Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Eski Sevgiliye Mektup

Misafir maydalin

Önerilen İletiler

Uçurumdan ben de düştüm. Hem de defalarca...Yüreğimde garip bir sızı vardı sonraları...Biz, sevgiden değil, sevgiliden ayrılmıştık herşeye rağmen. Ama bir garip sızı vardı. Aşkı bilmeyenlere inat, aşkı bilenlerin yüreğinde herkese ve herşeye rağmen aşk vardı...

offf ki ne offff....

böyle severken ayrilmak neyin nesidir anlamam ki... :huh:

Allah gönlüne göre versin, ve yüregine saglik...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 364
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

mevzu eski sevgili madem ben de şunu diyim.bi yaz tanıştığım biri vardı,ismi lazım diiil,hakketen de diiil.neyse konuya dönelim.benden 10 yaş büyüktü onun yanında ben çok toydum o bu durumdan faydalanmadı,çok saygıdeğer bi insandı onu elbette artık sevmiyorum ancak güzel anılarla ve hoş dileklerle hatırlıyorum kendisini :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Sen bir rüyaydın ,hayaldin benim için.Ben ilkkez mutlu oluyordum,ilkkez seviyordum.Geleceğe dönük planlar yapıyordum :) ama dedim ya hepsi bir rüya ,hayalmiş.Seni sevdiğime hiç pişman olmadım biliiyormusun,seni daha fazla mutlu edemediğim ve seninle aynı şehirde yaşayamadığım için az görüşebildiğimiz için çok pişmanım.Oysa ben çok sevdiğim bu şehirden evlenince yaşadığın şehire yerleşmek için vazgeçmeyi bile düşünmüştüm bunu sende biliyordun,sen seni ne kadar çok sevdiğimi nasılda iyi biliyordun,peki neden beni terkettin neden arkadaşlarının etkisinde kaldın ve yeni birine beni değiştin hani sen hiç beni bırakmayacaktın ,noldu söylermisin noldu...

Neyse dünyalar güzeli canım aşkım sen beni terkettin gittin yine bir başıma bıraktın,ben sana kızamıyorum sana nefret hisleri beslemiyorum,sadece kırgınım bir açıklama yapmadığın için.

Tanrıdan dileğim seni hep mutlu etsin,hiç ama hiç kötü olaylar yaşatmasın ve senin hakkında kötü düşünce ve planları olanlardan seni hep korusun.Çünkü sen dünyanın en iyi,en temiz insalarından birisin ben seni hep ama hep seveceğim,tanrıda seni hep sevip benim için olmasa bile seni senin için korusun.

Seni hep sevicem ben hiç unutmadım seni, hiç unutmycam.SENİ ÇALDIĞIN BU KALBİME GÖMÜYORUM.Sonrada bedenimle birlikte toprağa.Ben seni çok sevdim bu bir şaka değildi,oyun hiç değil. :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir kırlangıç olsam

uçsam uzak diyarlara

Unutmaya çalışsam seni

Unutamam ki, başkasını sevemem ki

Toz toprak olsam

Bir yel alıp götürse beni

Kaybolsam yollarda

Unutmaya çalışsam seni

Unutamam ki, başkasını sevemem ki

Bir ceset olsam

Girsem kara toprağa

Cesedim toprağa karışsa

Unutmaya çalışsam seni

Unutamam ki...

(alıntıdır..)

Bakma eski sevgiliye mektup dendiğine sen benim hiç eskimeyenimsin... Şiir alıntıdır. Ben senin gibi şiir yazamıyorum biliyorsun..

Tavimlerden haberin yok senin. Yoksa çoktan gelirdin biliyorum... Kaç mevsim, kaç ay, kaç yıl geçti.. gittin.. sen bana gitmek içinmi gelmiştin gerçekten??

Nasıl ki seni sevmek elimde olmadıysa seni unutmak da elimde değil... Bekliyorum hala... lakin beklerken tükendiğimi hissediyorum... çok geç kalma olmaz mı??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öğrendim senin sayende de kimseye değmeyeceğini

öğrendim senin sayende de aşk denen şeyin kendi içimde olduğunu

öğrendim senin sayende de yalnızlığımın hiçbir şeye değişilmez olduğunu

öğrendim senin sayende de aşkta iyi insan olmanın yetmediğini

öğrendim senin sayende de herşeyin ve herkesin aynı olduğunu

öğrendim senin sayende de bu gönül ilişkilerinin bana göre olmadığını

sende şunu öğren ki pişmanım sana vakit harcadığıma :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aman eksik kalsın.ellerim dopdolu oldu sayelerinde -_-

iyiya işte ellerinde kalbinde değil..

