Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İttifakçılar bir çatı partisi değil liste partisi bulmalı

y.yılmaz

Önerilen İletiler

:lol:Ben nerde şeyh varsa "severim" çok!

Ama dikkat edin.. ÖLESİYE peşinden gidilen kişiler(şeyhler vs.), müridlerini daha çok "severler".

Naparsın düzen böyle..

Neyse uzatmayalım. Sadece "küpe" olsun istemiştim. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama şimdi konu oraya geldiğinde dambadak kafadan mevzuya dalmak biraz abes kaçıyor. Biz sayın yılmaz ile bu konuyu neredeyse sene oldu tartışıyoruz, mevzu bu noktaya öyle geldi yani! Böyle dambadak bu noktaya gelmedik! B)

Siz biraz daha okuyun, yazılarımı okumuşsunuz madem, ben şeyhleri müridleri iyi bilirim, hiç merak buyurmayınız! ;) Ne zaman öleceğimi de ayarlamaya çalışıyorum, kendi çapımda. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyse ben sözü bağlayayım:

"Türkiye; şeyhler, dervişler, müridler ülkesi olmayacaktır." Mustafa Kemal Atatürk

Oldu bile!

İşte bu durumdan kurtulmak için bir şeyler yapılması gerekir. Yapılması gereken AKP nin tek başına iktidarının önüne geçmek. Bunun için de ya %10 barajı düşürülmeli ki bu hayalden öteye geçemiyor veya 4.bir parti meclise girmeli, bu da şu şekliyle mümkün görünmüyor. Bu nedenle bu ülkeye hizmet etmek isteyenlerin realist davranıp bir çatı altında toplanmaları gerekiyor. Bu iş de bana göre dışarıda kalan partiler arasında en güçlü olan Osman Pamukoğlu nun partisi HEPAR a düşüyor. Eğer o bir adım atarsa bu olay gerçekleşir yok ben ayrı seçime gireceğim, herkes başının çaresine baksın denirse HOŞ GELDİN UNITED TURKEY!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son iletilerimi okursan yılmaz kardeş, ben zaten her durumda gelecek işgal ordularını bekliyorum. Seçim meçim de hava civa! İşte YGS de olayı herkes görüyor. Bu da olduysa olmayacak rezalet kalmış mıdır sence? Gördük YGS de: Bilgisayar her şeyle, her veri ile oyuncak gibi oynuyor! Yeter ki veri tabanını elinde tut. Veri tabanları nerde, ABD de...

Benim tek dileğim var: Bu işgal ordularının geldiğini görünceye kadar ölmek istemiyorum. İşgalci emperyalistler bu Misakı Milli topraklarına ayak bastıklarında savaşmak ve ülkem için ölmek istiyorum. Hayatta tek dileğim bu! Tanrı varsa benim bu dileğimi duysun! Başka bir dileğim yok!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet, Türkiye tarihinde, işgal altındayken bile eşi görülmemiş mandacılık hevesi yüzünden duygusallaştık, ama emperyalistlerle savaşmaya her an yine hazır olmak kaydıyla bu duygusallıktan biraz sıyrılırsak:

Bugün ulusalcı gücün 4. güç olarak ortaya çıktığını hiç kimse yadsımıyor. MHP bu işlevi yerine getirememiştir. Koltuk değneği partisi olmaktan ve ülkeyi çok sevdiğini iddia edip, sadece kaymaklı yerlerini sevme görüntüsünden sıyrılamamıştır. Yok olup sahneden çekilmesi hayırlı olur kanaatindeyim.

Ulusalcı güç kimlerden oluşuyor?

Eski sosyalistler. Bazıları eski düşmanları ABD nin uşaklığını tercih etmek gibi bir ikiyaşayışlılığı (liboşluk) seçerken, dürüst, kişilikli, onurlu, satın alınamayan vicdana sahip olanları ulusalcılığı seçti.

Dindarlar. Bazıları dini dünyaya alet etmek için nasılsa allah geri alır diye düşünüp ruhlarını şeytana bile satmayı göze alırken, dürüst, kişilikli, onurlu, satın alınamayan vicdana sahip olanları ulusalcılığı seçti.

