Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Brezilya, Türkiye ve İran Arasındaki anlaşma Ortadoğu’daki planları bozuyor!

ahmetsecer

Önerilen İletiler

İran'ın tartışmalı nükleer programı sebebiyle Batı dünyası ile Tahran arasında uzun zamandan beri süren krizin aşılması yolunda Ankara'nın kararlı politikasıyla geçtiğimiz günlerde çok büyük bir adım atıldı. Ahmedinejad, Erdoğan ve Lulu'nun huzurunda İran, Türkiye ve Brezilya dışişleri bakanları tarafından Uranyum takasına ilişkin ortak formülle ilgili anlaşma geçtiğimiz günlerde imzalandı. Anlaşmaya göre 1200 kg uranyum takası Türkiye'de olacak. İran'ın uranyumu anlaşmadan bir ay sonra Türkiye'ye göndermesi bekleniyor. İran'ın 1200 kilogram düşük seviyede zenginleştirilmiş uranyumu yüksek seviyede zenginleştirilmiş uranyumla takas edeceği kaydedildi. İran Dışişleri Bakanı Muttaki, "Takas olmazsa Türkiye uranyumu İran'a geri gönderecek" dedi.

İran lideri imzalanan uranyum takası anlaşmasının ardından basına açıklamalarda bulundu. İran lideri Mahmud Ahmedinecad, dünya güçlerine, ülkesinin nükleer programı konusunda yeni görüşmeler yapılması çağrısında bulundu. Ahmedinecad "5+1 ülkeleri için, Uranyum takası anlaşmasını takiben, İran ile dürüstlük, adalet ve karşılıklı saygıya dayanan görüşmelere girme vakti geldi" diye konuştu. Ahmedinecad'ın konuşmasında sözünü ettiği 5 1 ülkeleri, BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi olan ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere'ye, Almanya'nın katılımıyla oluşuyor.

Yaşanan bu gelişmeler Türkiye’nin Ortadoğu’da izlediği son derece hassas politikalar neticesinde oluşmuştur. Türkiye şu anda dünyada yaşanabilecek çok büyük bir nükleer savaşın engellenmesi konusunda tarihi bir rol üstlenmiş ve bunu çok büyük bir kararlılıkla yerine getirmiştir. Türkiye İran ile ilgili şüphelerin tamamen kalkmasını sağlamış böylece İran’a karşı yapılabilecek muhtemel saldırıları da engellemiştir. Dışişleri Bakanı Davutoğlu, anlaşmaya varılmasıyla ciddi bir krizin aşılmış olduğunu söylemiştir. Türkiye’nin çok yakında Türk İslam Birliği’ni kurarak Ortadoğu’da barışı sağlayacağını da sürekli yazıyorum. Gördüğünüz gibi Türkiye son günlerde tarihe geçecek adımlar atıyor. Bu atılan son adım giderek liderliğe nasıl yaklaştığını açıkça tüm dünyaya gösteriyor. Amerika’da dâhil olmak üzere tüm dünya ülkeleri yaşanan bu ani gelişmeleri büyük bir şaşkınlıkla izliyor. Türk İslam Birliği kurulduğunda ve Türkiye lider olduğunda bundan sonra tüm dünyaya barış ve huzur hâkim olacak. Hz. Mehdi’nin gelişiyle de artık hiçbir ülke başka bir ülkeye saldıramayacak, nedensiz yere masum kadınlar, çocuklar ve erkekler şehit edilemeyecek. Hz. Mehdi Deccal’in ve taraftarlarının planlarını hiç ummadıkları şekilde bozacaktır. Hep birlikte yaşanan güzel gelişmelere şahit olacağız…

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 57
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

AKP iktidara geldigi günden bu yana hep güdümlü dis politikalar izlemistir.Bu politikalarin ülkemize hicbir yarari yoktur aksine uzun vadede ülkemizin aleyhinedir.Erdogan sadece seyahat ederek dünya turlari yapmaktadir.Harcanan paralar milletin alin teri ile ödenmistir.Müslümanligi kimseye birakmayanlarin millet parasini zevk sefa icin harcamalarinin hesabi birgün sorulacaktir.Halk sormasa inandiklari Allah soracaktir bunun hesabini.