bırakmak zor olmaz kücük bir hareket yeterli olacaktır :P

Aynen dediğin gibi...

derdini dermanlarına değişmeyenlere :clover::wub:

Tarih: Düzenleyen: MohiCaN
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

derdini dermanlarına değişmeyenlere...

evet bu kadar kısa ve öz..şefim gündüz gündüz hemde işyerinde gözlerimi yaşarttın şimdi... bütün gece ağladığım yetmişti zaten... gidiyim bi sigara içeyim.. sonrada dediğin gibi belki bir gün denk gelirde okur diye bi mektup daha yazayım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

geldim işte... belki okursun birgün diye yazıyorum herşeyim olan herşey...

dün gece yine ağlama ayinindeydim.. zamanla unutursun diyenlere inat kafamı yastığa koyduğum anda taaa enbaştan yeniden yaşıyorum herşeyi.. sensizliğin her türünü, her halini ezbere biliyorum artık.. içim nasıl acıyor bir bilsen...

dün geceki ayinimde kendimi kandırmayı beceremedim... "herşey iyi olacak " demeye yüzüm kalmadı artık

olsun seni sevmelerimin getirdiği herşeye razıyım ben..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrılık diye bir şey yok.

Bu bizim yalanımız.

Sevmek var aslında, özlemek var, beklemek var.

Şimdi neredesin? Ne yapıyorsun?

Güneş çoktan doğdu.

Uyanmış olmalısın.

Saçlarını tararken beni hatırladın, değil mi?

Öyleyse ayrılmadık.

Sadece özlemliyiz ve bekliyoruz.

Zamanı hatırlatan her şeyden nefret ediyorum.

Önce beklemekten.

Ömür boyunca ya bekliyor ya bekletiyor insan.

İkisi de kötü, ikisi de hazin tarafı yaşantımızın.

Bir çocuğun önce doğmasını bekliyorlar,

Sonra yürümesini, konuşmasını, büyümesini...

Zaman ilerliyor, bu defa para kazanmasını,

Kanunlara saygı göstermesini,

İnsanları sevmesini, aldanmasını, aldatmasını bekliyorlar.

Ve sonra ölümü bekleniyor insanoğlunun.

Ya o? Ya o?

İnsanlardan dostluk bekliyor, sevgilisinden sadakat,

Çocuklarından saygı ve bir parça huzur bekliyor,

Saadet bekliyor yaşamaktan.

Zaman ilerliyor, bir gün o da ölümü bekliyor artık.

Aradıklarının çoğunu bulamamış,

Beklediklerinin çoğu gelmemiş bir insan olarak

Göçüp gidiyor bu dünyadan.

İşte yaşamak maceramız bu.

Yaşarken beklemek, beklerken yaşamak

Ve yaşayıp beklerken ölmek!

Özleme bir diyeceğim yok.

O kömür kırıntıları arasında parlayan bir cam parçası.

O nefes alışı sevgimizin, kavuşmalarımızın anlamı.

O tek güzel yönü bekleyişlerimizin.

İnsanlığımız özleyişlerimizle alımlı,

Yaşantımız özlemlerle güzel.

Özlemin buruk bir tadı var, hele seni özlemenin.

Bir kokusu var bütün çiçeklere değişmem.

Bir ışığı var, bir rengi var seni özlemenin, anlatılmaz.

Verdiğin bütün acılara dayanıyorsam;

Seni özlediğim içindir.

Beklemenin korkunç zehri öldürmüyorsa beni;

Seni özlediğim içindir.

Yaşıyorsam; içimde umut varsa,

Yine seni özlediğim içindir.

Seni bunca özlemesem; bunca sevemezdim ki!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BEN SENI BÖYLE SEVDIM

