Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ben Gurur Duymadım

Radya

Önerilen İletiler

Bugün facebook da bir video dolaşıyor ve paylaşılıyor:

Parçalanmış pkk leşi, gururla izleyin...

Eğer milliyetçilik bir insanın ölümüne alkış tutup, o ölümden gurur ve haz duymaksa ben milliyetçi değilim.Milliyetçi olmak insanlığı mı unutmaksa ben milliyetçi değilim...Ben insanım, sadece İNSAN...

Bir anne olarak her şehitin anasının yüreğine düşen kor benim de yüreğime düşüyor...Fakat bahsettiğim video da da oğlunu teşhise gelmiş bir kadın vardı ve o da anaydı.

Ben bu sorunun ölümlerle çözümlenmesini istemiyorum...zaten çözümleneceğine de inanmıyorum.

"VATAN SAĞOLSUN"

Çocuklarımız ölürken vatan nasıl sağ olacak???

İnsanlığımızı unutmamamız dileğiyle

Sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

İnsanlığımızı unutmamamız dileğiyle

Sevgiler

Cocuklarimizin ölmemesi icin ne yapilmasi gerekiyor sizce,yoksa sizdemi VER KURTULDAN yanasiniz.Yoksa sehit edilen askerlerimizin tabutlari sizce daha mi güzel bir görünüm arzediyor teröristlerin cesetlerinden...

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cocuklarimizin ölmemesi icin ne yapilmasi gerekiyor sizce,yoksa sizdemi VER KURTULDAN yanasiniz.Yoksa sehit edilen askerlerimizin tabutlari sizce daha mi güzel bir görünüm arzediyor teröristlerin cesetlerinden...

saygilarla

Sevgili Politika;

Beni anlamamış olamazsın...:)

Diyorum ki;

Ben hiç kan görmek istemiyorum, parçalanmış insan görmek istemiyorum, ağıt yakan anneler görmek istemiyorum...o, şu, bu değil, HİÇ diyorum......

Benim hayalim sınırları olmayan bir Dünya....Çok mu büyük bir hayal...:)

Imagine theres no heaven Cennetin olmadığını hayal et

Its easy if you try Eğer denersen bu kolay

No **** below us Altımızda cehennem yok

Above us only sky Üstümüzdeyse sadece gökyüzü var

Imagine all the people Hayal et bütün insanların

living for today... bu gün için yaşadığını...

Imagine theres no countries Hiç ülke olmadığını hayal et

It isnt hard to do Bunu yapmak zor değil

Nothing to kill or die for Öldürecek ve uğruna ölecek bir şey yok

No religion too Ve din de yok

living life in peace... hayatı barış içinde yaşadığını

Imagine no possesions Mülkiyetin olmadığını hayal et

I wonder if you can Yapabilir misin merak ediyorum

No need for greed or hunger Hırsa ve açgözlülüğe gerek yok

A brotherhood of man İnsanların kardeşliği

Imagine all the people Hayat et bütün insanların

Sharing all the world... Tüm dünyayı paylaştığını

You may say I'm a dreamer Benim bir hayalci olduğumu söyleyebilirsin

but Im not the only one ama tek ben değilim

I hope some day you'll join us Umarım bir gün sen de bize katılırsın

And the world will live as one Ve dünya yekvücut olarak yaşar

John Lennon

Sevgiler... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne güzel söylemişsiniz...Bütün kalbimle size katılıyorum .. :clover:

John Lennon'na da tabi ki....

Teşekkürler...:):clover:

Düşüncelerimi yazıya döktüğüğümde ilk kızımla paylaşmıştım.

Bana "anne napıyorsun sen, bu kadar gergin bir ortamda bunları yayınlarsan çok tepki alırsın" dedi.

Elbet tepki de olacaktır, onaylayanda olacaktır.Asıl ben düşüncelerimi söylemezsem kendimle ters düşecektim.

Çocuklarımın geleceğinden endişeleniyorum, onları gözleri hırs ve kan bürümüş bireyler olarak yetiştirmek istemiyorum.

Onlar için hayal ettiğim Dünya bu değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu dünyanin gerceklerini degistirme gücümüz yoktur,birakin dünyanin gerceklerini ülkemizin gerceklerini degistirme gücümüz yok.

Acima duygusu,acinmayi hak edenlere gösterildiginde birseyler ifade eder.Insanlik ancak insanliktan nasibini almis olanlarin hakettigi bir kavramdir.