Türkiye'nin dis politikasi iktidarin degil güc merkezlerinin uzaktan verdikleri talimatlarla yürümektedir.Ne yazik ki bu dis güdümlü dis siyaseti bir basari olarak millete sunmakta ve yüzleri bile kizarmadan milletin duygularini sömürmektedirler.

Cekirge bir ziplar iki ziplar ama ücüncüde bir Kemal Kilicdaroglu'na carpar.

Temennimiz AKP denilen yikim iktidarinin biran önce tarihe karismasidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İran'ın tartışmalı nükleer programı sebebiyle Batı dünyası ile Tahran arasında uzun zamandan beri süren krizin aşılması yolunda Ankara'nın kararlı politikasıyla geçtiğimiz günlerde çok büyük bir adım atıldı. Ahmedinejad, Erdoğan ve Lulu'nun huzurunda İran, Türkiye ve Brezilya dışişleri bakanları tarafından Uranyum takasına ilişkin ortak formülle ilgili anlaşma geçtiğimiz günlerde imzalandı. Anlaşmaya göre 1200 kg uranyum takası Türkiye'de olacak. İran'ın uranyumu anlaşmadan bir ay sonra Türkiye'ye göndermesi bekleniyor. İran'ın 1200 kilogram düşük seviyede zenginleştirilmiş uranyumu yüksek seviyede zenginleştirilmiş uranyumla takas edeceği kaydedildi. İran Dışişleri Bakanı Muttaki, "Takas olmazsa Türkiye uranyumu İran'a geri gönderecek" dedi.

İran lideri imzalanan uranyum takası anlaşmasının ardından basına açıklamalarda bulundu. İran lideri Mahmud Ahmedinecad, dünya güçlerine, ülkesinin nükleer programı konusunda yeni görüşmeler yapılması çağrısında bulundu. Ahmedinecad "5+1 ülkeleri için, Uranyum takası anlaşmasını takiben, İran ile dürüstlük, adalet ve karşılıklı saygıya dayanan görüşmelere girme vakti geldi" diye konuştu. Ahmedinecad'ın konuşmasında sözünü ettiği 5 1 ülkeleri, BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi olan ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere'ye, Almanya'nın katılımıyla oluşuyor.

Yaşanan bu gelişmeler Türkiye’nin Ortadoğu’da izlediği son derece hassas politikalar neticesinde oluşmuştur. Türkiye şu anda dünyada yaşanabilecek çok büyük bir nükleer savaşın engellenmesi konusunda tarihi bir rol üstlenmiş ve bunu çok büyük bir kararlılıkla yerine getirmiştir. Türkiye İran ile ilgili şüphelerin tamamen kalkmasını sağlamış böylece İran’a karşı yapılabilecek muhtemel saldırıları da engellemiştir. Dışişleri Bakanı Davutoğlu, anlaşmaya varılmasıyla ciddi bir krizin aşılmış olduğunu söylemiştir. Türkiye’nin çok yakında Türk İslam Birliği’ni kurarak Ortadoğu’da barışı sağlayacağını da sürekli yazıyorum. Gördüğünüz gibi Türkiye son günlerde tarihe geçecek adımlar atıyor. Bu atılan son adım giderek liderliğe nasıl yaklaştığını açıkça tüm dünyaya gösteriyor. Amerika’da dâhil olmak üzere tüm dünya ülkeleri yaşanan bu ani gelişmeleri büyük bir şaşkınlıkla izliyor. Türk İslam Birliği kurulduğunda ve Türkiye lider olduğunda bundan sonra tüm dünyaya barış ve huzur hâkim olacak. Hz. Mehdi’nin gelişiyle de artık hiçbir ülke başka bir ülkeye saldıramayacak, nedensiz yere masum kadınlar, çocuklar ve erkekler şehit edilemeyecek. Hz. Mehdi Deccal’in ve taraftarlarının planlarını hiç ummadıkları şekilde bozacaktır. Hep birlikte yaşanan güzel gelişmelere şahit olacağız…

