Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yardım.. yardım.. yardım.. Please.. please.. please..

Ulaş_82

Önerilen İletiler

Herkese merhaba. Ben sitenin en yeni üyesiyim sanırım. Paldır küldür bir giriş yapmak istemezdim aslında ama. Acilen cevabını aradığım sorularım var başlığımla ilgili. Ben İstanbul Ünv. İletişim Fak. Gazetecilik bölümünden mezun oldum. Şu anda da Akdeniz Ünv. İletişim Fak. Halkla İlişkiler bölümünde yüksek lisans yapıyorum. Yaza bitirebilmeyi umut ediyorum. Benim derdim Amerika'ya gitmek. Aslında eğitim amaçlı olmasını çok istiyorum. Sinema üzerine doktora yapmak istiyorum, ama lisans sürecinde maalesef pek başarılı bir öğrenci değildim. Zaten eşeği bağlasan geçer dedikleri iletişim fakültesini 5 yılda bitirdim. Yani şu aşamada burs alarak eğitim görmek gibi şansım yok. Zaten yabacı öğrenciler için de oldukça sınırlıymış sanırım bursolanakları. Ben diyorum ki kaybedecek bir şeyim yok. Gözümü karartıp gideyim. İş bulayım. (Tabii önce buradan referanslar ayarlamaya çalışayım) Para kazanıp daha uygun koşullarda doktora yapmanın koşullarını araştırayım. Bu noktada soracaklarım şunlar: -- Öncelikle gidebilme adına şansım nedir?

- Orada kazanacağım parayla yaşamımı idame ettirip bir süre sonra (birkaç yıl da olabilir) eğitimime devam edebilir miyim? Yoksa sittiin sene pompacılık, pizzacılık yapma ihtimali daha mı güçlü şartlar düşünüldüğünde?

- Yeşil kart başvurusuyla mı gitmem gerekiyor?

- Türk dernekleriyle bağlantıya geçmenin bir faydası olur mu? Eğer oluyorsa onlarla nasıl bağlantı kurabilirim?

- Gitme aşamasına geldiğimde toplamda ne kadar harcama yapmam gerekir?

- ve son olarak da bugün girişimlere başlarsam oraya gitmem kaç aylık bir süreçte gerçekleşir?

İlgilenenlere -sadece okuyanlara bile- şimdiden teşekkürlerimi sunarım. Tekrar görüşmek üzere.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.