Politikayı yalancılık, düzenbazlık, sahtekarlık ve köşe dönmecilik olarak görüp nefret etmiş, siyasetten soğumuş ve uzaklaşmış, gönlüne göre bir parti görememiş dürüst, kişilikli, onurlu, satın alınamayan vicdana sahip olanlar.

Bu ülkenin asıl zenginliği ve gücü olan bu onurlu insanlar, nereye yönelecek? Hiç bir kişilikli, net, kararlı duruş gösteremeyen taklitlere mi, yoksa tek net, kararlı, dürüst duruşu sergileyen bir partiye mi?

Güç birliğine gerek yok. İlkesizleri almak, ilkelerine zarar verir. Siyasette iki kere iki dört etmez. Seçmen bakacak, görecek. Güç birliği böyle olur.

Osman Pamukoğlu'da bahsettiğim dürüst, kişilikli, onurlu, satın alınamayan vicdana sahip insanları rahatsız edecek ne var? Hiç bir şey. Dindarları tereddüt ettirecek bir şey var mı? Yok. Osman Pamukoğlu dini inançların güvencesi altında olduğunu söylüyor. Dindar olmayanları rahatsız edecek ne var? Hiç bir şey. Osman Pamukoğlu sonuna kadar inanç özgürlüğünü savunuyor. Sosyalistleri tereddüt ettirecek bir şey var mı? Yok. Osman Pamukoğlu tek emperyalist karşıtı söylemi net olan lider. Hatta "ABD'yi bu kadar eleştirme, seni engeller" diye uyarılıyor. O ise aldırmadan ağır sözler ediyor ABD hakkında.

Dürüst, şimdiye kadar parti benimseyememiş, siyasetten soğumuş seçmeni tereddüt ettirecek bir şey var mı? Yok. Osman Pamukoğlu terörle mücadelede general olduğu halde dağlara tırmanmış, zorunda olmadığı halde çatışmaya katılmış, üzerine ateş açılmış, canını ortaya koymuş bir lider.

Böyle bir insanın dünya malında gözü olamaz. Olsa o dağlara çıkmaz, askeriyle birlikte çarpışmalara bizzat katılmazdı. Oturur çadırında şu tarafa gidin, bu tarafa saldırın diye talimatlar yağdırırdı.

Zamanın genelkurmay başkanı operasyon resimlerini ister. Resimlerde gözüne dağ zirvesinde tığ gibi bir subay ilişir. "Bu kim?" diye sorar. "O, Osman Pamukoğlu" derler. Hayretini gizleyemez. "Bir generalin dağ başında ne işi var?" diye sorar.

Helikopterle çıkmıştır diyeceksiniz. Evet tabii helikopterle çıkmıştır. Ama helikopterle de olsa o çatışmanın içine inmek, her generalin harcı değildir. Terörist savunma halinde, sıkıştırılmış kedi gibi. Hareket eden her şeye elindeki tüm silahlarla ateş ediyor.

Osman Pamukoğlu oradan oraya koşmuş, dış operasyondayken taburu saldırıya uğramış geri dönmüş, her çatışmanın içine girmiş, bir gün ara vermeden görev süresini üniformasını hiç çıkarmadan, bir gece bile ev ortamında rahat yatakta yatmadan tamamlamıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün ulusalcı gücün 4. güç olarak ortaya çıktığını hiç kimse yadsımıyor. MHP bu işlevi yerine getirememiştir. Koltuk değneği partisi olmaktan ve ülkeyi çok sevdiğini iddia edip, sadece kaymaklı yerlerini sevme görüntüsünden .

.

.

.

