Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AB'YE KATILIM

Suskun Kurt

Önerilen İletiler

Tabi ki gercekten inanmis kisilere asla sözümüz olamaz.olmadi da.

Bir agaca da tapsa, ona baski yapmaya hakkimiz yoktur.

Inanc ile din farklidir.

Inanc, kisiye özgüdür, kimse karisamaz.

Din ise genele hitab ettigi icin tüm dinler gibi sorguya aciktir.

Kavgaya da gerek kalmadan herkes düsüncelerini tabi ki yazabilir.

Ben hep ayiririm.

Inandirilmislar ve inamislar vardir.

ben, inandirilmis insanlara istinaden yaziyorum.

inanan insan gercekten samimidir.

Inandirilmis olani ise isin politikasina kacar, hemen de kendini ele verir.

(cumhuriyete, demokrasiya, Ata´ya küfredenler örmegin...)

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence inanmış insan, inandırılmış insan kavramı yanlıştır. Çünkü ortada bir din var ve bu dinin öğretileri var. Dinden haberi olmayanlara da birileri anlatacak yada birilerinin yazdığını okuyacak, bu durumda birilerinin inandırmış olduğu kanısımı doğuyor. O kişi o birilerinin anlatısıyla ve yazısıyla inanmışsa inanmıştır, sonuç olarak inanmıştır.

Ama o birileri kimlerdir ve o kişinin beynine inançla birlikte ne gibi kaktörler sokmuştur, orası tartışılı. Ama eğer o dediğiniz faktörleri taşıyorsa oda onun yanlışıdır. Her birimiz yeterince yanlışlıklar içinde değilmiyiz sanki...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence inanmış insan, inandırılmış insan kavramı yanlıştır. Çünkü ortada bir din var ve bu dinin öğretileri var. Dinden haberi olmayanlara da birileri anlatacak yada birilerinin yazdığını okuyacak, bu durumda birilerinin inandırmış olduğu kanısımı doğuyor. O kişi o birilerinin anlatısıyla ve yazısıyla inanmışsa inanmıştır, sonuç olarak inanmıştır.

Ama o birileri kimlerdir ve o kişinin beynine inançla birlikte ne gibi kaktörler sokmuştur, orası tartışılı. Ama eğer o dediğiniz faktörleri taşıyorsa oda onun yanlışıdır. Her birimiz yeterince yanlışlıklar içinde değilmiyiz sanki...

Saygılar...

13243[/snapback]

öyle degil ama.

Inanmis insanlar saldirgan degildir.

Inandirilmislar ise gercekten cok yetersiz ve bilgisizce karsi tarafi yargilarlar.

Bunun cok örnekleri vardir forumlarda.

Benim de su forumda aynen konustugum gibi arkadaslarim vardir ve sürekli arariz birbirimizi.

Benim elestrilerimi dinler, o da ibadetini kendine göre yapar, ben de ona inandigi icin hic bir elestride bulunmam.

Ama cevremde inandirilmis insanlar da oldukca düsmanca bir tavirla izlerler.

Tek örnek veriyorum:

Sivas olayi inanmislarin degil,

inandirilmislarin birilerinin gaziyla yaptigi bir trajedidir..

O insanlar gercekten inanmis olsalardi, bir düsünürlerdi gaz dökerek insan yakmanin vahsetini ve günehini.

degil mi?

Iste bu tür insanlar yobaz adi vermek cok normal olmali.

Gercekten ter temiz inanmis birine yobaz diyenlerin tam karsisindayim.

Benzer bir olay da Kubilay vahsetidir.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sivas olayları tamamen bir provakayonun sonucudur. Provake edilenler kastettikleriniz olabilir ama proveke edenler kimler...(bu konu ayrı tabi) Size inandırılmış insan kavramı yanlış dedim. O inanmamış insandır. İnanan böyle işler yapmaz, yakmaz, yıkmaz...

Saygılar..

13285[/snapback]

sivas olaylarinin sponsoru emperyalizmdir.

Bununda ülkemizde imamebaslari isbirlikcileri vardir.

Bu isbirlikcilerin cevresinde bilgisizler dolanir. Gaza gelmek icin.

Kurtulus savasi öncesinde de döneminde de inglizlerin imamlara oynadigini, onlara para yardimi yaparak hilafet icin yardim ettiginin belgeleri vardir arsivlerde.

