Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DİPNOT

Önerilen İletiler

...

imaminordusu.jpg

Gülen cemaatinin polis içindeki örgütlenmesini yazdığı İmamın Orduları” adlı kitabı yüzünden, silahlı terör örgütü üyesi olmak suçlamasıyla önce gözaltına alınan, ardından tutuklanan gazeteci Ahmet Şık’ın basılmamış kitabının bilgisayardaki kopyalarının bulunduğu, İthaki Yayınevi ile birlikte, yine bilgisayarında basılmamış bir nüsha bulunan Ertuğrul Mavioğlu’nun Radikal’deki odası, önceki gün polis tarafından basılarak bilgisaylardan harddiskler silinmiş. Polis, baskınları İstanbul (Özel Yetkili) 12. Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla uygulamış.

Polisin 16 Mart tarihli 49 sayfalık raporuna dayanarak verilen mahkeme kararında şöyle denmektedir: “Kitap taslağının örgütte etkin konumdaki Soner Yalçın’a yollandığı, üzerindeki notların talimata dönüştürülerek, kitap taslağında uygulandığı, kitap içeriğinde terör örgütünün propagandasının yapıldığı, örgüt talimatıyla kitabın basılarak sansasyon ve dezenformasyon yapılmasının planlandığı, yargılanan örgüt üyelerine moral motivasyon verilmeye çalışıldığı anlaşıldığından, tüm nüshalarına el konulmasına karar verilmiştir.” ______ Ali Sirmen...

*“Baskını yapanlar İçişleri Bakanlığı’na bağlı polisler mi yoksa imamın orduları mı?” ________ Kemal Anadol...

*Daha Karanlık Günlere Doğru...

Düşünceyi ifade özgürlüğünde bizleri daha karanlık günler bekliyor...

Evet... Basın tarihimizde yayımlanmamış bir kitabın dijital kopyalarına el konulması ve “imha” edilmesi ilk kez oluyor....________ Hikmet Çetinkaya...

Bir ülkeyi, yani yaşadığımız yada yaşamaya çalıştığımız ülkeyi demokrat diye yutturduğun iki imam yönetiyorsa o ülkede faşzm vardır…Çifte Kavrulmuş İmamlı Yönetimin Adı Faşzmdir ________ Ali Nesin...

Peki, bu iddialara inanarak, soralım şimdi:[¹]

-Ergenekon başarı kazanırsa ne olur?

-Demokrasi ortadan kalkar.

-Demokrasi ortadan kalkarsa ne olur?

-Hukuk da rafa kalkar, askeri dikta dönemlerindeki gibi, kitap suç aleti olur.

-Peki şimdi ne oluyor?

-!!!!!XXXX!!!

Web Sayfası ve imamın orduları ile ilgili daha geniş bilgi buradan...

Saygılar...

Kaynak...

[¹] - Ali Sirmen...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İMAMLEAKS GELİYOR

Focushaber sitesi Ahmet Şık'ın kitabının internet üzerinden Wikileaks benzeri bir yöntemle açıklanacağı yazdı.

İşte Focushaber'in İmamın Ordusu adlı kitapla ilgili yaptığı haberin ayrıntıları:

Ahmet Şık'ın yayınlanmamış kitabı İmamın Ordusu mahkeme kararıyla silinmesine kara verilirken, önceki gün uluslararası internet alan adı (domain) satışı yapan firmadan kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce www.imaminordusu.com isimli internet sitesi satın alındı.

"WIKILEAKS FORMATINDA YAYINLANACAK"

Açılan inernet sitesinin giriş sayfasında şu yazıyor: Gazeteci Ahmet Şık'ın yazdığı, ancak henüz basılmayan, emniyet içindeki cemaat ilişkilerini konu alan "İmam'ın Ordusu" adlı kitabın her yerde aranan taslağına ulaştık ve çok yakında sayfamızda "wikileaks" formatında yayınlayacağız. Sitemiz şu anda yapım aşamasındadır ve 11 Nisan'da açılacaktır. Bu sitede yer alacak bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir reklam amacı veya ziyaretçilerin gizli ve açık bilgilerini toplama amacı gütmemektedir. Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından iletebilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