Siz gurur duymamis olabilirsiniz,bazilarida duymamis olabilir,ebedi satirlar gercekleri degistirmiyor.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

Şahsım adına ben, bu savaşın barışcıl yoldan bitirilmesi için ne gerekiyorsa yapılmasından yanayım...

Olaya '' insan '' açısından baktığım için iki taraftan ölenler de benim canımı aynı şekilde yakıyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler...:):clover:

Düşüncelerimi yazıya döktüğüğümde ilk kızımla paylaşmıştım.

Bana "anne napıyorsun sen, bu kadar gergin bir ortamda bunları yayınlarsan çok tepki alırsın" dedi.

Elbet tepki de olacaktır, onaylayanda olacaktır.Asıl ben düşüncelerimi söylemezsem kendimle ters düşecektim.

Çocuklarımın geleceğinden endişeleniyorum, onları gözleri hırs ve kan bürümüş bireyler olarak yetiştirmek istemiyorum.

Onlar için hayal ettiğim Dünya bu değil...

Bütün çocuklarımz aynı korkuyu taşıyorlar... Bana da çok konuşuyorsun bak hiç dikkat etmiyorsun diyorlar... Korkak toplum olduk...

Oysaki düşüncemizi söylemek kadar masum bir şey olabilirmi.... Baskıladıkca, söyleyemedikce, biriktirdikce sonra şiddete varıyor sonu ...

Siz en iyisini yaptınız bence... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sözüm her hangi bir arkadaşıma değildir. Sadece benim felsefemdir.

Dününcelerini söylemekten daha acil olanı, sağlıklı düşünme yöntemini kullanıp kulanamamaktır.

Tabiki düşündüğümüzü söyleme özgürlüğümüz olmalıdır. Ancak düşünce kirliliği olmaması için ilkeli düşünüp, fikir üretip, bilahare paylaşmamız daha doğrudur. Millet olarak bu tür davranışa çok ihtiyacımız var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu savasin bariscil yoldan bitirilmesi icin ne yapilmasi gerekiyorsa yapilmalidir diyenlere ben neden Kurtulus Savasi verdigimizi sormak istiyorum. Barisa ulasmak icin üniter yapi feda edilebilir gibi , her cözümü dogal karsilayan zihniyetin saglikli bir zihniyet olmadigini düsünüyorum.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi ben de gözlerimi kapadım... Hayal ediyorum. Beşyüz milyon dolarım, sekizyüz milyon avrom ve binbeşyüzelli ton 99,99 saflıkta külçe altınım olsa. Okyanusta bir özel adada on kilometre kare alana kurulu sekiz katlı bir malikane, Rolls Royce limuzin, özel jet ve helikopterler... Hiç ceset görmek, hiç insanların acılarını işitmek, hiç derisi kemiklerine yapışmış aç çocuk görmek istemiyorum...

Artık gözümü açmak zorundayım. Telefon çalıyor... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kadir geceniz mübarek olsun, ibadetleriniz kabul olsun iyi sahurlar....:clover:

Nothing to kill or die for Öldürecek ve uğruna ölecek bir şey yok

No religion too Ve din de yok

living life in peace... hayatı barış içinde yaşadığını

:)

Hayallerle yaşayanlar gerçeklerin farkına varamazlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK lı teröristler jetlerimizin attığı bomba ile parçalanmış. Bir süre önce de askerlerimiz bir pusuda mayın ile parçalanmışlardı.

"Şimdi gurur mu duymalıyız, yoksa duymamız gerekmez mi" diye bir sorun ile karşı karşıya olduğumuzu hiç ama hiç sanmıyorum.

Sorunun, terörün ramazanla ne alakasının olduğu ve içeriğinin ne olduğunu kendisinin de bilmediği bir açılımı ABD direktifiyle yapıp, terörün haklı nedenleri var diye emziği bala batırıp ağızlarına soktuktan sonra tam emecez diye heveslendiklerinde madem niye corp diye geri çekildiği olduğunu düşünmek ve söylemek daha mantıklı.

Peki bu kışkırtmanın adını koymak gerekse ne koyardık sorunu daha ciddi bir sorun bence. Bu kışkırtmayı yap, teröristleri daha da saldırganlaştır, öyle ya, hakkınız var de, sonra yok hakkınız yokmuş de! Bunun adı en hafifinden kışkırtmadır da, tam karşılığı olarak nasıl adlandırmalıyız, asıl sorun bu bence. Yoksa gurur mu duyacakmışız, yoksa duymayalım mı...

