Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KARTONDAN PROF. DARBECİ SÜHEYL BATUM

Ahmet AY

Önerilen İletiler

O halde Şirin'in suçu bir değil, çokmuş. Ben üstelik İslami bir siteden aldım bilgiyi. Yani ben onların yalancısıyım. Kendi yandaşları hakkında yalan söylemişlerse ben sorumlu değilim. Google'a yazdım adını, neden mahkum olmuş diye, bu çıktı. Kudüs gecesinde yapılan konuşmalar belli, anayasal düzeni cihad ilan edip silahlı ayaklanma yoluyla değiştirmek. Ama mahkumiyet konsolosluğa yapılan saldırı nedeniyle verilmiş, google'daki bilgi bu şekilde.

Hayır yani, 28 Şubat halk tarafından da onaylanmış, Erbakan sandığa gömülmüştür. Erdoğan "ben o işleri bıraktım, milli görüş gömleğini çıkardım" diye iktidar olmuştur. "Kanlı mı olacak, kansız mı, artık Erbakan değil, ben karar vereceğim" dememiştir ki?

NOT: Şirin'in kendi çalıştığı İsra haber'in haberi:

"İsra Haber Genel Yayın Koordinatörü Gazeteci Yazar Nurettin Şirin, göz altına alındı

Şirin`in göz altına alınmasına gerekçe olarak, Beyoğlu Rusya Konsolosluğu önünde 18 Temmuz 2006 tarihinde gerçekleştirilen eylemden sonra konsolosluğa ait camları kırmasına ilişkin devam eden mahkeme gösterildi

Söz konusu eylem, İnguşetya`da şehid olan Şamil Basayev`i anmak ve Rusya`yı kınamak için düzenlenmişti

Dün akşam 22:00 sularında çalışma ofisinden çıkmasından hemen sonra göz altına alınan Şirin`in geceyi Şehremini Polis merkezinde tutuklu olarak geçireceği öğrenildi

Şirin`in bugün sabah (09062009) Beyoğlu Mahkemesi`nde ifade vermesi bekleniyor

Şirin: Basayev`in Şehadeti Çeçenistan`ın Özgürlük Müjdesidir

Şirin, eylemden hemen sonra da göz altına alınmış ve kısa bir süre sonra serbest bırakılmıştı Şirin, serbest bırakılmasından sonra şu açıklamayı yapmıştı: `Şamil Basayev`in pak kanlarının hesabını bu ümmet soracatır; ister Kafkasya`da ister Kafkasya`nın dışında Şamil Basayev`in şehadeti Çeçenistan`ın özgürlük müjdesidir

Şamil Basayev`in şehadeti üzerine dağlanan yüreklerimiz, Hizbullah`ın İsrail`i sarsan operasyonlarıyla ferahlıkla doldu; Kafkas`yadan Irak`a, Keşmir`den Afganistan`a, Filistin`den Lübnan`a kadar, islami direniş cebhelerimiz Ümmetimizin yüzünü ağartacaktır biznillah

Bize düşen görev de her yol ve imkanla bu cebhelerimizle omuz omuza olmaktır Emperyalist canavarlar, işgalci haçlılar, siyonist vampirler var oldukça biz de var olacağız; canımızla kanımızla"

İsra Haber

Muhterem bu haber 2006 tarihli, oysa ben 1997 tarihinde kudus gecesi sonrası tutuklanan süreçten söz ediyorum.

Hem dünyanın hangi ülkei konsolosluk camı kırıldı diye böyle bir ceza verilsin.

İlahi sayn-ın yazar...

Not:

Bir yanlışlık yapmıştım özür diliyorum, Nurettin ŞİRİN 12,5 değil 17,5 yıla mahkum oldu. Yanılmıyorsam 8 yılı aşkın süre yattıktan sonra eve dönüş yasasıyla çıktı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Ahmet Ay bey, derin devletin şimdiki uzantısı ile işbirliği yapan yandaş medyadaki gazeteciler için de aynı şeyi düşünüyor musunuz acaba ? Şimdiki derin devlet sudan çıkmış ak kaşık mıdır sizce ?

Saygılar sunarım.