"11 NİSAN'I BEKLEYİN"

Aynı saatlerde aynı adla Twitter hesabı açıldı. “Türkiye’de yer yerinden oynayacak”, “Kitabı yayımlamamıza çok az zaman kaldı”, “11 Nisan 2011’i bekleyin” yazılarının bulunduğu Twitter hesabının yanı sıra internet sitesine de “Gazeteci Ahmet Şık’ın yazdığı ancak henüz basılmayan emniyet içindeki cemaat ilişkilerini konu alan İmam’ın Ordusu adlı kitabın her yerde aranan taslağına ulaştık ve çok yakında sayfamızda yayınlayacağız” diye yazıldı. Kitabın Facebook hayran sayfası da açıldı. Hesap sahipleri, “Hazırlıyoruz, biraz daha sabır, yurt dışındayız, kopyamız güvende 11.04.2011’i bekleyin!” diye yazdı.

Tescil eden: Cemaat Adres: Pennsylvania

ABD’deki godaddy sitesinden satın alınan www.imaminordusu.com sitesinin bilgi sorgulamasında tescil eden bölümünde “cemaat”, yönetici iletişimi bölümünde “Fethullah Gülen”, adres olarak Gülen’in yaşadığı ABD’nin Pennsylvania Eyaleti yer alıyor. IP’den kiralanan sunucunun Washington’da olduğu anlaşılıyor.

Kaynak ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İmamın ordusu cemaat,tir..peki bu cemaatin silahı nedir..ordu olurda silahsız olurmu..olmaz elbette değilmi..yoksa ordu diyemeyyiz.. :D

Silah ALLAH.. :D

Allah ile korkuturlar Allah ile aldatırlar Allah ile öldürürler.. :D

Kimki bu silahı kullanırsa bir gün bu silah şişer ve geri teper..izliyorum.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İmama dokunamazsınız..çünki imam sanaldır..soyuttur.. :D

Dokunan yanar dedikleri,soyuttan somuta geçen inançtır..gördüğüne, yaşamda deneyimlediğine inanan yanıyor..fakat yanmadanda KEMALAT olmuyor..koyverin yansınlar..yansınlarda bizi aydınlatsınlar..birileri yanacakki bu toplum aydınlanacak.. :D

Yananmı aydınlananmı olmak istersiniz..nasıl isterseniz..dayatma yok bilesiniz.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

imamveordusu.jpg

Hrant’ın Arkadaşları grubundan 80 kişi, Hrant Dink Davası’nın 17’inci duruşması nedeniyle, bugün saat 10.00’da Dolmabahçe’de bir araya geldi. "Affetmeyeceğiz!" yazılı bir pankart açan topluluk, saat 10.00’da, "Unutmayacağız, affetmeyeceğiz’, ‘Öldür diyenler yargılansın’, ’Faşizme inat, kardeşimsin Hrant’ sloganları ile Beşiktaş, Barbaros Hayrettin Paşa Meydanı’na yürüdü. Burada, aralarında Ufuk Uras, Zeynep Tanbay, Oral Çalışlar, Gülten Kaya, Muhsin Kızılkaya, Ümit Fırat, Yonca Şık’ın da bulunduğu 120 kişilik grupla birleşti. "Hrant için Adalet için", "4 yıldır yüzleri yok 4 yıldır vicdan yok" yazılı pankart ve döviz taşıyan kalabalık grup, "Katil devlet hesap verecek", "Asla unutmayacağız" sloganları attı. Beşiktaş Meydanı’nda sanatçı Ayça Damgacı’nın okuduğu açıklama şöyle:

"Dört yıl üç ay oldu ve biz yine buradayız. Çünkü şunu biliyoruz: er ya da geç, Hrant’ı öldürenlerin yakasına yapışacağız. Arkadaşımızın öldürülmesine katılan, karışan, katilleri kollayan, suçlu ve kusurlu resmi görevlileri koruyan kim varsa hesap verecek. Bundan kaçamayacaklar. Darbe planlarında Hrant’ın öldürülmesinden ‘operasyon’ diye söz edildiği ortaya çıktı. Biz "İşte!" dedik. ‘Hrant Dink cinayeti davası’ adı altında bir müsamereyi sürdürenler oralı olmadı. Zirve Yayınevi katliamıyla ilgili olarak Malatya İl Jandarma Alay Komutanı tutuklandı. Oralı olacaklar mı? merak ediyoruz. Trabzon’da da bir jandarma komutanı vardı. Albay Ali Öz. Görevi ihmalden yargılanıyor. Oysa şu içeride, sanık sıralarında oturması gerekiyordu. Başka pek çok polis ve jandarmayla birlikte. Onlara, kimlerden emir aldıklarının sorulması gerekiyordu. Türkiye’de çok büyük suçlar işlendi. Hrant’ın öldürülmesi bunlardan biriydi. Bunların faillerini ilelebet koruyup kollamaya kimsenin gücü yetmeyecek. Bizim ise, arkadaşımızın ölüm emrini verenler karşımıza getirilene kadar direnecek gücümüz bol bol var."

Kaynak...

Yürüyüşten Foto Galeri...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rakıyı içen farenin ilk sözü ..

O kedi buraya gelecek..diye masaya vurması.. :D

Kardeşimi işkencede kaybettim..ne kediyi bulabildim nede kedinin eğitmenini.. :D

Yüzbin kişiye öğrettim,on bin kişiyi eğitebildim..çok farklıdır öğretmekle eğitmek..öğretilenleri realize etirebilmek..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"YETMEZ AMA EVET"...

Kendi tekerlerine çomak sokanları hukuksuz davranarak elde edilen delillerle içeri alınırken amaç ulvi diyenlerin şikayet etme hakları yoktur. Bor un pazarı geçti, artık merkebi Niğde ye doğru sürebilirsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu iş derin dünya devletin ülkeyi şeriatlaştırma çabasının bu kitapla deşifre olacağı korkularından bu kitabı yoketme girişimidir bu allahını ve dinini sevdiklerim allahı mükemmel ve kutsi tapınalacak hale getirmeye çalışmaktalar bunun altında allahın egosumu var bilmiyorum ama bu bence kul yani köleleştirme operasyonu çünkü insan allahın kulu yani kölesi oluyor bunun sonu neye vardırılacaktı orasıda bir muamma yani şeriat devleti kurulacak köle toplum oluşturulacak ama sonunda ne olacak burası bir muamma görüşü olan varsa buyursun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rakıyı içen farenin ilk sözü ..

O kedi buraya gelecek..diye masaya vurması.. :D

Kardeşimi işkencede kaybettim..ne kediyi bulabildim nede kedinin eğitmenini.. :D

Yüzbin kişiye öğrettim,on bin kişiyi eğitebildim..çok farklıdır öğretmekle eğitmek..öğretilenleri realize etirebilmek..:)

"YETMEZ AMA EVET"...

Kendi tekerlerine çomak sokanları hukuksuz davranarak elde edilen delillerle içeri alınırken amaç ulvi diyenlerin şikayet etme hakları yoktur. Bor un pazarı geçti, artık merkebi Niğde ye doğru sürebilirsiniz.

bu iş derin dünya devletin ülkeyi şeriatlaştırma çabasının bu kitapla deşifre olacağı korkularından bu kitabı yoketme girişimidir bu allahını ve dinini sevdiklerim allahı mükemmel ve kutsi tapınalacak hale getirmeye çalışmaktalar bunun altında allahın egosumu var bilmiyorum ama bu bence kul yani köleleştirme operasyonu çünkü insan allahın kulu yani kölesi oluyor bunun sonu neye vardırılacaktı orasıda bir muamma yani şeriat devleti kurulacak köle toplum oluşturulacak ama sonunda ne olacak burası bir muamma görüşü olan varsa buyursun

Yani değilmi de sevgili arkadaşlar...

Maalesef matbaanın geç geldiği topraklarda yaşıyorduk...

Üstüne üstlük birde "yayımlanmamış kitabın toplatıldığı bir ülke" olduk... :)

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kaç kere her bir rezalet yaşandığında "rezaletin son perdesi" deyip daha kötüsünün yaşanmasıyla artık bunu demekten vaz geçmiştim.