Osman Özbek ile Osman Pamukoğlu arasında düşünce olarak, siyaset olarak ne fark var? Emperyalizm düşmanları Doğu Perinçek, Yalçın Küçük, Nihat Genç ve benim her zaman takdir ettiğim tek cesur sanatçı Levent Kırca niye buradalar? Eğer AKP gitmeli diyenler samimiyse bu birlikteliğe destek vermeleri gerekirdi. İzmir ve İstanbul gibi bilinçli seçmenlerin olduğu bölgelerden oy çıkar ama Anadolu biraz zor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Osman Özbek çok spekülasyon yapıyor. O tarz bir hırçın, kışkırtıcı tarzla siyaset olmaz. Bence uygun bir lider değil. Hakaret ederek konuşuyor ve askeri gücü politikaya taşımayı amaçlıyor. Nihat Genç'in bazen beğenmediğim yazıları oluyor. Levent Kırca sanatçı ama siyasetçi olamaz. Doğu Perinçek'e güvenemem. Yalçın Küçük'e de öyle. Atatürk'e hakaret etmiş, bölücübaşı ile fotoğraf çektirmiş insanlara, "demokrat değilim, militaristim" diyenlere güvenemem.

Tamamen yeni siyaset lazım Türkiye'ye... Tüm siyasi kadro yenilenmeli. Her şeyi dosdoğru söyleyen ve yapan tek lider Osman Pamukoğlu. Osman Pamukoğlu'nun askeri gücü politikaya taşımak gibi bir fikri hiç yok. Orduevine bile gitmeyen bir insandır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Osman Özbek çok spekülasyon yapıyor. O tarz bir hırçın, kışkırtıcı tarzla siyaset olmaz. Bence uygun bir lider değil. Hakaret ederek konuşuyor ve askeri gücü politikaya taşımayı amaçlıyor. Nihat Genç'in bazen beğenmediğim yazıları oluyor. Levent Kırca sanatçı ama siyasetçi olamaz. Doğu Perinçek'e güvenemem. Yalçın Küçük'e de öyle. Atatürk'e hakaret etmiş, bölücübaşı ile fotoğraf çektirmiş insanlara, "demokrat değilim, militaristim" diyenlere güvenemem.

Tamamen yeni siyaset lazım Türkiye'ye... Tüm siyasi kadro yenilenmeli. Her şeyi dosdoğru söyleyen ve yapan tek lider Osman Pamukoğlu. Osman Pamukoğlu'nun askeri gücü politikaya taşımak gibi bir fikri hiç yok. Orduevine bile gitmeyen bir insandır.

Valla o olmaz, bu olmaz öyleyse olmaz olmaz, bu iş olamaz. Ben de dört dörtlük olduklarını söylemedim, bu adamlar emperyalizm düşmanı mı evet, o halde düşmanımın düşmanı benim dostumdur. Amaç aynıysa gerisi teferruattır. Ben diyorum çıkış yolu, siz Osman Pamukoğlu da Osman Pamukoğlu diyorsunuz. Bu gün vatanı düşünüp bir araya gelemeyenlerin iş işten geçtikten sonra üç, beş kilo kına alıp değerlendirmeleri dileğimle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir forumdaşımızın sözleri ile yanıt vereceğim:

YGS rezaletinden sonra bile bu millet, dönen dolaplara uyanamayacaksa, dilim varmıyor ama herşeye müstehak diyeceğim !

Valla Canraşit kardeşim, benim dilim varıyor. Bakalım neresinden incelmiş görürüz. Kına ile filan da hiç işimiz olmaz, nasıl savunduysak emperyalistlere karşı vatanımızı, yine öyle savunur, onurumuz için savaşmayı, can vermeyi de iyi biliriz. Huyumuz kurusun, biz böyleydik, böyleyiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hatta o kişi ve partisi, Osman Pamukoğlu'yu perdelemek için kasıtlı sürülmüş bir piyon da olabilir. Millet ikisi de asker ne farkları var diye bakacak, ikisini aynı kefeye koyacak. Birine bakarak öbürünü de aynı sanacak. "Nasılsa isimleri de aynı ya, gelir tufaya bu halk gelir. Kurduralım bu partiyi. Baksanıza halk Irak nerde diye sorunca Avrupa'da diyor, Star haber gösteriyor!"

Bölücübaşı ile fotoğraf çektirmiş, "Atatürk Kürtlere özerklik vaadetti" yalanlarına destek vermiş, Atatürk'ü küçümsemiş, "bana demokrat diyen anama küfretmiş sayılır, ben militarist devrimciyim" gibi absürd kışkırtıcı söylemleri olan kişiler bir yerde toplanmışsa vardır bir bit yeniği.