Her kim olursa olsun hukuksuzluğa, adaletsizliğe, antidemokratik yolarla şiddetle iştigal ederse kabul edilemez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Muhterem bu haber 2006 tarihli,

Yo, 2009 tarihli de... İyi işte, her dönemde ayrı bir suç işlemiş. Haberde dikkat edersen 09.06.2009 tarihi geçiyor. Yargı üzerindeki baskı bile kurtaramamış. Adam militansa biz ne yapalım? Habire suç işliyor demek ki.

Nasıl yani cam kırıldı diye ceza mı verilir mi? E mala zarar, nasıl verilmez yahu? Camın arkasında biri varsa yaralanır, ölürse? İnsan yaşayan yere saldırılır mı yahu? Nasıl suç değil anlayamadım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yo, 2009 tarihli de... İyi işte, her dönemde ayrı bir suç işlemiş. Haberde dikkat edersen 09.06.2009 tarihi geçiyor. Yargı üzerindeki baskı bile kurtaramamış. Adam militansa biz ne yapalım? Habire suç işliyor demek ki.

Nasıl yani cam kırıldı diye ceza mı verilir mi? E mala zarar, nasıl verilmez yahu? Camın arkasında biri varsa yaralanır, ölürse? İnsan yaşayan yere saldırılır mı yahu? Nasıl suç değil anlayamadım.

Sayın demirefe,

Cam kırmak suç değil demedim.

Siz baştan itibaren takip ediyorsanız ben Nurettin ŞİRİN'in 17, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldığını, 8 yıl cezaevinde yattığını iddia etmiştim.

Nurettin ŞİRİN o cezaya cam kırdığı için değil, yaralama ihtimaline binaen değil tamamen afaki iddialarla 1997 yılında çarptırıldı. Bilmem anlatabildim mi yahu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her kim olursa olsun hukuksuzluğa, adaletsizliğe, antidemokratik yolarla şiddetle iştigal ederse kabul edilemez.

Nurettin ŞİRİN o cezaya cam kırdığı için değil, yaralama ihtimaline binaen değil tamamen afaki iddialarla 1997 yılında çarptırıldı. Bilmem anlatabildim mi yahu?

Sayın Ahmet Ay, Nurettin ŞİRİN, hukuksuzlukla, adaletsizlikle, antidemokratik yolarla şiddetle iştigal eden Hizbullah Örgütü üyesi olmakla suçlandı ve 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ama siz terör örgütü üyesi olan birini kabul etmişsiniz. Şimdi napacağız efendim ?

Hizbullah Örgütü Selamcılar grubunun liderliğini Hasan Kılıç isimli aynı zamanda Selam gazetesinin sahibi yapmaktadır. Bundan başka sorumlu olarak yani alt sorumlu olarak Mehmet Şahin, Nurettin Şirin, Mehmet Alitekin, Şeref Dursun isimli şahıslar yapmaktadır.

( Yasadışı Hizbullah örgütü üyesi Salih Akar sahte kimlikli Yusuf Karakuş’un Terörle Mücedele Şube Müdürlüğünde sanık sıfatı ile alınan ifadesinde )

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Ahmet Ay, Nurettin ŞİRİN, hukuksuzlukla, adaletsizlikle, antidemokratik yolarla şiddetle iştigal eden Hizbullah Örgütü üyesi olmakla suçlandı ve 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ama siz terör örgütü üyesi olan birini kabul etmişsiniz. Şimdi napacağız efendim ?

Saygılar sunarım.

O kast ettikleri ve üyeliği iftira olan hizbullah Lübnan'da faaliyet gösteriyor ve Lübnan parlementosu ile hükümetinin üyelerinden oluşuyor. Hem Hizbullah bizim ülkemizde terör örgütü değil.

Türkiye Hizbullahı ile alakası olmayan bir örgüttür.

Buna inanıyorsanız ben de şunu söyleyeyim;

O kararı veren yargıçların güvenirliği bugün ETÖ ile ilgilenen savcı ve hakimlerin 10'da 1'i kadar güvenilir değildir.

Ne oldu şimdi?

Benim yargıcım senin yargıcını döver, oldu mu?

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O kast ettikleri ve üyeliği iftira olan hizbullah Lübnan'da faaliyet gösteriyor ve Lübnan parlementosu ile hükümetinin üyelerinden oluşuyor. Hem Hizbullah bizim ülkemizde terör örgütü değil.