Ya şimdi artık buna desem diyorum, ama yok, daha kötüsünü mutlaka başarırlar!

Adamlar "sınır tanımayan skandallar cemaati"

Millet sınır tanımayan doktorlar, sınır tanımayan gazeteciler dernekleri kurar, bunlar rezalette sınır tanımıyor. Daha ülkeyi kaç bin yıl geriye götürmeyi başaracaklarına bir sınır koymak mümkün değil artık. Taş devrine kadar yolu var...

Bir de bu cemaat yakın zamana kadar emsali cemaatler ve tarikatlar içinde en moderni, en ılımlısı ve hoşgörülüsü diye tanıtılırdı ha! Ecevit'in bile gönlünü kazanmayı başarmışlardı.

Her işte bir hayır varmış:

"Maske yırtılmasa hâlâ bize âfetti o yüz..." M. Akif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İmam...

Hiç kimse okumadı kitabı...

Ama en çok şeyi bu kitap anlattı...

Kimse okumadığı gibi, zaten kitabı gören de yok...

*

Ama iyi kitap...

Kimsenin okumadığı ve kimsenin görmediği kitabı üstelik herkes anladı da...

Bir davetiyeyi üç kez okuyup genelde anlamayan bizim kuzen bile bunu okumadan, hatta görmeden anladımdedi...

Ve anlattı...

Dinledik...

Ömründe hiç kitap okumamışlar, kitap okumayı aklından geçirmemişler, yaşamında eline kitap almamışlar, kitap yüzü görmemişler...

Kitabın anlatmak istediğini anladılar...

*

Bir:

Demek ki İmam var...

İki:

İmamın ordusu var...

Üç:

İmamın ordusu devleti ele geçirdi...

*

Kitabın bize anlattığına göre...

(Görmüş, okumuş değilim...)

İmamın istila planı başarılı oldu...

Önce devletin en önemli kurumlarına yerleşildi...

Sonra mülkiyeyi, adliyeyi ele geçirinceye kadar sabırla beklendi... Kılcal damarlara girilinceye kadar sessizce ilerlendi...

Zamanı gelince hareketegeçildi...

Tüm bu istilaya karşı duranlar bir şekilde yok edildi...

Kimisi korkutuldu, kimisi susturuldu, kimisi hapishanelere dolduruldu, kimisinin başına çoraplar örüldü, kimisi kendini vurdu, kimisi kahrından öldü...

Ve devlet istila edildi...

Öyle bir an geldi ki imamın ordusu; gazeteleri, matbaaları basarak, henüz yayımlanmamış kitapları dahi imha etmeye başladı...

İmam başarmıştı...

Kitap bunu anlatıyor...

*

Anlamayan yok...

Bizler sekiz senedir anlatamadık da...

Okumadıkları, görmedikleri kitap anlattı anlaşılan...

İmamın dönek yanaşmaları dahi, yüz karası bu kitap imha operasyonunu izleyince, ilk kez bu olmaz...diye yazdılar...

Anlamışlar...

*

Kitabın hepimize anlattığı en önemli şey ise:

Koca Türkiye dizine vurup da bir şey yapamıyorsa...

Artık çok geç...

__________ Bekir Coşkun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zamanında imam hatiple, başörtüsüyle mücadele ederken imamın sessiz ve derinden gittiği, onun yurtlarında özel ders vererek yetiştirdiği talebelerin bir gün buralara gelebileceği gözardı edildi. Biz o gün yönetimi eleştirirken, imam durun zamanı var dedi; askere, hükümetlere hep yakın durdu. Bu nedenle de kimse ondan şüphelenmedi ve planlarını adım adım uyguladı. Ben, 30 sene önce bu günlerin gelebileceğini tahmin etmişken, devletin kurumları istihbaratı, emniyeti bunu tahmin edemediler mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...imamın sessiz ve derinden gittiği..,

...bir gün buralara gelebileceği gözardı edildi...

...askere, hükümetlere hep yakın durdu....

...Bu nedenle de kimse ondan şüphelenmedi ve planlarını adım adım uyguladı.

...devletin kurumları istihbaratı, emniyeti bunu tahmin edemediler mi?

