmez ama evet "diyen sizler hangi samimiyetten bahsediyorsunuz.

Deniz Feneri davasini sorguladiniz mi?

Madimak davasini sorguladiniz mi ?

Hizbullah davasini sorguladiniz mi?

Dogan Yurdakul'a yapilan ahlakdisi uygulamayi sorguladiniz mi?

Samimi iseniz bunlari sorgulayin.Yillardir uyduruk belge ve yalanci taniklarla icerde tutuklu olanlar icin hangi hassasiyeti gösterdiniz onlari kac defa ziyaret ettiniz.

TARAF ile sizi ayiran faktör nedir?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

pirincin tasini ayiklamak da bugüne kalmis..

Bu iktidar teslim aldığında ülkedeki terör olaylarının sayısını yazar mısınız lütfen. Ayıklanmış taşları pirincin içine kimler nasıl attı, ayıklamak için ne gibi çaba sarf edildi? Samimi olalım derken işte bunları söylüyorum. Yahu daha öncekiler şunu yaptı, bunu yaptı bitti, millet onları tarihe gömdü. Önemli olan bunlar ne yaptı, İsraille, herkesekonla uğraştığı kadar pkk meselesine kafa yorsaydı bu sorun çözülürdü. Silahla olmuyormuş o zaman ekonomik yaptırımları dene, Suriye ye, İsrail e ekonomik yaptırım uyguluyorsun da K.Irak a niye uygulamıyorsun? İsrail, Suriye, Libya, Mısır ile didişmenin bedeli milyar dolarlar, ele geçen ney, bu politika karşısında ne kazandık?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Samimiyet sorgulanmaz, kişi kendisini sorguya da sigaya da çekebilir. Açıkça söylüyorum;

Bütün insanlar eşit olsun, ülke herkesi kuşatan 1. sınıf vatandaş kılan bir anayasaya kavuşmalıdır. Bunun nersi başkalarına zarar verir.

Kimse inancından, siyasi düşüncesinden, ırkından vs. dolayı dışlanmamalı. herkes en az benim kadar özgür olmalı diyorum. Bu insanlıktan nasibini yeterince almayanlar dışında kime dokunsun.

Ahmet ŞIK konusun gelince,

Ahmet ŞIK'ların tutuklanmalarına ilk tepki koyanlardan biriyim. Sonra mahkemenin elindeki belgeler, OdaTv MOSSAD ilişkisinden dolayı yargının acil, adil ve özgür süreci tamamlamasını istiyorum dedim. Bunun nersi yanlış olsun?

Saygılar

Açık değil, 1.sınıf derken, eşitlik derken kast edilen nedir, kimler eşit değil, benim sahip olduğum hangi hakka diğer insanlar sahip değil? Bir şeyi iddia ederken gerçekliği, uygulanabilirliği olmalı.

İşte yine samimi olunmadığının belgesi, Sayın Ay, o yazınıza bakın bir gün önce tepki koyarken ertesi gün suçlu olduklarına ikna oldunuz. Hangi belgeler, hangi mahkeme? Peki Sayın politika nın dediği gibi deniz feneri nde savcıların görevden alınması, tahliyeler bunlar da sizi ikna etti mi, benim kanaatime göre ikna olmuşsunuzdur..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkesin samimiyeti sorgulanabilir bunun aksini söylemek samimiyetsizliktir.

AKP on yildir sizin begenmediginiz anayasa sayesinde iktidar olmustur eger samimi olsaydiniz bunu elestirirdiniz.Kaldiki bu anayasanin degistirilmeyen cok az maddeesi kalmistir.AKP anayasayi degistirmek icin hem cirpinip hem o anayasanin kendisine tanidigi nimetlerden faydalanirken hanginiz bunu sorguladiniz.

Anayasa Mahkemesi,Danistay,Yargitay ve HSYK Erdogan'in kucagina atilsin diye "yetmez ama evet "diyen sizler hangi samimiyetten bahsediyorsunuz.

Deniz Feneri davasini sorguladiniz mi?

Madimak davasini sorguladiniz mi ?

Hizbullah davasini sorguladiniz mi?

Dogan Yurdakul'a yapilan ahlakdisi uygulamayi sorguladiniz mi?

Samimi iseniz bunlari sorgulayin.Yillardir uyduruk belge ve yalanci taniklarla icerde tutuklu olanlar icin hangi hassasiyeti gösterdiniz onlari kac defa ziyaret ettiniz.

TARAF ile sizi ayiran faktör nedir?

saygilarla

Evet sayın politika,

Dünya görüşü olarak %99 ayrıldığım Güler ZERE'yi burada yazdım,

Yangınını yüreğimde yaşadıüım Madımak'ı burada yazdım.

Peki siz Fadime ŞAHİN'i kaç kere yazdınız?

Siz dindarlara mal edilen MUMCU cinayetini kaç kere yazdınız?

JİTEM'İ, ETÖ'YÜ kaç kez yadınız?

ben burada yani bu sitede yazdım diyorum, buyrun siz de yazdıklarınızı adres veriniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Açık değil, 1.sınıf derken, eşitlik derken kast edilen nedir, kimler eşit değil, benim sahip olduğum hangi hakka diğer insanlar sahip değil? Bir şeyi iddia ederken gerçekliği, uygulanabilirliği olmalı.

İşte yine samimi olunmadığının belgesi, Sayın Ay, o yazınıza bakın bir gün önce tepki koyarken ertesi gün suçlu olduklarına ikna oldunuz. Hangi belgeler, hangi mahkeme? Peki Sayın politika nın dediği gibi deniz feneri nde savcıların görevden alınması, tahliyeler bunlar da sizi ikna etti mi, benim kanaatime göre ikna olmuşsunuzdur..

Ben eşit değilim,

Sizin anadiliniz okullarda bana zorla öğretildi, benim anadilim hala yasaklı.

Ben hala "varlığımı Türk varlığına armağan" etmeye mecburum ya siz benim varlığım için ne yaptınız? bakın ne kadar eşitmişiz...

Deniz Feneri davasının pis kokuları vardır. Bunlar ortaya çıkmalıdır ve ben de deniz feneri mağduruyum.

Ancak davanın Ak Partiyi kamuoyu nezdinde yıpratmak için derin devleet tarafından abartıldığını düşünüyorum.

Yine de Deniz Feneri davasının en şeffaf şekilde görülmesinden yanayım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendi dogmatik ve emperyalizme çanaklık yapan anlayışlarına uymayan özgürlükçü, ulusunu, ülkesini seven aydın insanları türlü kendi uydurdukları kanıtlarla yıllarca tutuklu yargılayanların ve onların yardakçılarının, propagandistlerinin, o tutuklu insanları ve onları savunanları hamasetle, ulusal duygusallıkla filan falanla suçlarken...

Kendilerinin edebiyatlar, lügatlar parçalamaları çok zavallıca ve boşuna bir çaba. Bunlara karnımız öyle tok ki, ortada bunca zulüm ve hukuksuzluk varken bunlara verecek kulağımız da yok, kulağımızın bir tüyü de yok!

Bunları geçin, ne zaman hukuk hukuk olacak, onüç yaşında kızın dedesi babası yaşında 26 adamla kendi rızasıyla birlikte olduğuna karar veren, kendi adamlarını soruşturan savcıların görevden alındığı, katillerin, dolandırıcıların serbest bırakılıp vatanseverlerin tutukluluklarının uzatıldığı ve dürüst savcıların bir bir istifa ettiği bir düzende edebiyat yapmayınız lütfen

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.