Türkiye Hizbullahı ile alakası olmayan bir örgüttür.

Buna inanıyorsanız ben de şunu söyleyeyim;

O kararı veren yargıçların güvenirliği bugün ETÖ ile ilgilenen savcı ve hakimlerin 10'da 1'i kadar güvenilir değildir.

Ne oldu şimdi?

Benim yargıcım senin yargıcını döver, oldu mu?

saygılar.

Efendim iftira dediğiniz itirafı yapan Yusuf Karakuş, İran Savama ajanları ile birlikte gerçekleştirilen Uğur Mumcu cinayetine gözcü olarak katıldığı için bu davanın sanıklarındandır. 1997 yılında Türkiye Hizbullah'ı Menzil grubunun lideri Fidan Güngör'ün ve Sebahattin Talayhan'ın kaçırılması ve öldürülmesi nedeniyle yakalandığında ise Tevhid-Selam grubunun eylemlerini ve lider kadrosunu polise bildirmiştir. İtiraf ederken kaydedilmiş video görüntüsü de mevcuttur. Yusuf Karakuş'un Hizbullah örgütüne girmek için lider Hüseyin Velioğluna yazdığı mektup da yayınlanmıştır.

Karakuş'un ifadesinden kısımlar :

'' Şu an sayısını hatırlayamıyorum, Selam grubu ile yani Mehmet Şahin, Hasan Kılıç, isimli şahıslarla ailelerimizin de katıldığı piknikler ve geziler düzenledik. Bu gezilerden bazılarında, sadece erkeklerin bulunduğu ortamda Nurettin Şirin’in, Hasan Kılıç’ın ve Mehmet Şahin’in getirdiği silahlarla atışlar yapmıştık.''

''Hizbullah Selam grubunun desteklediği örgüt, yine Hizbullah’ın Menzil grubudur. Selam grubu İran devleti ile irtibatlıdır şöyle ki; Selam grubunun lideri olan Hasan Kılıç ile Nurettin Şirin zaman zaman İran’a gidip gelmektedirler. Fakat İran’a gittiklerinde ne yaptıklarını ve herhangi bir yardım alıp almadıklarını bilemiyorum.''

Yargıç mevzusuna gelince, tabi ki sizinki döver, zira, benim yargıcım diye bir şey hiç bir zaman olmadı. Çünkü, hiçbir dönem yargı siyasi iradeye teknik olarak bu denli bağımlı olmadı.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yargıç mevzusuna gelince, tabi ki sizinki döver, zira, benim yargıcım diye bir şey hiç bir zaman olmadı. Çünkü, hiçbir dönem yargı siyasi iradeye teknik olarak bu denli bağımlı olmadı.

Saygılar sunarım.

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yarginin,yürütmenin emrinde oldugu bir ülkede benim savcilarin sizinkileri döger denmesi bile bir itiraftir.Neyin itirafidir?Döndürülen dolaplarin bu yarginin basinin altindan ciktiginin itirafidir.Bunlarin basida yargiyi yürütmenin emrine sokan yasalari cikartanlardir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Efendim iftira dediğiniz itirafı yapan Yusuf Karakuş, İran Savama ajanları ile birlikte gerçekleştirilen Uğur Mumcu cinayetine gözcü olarak katıldığı için bu davanın sanıklarındandır. 1997 yılında Türkiye Hizbullah'ı Menzil grubunun .

.

.

.

Saygılar sunarım.

Yani bununla N.Şirin 17,5 yıla mahkum oldu öyle mi?

O zama hepimiz yalan yanlış bir ifadele yıllarca hapiste çürümeyi gözealabilmeliyiz.

Hey gidi Türkiye'm...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O zama hepimiz yalan yanlış bir ifadele yıllarca hapiste çürümeyi gözealabilmeliyiz.

Hey gidi Türkiye'm...

.

.

.