Çok erken konuşmuşsunuz. Ortadoğu daki planlar neydi, kimler palanladı, eşbaşkanı olmakla övünen kimdi? Şimdi bu kişilerden barış sağlamasını bekleyeceğiz; önce kendi ülkelerindeki barışı sağlasınlar. Bütün kurumlarla kavgalılar, intikam peşindeler; kendilerine karşı olanları ona telefon etmiş, yok bunu demiş vs. bahanelerle Silivri ye doldurdular. Bunu tasvip ediyorsanız hükümet değiştiği zaman o da kendi muhaliflerini bir yerlere atar, o zaman da kendilerine göre onlara da hak vermek gerekir.

Ortadoğu ya gelince, adamlar yaptırım kararı aldılar; barış nerede? Bu fotoğraf sadece sifonun düğmesine basılmasına yol açacaktır.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu anlaşmanın getirdiği en küçük bir yararlı gelişme yoktur. Saftirik Elmor bile anlar ki İran'ın bir kısım uranyumunu kendi dışında zenginleştirmesi, bir kısmını da kendi zenginleştirmeyeceği anlamına gelmez. Çocuk bile bu dalavereye kanmaz. Bundan Brezilya para kazanır, yaptığı işlem karşılığı, o kadar. Başka kimseye en küçük yararı yoktur.

Böyle propagandist girişimlere daha dünün çoook evvelsi gününden karnımız fazlasıyla tok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türk İslam Birliği kurulduğunda doğru söylediğimi göreceğiz.

Tabii tabii, görürsem söylerim... Ben ise "ABD Orta Doğu petrollerinin dibine darı ekip Hazar petrollerini yeni yarattığı piyonları Kürt ve Ermeni devletleri üzerinden İskenderun'a akıttığında (e tabii İskenderun filan Kürt devleti olmuş oluyor sözde) ve yeni sömürge alanı Hazar enerji havzası ve yeni piyonları İskenderun'dan Hazar kıyılarına kadar olan bölgede kurulacak Kürt ve Ermeni devletleri olduğunda göreceğiz DEMİYORUM... Bu eski efsane mavallara kanan Elmor'lar olsa bile...

Demiyorum, çünkü yeniden anti emperyalist devrimle tekrar silkinip uyanacak Atatürk Cumhuriyeti ve kendisini bitirmek için kurulan hain tuzaklardan kurtulan ve şahlanan Türk Ordusu bu planın uygulanmasına izin vermeyecektir!

Dünyanın en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün işaret ettiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma hedefimizden ölmek var dönmek yok!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabii tabii, görürsem söylerim... Ben ise "ABD Orta Doğu petrollerinin dibine darı ekip Hazar petrollerini yeni yarattığı piyonları Kürt ve Ermeni devletleri üzerinden İskenderun'a akıttığında (e tabii İskenderun filan Kürt devleti olmuş oluyor sözde) ve yeni sömürge alanı Hazar enerji havzası ve yeni piyonları İskenderun'dan Hazar kıyılarına kadar olan bölgede kurulacak Kürt ve Ermeni devletleri olduğunda göreceğiz DEMİYORUM... Bu eski efsane mavallara kanan Elmor'lar olsa bile...

Demiyorum, çünkü yeniden anti emperyalist devrimle tekrar silkinip uyanacak Atatürk Cumhuriyeti ve kendisini bitirmek için kurulan hain tuzaklardan kurtulan ve şahlanan Türk Ordusu bu planın uygulanmasına izin vermeyecektir!

Dünyanın en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün işaret ettiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma hedefimizden ölmek var dönmek yok!

Sayın demirefe, sizi tekrardan böyle inançlı görmek bizleri sevindiriyor ve cesaretlendiriyor. Bir ara umutsuz gibiydiniz...