O Vitrindeki adam ...

Tıpkı Başbakan Erdoğan gibi...

Bütün bu palanlama, uygulama ve gelişmelerin tek başına onun öngörüsü ve stratejisiyle oluştuğunu düşünmek bazı gerçeklerin üstünü örtmek olur.

Gelişmeler son derece Karmaşık ve Kapsamı sadece Türkiye değil...

Hem de bunu planlayanların -Tusunami gibi- kendi yönetim erklerini ve ülkelerini de etkileyecek kadar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ordu cemaat..silahları Allah.. :)

Bilinçten söz ediyorduk bir başka topikte..Canraşit kardeş kediyle ciğer örneği verdi..bilinçli olmak gizemli değil bu kadar diyerek pek basite indirgedi..evet..bilinçli bir İNSANın silahıda silah diye korkusuda Allah olamaz..işte bilinç böyle bir şey..alın,imam diye kastedilen din tüccarının elinden Allah silahını bakın görün neticeyi.. :)

Sermayesi din olan tacirler kazanmaya devam edecekler..ancak İnsanlar bu konuda taklidi bırakıp düşünmeye araştırıp Din ve Allah,ı sorgulamaya başlayana dek.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ordu cemaat..silahları Allah.. :)

Bilinçten söz ediyorduk bir başka topikte..Canraşit kardeş kediyle ciğer örneği verdi..bilinçli olmak gizemli değil bu kadar diyerek pek basite indirgedi..evet..bilinçli bir İNSANın silahıda silah diye korkusuda Allah olamaz..işte bilinç böyle bir şey..alın,imam diye kastedilen din tüccarının elinden Allah silahını bakın görün neticeyi.. :)

Sermayesi din olan tacirler kazanmaya devam edecekler..ancak İnsanlar bu konuda taklidi bırakıp düşünmeye araştırıp Din ve Allah,ı sorgulamaya başlayana dek.. :)

DEMOKRASİ silahını unutmayın. Şu anda ayaklanan ülkelerde iktidarlar ile halkların Allahları farklı değil, burada silah olarak hem de nükleer silah DEMOKRASİ masalları kullanılıyor. Ülkemizde de yine bu silah kullanılarak bu günlere gelindi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O Vitrindeki adam ...

Tıpkı Başbakan Erdoğan gibi...

Bütün bu palanlama, uygulama ve gelişmelerin tek başına onun öngörüsü ve stratejisiyle oluştuğunu düşünmek bazı gerçeklerin üstünü örtmek olur.

Gelişmeler son derece Karmaşık ve Kapsamı sadece Türkiye değil...

Buna katılıyorum, çok kapsamlı bir proje zaten gizli de değil, eş başkan sürekli söylüyordu.

Hem de bunu planlayanların -Tusunami gibi- kendi yönetim erklerini ve ülkelerini de etkileyecek kadar...

Bunu planlayanlar ABD ve batı, onlara ne gibi zararı olabilir onu pek anlayamadım, hadi piyonlar işleri bitince atılır da planı yapanlar nasıl etkilenecek?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah adildir..demokrasi bundan ibarettir..Allahın adaletine güvenirler..Allahtan daha demokrat yoktur..hiç görüp görüşemedikleri fakat ordunun başkomutanının sıkça görüştüğü ve adaletini anlatarak yada dağıttığı adaletin Allahın adaleti olarak bildirdikleri demokrasidir işte..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah adildir..demokrasi bundan ibarettir..Allahın adaletine güvenirler..Allahtan daha demokrat yoktur..hiç görüp görüşemedikleri fakat ordunun başkomutanının sıkça görüştüğü ve adaletini anlatarak yada dağıttığı adaletin Allahın adaleti olarak bildirdikleri demokrasidir işte..:)

:yukari:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

“İmam’ın Ordusu” bizde de vardı ama sildik valla... Ahmet Şık’ın yazdığı ancak henüz basılmayan kitabı “İmam’ın Ordusu” bizde de vardı. Öğrendik ki bu kopya terör örgütü dökümanıymış ve taşıyan da teröristmiş hemen sildik. Polis isterse "evimizi dağıtmadan" bilgisayarımıza gelsin baksın. Yurtiçi ve dışı temsilcilerimize de "Aman silin" diye rica ettik.