Mayınlı pusuda evladını kaybeden anne belki duymak istiyordur ama içinin acısından onu da duyamıyordur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu hayaller ugruna,insanlarin namuslari ellerinden alindi,kutsallari cignendi,atalarina hakaret edildi.Evet hep bu hayaller ugruna.

Tüm dünya kendi sinirlari icersinde baris icinde yasamak isteyenlerle dolu,sadece bizim insanlar sinir istemiyor,sadece bizim insanlar bayrak istemiyor,sadece bizim insanlar asirlardir mevcut olani bozmak istiyor.

Marks ve Lenin bayraklari reddediyordu,isci sinifinin tek bir bayragi var diyordu.70 yil toplumlar bayraksizlastirildi,dinsizlestirildi,onursuzlastirildi,70 yil sonra sinirlar yine cizildi.Sinir denilen sey herkesin attigi adimin bir digerinin özel alanina girmesine karsi olusturulmustur.Asirlardir ülkeler sinirlarla ayrilmistir.O sinirlarin icerisi o ülkelerin toplumlarinin haysiyet ve onurlarinin,namuslarinin özgürce yasandigi alanlardir.Bu alanlarin kaldirilmasi isteniyor.Yani yol gecen hani.

Insandan daha degerli hicbirsey yokmus,iddiaya bakin.Yani insan diyince akarsular durmaliymis,sinirlar kalkmaliymis,topraklar icin insanlar ölmemeliymis.Bilmem kim yazmis bunu,siirlestirmis.Böyle siirler bazilarina o kadar hos geliyor ki "Toprak ugrunda ölen varsa vatandir"gibi siirlerden pek hoslanmiyorlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ABD kendi sınırlarını kaldırıp, "ben artık bir dünya ülkesiyim, sınırım ulusum filan yok, devlet filan değilim" desin, amenna... Biz de o zaman devleti kaldıralım, sınırları kaldıralım, uğruna ölecek bir vatanımız yok diyelim. Bu,diğer ülkeler dişlerine kadar silahlı iken, silahsızlanma diye tüm silahları çelik fabrikasında eritmeye benzer. Ha şimdi utanıp bütün diğer ülkeler de silahları toplayıp çelik fabrikasına gönderecekler öyle mi?

Böyle bir şey olmadığı sürece hangi duaya amin dedirtiliyor bize acaba? Olmayacak duaya mı, yoksa dua ile gökten bir şey yağacağını sanan bir şey yerine mi koyuyor bu emperyalistler bizi?

Tabii alıştılar havaya her kemik fırlattıklarında havaya sıçrayıp kapan birilerini bulmaya... Yakında bütün bir halk silme öyle attıkları kemiklere zıplaşacak diye ummakta haksız da değiller. Zahir öyle çağrı yapıyorlar liboşlar ve onlara uyan, önce onlardan, sonra onların da efendisi emperyalistlerden himmet bekleyen avaneleri: "Ordu silah bıraksın!" Olur! Başka ne buyururdunuz? "Sınırlar kalksın" buyuracaklar zahir, ta ki o bir işaretiyle zıplaştıkları emperyalist efendileri gelip kafasına göre, menfaatlerine uyar biçimde yeniden çizsin diye...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayallerle yaşayanlar gerçeklerin farkına varamazlar.

Çok güzel yakalamışsınız beni, tebrik ediyorum sizi...:)

Sadece bir cümlede anlaşamıyoruz diye şarkının bütünlüğünü mü bozsaydım yani...:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi ben de gözlerimi kapadım... Hayal ediyorum. Beşyüz milyon dolarım, sekizyüz milyon avrom ve binbeşyüzelli ton 99,99 saflıkta külçe altınım olsa. Okyanusta bir özel adada on kilometre kare alana kurulu sekiz katlı bir malikane, Rolls Royce limuzin, özel jet ve helikopterler... Hiç ceset görmek, hiç insanların acılarını işitmek, hiç derisi kemiklerine yapışmış aç çocuk görmek istemiyorum...

Artık gözümü açmak zorundayım. Telefon çalıyor... :lol:

Özür dilerim ama bunu söylemek zorundayım...

Bazen insanları, diğer canlıları sevdiğin kadar sevmediğini düşünüyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sakın hayal ettiklerimi gerçekten istediğimi düşündüğünü söyleme! Amacımın ironi yapmak olduğunu anlamamış olamazsın!