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buna gerçekten inanıyor musunuz? Ermeni açılımı diye Azeri Kardeşlerimizi üzdük, daha sonra Karabağ dan çekilmezlerse protokolü uygulamayacağız gibi popülist söylemler geliştirdik. Karabağ sorunu protokol imzalanmadan önce de yok muydu? Bu konu bizden daha çok Azerbaycan ı ilgilendiriyor, imza atılmadan onlara bilgi verildi mi? Peki İsalam Birliği ni kimlerle yapacağız, bizi arkadan vuran Araplarla mı? Bunu yapacak kişilerin gerçekten İslami kurallara göre yaşadığını kabul ediyor musunuz? Mesela israf yapılmıyor mu, lüks yaşantı İslamın hangi kuralına uyuyor? Bu konuda örnek alınması gereken tek kişi Peygamber sav. değil mi, o niye yamalı hırka giyiyor du? Şahsen ben kişilerin söylediklerine hiç itimat etmem, onların yaşamlarına bakar, ona göre kararımı veririm. Size de nacizane tavsiyem iyi düşünmeniz, iyi araştırmanız ve ondan sonra karar vermeniz. Önyargıyla doğruya ulaşılmaz; önyargı bizi daima aynı yere götürür.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiç ayrıntıya girmeden şöyle söyleyeyim; bu gidişle Türkiye İran yerine Ortadoğu ve Orta Asya'nın gözünde lider ülke olabilir ama ABD, İsrail ortak planı zaten bundan farklı bir şey değil.

Önemli olan bu yeni durumun romantizmin ötesinde bu ülke insanlarının hayatına ne ölçüde yansıyacağı, faydalı olacağıdır. Politikalar insanların faydası için üretilmiş olmalıdır. ABD karşıtlarının içerisinde bol bulunduğu Araplar, Rus hegemonyasından hala kurtulamayan Orta Asyalılar, ABD'yi tehdit gören İranlılar, ABD'nin, İsrailin danışıklı dövüşlerle yürüttüğü planı ile oluşturulan Türkiye liderliği, sempatizanlığı sayesinde kendi petrollerinin sahibi olabilecek mi, petrol gelirleri bu ülke insanlarının yaşam kalitesini artırabilecek mi ?

Bilindiği gibi imaj hiç bir şeydir. İmajın altını doldurabilmek gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi bakın: Basra havzası önemli bir petrol alanıdır ve bu alandaki rezervler bir süre sonra tükenecektir. Burada tüm petroller Basra körfezini çevreler. Bu petroller bittiğinde en önemli enerji alanı Hazar denizini çevreleyen havza olacaktır. Veya Hazar'ın tabanı olacaktır.

Yalnız Hazar kapalı bir deniz. Bu petrollerin ve ayrıca Türkmen gazının bir yakın körfeze ulaştırılması gerek.

En önemli aday İskenderun körfezidir. Hazar'dan İskenderun'a bir hat çekerseniz geçtiğiniz yerlerde hep Kürtleri görürsünüz.

Olmadı kuzeyden Karadeniz derseniz da araya Ermenistan'ın bıçak gibi girdiğini açıkça görürsünüz.

Şimdi siz ABD olun. Petrol içmeden yaşayamıyorsunuz. Varil varil petrolü her dakika seller sular gibi içen vantuzları olan dev bir petrol sömüren canavarsınız.

Bu bölgede mevcut devletler yola geldi, dümen suyuna girdi, girdi. Ergene kondurarak, hukuku hukuksuzlaştırıp tersyüz ederek yola getirip sindirdiniz sindirdiniz... Yok gene olmazsa alternatifler ararsınız. Alternatifler çok sevdiğiniz, kara kaşları kara gözleri çok şirin oldukları için değil. Ya onları kışkırtarak mevcut devletlerin gözünü korkutur, ya daha da olmuyorsa coğrafya ile, sınırlar ile oynarsınız. Piyonlarınızı vezire sürersiniz. Hazar denizi ile İskenderun arasında bir piyon Kürt devleti ve büyüyen, kuzey Hazar ile Karadeniz bağlantısını dümen suyunuza girmemekte direnen bölgede mevcut güçlere tıkayan, size açan bir Ermenistan ilaç gibi gelir size... Onu bırak, ya Gürcistan, Çeçenistan, yetmedi karşı tarafında Afganistan üzerinde zaman zaman kıyamet niye kopuyor dersiniz?