A.Menderes te, islamiyetin arkasina siginip hilafeti getirebilirsiniz vaadleriyle ülkeyi ABD ye peskes cekmisti.

Bakiniz, ülkemizin basina tarih boyu en büyük entrikalar inanc alanlarindan uygulamaya sokuluyor. Bu dikkat cekici degil mi?

Zaman zaman kitaplarda gecer.Türklerin Tarihi adli kitapta da benzer entrikalar aciklanmisti.

bu günde ani oyunlar tekralanmak isteniyor.

Cünkü, inamis insanlar ülkelerini severler. Dinlerine de saygili ve baglidirlar.

Inandirilmislar ise yasadigi yere lanet eder.

Bu bana aitbir kavramdir. Ayirmak icin kullayniaorum saadece

Kurunun yaninda yas da gitmesin diye.

Hic bir seyi tümde dislayamayiz demistim.

Ama ayiklarsak, bir seyler degerini yitirmis olmaz, bilakis deger kazanir.

Aksi halde inanan inanmayan, türlü olaylar icinde provake olan müslümanlar yem olmaktadir.

Allah diyenin pesine düsmenin aci faturasi sivas katliamini omuzlamaktir.

Ben bu faurayi gercek inanan insanlarin omuzlarina yüklemiyorum.

Özellikle Atatürk bu konular cok dikkat ediyordu.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

A. Menderes olayı haricinde, bu konuda hem fikiriz ilk defa..

Saygılar...

13307[/snapback]

Menderes olayi da kisisel olarak incelenebilir.

Babam askerdi o dönem istanbul da. Bir sabah geldi, hem sinirli hem de üzgündü. Idami beklemiyordu besbelli, ama yine de "ASILDI DEYYYUS" demekten de kendini alamadi.

O tarihlerde ögrendim dönen dolaplari.Köpek bebek davalarinin aslinda ne olduklarini.

Önceki forumlarda yazmistim ama ilerde yine bu konu konusulabilir.

Dogan Avcioglu bu konuda mahkeme safhalarina kadar yazmistir kitaplarinda.

Saglikli kaynaklar bulursaniz buraya iletin lütfen.

36 yillik Abdulhamit´i görevinden alan ordu, sanyorum Menderes olayinda da idam disinda hata yapmamistir.

Yargiya evet, ama idam agirdir. Bu uzun süre tartisildi.

Benim arastirmamla ben suclu buldum.

Tüm muhattaplar, idamin olmamasi konusunda hemfikir olmuslardi.

Menderesin idamini hakli bulmak icin, bu gün mecliste adamkalmazdi diye düsünüyorum.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

14 mayıs 1950 seçimlerinde DP oyların 53,5’ini alarak iktidar oldu. 10 senelik DP iktidarının tek başbakanı oldu ve o döneme damgasını vurdu. İktidarı zamanında 5 hükümet kurdu. Bu 10 senelik zaman içinde Türkiye’nin iç ve dış siyasetinde büyük gelişmeler oldu. Sanayileşme ve şehirleşme hamlesi başladı, köye makine girdi, ulaşım, enerji, eğitim, sağlık, sigorta ve bankacılık yeniden başladı. Türkiye kalkınma kavramıyla tanıştı.

27 Mayıs 1960 tarihinde yapılan askeri darbeyle iktidardan indirildi. Yassıada’ya hapsedildi. Milli Birlik Komitesi tarafından kurulan Yüksek Adalet Divanı’nca idama mahkum edildi. Yassıada'da tutuklu bulunduğu sırada çeşitli işkencelere maruz kaldığı söylenir. Yorumsuz...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

14 mayıs 1950 seçimlerinde DP oyların 53,5’ini alarak iktidar oldu. 10 senelik DP iktidarının tek başbakanı oldu ve o döneme damgasını vurdu. İktidarı zamanında 5 hükümet kurdu. Bu 10 senelik zaman içinde Türkiye’nin iç ve dış siyasetinde büyük gelişmeler oldu. Sanayileşme ve şehirleşme hamlesi başladı, köye makine girdi, ulaşım, enerji, eğitim, sağlık, sigorta ve bankacılık yeniden başladı. Türkiye kalkınma kavramıyla tanıştı.