Ben seni kocaman bir yürekle sevdim. Gözlerim değil, yüreğimdi seni gören. Sen damarlarımdaki kana karışıp, geldin oturdun yüreğime. Bir başka yerde olamazdın zaten. Sen, benim en değerli yerimde, yüreğimde olmalıydın, orada kalmalıydın. Çok aska ev sahipliği yapan bu yürek, ilk kez bu kadar kolay kabullendi seni. Her hangi bir konuk değildin artik. Bu yüzden ne ağırlama faslı vardı, ne de uğurlama. O yüreğin gerçek sahibiydin. Simdi sonbahar, kısa giriyoruz ya. Ben dört mevsim baharı yasadım seninle. çicek çiçek açtın yüreğimde. Gökkuşağı zayıf kaldı, senin renklerin karsısında. Taze bir yaprak gibi yeşildin. Açelyaydın pembeliğinle. Üzerine çiğ taneleri düşmüş sari güldün. Kırmızıydın bir ateş gibi. Ve maviydin... En çok bu renkle anmayı sevdim seni.Denize tutkundum, denizi sensiz, seni de denizsiz düşünemedim.Seni severken dünyayı da sevdim ben, insanları da.Kendime bile dar gelirken, içinde herkese yer olan bir hayatin sahibiydim artik.En kizgin,en tahammülsüz oldugum anlarda bile, seni düşünmek yetti bana.Içimdeki sevinç yüzüme yansidi,güldüm.Beni öylesine güldüren senin sevgindi ve ben kaygisiz, içten gülüsün ne demek oldugunu, nasil güzel bir sey oldugunu anladim seninle..Her seye ragmen sevdim seni. Güçlüydüm ve asamayacagim hiçbir zorluk yoktu.Koca bir kente, koca bir ülkeye kafa tutabilirdim.Sen elimden tuttugunda, patlamaya hazir bir volkan gibi hissederdim kendimi.Menzil sendin ve ben o menzile ulasmak için önüme çikan her seyi yok edebilirdim.Sana ulasmami engelleyecek her seyi eritirdim,kul ederdim.Sana ulastigimdaysa sakin bir göle dönüsürdüm.Ve o göle bir tek sen girebilirdin...Sevdim ve hayrandim da.Her halin çekti beni.Durusunu,uyumani,gülmeni,kizmani,saskinligini, safligini,kurnazligini,çocuklugunu,olgunlugunu sevdim.Sesini de sevdim suskunlugunu da.Küçük oyunlarini,kaprislerini, sitemlerini,korkularini sevdim.Seni ve o doyumsuz sevdani,uçari sevdani anlatacak kelime bulamadim çogu zaman.Sigmadin cümlelere ve hiç bir cümle seni yeterince tarif edecek kadar derin olmadi.Seni severken yorulmadim.çünkü sen yasam kaynagiydin.Her gün yenilendim.Seninle çogaldim,büyüdüm. Eksik kalan neyim varsa tamamladin.Ölmeyecektim çünkü sen ölmezligin ta kendisiydin!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgilim

Sen gideli kaç saat oldu ? Kaç gün geçti, kaç hafta..? Saymadım.. Bana yüzyıllar geçmiş gibi geliyor. Son anda sen giderken gözlerinin buğusunu bıraktın.. Şimdi sis içinde bütün dünya. Çiçekler gözyaşlarımı içti, sen onları kırağı sanırsın, çiy sanırsın.. oysa hepsi benim gözyaşlarımla ıslak..

Sevgilim özlüyorum seni.. Bir balta indirildi, içimden bir ağaç köküyle devrildi. Gözlerimden akan yaştan belli değil mi, içim kanıyor. Özlem bir bulut gibi sarıyor beni, kuşatıyor . Seni sevmek bir sonsuzluk gibi büyüyor içimde. Haftanın her gününe, geçen her saate senin adını verdim. Senin adınla başlıyor mevsimler, yıllar sen varsan içinde, geçerli...

Özlem bir yağmur gibi yağıyor üstüme. Damlalar yüreğime vuruyor. Gecenin karanlığında bir başınayım.Uykularım bölük pörçük. Bütün rüyalarımda sen.. gözlerim kapanır kapanmaz gözlerin yaklaşıyor. Sonra bir rüzgar alıp seni, benden uzaklara götürüyor.

Geceler boyu sabahlayıp uğruna, boşluğa düştüğüm sevdiğim, bir tanem, gözbebeğim.. Yüreğimden mühürlendim sana.. Şiirler havalanıyor kuşlar gibi, şarkılar ağlıyor yokluğuna.. Sevgilim hayatı sende buldum ben, tükenirsem sen tüketirsin beni.

Yoksun, gittin, tek başına koydun... Bu nasıl bir özlemdir, kendi gövdem ateşten bir gömlek.. yanıyorum..Yetti artık, yetiş n'olur dayanamıyorum.

İnsan her şeyi elinde tutamaz hiç bir zaman

Ne gücünü ne güçsüzlüğünü ne de yüreğini

Ve açtım derken kollarını bir haç olur gölgesi

Ve sarıldım derken mutluluğuna parçalar o şeyi

Hayatı garip ve acı dolu bir ayrılıktır her an

Mutlu aşk yoktur

................................