Millet uyanık olmak, gerçeği sahteyi ayırt etmek zorunda. Başka yolu yok...

Soner Yalçın'ın bir hatası, Yalçın Küçük'ü ön planda tutar bir görüntüden kaçınmaması oldu. Tabii iyi niyetli, o ayrı. Fakat "Soner Yalçın Küçük" diye birisi var gibi bir algı bile doğdu. Soner Yalçın bu hatayı niye yaptı bilmiyorum.

Fakat hiç biri bu nedenle elbette ki yargılanamaz, hele tutuklu yargılamak katmerli bir zulümdür. O ayrı. Küçük, Perinçek... Onaylamadığım insanlar için iyi olmuş, yatsınlar diyemem asla. Tutuklamalar ve yargılamalara tüm benliğimle karşıyım. Türkiye tutuklu gazeteci sayısında dünya birincisi oldu. Çin ve İran ikinci ve üçüncü sırada... Buna kına yakılır işte, "imameyn" yaksınlar bolca...

Bu arada Odatv aklandı. Bilirkişi raporu Odatv bilgisayarına trojan ile yükleme yapılıp geri silindiğini belirledi. Suçlamalar sahte. Belgeler virüs. Ne gariptir tutukluluklar sürüyor.

Aynı durum Öğütçü ve Sağdıç komutanlar için de geçerli. Bilirkişi raporu ile aklanmalarına rağmen rapor işleme konmuyor!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaman, onun şu yapısına bunun şu tavrına güvenmiyorum zamanı değildir. İnsanlar aynı tornadan çıkmıyor. Elbette farklı yapılar, üsluplar olacaktır.

Zaman, sn. yılmaz'ın da dediği gibi, en güçlü demokrat siyasetin çatısı altında tüm demokratların birleşme zamanıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaman, sn. yılmaz'ın da dediği gibi, en güçlü demokrat siyasetin çatısı altında tüm demokratların birleşme zamanıdır.

Sadece demokratlar değil, demokrat olmayan ama milliyetçi (ırki anlamda değil, nedense açıklama gereği duyuyoruz) olanlar da bu çatı altında toplanmalı hem de acil yoksa çok geç olabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demokrat olma vaz geçilemez bir ilkedir. Bunu savsaklayamayız. Olmaz yahu! İlkelerimden ödün vereceksem neye yaradı, ilkeli olmak kesin şarttır, ilkesizlik ile hiç bir yere varamayız!

Bu kadar da battık gittik psikolojisine girmeyin yahu, ilkeleri aşındıracak kadar! Gün doğmadan neler doğar, analar neler doğurur!

Adamlar iğneyle kuyu kazar gibi yıllarca çalıştı, karşılığını aldılar. Çok çabuk bile çöktüler, foyaları çok hızlı meydana çıktı. Biz ne yaptık, yattık yattık asker var, bir şey olmaz, asker izin vermez...

E şimdi bizim çalışmamız lazım. Öyle kolaydan kurtuluş yok! Adamların başı kel miydi yıllarca sabrettiler, alttan alta, alttan alta habire çalıştılar. Zıttı olmadan hiç bir şey bilinemez. Cumhuriyet bir riske girsin ki anlayalım yatmak, meydanı boş bırakmak neymiş.

Haa, bunca foya döküldü, millet uyanmayacakmış hala, "ben de Irak, Afganistan, Libya olacağım, müslüman kardeşlerimi yalnız bırakmayacağım, ben de kaderdaşlarımla birlikte ezileceğim, sömürüleceğim" şizofrenisine gittiyse iş, zaten inceldiği yerden kopar. Başta olmayan aklı başa enjektörle mi şırınga edeceksin, gresörle mi basacaksın? Nasihatten anlamayan musibete müstehak olur, kafaya dank edince anlarmış!