27 Mayıs 1960 tarihinde yapılan askeri darbeyle iktidardan indirildi. Yassıada’ya hapsedildi. Milli Birlik Komitesi tarafından kurulan Yüksek Adalet Divanı’nca idama mahkum edildi. Yassıada'da tutuklu bulunduğu sırada çeşitli işkencelere maruz kaldığı söylenir. Yorumsuz...

Saygılar...

13321[/snapback]

Iyi seylere kimse dokunmaz arkadasim.

600 yillik bir halifelik sürecinin hemen ardindan Menderes´in ilk secimleri yüzde 53 ile kazanmasi bile aslinda basari degildir. Toplumun ne denli bilgisiz, osmanli baskisi altinda kimligini yitirmis oldugunu basta Atatürk sürekli vurguluyordu.

"SIZ ISTERSENIZ HILAFETI GERI GETIRIRSINIZ" diyerek cumhuriyete meydan okuyan, esraf imamlari paraya bogan secim propagandalari sonunda %53,5 zafer degil, kendi fermanini imzalamaktir.

Türk ordusu gecmisten gelen bir birikimle yüklüdür.

Tarih boyunca entrikalari cözmede uzmanlasmistir.

Üstelik tek kisinin verdigi karar da degildir.

Idama yine da karsiyiz, bu gün olsaydi, ne Meneres, ne de Deniz asilmazlardi. bu farkli konudur.

Ama Menderes üretime geciremedigi ülkeyi ABD emperyelizmine kapilarini ardina kadar acmis, hazir meta, yurt disindan,yan sanayisi kurulmadan ülkeye sokulmustur.

Türkiye halki, gecici bir refaha bogularak, hazine sifirlanmistir. kimse bundan söz etmiyor.

Bu günkü borclarimizin tarihi sayin Menderese kadar uzanir.

Marshall yardimlarinin kaynaklarini ve nedenlerini incelmisinizdir.

En önemli nokta da, hazinedeki 169 ton altinin nerede oldugu dur.

Ic karisikliklar, hilafet göstrleri ve 6-7 Eylül olaylarinin saniklarinin Menderes ile iliskileri ortaya cikarilmistir mahkemede.

M.Kemal, 500 milyon dolar Osmanlidan kalan borcu ödedigi halde, alt yapisi fakir, hazinesi oldukca iyi bir ülke birakmisti geride.

Iste, menderes´e bunlar soruldu.

Cok kisa olarak baslica yargi nedenleri bunlardir.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Beni o yazının ilgilendiren " Bu 10 senelik zaman içinde Türkiye’nin iç ve dış siyasetinde büyük gelişmeler oldu. Sanayileşme ve şehirleşme hamlesi başladı, köye makine girdi, ulaşım, enerji, eğitim, sağlık, sigorta ve bankacılık yeniden başladı. Türkiye kalkınma kavramıyla tanıştı. " kısmıdır. Gerisi siyaset, politika, yalan yanlış şeyler, eğer yalan yanlış olmasaydı iade-i itibar edilmezdi. Tüm yazanlar doğrudur diye şart yoktur.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iadeyi itibar yalnizca politik bir aklamadan baska bir sey degildir.

Kim vermistir iadeyi itibari?

Menderes´in ardillari.

Alman hukuku bile sasirmistir, bu itibar aklama olayina. Suclu buluyor, yargiliyor sonra da akliyorsunuz, bu nasil istir diyerek saskinliklarini gizleyememislerdir.

onun itibarini verecekler, 27 mayisci-cumhuriyetci düsünce tarzidir.

Onlarinda bu isi asla yapmayacagini hepimiz biliriz

baska sorum yok.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ab üyeliği şüphesiz ki türkiye nin menfeatinedir.ancak ab nin istedikleri yerine getirilirse bu türkiye yi çıkmaz bir yola sokar.bu yüzden türkiye ab ye girerken dizginleri kendi elinde tutmayı başarmak zorundadır.ancak böyle ab ye girmeye evet derim.

7410[/snapback]

1- Mevcut şartlarda AB'ye HAYIR. Avrupa, Lozan ve Kıbrıs barış harekatında alamadığını AB koşulları ile sağlamaya çalışıyor.

2- Kürt sorununa HAYIR. Anadolunun muhtelif yerlerinde benzer ekonomik koşullar yaşanıyor, ama bu ekonomik koşullar teröre neden olmuyor.

3- Kürtlerle beraber yaşamaya HAYIR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.