Niye Kürt açılımı, niye Ermeni açılımı, umarım anlıyorsunuzdur ve kim piyon ve vezire sürmeye aday, satranç tahtasına bakıp görüyorsunuzdur. Statüko staüko diye neden, kimden rahatsız olunduğunu ve statüko diye neyin değişmesini, yıkılmasını istediklerini de...

Lamı cimi yoktur, böyle net bir resim daha yoktur, hala lam, cim derseniz ben daha ne diyim bilemiyorum... Gözünü açmayanın hakkı, kış uykusuna yatmayan Homo Sapiensler tarafından kış uykusunda Neandarthaller gibi yok edilmektir, nesli tükenip kaybolup gitmektir, benden söylemesi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Petrolü Karadeniz'e çıkarmak akıllıca değil. Çünkü hem boğazlar geçişi gerekiyor, hem Rusya ile rekabet gerekiyor.

Karabağ'ı Ermeniler mi işgal etti sanıyorsunuz? hayır, Ruslar etmiştir. Ruslar bu taraftan ABD'ye geçit vermek istemiyor.

En akıllı seçenek İskenderun'dur. Kürt açılımıdır.

Şimdi siz sanıyor musunuz ki ABD "tüh ya, ne güzel Kürt açılımı yaptıracaktık, AKP yüzüne gözüne bulaştırdı, beceremedi. Neyse nasip değilmiş ne yapalım!" diyeceğini?

Niye yeni ata oynadı banko?

Yeni at güneydoğu raporuna sahip çıktı da ondan.

"Ben Dersim'i çalıştım, çalışmayanlar gereğini yapsın" dedi ve "gereği" asıl baştaki engele yaptırıldı zorla da ondan!

"Genel affa evet deriz" dedi de ondan!

Genel af = Bölücübaşı mecliste.

Bölücübaşı mecliste = Çekoslavakyalaştırma tamam. Birinci aşama.

Çekoslavakyalaştırma = Çek - Slovak boşanmasının bura versiyonu. İkinci aşama.

Üçüncü aşama: Vezire sürülen piyona alan gerek, dar alanda paslaşamaz.

Deniz çıkışsız devlet mi olur canım, olmaz tabii...

Yoksa petroller ABD ye nasıl akacak değil mi ama?

Ergene kondurmakla sindiniz sindiniz, yola geldiniz geldiniz.

Gelmediniz dereyi geçmeden at değişir,

Yine durmak yok, yine yola devam...

Ne o, yirmidört saatte Türk mucizesi yarattığınızı ve yeni bir lideri yıldırımlar yaratır gibi bir anda çıkardığınızı mı sandıydınız?

Bu kadar hayalcilik anca şarkta görülür... Mucizeler bir kere olur dostlar, yıldırımlar asla aynı yere iki kere düşmez.

Tek mucize lideriniz Mustafa Kemal Atatürk'tü, bir mucize daha beklemeyin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Petrolü Karadeniz'e çıkarmak akıllıca değil. Çünkü hem boğazlar geçişi gerekiyor, hem Rusya ile rekabet gerekiyor.

.

.

.

Baykal a yapılan komplo ile başlayan ve iki haftalık süre içerisinde tamamlanan bu değişiklikler açıkça beni de tedirgin etmişti. Bu olaya Prf.Dr.Süheyl Batum un destek vermesi bu endişelerimin azalmasına neden oldu. Çünkü o, bütün bu karanlık zamanlarda hep tutarlı davrandı. Ama siz tam tünelin sonu göründü derken bizi yine karamsarlığa sürüklediniz. Halbuki yukarıda ne güzel umut vermiştiniz.

Ayrıca, çok güzel bir analiz olmuş...

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok tabii, AKP gitmeli, Baykal eskidi, gelişmelerin hepsi yerinde de...