Bakalım neresinden incelmiş, anlarız böylece... Ben ne bileyim yahu, belki de dünyaya Türk diye bir ulus lazım da değildir, ulus dediğin kendi bilecek yahu, ben kendimi mi eğip bükeceğim?

"Görüp ahkâm-ı asrı münharif sıdk u selametten. Çekildik izzet ü ikbal ile bab-ı hükümetten." Namık Kemal (*)

Doğru bildiğimiz uğruna sürgüne de gider, orda da ölürüz, Namık Kemal gibi...

Ya adamlar başardı ya! Medeniyetler çatışması hipotezini adım adım, adım adım buraya kadar getirdiler ya! Ne diyeyim, işi biliyorlar, başardılar ya! Hoşgörü dedirttiler, Papa'nın elini öptürdüler, dinler arası diyalog, komşularla sıfır problem, açılım diye uyuta uyuta hedefe geldi dayandılar ya!

Buna beş sene önce gülerdik, "yok ya? Marslılar da gelir işgal eder mi sence Hahaha!" diye dalga geçerdik ya! Türkiye'ye değil bölgesinde, dünyada yan bakacak ordu yok derdik. Şimdi güneyimizde daha ilan bile edilmemiş bir devlet müsvettesine bile sözümüz geçmiyor! Generallerin üçte biri tutuklu. Aklayan bilirkişi raporları var, işleme konmuyor.

Yani bu emperyalistler artık stratejiyi bilim dalı yapmış, öyle iyi uyguluyorlar. Bu kadar başarılı olacaklarını ummamıştım. Bitti ya, ramak kaldı. Küt İran, küt Türkiye! Biter yani, şakası kalmadı işin, ben söyleyeyim.

Bu hazırlıkçı taşeronları da o gün bulamazsınız ki yakalarına yapışasınız...

(*) Zamanın uygulamalarını doğruluktan dürüstlükten sapmış görerek onurumuz ve şerefimizle hükümet kapısından ayrıldık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Düşündükçe emperyalistlerin nasıl tereyağından kıl çeker gibi işi "tikir tikir" yürüttüklerini, benim ise tam olarak işe uyanamadığımı farkediyorum. Örneğin seçime az bir zaman kalıncaya kadar Obama'nın kazanacağını öngöremedim. Mc Cain'i seçer ABD halkı diyordum.

Birden Obama'nın kazanmamasının mümkün olmadığını, stratejinin gereğinin bu olduğunu farkettiğimde seçime çok az kalmıştı. Ama zaten artık Obama'nın kazanacağını herkes söylüyordu, geç kalmıştım.

Eğer ben bu stratejiyi hakkıyla görebilmiş olsam, en başından Obama'nın başkan yapılmasının stratejinin bir parçası olduğunu görürdüm. Hatta seçim üzerinde bilgisayar spekülasyonunun değil bizde, ABD de bile yapılması işten bile değil! İpler adamların ellerinde!

Bu bir itiraftır, ben de uyumuşum resmen. Yok yani, diyordum aslında, emperyalistin A'sı B'si C'si olmaz, emperyalist emperyalisttir, her dümeni çevirir diye uyarıyordum ama...

Bu kadar "tikir tikir" bir strateji yürüdüğüne yine de tam uyanmamışım anlaşılan... Yani güvencim vardı, ordumuza ABD yan bile bakamaz diyordum.

Bakarmış...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kılıçdaroğlu dersek daha iktidar olmadan gaflara başladı.

Hazırlayanların kendisinin bile çark edip ortada yüzüstü bıraktığı anayasa taslağını ne akla hizmet kutlar? Nasıl yerden yere vurmaz, geri paçavra gibi fırlatmaz? Nasıl kutlar yahu, nasıl? Aklım almıyor, nasıl?

Bir de Osman Pamukoğlu'dan söylem çalıyor, askerliği dokuz ay yapacakmış! Bu HEPAR'ın parti programında var, buna telif tanımadan söylem çalma denir. Kaynak belirtmeden söylem çalmak belki suç değil ama ayıptır, dürüstlüğe sığmaz!

Mertsen, çıkar böyle bir öneri yapılmış, ama bunu o değil biz gerçekleştiririz" dersin.