Başka da bağlantı kuramadım! Nerden çıkarmış olabilirsin başka, insanları sevmediğimi ki?

Hayvanları sevdiğim ise doğru. Hatta bugün bisiklet turu yapıyordum. Bir yavru kedinin yardım isteyen sesini duydum. Kedilerin çıkardıkları seslerin anlamını bilecek kadar, ömür boyu kediseverim. Tam o sırada da telefonum çaldı. Telefona cevap verirken bisiklet kendi hızıyla devam etti ve utanıyorum, kediyi unuttum! Konuşma bittiğinde öyle üzüldüm ki çok fena canım sıkıldı. Nasıl o kediye yardım etmedim diye saatlerdir içim içimi yiyor, çok üzülüyorum. Aynı yoldan geri döndüm, kedi yoktu. Tek umudum annesi olan bir yavru olması ve annesinden yardım istiyor olması. Çocukluğumdan beri kaç yavru kediye yardım ettiğimin sayısını bilmiyorum. Aynı çocuk ruhunu koruyorum.

İnsan da bir hayvan türüdür, unuttun mu? Darwin! :) O yüzden insanları da severim. :lol:

Gülme koysam da şaka yapmıyorum. Canlılara karşı duyulan sevgi bir bütündür, parçalanmaz. Merhamet, türlere özgü olamaz. Yalnızca böceklere merhamet etmiyorum, onlara aerosol sıkıyorum evet, ama yiyeceklerin üzerinde dolaşmalarına izin veremeyeceğim için. Aslında üzülüyorum onları öldürmek zorunda kalmama... Çünkü bizler tüm canlılar kardeşiz, hepimiz aynı soydan geliyoruz... Yine Darwin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nerden çıkarmış olabilirsin başka, insanları sevmediğimi ki?

Bilmem ki nereden çıkarmış olabilirim acaba...:unsure:

sen de bunu bilmiyor olamazsın...:sweatingbullets::D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tüh, şarkıda kulağıma hoş gelen tek cümle de o halbuki... :)

Benim düşüncem odur ki din olmasa ırkçılık da yaşayamaz. Dinden destek almamış bir ırkçılık yoktur.

Şimdi Mevlana diyeceğim tansiyonun yükselecek....:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Sevgiler

Sevgili radya;

Bir insanın ölümüne alkış tutulmaz elbet söz konusu olan insan değil,insan görünümündeki canavar.

Tek suçu vatanını korumak olan askerleri ve suçsuz günahsız vatandaşları kaçırıp öldüren bu canavarlara insan denilebilrmi bilemiyorum.

İnsan olan insana kıyarmı?

Son zamanlarda moda oldu analar ağlamasın diye,nasıl oluyorsa yalnız teröristler öldüğü zaman analar ağlamsın oluyor!

Son günlerde onlarca şehit verdik hiç bir anne çıkıpta anlar ağlmasın demedi,ne zaman kandile hava operasuonu yapıldı o zaman malum analar canı kalkan olarak ortya çıktı anlar ağlamsın diye !

İnsan olmak insana değer vermektir,insanları katleden ocakları söndüren,ele geçirdikleri cesetleri barçalara ayıran katil sürülerine insan gözüyle bakılabilirmi?

Çocuklar ölürken vatan nasıl sağolsun demişsiniz ne güzel söylemişsiniz.

Çocuklarımızı öldüren kim?insanmı?

Paylaşılan video yürekleri yanmış insanların isyanıdır,ya şehit edilenleri kendi çocuğu gibi görüyor yada vucudu parçalara ayrılmış uzm.çavuş Nurullah OYMAK gibi şehitlerin yakınlarıdır.

13 askerimizi yaktılar, kurşunladılar...Aktütün baskınında şehit Nurullah oymak’ı parçalara ayırdılar.

Ne sözde insan hakları savunucuları nede sözde barış annelerinin dikkatini çekti.

Ölülerin üzerinden nemalanan ,öldürülen teröristler için orantısız güç ,kimyasal silah kullanıldı deyip insan haklarına şikayet eden her fırsatta sözde insan hakları,barış,demokrasi gibi temel değerlerin ardına sığınan bölücüler şehit edilen askerleri ve şehit cenazelerine yapılan işkenceleri görmeyip kandile yapılan hava harekatı için anlar ağlamasın,karakollara saldırıp,yollara mayın döşeyen teröristlere karşı operasyonlar durdurulsun diyerek kalkan olmaya çalışan topluluğa katkıda bulunduğumuzun farkındamıyız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.