Öyle çalıp oynayacak bir durum yok yani, onu diyorum. Küçük düşünmeyelim, büyük düşünme zamanı geldi artık bu ülkenin. Atatürk'ün mirası yiye yiye bitti. Daha miras yiyemeyiz artık!

Ben oyumu Osman Pamukoğlu'ya vereceğim, Kılıçdaroğlu'ya değil... Herkesi de olanları daha derinlemesine düşünmeye davet ediyorum.

Genel aftan söz etmenin maliyetlerini hepimiz çok iyi biliyoruz. Sol her ama her geldiğinde bir af çıkarmış ve çıkardığı her af bela olmuştur. Affın sözü bile edilmez uygar ülkelerde. Af sözü edilen ülke geri bir ülkedir, piyon bir ülkedir, daha lafı edildiği anda lig düşürür bir ülkeye. Eski deyişle "şuyuu vukuundan beterdir."

Devletin ne haddine yahu af? Kim affediyor, kimi, hangi yetkiyle? Soruyorum. Bunun lafını bile etmeye kimin yetkisi var? Hakkı var? Devlet mi can verdi, devlet mi bacağını kolunu verdi?

Bu topraklar devletin değil, halkın, bizim! Verdiğimiz can da bizim! Döktüğümüz kan da bizim, devletin değil!

İkinci ligde oynamaya daha ne kadar devam edeceğiz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tam tünelin sonu göründü derken bizi yine karamsarlığa sürüklediniz.

Bakın rehavet ölümdür. Bu ülkenin kanını emen, bitiren alışkanlık, ver oyunu gönlünü çelene, ne yaparsa yapsın, bir dahaki seçime kadar allah kerim düşüncesidir.

Ya bir dahaki seçime kadar ummadığınız gelişmeler olursa?

"İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar" bir dahaki seçimleri mi bekleyecekler?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok tabii, AKP gitmeli, Baykal eskidi, gelişmelerin hepsi yerinde de...

Öyle çalıp oynayacak bir durum yok yani, onu diyorum. Küçük düşünmeyelim, büyük düşünme zamanı geldi artık bu ülkenin. Atatürk'ün mirası yiye yiye bitti. Daha miras yiyemeyiz artık!

Ben oyumu Osman Pamukoğlu'ya vereceğim, Kılıçdaroğlu'ya değil... Herkesi de olanları daha derinlemesine düşünmeye davet ediyorum.

Genel aftan söz etmenin maliyetlerini hepimiz çok iyi biliyoruz. Sol her ama her geldiğinde bir af çıkarmış ve çıkardığı her af bela olmuştur. Affın sözü bile edilmez uygar ülkelerde. Af sözü edilen ülke geri bir ülkedir, piyon bir ülkedir, daha lafı edildiği anda lig düşürür bir ülkeye. Eski deyişle "şuyuu vukuundan beterdir."

Devletin ne haddine yahu af? Kim affediyor, kimi, hangi yetkiyle? Soruyorum. Bunun lafını bile etmeye kimin yetkisi var? Hakkı var? Devlet mi can verdi, devlet mi bacağını kolunu verdi?

Bu topraklar devletin değil, halkın, bizim! Verdiğimiz can da bizim! Döktüğümüz kan da bizim, devletin değil!

İkinci ligde oynamaya daha ne kadar devam edeceğiz?

Barajda kalacağını bile bile oy vermek bilhassa bu dönemde ne kadar doğru sayın demirefe? Bundan önce gönlümüz istedi diye oy verdik, baraja takıldık; bizim bu oylar çöpe bile gitmedi, dağıttılar. Bizim burada AKP 7 milletvekilliğini de aldı. Aynı durum olmaması için bana göre ehven-i şer deyip AKP nin karşısındaki en kuvvetli parti desteklenmeli, tabii bu benim fikrim.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Barajda kalacağını bile bile oy vermek bilhassa bu dönemde ne kadar doğru

İnanmışsam hiç bir düşünce beni yolumdan çeviremez. Türkiye'de tek ne dediğini bilen, kararlı ve inanmış lider Osman Pamukoğlu ise, niye desteklemeyeceğim? Eğer inanmışsam tek ben inansam bile yeterli gelir. İnanmamışsam dünya bir tarafa aksa tek ben kalsam yerimden bile kıpırdamam.