Ama 4 Şubat’a gelindiğinde Etimusgut’tan çıkan tanklar, zırhlı birlikler Sincan caddelerinde yürümeye başladığında; gerçekten insanların yüreği ağzına geldi. İşte bu sırada Bekir Yıldız telefonla arayarak, ’Şu afişler, pankartlar bizim başımızı çok ağrıtıyor. Aleyhimizde sürekli bunlar kullanılıyor, sen bunları üzerine alır mısın?’ dedi. ’Başkanım, bu planların, oyunların bozulması için ne varsa her şeyi kabul ediyorum’ dedim. Yarım saat geçmişti ki Hürriyet’in Ankara muhabiri aradı ve afişleri sordu. ’Evet, ben astım’ dedim. Halbuki benim ilgim yoktu

.

.

.

gazetevatan.com/ Gündem/ 01.03.2011/ 12.46

Bunları anlatan Nurettin Şirin, bakın kimlerin kurbanı olmuş?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilmem anlatabildim mi yahu?

:DKızmayın yahu! Dedik ya, adam suç makinası gibiymiş, yani yandaş hukuk döneminde bile mahkum olmuş! Bakın bir kurcalandı daha ne suçları çıktı. Doğrusu her kaç senesinde her kaç yıla mahkum olsa hiç şaşırmazdım. Siz böyle bir suç makinasını niye savundunuz, onu anlatamadınız asıl! :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hey gidi Türkiye'm...

İlahi sayın Ahmet Ay, beni güldürdünüz. Hiç öyle şey olur mu efendim ?

Biraz hukuk bilgisi olan biri, maddi delil olmadan mahkümiyete hükmedilemeyeceğini bilir. Tanıklar bazı hallerde maddi delilden sayılır. Bu davada da yüzleştirmeler yapılıp suç tespit edilmiştir( hizbullah yöneticiliği ). İddianameyi ve mahkumiyet karar metnini buraya getirecek halimiz yok. Ama gerekirse getirilebilir de.

Ki konuyu bu açıdan tartışmak havanda su dövmektir.

Nurettin Şirin'in mahkum olduğu yıllarda kimsenin '' Türkiye'de fikir özgürlüğü var '' iddiası yoktu.

Defterine orak-çekiş çizen, Manisadaki lise öğrencileri gibileri de mahkum olabiliyordu misal.

Daha öncesinde yani 80 öncesi kibritin üzerindeki desen orak-çekice benzetilip kibriti üreten firma hakkında soruşturma açılabiliyor-du.

Ama şimdi yıl olmuş 2011 ve '' Türkiye'de fikir özgürlüğü var '' iddiası var bazılarınca.

Doğru mu ? Değil.

E, '' kazanın doğurduğuna inanıyorsunuz da öldüğüne niye inanmıyorsunuz '' o zaman ?

Bugünün normlarına bakılarak geçmiş değerlendirilmez efendim, yapmayın.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlahi sayın Ahmet Ay, beni güldürdünüz. Hiç öyle şey olur mu efendim ?

.

.

.

E, '' kazanın doğurduğuna inanıyorsunuz da öldüğüne niye inanmıyorsunuz '' o zaman ?

Bugünün normlarına bakılarak geçmiş değerlendirilmez efendim, yapmayın.

Saygılar sunarım.

Nurettin Şirin hakkında hukuki kesinlik kazanan bir delil bulunamadan 17,5 yıl ceza verildi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Süheyl Batum demokrat bir adamdir adam gibi hukukcudur öyle birkac kisiye papuc birakmaz.Onun özgür düsüncesini aciklamasini,baska yönlere cekmeye calisan artniyetliler,özgür düsünmeyi sadece Ergenekon senaryosu ile tutuklananlara saldirmak seklinde algilayanlar hayal sükutuna ugradilar. Demokrasinin ne oldugunu bilmeyen fakat demokratik takilanlarin hevesleri bir baska bahara kaldi.

Dün TSK'ya yapmadiklari haraketi birakmayan din bezirganlari ve liberal darbe savunuclari birdenbire TSK sevdalisi kesilmis ve havradan bosanir gibi Süheyl Batum'a saldirmislardir.

Asil komedi AKP'nin secimi kaybettigi gün oynanacaktir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ergenekon senaryosu ile tutuklananlarin hepsi;yalan yanlis ifadelerle, yalanci taniklarla, cemaatin uydurdugu belgelerle ve ABD karsiti isimlerin engel cikarmamasi icin Silivri'dedirler.Bu nedenle Erdogan Ergenekon'a savci olmustur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.