EVET ESKİ SEVGİLİ SAYENDE BUNUDA ÖĞRENMİŞ OLDUK MUTLU AŞK YOKMUŞ.HEMDE ARAGONDAN ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güneşin Olsun Gönlünde

Güneşin olsun gönlünde

Kar bile yağsa

Ya da fırtına olsa.

Gök bulutlarla

Dünya kavgayla dolsa

Güneşin olsun gönlünde

O zaman gelsin ne gelirse

Doldurur ışıklarla

En karanlık gününü

Bir şarkın olsun gönlünde

Sevinçli ezgilerle

Seni günlük tasalar boğsa bile

Bir şarkın olsun dudaklarında

O zaman gelsin ne gelirse

Yardım eder atlatmaya

En yalnız gününü

Başkaları içinde bir diyeceğin olsun

Tasada ve bunalımda

Ve seni mutlu edecek her şeyi

Söyle onlara da

Bir şarkın olsun dudaklarında

Yitirme sakın cesaretini

Güneşin olsun gönlünde

Ve her şey iyi olacak

"Cesar Fleischler"

ve herşey senin için iyi olsun.....sewgili

Kadın sevdiği adama sorar: ' Neden Ağlıyorsun? '

Adam cevap verir: ' Seni sevemediğim için.'

İşte bu yüzden bir kez daha iyi ki varsın diyorum sana.

Senin de beni sevmeni elbette çok isterim. Belki de inanmayacaksın ama, olmasa da olur. Çünkü yıllarca sevgimin öyle çok düşmanı, öyle çok muhafızı vardı ki, ben seninle onları aştım, inan varolman bile yeterli ve seni seviyor olmak bile büyük bir nimet benim için.

Ve şunu bil ki bu sevgime asla çoklarının yaptığı gibi yeteneksizliklerimi, kusurlarımı, yalnızlık korkumu, başarısızlıklarımı yüklemiyorum. Eğer öyle olsaydı, yitirmekten ölesiye korkar, seni kör bir tutkuyla sahiplenirdim.

Oysa seni bir dine bağlanır gibi değil, kendi özgürlüğümü sever gibi seviyorum.

Bir Sevgi İletisi

Cezmi Ersöz'den...alıntı.......

"..........

özlemi, sol memenizin altında tek nüsha bir yasak yayın gibi taşıyorsanız gün boyu...

hem kimseler duymasın, hem cümlealem bilsin istiyorsanız...

......"

can dündar yazısından alıntı.......herkes eminim bir dönem böyleydi sewgili...aam artık sadece geriye anılar ve isimler kaldı.......ne demiş yazar "YaK GiTSiN".........acısı olur ama geriye külleri kalır onlarıda savurmak zor değil...........

ewet sewgili bu son mektuptu sana ........

hoşçakal............. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

yaaa... made in bile bu hale gelmiş.. aşk nelere kadirsin.. hem hani bir yıl olmuştu kalbinin ağrısı geçeli???

geçmez asla da geçmeyecek.tecrübeyle sabittir efem.. ben kabullendim bu acıyı.. onun getirdiği herşeyi sevdim..bu acıyı da sevdim..

ne o meydün daş kalpli mi....alla alla... -_- geçmiyor bizde biliyik herhal.......hem bu sefer gerçekten bitti diyim 30.12.2005 bu tarihte bitti.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.............................,

Eski bir dost gibi hatırla beni,

Bir selam ver yeter zahmet olmazsa

Unutmuş olsanda eski günleri

Adımı an yeter zahmet olmazsa

Uğrunda harcadım umutlarımı

Ne yazık bilmedin duygularımı

Yırtmadınsa eğer mektuplarımı

Yeniden aç oku zahmet olmazsa

Anlaedın aşkım bir dile gelse

Senin mirasındır bir dile gelse

Sen beni ben seni sevmesek bile

Aşkımı bil yeter zahmet olmazsa

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Susar mı şu gönül bir gün gelirde

Duyduğum her bir ses sen olur musun?

Erir mi var ve yok gün gelip birde

ALDIĞIM HER NEFES SEN OLUR MUSUN?

Ben bittim umut bitmedi sevgili.. Nafile aşklara atsam kendimi biter mi bu umut... Olmazki yapamam ki... Bi çaresi olmalı bunun.. Böyle bir ömür geçemez... ÇAREM dön...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.