Ahmet Şık’ın yazdığı ancak henüz basılmayan kitabı “İmam’ın Ordusu” bize iki şekilde gönderildi. Önce e-posta yoluyla geldi. Sonra garip ama başka bir yöntemle şişede geldi... Biz şişede gelince şüphelendik zaten. Bu olsa olsa "örgüt işi" dedik. O zaman dikkatimizi çekti.

mndKaujaxmM.jpg

Ahmet Şık’ın yazdığı ancak henüz basılmayan kitabı “İmam’ın Ordusu”nun terör örgütü dökümanı olduğunu bilmiyorduk inanın. Bilseydik ne şişeyi ne de e-postayı açar bakardık. İyi ki açıklama yapıldı da biz de hemen e-postayı sildik. Diğerini de şişeye koyup tıpayı tıkadık...

Polis, her an bize de kontrola gelebilir. Bilgisayarımız tertemiz. Şişe de orada... Bellek çubuğu mu? Hangi elimde bilirseniz sizin...

Bazıları basın-yayın özgürlüğü gibi söylemlerle iktidara zorluk çıkarıyor. Biz bunlardan değiliz inanın... Üstelik basılmayan bir kitap için biz kimseyi kırmayız valla. Ayrıca “İmam’ın Ordusu” korsanda çıkmış diye duyduk. İhbar ediyoruz. Güvenlik güçleri basılmamış kitap baskınlarını korsanları da kapsayacak biçimde genişletsin. Bu ne biçim genişletilmiş özgürlük anlayışı! Eşitlik istiyoruz!

idwKnvIP6xm.jpg

Ahmet Şık'tan hiç böyle bir şey beklemezdik. Temiz yüzlü iyi bir gazeteci gibi görünüyordu. Yazı İşleri Müdürü Birsen Altıner de şaşırdı ve şaşırık oldu bu duruma... Bizim yurtdışı temsilcilerimiz ABD'den Mahmut Şenol ve Avusturya'dan Kadim Ülker'e telgraf çekip durumu bildirdik. "Polis buralara gelemez" demeyin gelebilir valla... Bak ben Londra'da bile bu kitabı sildim gitti. Üstelik işin içinde "imam" var. Gözünüzü sevim silin şu basılmamış kitabı bilgisayarlarınızdan yahu. Mahmut Hoca sen kitap işleriyle çok uğraşıyorsun. Yapma Allahaşkına! Mümkünse hattatlık gibi soyu tükenen ata yadigarı mirasımıza dümen kır.

qaKnnRpeORE.jpg

Yusuf Yavuz kulağına küpe olsun... Yakında sıra HES karşıtlarına geliyor. Karıştırma HES'i MES'i Allahaşkına... Sana başka basılmamış kitap göndereceğiz. Söz! Sana zahmet “İmam’ın Ordusu”nu bilgisayarından siliver. Kuzey Kıbrıs'taki yazarlarımıza sesleniyoruz. Prof. Dr. Ata Bey, Doç. Dr. Birol Hoca ve Yurdagül Hanım size pas ettiğim şişeler Girne sahiline varmış olmalı. Tıpaları açmadan imha edin. "Denize geri atim" falan demeyin. Robinson Crusoe'nun biri bulur "terörist" olur...

Kaynak ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kitap ile ilgili bugün basına yansıyanlar...

Kitabevlerine tutuklu gazeteci Şık’ın kitabı için tebligat yapıldı:

İmamın Ordusu’nu satmayın

AYŞEGÜL ÖZBEK

Ahmet Şık’ın henüz piyasaya sürülmeden toplatılan İmamın Ordusu adlı kitabının taslağının dağıtım ve satışı İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yasaklanmasını Türkiye Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri Metin Celal, Mahkeme kararında kitap için “örgütsel doküman” tanımı yapılıyordu. Oysa tebliğ, “İmamın Ordusunun bir kitap olduğunun belgesidir. Öyle olmasa kitabevleri ve kırtasiyelere bu kitabı satmayın diye tebliğ yollanmazdı sözleriyle değerlendirdi.