Yani her şey, eğri doğru o kadar net ki, millet kendi bilir. Kimi canı çekiyorsa oyunu versin.

Üstelik Osman Pamukoğlu planının ayrıntılarını öyle detaylı ve net açıklıyor ki, Kılıçdaroğlu'nun hiç bir şey bilmeden ve yapabilecek en küçük bilgisi yokken, çalıntı söylemi ve "askerlik öldürme sanatı" söylemi öyle eğreti, "paralı parasız herkes askerlik yapmasın" lafı öyle tutarsız ki...

Olamaz ya! Bu kadar da kör gözüne gözüne olamaz! Her şey ayan beyan ortada!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demokrat olma vaz geçilemez bir ilkedir. Bunu savsaklayamayız. Olmaz yahu! İlkelerimden ödün vereceksem neye yaradı, ilkeli olmak kesin şarttır, ilkesizlik ile hiç bir yere varamayız!

Eğer demokratlık olmazsa olmaz ise o zaman geçmiş olsun. Bana demokrat olan bir tane politikacı örnek verebilir misiniz, hadi abarttık diyelim bir tane parti lideri...

Sakın Osman Pamukoğlu demeyin çünkü hayatının büyük bölümünü emirler vererek geçirmiş birinin demokrat olması hiç inandırıcı değil. -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence bir ittifak kurulacaksa herkesin karşı çıkmadan birleşeceği tek nokta ''vatan sevgisi''.Kurulacak ittifakın sloganı bu olsun:''Vatanını seven bu çatıya gelsin...''Kim vatansevermiş kim değilmiş belli olur kime karşı savaşılacağı da ayan beyan ortaya çıkar o zaman?

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence bir ittifak kurulacaksa herkesin karşı çıkmadan birleşeceği tek nokta ''vatan sevgisi''.Kurulacak ittifakın sloganı bu olsun:''Vatanını seven bu çatıya gelsin...''

Aydın kişiler, somut siyasi duruma somut ve pratik çözüm önermekle sorumludurlar. Somut durum, AKP'nin devleti büyük ölçüde ele geçirdiği, ancak faşist soslu bir dikta rejimi kurmak için son hamleye hazırlandığıdır. Bu nedenle AKP, 12 Haziran seçimlerinde % 58 hedefliyor. Amacı açık. Mecliste 367 çoğunluğu yakalamak. O zaman kendi hazırladığı bir dikta anayasasını meclisten tek başına referanduma gerek kalmadan geçirebilmek. Anayasanın değiştirilemez olan ilk üç maddesi artık onun için sorun değil. Zira yüksek yargı da artık tamamen AKP'nin denetiminde.

Bu durumda muhalafet ne yapıyor. CHP dağıttı, sağa taviz vererek "tek başına iktidar olma" hayelleri kuruyor ama seçimlerde % 25 civarında oy alacağı da bir gerçek. Aynı şey MHP için de geçerli. O da % 15 cıvarında oy alır. BDP % 5-6 oyla (bağımsızlar üzerinden) meclise girer. AKP iyi bir muhalif kampanya ve dürüst bir seçim koşuluyla en fazla % 40 alır. Geriye % 14-15 oy kalıyor. İşte bu oy Türkiye'nin gelecekteki kaderini belirleyecektir! Bu oran barajı geçemeyecek küçük partilere veya kurulacak bir ittifaka dağıtılmak istenildiğinde, yukarda belirttiğim "faşist soslu dikta rejimi" için hazır olalım. Bu oranda 5. bir partinin veya ittifakın meclise girme olanağı yoktur. Barajı geçemez. Bu durumda sizce hangi partinin 5. parti olarak meclise girme şansı vardır? %14-15 oyu hangi partiye kaydıracağımız gayet açık ve somut değilmi?