Sözüm söz ve son derece kesindir. Tereddüt saatim çoktaaan geçmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Niye yeni ata oynadı banko?

Yeni at güneydoğu raporuna sahip çıktı da ondan.

"Ben Dersim'i çalıştım, çalışmayanlar gereğini yapsın" dedi ve "gereği" asıl baştaki engele yaptırıldı zorla da ondan!

"Genel affa evet deriz" dedi de ondan!

Sen CHP'nin Kürt raporunu okudun mu hiç dostum ? Hayır, Baykal'ın da sahip çıktığı Kürt raporunu AKP'nin bölünme açılımı ile aynı değerlendirmişsin de. Kılıçdaroğlu'nun kendisine Genel affı soran bir gazeteciye hangi bağlamda evet dediğini de bir araştırıver bizahmet.

İsrailin yardım konvoyuna saldırısı ve Türkiye'nin misileme yapma ihtimali hangi atın oyunu arttırır sence ? Hem yurt içinde hem de tüm müslümanların bulunduğu Ortadoğu, Kafkasya ve Orta asyada.

Muhalefette yetersiz kalan Baykal'a operasyonun ve akabinde Kılıçdaroğlu'na Doğan Medyası desteğinin amacı, Kılıçdaroğlu'nun yeni at seçildiğinden falan değil, AKP yüzünden yükselen ABD karşıtlığını dizginlemek çabasından başka bir şey değildir.

Yıldırım da büyük ihtimalle aynı yere iki kerede, üç kere de düşebilir, düşmez diye bir şey yok. Kılıçdaroğlu'nun medyanın yönlendirmesine kapılıp kapılmayacağı süreç içerisinde anlaşılacaktır. Bununla birlikte, onun ve CHP'nin, ABD'nin AKP'den vazgeçip oynayacağı yeni at olması eşyanın doğasına aykırıdır, mümkün değildir. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hangi bağlamda olursa olsun, farketmez. Genel affın sözünün bile edilmesi çok büyük bir hatadır. Böyle bir şeyin lafının bile edilmesi çok büyük sakıncalar yaratır.

Zehir Hafiye, sen de A, B ve C planları diye bir şeyi hiç duymamış olmalısın. :) Biraz Hollywood izlemeni tavsiye ederim, her zaman en azından bir B planı olduğu sık vurgulanır. Hep Şaban filmleri izleme...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

onun ve CHP'nin, ABD'nin AKP'den vazgeçip oynayacağı yeni at olması eşyanın doğasına aykırıdır, mümkün değildir.

Ya, evet... Radikal İslamcı bir adam da radikal İslamcılarla başı dertte olan ABD ile öyleydi...

"Değiştim" deyiverdi... Milli görüş gömleğini çıkardı attı... Bir şiir okuyuverdi, çat diye yıldırım aynı yere bilmem kaçıncı kez düşüverdi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hangi bağlamda olursa olsun, farketmez. Genel affın sözünün bile edilmesi çok büyük bir hatadır. Böyle bir şeyin lafının bile edilmesi çok büyük sakıncalar yaratır.

Zehir Hafiye, sen de A, B ve C planları diye bir şeyi hiç duymamış olmalısın. :) Biraz Hollywood izlemeni tavsiye ederim, her zaman en azından bir B planı olduğu sık vurgulanır. Hep Şaban filmleri izleme...

:lol:Hollywood fimleri yandaş medyada bolca çeviriliyor, senin de onları fazla izlediğin belli, aynı ağızla konuştuğuna göre...