Türkiye genelindeki tüm kitabevi ve kırtasiyelere gönderilen mahkeme kararında, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı ile İmamın Ordusu isimli doküman ve kitap taslağının dağıtım ve satışının yasaklandığı belirtilerek karar kitabevi ve kırtasiyelere tebliğ edildi.

İmamın Ordusunu basacaklarını duyuran Pencere Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Muzaffer Erdoğdu bunun bir tepki meselesi olduğunu belirterek, Kitabı satmasalar bile sokakta dağıtır, yine bunun arkasında dururuzşeklinde konuştu.

Kitabın satışının yasaklandığı tebliğ edilen Beyaz Adam Kitabevi’nden yapılan açıklamada ise bunun bir usül olduğu ve bu tebligatın kitabı satmayacakları, ellerinde olmadığıyla ilgili bir taahhütname olduğu belirtilerek şöyle denildi:Kitap basıldığı anda yasal olarak satamayız belki ama dükkanın önüne tezgâhı koyup kitabı satmaktan da çekinmeyiz. Bu ülkede “Kavgam” kitabı bile iki üç yıl önce döne döne baskı yaptı.”

Türkiye Yayıncılar Birliği kitap taslaklarına el konulmasına tepkili:

Anayasa ihlal ediliyor

Gazetecilere Özgürlük Platformu (GOP) Dönem Başkanı Ercan İpekçi, “Darbe döneminde dahi kitap taslağına el konulması uygulamayla karşılaşılmadı“ dedi.

AVRUPALI GAZETECİLER:

Türkiye’de basın özgürlüğü tehlikede

Avrupa Türk Gazeteciler Birliği (ATGB), Alman Gazeteciler Birliği (dju) ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EJF), Türkiye’deki basın özgürlü-ğünden kaygılı olduklarını bildirerek, Türkiye, hükümetinin iddia ettiği gibi basın özgürlüğünün ileri derecede gelişmiş olduğu bir ülke değildir. Dahası basın özgürlüğünün tehlikede olduğu bir ülkedir dedi. Ortak açıklamada, Türkiyede gazetecilere karşı artan baskılar bizi kaygılandırıyor ifadesi kullanılarak, gazeteci Ahmet Şık’ın henüz yayımlanmamış İmamın Ordusuadlı kitabının ismi nedeniyle Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklandığına dikkat çekildi. Açıklamada, Türkiye’de şu sıralarda 68 gazeteci tutuklu bulunuyor. 45 gazeteci şimdiden mahkûm oldu. Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı, Avrupa Gazeteciler Birliği üyesi ve Gazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP) Sözcüsü Ercan İpekçi 150 gazetecinin tutuklanma ve hüküm giyme tehdidi altında olduğunu belirtiyor. Ayrıca gazetecilere ve medya sahiplerine karşı açılan 2 bin dava ve 4 bin soruşturma sürüyor denildi.

‘İMAMIN ORDUSU’NDAN SAİD NURSİ’YE

Mehmet Tezkan Milliyet...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

daha kötüsünü mutlaka başarırlar!Adamlar "sınır tanımayan skandallar cemaati"

Daha kötüsünün olmayacağı diye bir sınırın olamayacağı anlaşıldı. İnsanları yarı bellerine kadar toprağa gömüp taşlayarak infaz edebilirler, el ayak çaprazlama kesme olabilir, ehli kitap olmayanlar önce toplama kamplarında işkence edilip sonra sürgün edilmeye başlanabilir, bu olanlar gösteriyor ki bundan sonra olmayacak bir rezillik düşünülemez artık...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

imaminordusu.jpg

Bu kitap o kitap mı?

Ahmet Şık'ın, taslağı polis tarafından toplatılan kitabı olduğu iddia edilen 'İmamın Ordusu' Twitter'a düştü. Ahmet Şık’ın yazdığı ancak henüz basılmayan kitabı 'İmam’ın Ordusu' ile ilgili olarak polis yayınevini ve Radikal Gazetesi'ni aramış ve Ertuğrul Mavioğlu'nun bilgisayarındaki kitap taslağını almıştı.

Kanak ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.