Evet geriye kalan bu %14-15 oyu CHP nin %25 oyuna eklediğimizde AKP nin dikta planları alt üst olacaktır. Somut durum bu.. Bu başlıktaki bu son yazımı, 12 haziran seçimlerinden sonra tekrar gündeme getireceğim. Bu başlıkla ilgilenen forumdaşlarıma duyurudur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

küçük partilere veya kurulacak bir ittifaka dağıtılmak istenildiğinde, yukarda belirttiğim "faşist soslu dikta rejimi" için hazır olalım. Bu oranda 5. bir partinin veya ittifakın meclise girme olanağı yoktur. Barajı geçemez. Bu durumda sizce hangi partinin 5. parti olarak meclise girme şansı vardır? %14-15 oyu hangi partiye kaydıracağımız gayet açık ve somut değilmi?

Evet geriye kalan bu %14-15 oyu CHP nin %25 oyuna eklediğimizde AKP nin dikta planları alt üst olacaktır. Somut durum bu.. Bu başlıktaki bu son yazımı, 12 haziran seçimlerinden sonra tekrar gündeme getireceğim. Bu başlıkla ilgilenen forumdaşlarıma duyurudur.

Efendim ben de CHP'nin iktidarından,onun faşist soslu dikta rejiminden korkuyorum,teminatınız var mı yoksa geçmişe bakalım mı?Sizce hangisinin dikta rejimi daha tercih edilebilir?

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet geriye kalan bu %14-15 oyu CHP nin %25 oyuna eklediğimizde AKP nin dikta planları alt üst olacaktır.

Bu %14-15 oyun muhalif oylar olması çok doğal değil mi yoksa iktidardan memnun olsa gidip iktidara basar oyunu. Bu partilerin barajı geçemeyeceklerini bile bile tek başına seçime girmede diretmesini bize izah edebilecek bir bilim dalı var mı merak ediyorum. Ben kendi kendime siyaset niye yapılır, seçime niye girilir diye sorduğumda ya çıkar için veya ülkeye hizmet için diye iki şıktan başka cevap olmadığını görüyorum. Bunları yapabilmek için de meclise girmekten gayrı hepsi hikaye, bunu bu barajı aşamayacak olanlar bilmiyorlar mı?

Eğer AKP yine tek başına iktidar olursa ki öyle görünüyor bu %14-15 lik kesime bir kaç kilo kına gönderip değerlendirmeleri gerektiğini tekrar söylüyorum. Artık adaylar belirlendi ve yapacak bir şey kalmadı, umudumuz ulusalcı dediğimiz bağımsızların yeterli sayıda milletvekili çıkartıp 4.bir parti oluşturabilmeleri. Her toplumun layık olduğu şekilde yönetildiğini de bir kenara yazmak gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Askerler çok demokrat olabilirler. Önde gelen ünlü diktatörlerin çoğu asker kökenli değildir. Hitler'i alalım... Herkes gibi askerlik yapmıştır, onbaşı olarak terhis olmuştur. Darbeciler ise büyük çoğunlukla general değil, alt rütbelidir.

Bir askerin demokrat olmaması için hiç bir neden yok. Osman Pamukoğlu şüphesiz son derece demokrattır. Bunun aksini iddia etmek, "bir balıkçı denizden ağ çekmeyi bilir, ne bilir ağaçtan meyve toplamasını?" demek kadar abestir. İşini iyi yapan, işi biliyordur. Her işi iyi yapar. Mesleğinde çalışkan ve dürüst olan, zeki olan, her işte başarılı olur.

Osman Pamukoğlu'dan başka kimde ne görüp ne oyu veriyorlar şaşıyorum. Yok, oy verilecek başka kimse görsem niye vermeyeyim de yok! Vermeyince mabud, ne yapsın kel mahmut?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence bir ittifak kurulacaksa herkesin karşı çıkmadan birleşeceği tek nokta ''vatan sevgisi''.Kurulacak ittifakın sloganı bu olsun:''Vatanını seven bu çatıya gelsin...''Kim vatansevermiş kim değilmiş belli olur kime karşı savaşılacağı da ayan beyan ortaya çıkar o zaman?

Efendim, şuna Bağımlılığı Savunanlar-Savunmayanlar, NATO'ya, ABD'ye karşı olanlar-olmayanlar dedik miydi taşlar yerine oturur, olay netleşir, izafet yüklenecek bir durum kalmaz. :)

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.