Sana tavsiyem fazla fantastik holywood filmi izleme arkadaşım, şaban izle, daha zihin açıcıdır... :)

-CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugünkü koşullarda bir genel affın olabileceği gibi bir düşünce söz konusu değil. Bugün terör var. Terör bitti mi ki biz bir affı gündeme getirmiş olalım?" dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP Elazığ il binasında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin "Afla ilgili açıklamalarınıza MHP ve AK Parti'den tepkiler geldi. Neler söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "İlk tepki bildiğim kadarıyla Sayın Bülent Arınç'tan gelmişti. Sayın Arınç'ı samimi söylemek gerekirse çok ciddiye almadığım için hiçbir yanıt vermedim. Ama Sayın Bahçeli'yi ben saygın bir politikacı olarak kabul ederim. Onun ötesinde Sayın Bahçeli benim sınıf arkadaşım. Sayın Bahçeli'nin Sayın Arınç ile aynı çizgiye düşmesini doğrusunu isterseniz üzüntüyle karşıladım" dedi.

"Af bir yöntem değil..."

Terörle mücadelede affın bir yöntem olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Terörün bittiği, silahların koşulsuz teslim edildiği, artık terörün olmayacağı, sevginin, barışın, kardeşliğin egemen olduğu bir süreçte kavgayı sürdürmenin hiçbir anlamının olmadığı bir süreçte, bir toplumsal uzlaşmanın gereği olarak ortaya çıktığı zaman af söz konusu olur. Biz bunu söyledik. Yoksa bugünkü koşullarda bir genel affın olabileceği gibi bir düşünce söz konusu değil. Bugün terör var. Terör bitti mi ki biz bir affı gündeme getirmiş olalım?" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Altını tekrar çiziyorum, birlikte, beraber olmanın kardeş olmanın, sosyal projenin vazgeçilmez bir koşulu olarak af gündeme geldiği zaman bunun desteklenmesi gerektiğini söyledik. Toplumsal barışın bir ögesi ise söylediğim ifade aynen oydu, toplumun barışının bir unsuru, bir ögesi olarak gündeme gelirse CHP affa evet diyecektir. Yoksa af terörü sonlandırmanın bir unsuru değildir. Sayın Bahçeli'ye şunu söylemek isterim, Sayın Bahçeli bir anlatımında 'Bu bir ABD dayatmasıdır' diye bir ifade kullanmış. CHP hiçbir dayatmaya ne bugün ne bundan önce hiçbir zaman boyun eğmemiştir. CHP'nin genlerinde Kuvayımilliye ruhu vardır" diye konuştu.-

CNN-Türk

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben galiba anlatamadım. Genel affın sözünün bile edilmesini çok yanlış ve sakıncalı, tehlikeli buluyorum. Hiç bir şartta af diye bir şey söz konusu olamaz. Kimse kimseyi hiç kimse adına affetmeye yetkili değildir.

Böyle bir şeyin sözü dahi edilemez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çünkü kimse kimseden "ben öldürülürsem siz daha sonra gerek duyarsanız beni öldüreni affedebilirsiniz" diye vekaletname almamıştır da ondan.

Böyle bir yetki YOKTUR. Yoktur, yani tanrıdan başka ilah olmadığı filan gibi, kesin... Başka nasıl ifade edebilirim bilmiyorum, yoktur... La...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çünkü kimse kimseden "ben öldürülürsem siz daha sonra gerek duyarsanız beni öldüreni affedebilirsiniz" diye vekaletname almamıştır da ondan.

Af deyince, senin anladığın suçların cezasız kalarak, suçluların direk affedilmesi miydi ? :)

Efendim kanunlar ne için yapılır, hukuk ne için vardır ? Bir suçlunun cezalandırılıp mahkum edilmesini suçtan zarar gören kişi mi sağlıyor ki, mahkum olduktan sonra affedilmesi kararını da o versin veya vermiş olsun ?

Senin dediğin şeriatla yönetilen ülkeler için geçerli olabilir ancak, yani kısasa kısas... :)

Çünkü modern hukuk, neticede toplumun ortak iyiliğini, huzurunu sağlamak için devlet( kamu ) gücü ile, toplumsal mutabakat ile belirlenmiş kanunlar, kurallardır ve diğer kanunlar gibi af kanunu da, yine toplumsal mutabakatla kamu yararı gözetilerek iyi bir düzenleme yapmak koşulu ile toplumun huzuru için gerekli olduğu koşullarda çıkarılabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.